vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

319 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, maprix, lagoudakis, Milarepa

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #840 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 13:25 »
Κλασσικα κι εγω τον ενα μηνα που ατμιζω εχω ακουσει χιλια μυρια..!

Οι πιο νεοι συνηθως με ρωτανε με περιεργεια τι ειναι αυτο, αν κανει δουλεια κλπ.
Καθομαι και τους εξηγω τι ειναι, πως δουλευει, τι διαφορα εχει και γενικα τους εξηγω τα παντα.
Οι περισσοτεροι απο αυτους τελικα μου λενε να τους παραγγειλω η.τ.! Πραγματικα, παραγγελνω 2-3 την εβδομαδα!!

Στις μεγαλυτερες ηλικιες ομως τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα..
Δεν ακουει κανεις, δεν ρωταει σχεδον κανεις και απλα λενε "πετα το", "αυτο ειναι χειροτερο", "αυτο ειναι καρκινογονο" και αλλα διαφορα χαζα.
Μολις καταλαβω οτι ο αλλος δεν δεχετε κουβεντα του λεω απλα να συνεχισει τον πακεταρισμενο του καρκινο και ας αφησει εμενα να πεθανω..!

Τα παραπανω ειναι για τους καπνιστες. Κανενας μη καπνιστης δεν μου ειπε ποτε κατι κακο και ολοι ακουγανε αυτα που τους εξηγουσα.

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #841 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 21:34 »
Να γραψω και εγω την τελευταια μου εμπειρια.Εμαι σε καφε στα Βρηλισσια,εξω-εξω καναπε διπλα στο δρομο και απολαμβανω φρεντο με v-max, fogger,και american blend liqua 9αρι.Στον διπλα καναπε ερχεται ΜΕΤΑ ζευγαρι καπνιστες .Σε κανα τεταρτο με εντονο υφος απευθυνονται σε μενα και μου λενε οτι τους ενοχλει ο ατμος μια και φυσαγε προς αυτους.Η απαντηση ηταν μηπως να βγω στο δρομο,και εκει σε φτανει ο ατμος.Φυσικα αυτοι συνεχισαν να καπνιζουν και ο καπνος τους να πηγαινει στους πιο μεσα.Αυτοι ομως ειναι παλιοι και περισοτεροι ετσι νομιζουν!Βεβαια μου την εσπασαν και σε λιγο εφυγα.ΝΙΚΗΣΑΝ?

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #842 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 21:41 »
Εμένα μου φαίνεται αστείο ένας άνθρωπος που του τη λένε για αυτό που φυσάει να την λέει σε άλλο για τον ίδιο λόγο. Αν άναβες τσιγάρο δηλαδή δεν θα σου την έλεγαν? Τι να πω?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #843 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 21:47 »
Δεν νομίζω ότι είμαστε σε κάποια αντιδικία με τους καπνιστές, οπότε βρίσκω λίγο αδόκιμη τη λέξη "ΝΙΚΗΣΑΝ?".
Ως καπνιστής παλιά έχω έρθει στην ίδια θέση. Να πω σε κάποιον να κρατάει το τσιγάρο με το άλλο χέρι γιατί μου ερχόταν ο καπνός του στα μάτια. Και το αντίθετο βέβαια, έχω αλλάξει εγώ χέρι.
Τώρα ο συνδυασμός v-max+fogger δεν είναι και ότι πιο διακριτικό φίλε pjdb. Τους φλόμωσες  :)) Μπορεί και να μην το είπαν από κόμπλεξ αλλά να μην έβλεπαν μπροστά τους από το σύννεφο.

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #844 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 22:26 »
12 βατακια σε 1,6 αντισταση τι ατμο να βγαλει?Σοβαρα τωρα,ημουν εκει δεν πηγα μετα,ουτε εκανα συμφωνια με το αερακι,αν αλλαζε και ερχοταν προς εμενα επρεπε να αντιδρασω ετσι?Και δεν ειμαι εριστικος ,τεσ πα,εγινε .Απλα να ξερετε, εχουν θρασσος και μη ξεχνατε β.π. παρτακιδες.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #845 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 22:44 »
Το όλο σκηνικό με κάνει να φανταστώ (συγχωρέστε με αν κάνω λάθος) σκηνή σε εστιατόριο, όπου κάποιος τρώει μυδόσουπα (π.χ.) αλλά ο ατμός της ενοχλεί το διπλανό τραπέζι.

Μια καλή απάντηση, μιας και πρόκειται για καπνιστές, θα ήταν (αυτά δεν μας έρχονται εκείνη την ώρα)...
- Ναι, ρε παιδιά, αλλά ατμίζω στις μηδέν καρκινομονάδες. Εσείς, στις πόσες καρκινομονάδες καπνίζετε;

(Δεν υπάρχουν τέτοιες μονάδες, ακόμα...  8) αλλά μια χαρά θα το πιάσουν το μήνυμα).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 23:36 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #846 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 22:52 »
γενικά ακούω θετικά σχόλια
αλλά εκείνο που τους κάνει εντύπωση είναι το ντουμάνι
δεν μπορούν να το συνηθήσουν με την καμία :))

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #847 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 00:26 »
Σταματάω με το αυτοκίνητο σε ένα φανάρι και τραβάω με τον evod μια γερή τζούρα nobacco flavourless exclusive . Δίπλα σταματάει ένα περιπολικό και μηχανικά το "όργανο" με κοιτά ακριβώς την στιγμή που έβγαζα το ντουμάνι .
Αρχιζει να γελά και μου λέει :
"Αν ήμουν από πίσω σου θα έβαζα την σειρήνα  , γιατί θα νόμιζα ότι είχες πάρει φωτιά " :)) :))

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #848 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 15:32 »
Δεν ηταν εστιατοριο,καφε και υπαιθριο(ημι),μη σου τυχη. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #849 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 03:16 »
Μπαινω σε πρακτορειο ΟΠΑΠ με eRoll μαυρο:
<<....Το τσιγαρο δεν επιτρεπεται !!!! >>>


Απανταω: .....δεν ειναι τσιγαρο.


<<Ααα ...ειναι....το.....(παυση).....>>


Απανταω:.....Ναι - Ειναι Το !!!!



Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #850 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 10:36 »
Σε καράβι, βγαίνω έξω στο κατάστρωμα.
Κυρία στέκεται στα 6 μέτρα μακρυά μου. Δεξιά κι αριστερά της στα 2 μέτρα από εκείνη στέκονται καπνιστές που ντουμανιάζουν.
Τραβάω κι εγώ τζούρα (όχι τρελά ντουμάνια, μέτρια πράγματα), κι ο αέρας οδηγεί τον ατμό προς το μέρος της.
Τότε εκείνη αρχίζει σαν παλαβή να κουνάει δεξιά κι αριστερά τα χέρια της γρήγορα προσπαθώντας να διώξει τον ατμό και να φωνάζει διάφορα του στυλ "ωχ αμάν τώρα",  "ωχ τι πάθαμε" κλπ......
Σαν να της είχε επιτεθεί ο χάρος να την πάρει, ένα πράγμα......!


Έκανα σαν να μην είχε κάνει τίποτα, απλός γύρισα να πάω αλλού να σταθώ. Τι να της πω;;;
Το τσιγάρο πάντως δεν την ενοχλούσε καθόλου! Δε σκέφτηκα να προσέξω μην τυχόν αργότερα άναβε κι η ίδια τσιγάρο....  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #851 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 16:15 »
Η καλύτερη μου παίδες.Στέκομαι στην ουρά στο σούπερ μάρκετ και μέχρι να ερθει η στιγμή να
πληρώσω ατμίζω κανονικά και ολα τα ματια ειναι στραμένα επάνω μου :D . Η καλύτερη διαφίμηση
για τον ατμό.Κάθονται και χαζεύουν αμήχανα.Ξέρετε πως ειναι να περιμένεις στην ουρά. ;D
Φυσικά δεν λέει κανείς κουβέντα.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #852 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 17:55 »
Εγώ έχω μόνο θετικές εμπειρίες με το άτμισμα στον δρόμο σε μαγαζιά και σε εταιρίες (είμαι σε πελάτες συνέχεια). Δεν έχουν πρόβλημα (ίσα ίσα αντιδρούν με θαυμασμό και κατανόηση) αλλά πάντα προσέχω να ατμίζω, ιδίως σε κλειστούς χώρους, υγρά που έχουν ουδέτερη μυρωδιά. Όταν φτάνω σπίτι μου εκεί καπνίζω τα πιο έντονα αρώματα.


Εμένα πάντως δεν μου την έχει πει ποτέ ούτε φίλος καπνιστής ούτε άγνωστος. Αντίθετα έχω πιάσει κουβέντα με πολλούς στον δρόμο περιμένοντας στο φανάρι ή στον δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #853 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 22:21 »
Εμένα γενικά οι φίλοι με ψιλοκοροιδεύουν αλλά ξέρω ότι φταίει το kuwako. Έτσι και αλλιώς ποτε δε με ενδιέφερε η άποψη τρίτων για θέματα που δεν τους αφορούν. Εννοώ ότι η εξωτερική μου εμφάνιση με την "πίπα" αφορά μόνο εμένα

Από τους αγνώστους έχω συναντήσει περιέργεια και ενδιαφέρον του στυλ : "κάνει δουλειά αυτο το πράγμα;", "είναι ωραίο;", "δηλαδη δεν καπνίζεις καθόλου πια;", "μα δεν είναι δηλαδή χειρότερο;"

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #854 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 22:50 »
Εμενα με αντιμετοπιζουν με απορια για το τι ειναι το mod που κραταω μετα μ λενε παλι με το τσιμπουκι ηρθες .:D

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk now Free


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios