vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

437 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa, Tem

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #945 στις: Αυγούστου 13, 2014, 23:10 »
απτον καιρο που έχω παρει το z της nobaco και εχω βαλει επανω τον expromaizer συχνα δέχομε σχολεια τπυ τυπου δεν εχω ξαναδει κατι τετετοιο , ειναι πολυ μεγαλο γιατι δεν χρησιμοποιας κατι ποιο μικρο, τι διαφορα εχει αυτο.. κουραστικοι καταντουν

Αποσυνδεδεμένος paschalis

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #946 στις: Αυγούστου 14, 2014, 00:14 »
Λόγω της μεγάλης άγνοιας που επικρατεί στο γενικό πληθυσμό γύρω από το ητ,οι περισσότεροι διάλογοι μου με γνωστούς και αγνώστους εξελίσσονται κάπως ετσι΄΄
-ήτ είναι αυτό?
-ΝΑΙ
-Πέταξε το. .Θα πεθάνεις απο καρκίνο.
-Εσύ όμως που καπνίζεις κτ θα ζήσεις?
-Ε.......?

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #947 στις: Αυγούστου 14, 2014, 02:35 »
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι τα ντουμάνια.
Βλέπω στις καφετέριες όταν βλέπουν ατμό, νομίζουν ότι είναι καπνός και κάνουν ασυναίσθητα την κίνηση να τον διώξουν.
Όταν όμως με βλέπουν ότι ατμίζω, επειδή κάνω κυρίως φρουτάκια,
το μόνο σχόλιο που μου κάνουν είναι ότι τους έχω σπάσει την μύτη με τις ωραίες μυρωδιές.
Η συμπεριφορά τους όμως αν κάποιος φίλος κάνει καπνικά, είναι διαφορετική.
Αν το καλοσκεφτείς η μυρωδιά των καπνικών είναι ενοχλητική (κάτι σαν να κλάνεις κάθε 10 δεύτερα...).

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #948 στις: Αυγούστου 14, 2014, 09:01 »
φίλε gpanos έχεις δίκιο  :D
και εγώ με φρουτακια και κυρίως λεμονάδα έχω τα καλύτερα σχόλια από τους γύρω..
όταν αρχίζω τα καπνικά ψιλοδυσφορούν...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #949 στις: Αυγούστου 14, 2014, 23:30 »
Ωραία... Θα τις αμολάω απανωτά στην παραλία και αν μου παραπονεθούν για τη μυρωδια, θα λέω "ατμιζω καπνικό, γιαυτό σας μυρίζει ετσι"... :P

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #950 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 18:42 »
Ειμαι σχεδον regular παικτης texas holdem στο καζινο
Στο καζινο λοιπον επιτρεπεται το καπνισμα
Πως γινεται ρε παιδια μονίμως σε ενα τραπεζι 10 ατομων,οι 4 η 5 να καπνιζουν εγω να ατμιζω και καθε φορα καποιος που δεν καπνιζει να μην τον ενοχλουν αυτοι που καπνιζουν η να μην τολμαει να πει τιποτα σε αυτους και εμενα να με κοιταει με μισο ματι και να δυσανασχετει καθε φορα που τραβαω τζουρα?

Ημαρτον δλδ που λεει και ο γεωργιου
Ειδικα ενας μου ειχε σπασει τα νευρα μια φορα, μιλαμε μου την ελεγε συνεχεια
Ευγενικα εγω να του απανταω βρε χριστιανε μου στους καπνιστες δεν λες τιποτα, ο ατμος μου σε πειραξε?
Δλδ δεν σε πειραζει η καπνα και η μυρωδια του τσιγαρου και σε πειραζει ο ατμος μου?
Να του λενε οι αλλοι καλα σου λεει ασε που μυριζει και ωραια αυτο που κανει το παιδι
Αυτος εκει το χαβα του
Εντωμεταξυ εχανε κιολας και ηταν τιλτ ο τυπος
Και οσο εχανε τοσο συνεχισε να μου τη λεει

Εεεεε ποσο να αντεξω ο χριστιανος?
Βγαζω απο το τσαντακι ενα dripper dual coil 0.6 ohm βαζω σταγονες μπολικες και τον αφηνω στο τραπεζι χωρις να ατμισω και περιμενω(ξερω τι περιμενω θα το καταλαβετε σε λιγο)
ερχεται η ωρα η καλη.....περιπου 500 ευρω εγω μπροστα μου και αλλα τοσα αυτος
Να μην πολυλογω και μπαινω σε λεπτομερειες βρισκομαστε σε μια πασα οι 2 μας και αυτος πονταρει και εγω ακολουθω και κυνηγαω
Στο τελυταιο χαρτι που βγαινει (river) δεν βρισκω αυτο που ηθελα
Εχει ομως ηδη μεσα 170 ευρω και μιας και μιλαει πρωτος πονταρει 80 ευρω
Εγω καπου τον εχω βαλει τι εχει και βλεποντας οτι χανω σκεφτομαι γυρω στα 4 λεπτα....
Σιγη στο τραπεζι ...και αφου περναει το 4λεπτο τραβαω μια μεγαααληηηη τζουρα σκαει ενα συνεφο πανω απο το τραπεζι και του ανακοινωνω all in 430 ευρω
Toυ ηρθε ενας νταμπλας ξαφνικα και αφου σκεφτηκε κανα 5λεπτο παει πασο και του δειχνω την μπλοφα μου (τιποτα δεν ειχα) και πεσανε κατι γελια στο τραπεζι :))

Η εκδικηση του ατμιστη  ;D



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τελικα μας ψεκαζουν δεν εξηγειται αλλιως
Εχτες 12μιση το μεσημερι στααταω σε ενα μαγαζι να πιω ενα καφε
Η καφετερια (μικρη) ηταν γεματη τεζα και μαλιστα τιγκα στους καπνιστες
Ακομα και σαν καπνιστης δεν αντεχα να παω σε μαγαζια με τετοια ατμοσφαιρα
Να μην τα πολυλογω ειμαι μεσα και περιμενω κανα λεπτο μπας και φυγει κανενας απο το μπαρ να πιω ενα εσπρεσακι
Το ματι μου πεφτει σε ενα νεαρο μπαμπα (να ηταν κανα 40ρι ετων) ορθιο να κραταει την κορουλα του (περιπου 10-12 μηνων) μεσα σε ολο αυτο το ντουμανι/τεκε και να χαβαλεδιαζει με τους γυρω του
Σκεφτομαι,μα καλα ποσο στοκος μπορει να ειναι καποιος να εχει το μωρο σε ενα τετοιο μερος με τοσο καπνα?
Τεσπα ετοιμαζομαι να φυγω και τραβαω μια τζουρα στο νανος και ξαφνικα τι γινεται?
Γυρναει ο τυπος και μου λεει:
Σιγα ρε παλικαρι με αυτο το πραγμα,,,,δεν βλεπεις το μωρο που κραταω?Φυσας προς τα εδω αυτο το πραγμα? :idiot1: :idiot1: :idiot1: :wall: :wall: :wall: :wall:

Εμεινα τοσο καγκελο που ουτε να απαντησω δεν ηθελα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2014, 18:50 από bujinkan »

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #951 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 19:04 »
Το ιδιο μου συνεβη σε καφετερια.. Παιζει αγωνας, πανω απο 60-70 ατομα σε 120τμ και ο μονος εξαερισμος η πορτα που ανοιγοκλεινε.. Βγαζω καυφουν με 1+ ohm, δηλαδη νορμαλ επιπεδα καπνου.. Στη πρωτη τζουρα, λες και με περιμενε, 50αρης με τσιγαρο στο χερι λεει: ρε φιλε πλακα μας κανεις? θες να βγαλουμε καρκινο με τη μ@##κία σου? κολλαω για λιγα δευτερολεπτα και μολις παιρνω μπρος του λεω: δε μαμιεσαι ρε μλκ?

Ξερω οτι απαντησα λαθος, αλλα ηταν σοκ η ολη φαση..

Υποψιν οτι το παιχνιδι δεν ειχε αρχισει, αρα δεν υπηρχε θεμα νευρων κτλ.. Επισης κανω σκετη βαση που δε μυριζει στο ελαχιστο και παντα φυσαω προς τα κατω για να μην ενοχλειται η οραση των γυρω..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #952 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 21:39 »
Ατμιζα στο σταθμο του ηλεκτρικου ο οποιος ειναι ανοικτος, οχι υπογειος, αραγμενος διπλα στη ταμπελα με το απαγορευτικο καπνισματος ( τυχαιο ) και ηρθε ο σεκιουριτας να μου κανει παρατηρηση
Αφου του εξηγησα οτι σκοπος της απαγορευσης ειναι η προκληση πυρκαγιας και οχι η ενοχληση των αλλων ( σε ανοικτο χωρο) και οτι ατμος μπλα μπλα μπλα  μου το ριξε "στο κλαμα" οτι θα χασει τη δουλεια του και κατι τετοια και σταματησα...  :-[

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #953 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 21:57 »
Νικος47 καλα εκανες, δε πειραζει, σε τετοιες φασεις πρεπει να ειμαστε λιγο ελαστικοι. Ισως λογω επαγγελματος καποιοι εδω μεσα εχουν νοιωσει τι σημαινει να σε παρακολουθει η καμερα και ο προισταμενος και με την πρωτη μαμακια να πηγαινεις σπιτακι σου........anyway.

Χτες κατεβηκα κεντρο για ενα επαγγελματικο ραντεβου στο Ηρακλειο και μετα πηγαμε για ενα καφε σε μια κεντρικη καφετερια με ενα φιλο. Κλασσικα ολοι κοιταζαν οταν βγηκε η κουμουτσα αλλα ποσως με ενοιαξε......γυρω μου εικοσαρηδες, φοιτητες μαλλον οι περισσοτεροι, καπνιζαν με περηφανια το στριφτο τους........καποια στιγμη σηκωνεται ενας και ερχεται και με ρωταει.......τι πραμα ειναι αυτο ρε φιλε, μας εχεις τρελλανει στον καπνο........... ευγενικα του απανταω.......δεν ειναι καπνος ειναι ατμος........και του φυσαω μια ρωτωντας τον........μυριζει τσιγαρο.....? οχι μου λεει..........και του λεω.......τοτε αναρρωτησου ποιος κανει περισσοτερο κακο στον εαυτο του.......εγω που ατμιζω και δεν καπνιζω...ή εσυ που στα 20 σου κανεις την μεγαλυτερη μμκια της ζωης σου και βρωμας κιολας? ......... :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:    τα μαζεψε και εφυγε ο τυπος...........5 λεπτα ειδησεων για οσους εχουν προβληματα ακοης.............  :laugh1: :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #954 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:23 »
Εγώ αισθάνομαι λίγο άβολα μιας και είναι η τρίτη εβδομάδα που ατμίζω, για αρχή δεν μου έχει πει κανένας τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #955 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:33 »
μην μασας. μην δινεις σημασια απλα. βλεποντας τις αλλαγες στον εαυτο σου διαπιστωνεις τι εκανες τοσα χρονια που καπνιζες................τωρα ολα, αν οχι τα περισσοτερα ειναι υπερ σου..οποτε οκ.   Σε κλειστο χωρο το καταλαβαινω , καποιοι μπορει να εχουν δυσανεξια στο ατμισμα.........αλλα σε ανοιχτο χωρο δημοσιο, δεν το καταλαβαινω :)

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #956 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:39 »
Κάθε αρχή και δύσκολη λέει η παροιμία. Ακόμα και η οικογένεια μου με κοιτάζει λίγο περίεργα αλλά θα το συνηθίσω που θα πάει.
Από την στιγμή που δεν έχω αγγίξει το κανονικό τσιγάρο για 3 εβδομάδες και άρχισα και ψάχνομαι για μια καλύτερη συσκευή νομίζω είμαι σε καλό δρόμο. 8)

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #957 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:31 »
169 μερες τωρα, οπως μου λεει και το σχετικο app  :tongue_smilie: , και δε βρωμαω και δε βρωμιζω "Εντός, εκτός κι επί τα αυτά"  :D
Μη μασας αστους να κοιτανε οσο παραξενα θελουν... εγω να δεις τι ειχα παθει που ειμαι ενα μιξ Οβελιξ με Σουγλακο και γυρναγα με το "κλαρινετο" στο χερι  :))

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #958 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:34 »
εμενα οσοι με ξερουν και μη πλεων δε με αντιμετωπιζουν καπως παραξενα αλλα με τρελενει οταν μου ζητανε να το κρατησουν και πιανουν με τα χερια τους και το ντριπ τιπ ...


δε ξερω πειτε με γερο παραξενο αλλα δεν μπορω μετα να το βαλω στο στομα μου  >:( >:( >:(


και που ξερω εγω τη επιασες ρε αδερφε πριν το πιασεις στα χερια σου?

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #959 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:37 »
Αυτο το θεμα το εχω και εγω..Για αυτο παντα εχω ενα ντριπ τιπ εξτρα να αλλαζω αν δοκιμαζει καποιος που ψιλο"σιχαινομαι"
Ειμαι και λιγο ιδιοτροπος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357380 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192758 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios