vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 3 χρήστες
skoubri, nightdream, Barbapaidi

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #870 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 16:23 »
Μου φαίνεται πως στη Σαλονίκη είναι πιο ανοιχτοί οι ανθρωποι ή ιδέα μου είναι;  :thumpup: :thumpup: :thumpup:  Δεν πήρα δείγματα μόνο από το ατμισμα, γενικότερα το αναφέρω, μιας και έχω ζήσει και κάτι μήνες πάνω ...


Εδώ στην Αθήνα, το να φανταστώ ολόκληρη παρέα με ηλεκτρονικό μου φαίνεται εξωπραγματικό. Δεν έχω συναντήσει παρά μόνο μεμονωμένους ατμιστές, για να μην πω ότι οι πιο πολλοί από αυτούς μετά από λίγο ανάβουν κανονικό.  Είμαστε μάλλον πιο κατεστραμένοι ψυχολογικά ώστε να ρισκάρουμε σε αλλαγές, αλλά ίσως και ο κύκλος μου δεν αποτελείται από ανθρώπους που έχουν σαν πρωτεύον την υγεία τους …


Τελευταίως τα σχόλια που ακούω από ορισμένους με κάνουν να μην αναφέρομαι ποτέ στο ηλεκτρονικό, παρα μόνο εαν ερωτηθώ, αλλά και πάλι με μετρημένες κουβέντες. Σίγουρα πάντως υπάρχει μεγάλη μερίδα που μας θεωρεί άλιεν.


Στο δρόμο δεν ατμίζω, αλλά αν εμφάνιζα μόντα ή box είναι σίγουρο ότι θα έβρισκαν νέα ενδιαφέροντα στη ζωή τους οι συνάνθρωπες μου ...


Τις προάλλες ήμουν σε μπαρ στα Εξάθλια παρέα με την συμβία, και ενώ μιλάω με ένα συνάδελφο για άσχετα, ένας τύπος την πλευρίζει και της λέει κατά λέξη .. "Το ξέρεις ότι με αυτό που κάνεις θα πεθάνεις; Θα πάθεις καρκίνο, ξέρω εγώ που σου λέω!!" Δεν ήξερε όμως με ποιά μιλάει (Miss Provato Red 2013, αντιστασιακός PhD :laugh1: )




Τελος πάντων, ευτυχώς δεν είναι όλοι οι άνθρωπες τόσο απόλυτοι + στους 6 μήνες που ατμίζω έχω ακούσει και θετικά σχόλια ..  :yes:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #871 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 23:07 »
  Βγαίνω σήμερα από το παζάρι βιβλίου στην Τσιμισκή της Θεσσαλονίκης, και επειδή είχα χαρμανιάσει, μιας και ήμουν ώρα μέσα χαζεύοντας τα βιβλία, βγάζω το μοντάκι μου (box by Seb με killer σε GV tank) και τραβάω μια... κροκοδειλίσια τζούρα.
  Από την απέναντι πλευρά έρχεται ένας κύριος μιλώντας στο κινητό του. Με βλέπει και γουρλώνει τα μάτια, σταματά να μιλά, λέω "τώρα θα με ρωτήσει τι στην ευχή είναι αυτό"... Δεν λέει τίποτα, με προσπερνά συνεχίζοντας να μιλάει στο κινητό, και τότε συνειδητοποιώ ότι ο κύριος ήταν ο Γιάννης Μπουτάρης, ο δήμαρχος...
  Ναι, μάλλον εδώ στη Σαλονίκη είναι πιο ανοιχτοί οι άνθρωποι... ή πιο συνηθισμένοι στα "νέα, παράξενα και από αλλού φερμένα"...  :D
 
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #872 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 02:59 »
Ή απλα οι Θεσσαλονικεις ειναι του στυλ: "Τι ειναι αυτ... μπααα, ποιος νοιαζεται..;"  :))
Παντως το Μπουταρη τον κοβω πολυ μες στα πραγματα, δεν πιστευω να μην ξερει τι εστι η.τ.



Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #873 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 16:34 »
Tο σκηνικό δε συνέβει σε μένα αλλά σε συγγενή, 15 μέρες ατμιστής.

άτμισμα εκτός καταστήματος...

-φίλε κάνεις η/τ ε?
-ναι
-πέτα το. άκου τι σου λέω.
-γιατί?
-ο πατέρας μου...καρδιά.χθες βγήκε απ το νοσοκομείο. έφταιγε αυτο (η/τ)
-σοβαρά?
-ναι!

μετά από λίγο εντός καταστήματος

ξανά άτμισμα...

-α κάνεις απ αυτό ε?
-ναι...
-έκανα κι εγώ. χθες βγήκα απ το νοσοκομείο
-κι έφταιγε το η/τ?
-όχι ρε! έκανα 3 πακέτα cooper τη μέρα. το χα το πρόβλημα από πριν. ίσα ίσα αυτό μ είχε βοηθήσει να το ελατώσω.

Πάντως γενικότερα όλοι ξέρουνε.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #874 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 17:24 »
Συμβουλη προς ατομα που εχουν να κανουν με δημοσιες υπηρεσιες......


Να μπαινετε με το μεγαλυτερο μοντ που εχετε.Ολο και καποιος,υπαληλος, ατμιστης με eco θα υπαρχει.Οποτε συγουρα θα ρωτησει για το μεγενθος του μοντ σας και στο τελος θα εξυπηρετηθείτε πιο γρηγορα ;) !


Ετυχε σε μενα και για αυτο το λεω.Μπορει να τυχη σε οποιον δηποτε!

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #875 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 17:15 »
Πρωτη φορα επιχειρησα να ατμισω στο χωλ του θεατρου το διαλειμμα,ενω ολοι οι καπνιστες εβγαιναν εξω.Μια δυο τζουρες ηταν αρκετες για να τραβηξω τα πρωτα καχυποπτα βλεματα των υπευθυνων του θεατρου,γεγονος μου με αναγκασε να βγω κι εγω εξω γιατι δεν ηθελα εκεινη την στιγμη να ερθω σε διενεξη για το συγκεκριμενο θεμα..

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #876 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 12:34 »
Ήμουν για καφέ απόγευμα Παρασκευής και καθόμουν στον εξωτερικό χώρο καφετέριας.
Ο ατμός από το αεράκι που φυσούσε, οδηγούνταν δεξιά μου στο διπλανό μου τραπέζι. Εκεί, ακριβώς δίπλα μου, καθόταν ένα ζευγάρι και απέναντί τους άλλη μια κυρία. Το ζευγάρι δίπλα μου, απαθέστατο με τον ατμό μου. (Δε μιλάμε και για ΤΑ τρελά ντουμάνια...). Η κυρία απέναντί τους, αντίθετα, κουνούσε διαρκώς τα χέρια της σε κάθε μου τζούρα, λες κι ο ατμός ήταν ο χάρος που ήρθε να την πάρει, ένα πράγμα.... Δεν τολμούσα να τραβήξω τζούρα, άντε πάλι ανεμιστήρας τα χέρια της μαζί με κάτι γκριμάτσες ανάλογες! Επειδή ξέρω τον ατμό μου, είμαι σιγουρότατη ότι δεν της μύριζε τίποτα!!!! Φυσικά, σε εξωτερικό χώρο δεν τόλμησε να πει τίποτα. Ευτυχώς μετά από κάνα μισάωρο έφυγαν, γιατί ειλικρινά και με το χέρι στην καρδιά, δε θα άντεχα, θα την έβριζα στο τέλος!
Μιλάμε για ψυχοπαθείς μερικές φορές. Δεν εξηγείται αλλιώς! Μερικοί απλά δεν πάνε καθόλου καλά........
Είμαι περίεργη, αν κάπνιζα και της πήγαινε ο καπνός που βρωμάει κιόλας, τί θα έκανε;
Μήπως εφ' όσον υπάρχουν καπνιστές στην πόλη, θα πρέπει να σκεφτεί να μετακομίσει καλύτερα;

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #877 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 12:57 »
κουνούσε διαρκώς τα χέρια της σε κάθε μου τζούρα, λες κι ο ατμός ήταν ο χάρος που ήρθε να την πάρει, ένα πράγμα....
  :laugh1: :laugh1:μαλλον εξορκιζε το κακο!
μου εχει τυχει και εμενα κατι παρομοιο και προσπαθουσα να φυσαω τον ατμο προς τα πανω αλλα αυτος πηγαινε καρφι επανω της :tongue_smilie:
ειλικρινα ομως δεν ξερω γιατι τους πιανει πανικος,η εξηγηση που δινω εγω ειναι οτι το σκεφτονται σαν κατι πολυ βλαβερο με το μυαλο τους,επειδη δεν ξερουν η δεν θελουν να το καταλαβουν :idiot1:
βλεπουν και το ντουμανι και μαλλον σκιαζονται!

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #878 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 13:10 »
Μα, βρε παιδιά, ο περισσότερος ατμός πήγαινε πάνω στον κύριο απ' το ζευγάρι που καθόταν ακριβώς δίπλα μου, ο οποίος, ήταν εντελώς απαθέστατος στο όλο θέμα. Λίγος πήγαινε προς το μέρος της, να μην πω μπροστά της κι όχι πάνω της....
Ειλικρινά λέω, αν καθόταν περισσότερο, δε θα γλίτωνε αυτή το βρισίδι κι εγώ τον καυγά!
Είπαμε, αλλά έλεος..... Σε τέτοιες περιπτώσεις, μερικές φορές θα ήθελα να είχα κτ. Μη πω κάνα πούρο!!! Να ανάψω ένα για να δω, θα στρώσει μετά;

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #879 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 14:01 »
Δυο 40+ στην δουλεία τους έκανα δώρο από ένα ego με ce4.Και οι 2 φουγαρα χρόνια.Για 2 μέρες δεν άναψαν τσιγάρο ώσπου άρχισε η κάζουρα από άλλους καπνιστές 40+ "τι ναι αυτά ρε ,τα αδερφιστικα" το λαμπάκι γίνεται ροζ και τέτοια γελοία.Αποτέλεσμά να τα δώσουν στα παιδιά τους τουλάχιστον. Ατμιζοντας στον δρόμο μέχρι στιγμής δεν είχα τίποτα περίεργο,άλλα το Νέμεσις δεν έχει έρθει ακόμα!

Sent from my U8800 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #880 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 17:22 »
Αραγε γιατι βγηκε αυτη η φωτο;Μηπως μας βλεπουν ετσι;  :eyesplash:   >:(



Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #881 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 17:42 »
Νομίζω ότι μας βλέπουν όπως τους αφήνουμε εμείς το περιθώριο να μας βλέπουν.
Πολύ προκλητική συμπεριφορά ή - το αντίθετο - φοβισμένη αντίδραση, σαν να ντρεπομαστε γι΄αυτό που κάνουμε, διαμορφώνουν την άποψη του απεναντι μας.
Χαλαρή στάση χρειάζεται. Ούτε κατόρθωμα κανουμε, αλλά ούτε κάτι το αξιοπερίεργο.
Αν στο πρώτο δούλεμα δεν υποστηρίξουμε την επιλογή μας, τότε εμείς οι ίδιοι την αυτοαναιρούμε.
Οσο για τους νέους ατμιστές, καλό είναι να γνωρίζουν ότι πολλές φορές οι αντιδράσεις δεν προέρχονται από την εμφάνιση του η.τ. μας ή το χρώμα του led του, αλλά από την προσπάθειά μας να ξεφύγουμε από κάτι που οι ίδιοι δεν τα κατάφεραν (καπνιστές) ή να τα καταφέρουμε επιλέγοντας τον εύκολο δρόμο (πρώην καπνιστές που υπέφεραν με τσίχλες/φάρμακα/στέρηση κλπ για να το πετύχουν) Είναι η ίδια αντίδραση που έχει ο κόσμος απεναντι σε όσους προσπαθούν να το κόψουν (μα καλα, ορφανό θα κάνεις τον καφέ;) σε όσους κάνουν δίαιτα, ξεκινούν γυμναστήριο κλπ.
Καλό είναι ο νέος ατμιστής να είναι ευγενικός, αλλά απόλυτος στην απάντησή του: "προσπαθώ να κάνω κάτι για να βοηθήσω τον εαυτό μου. Νομίζεις ότι κοροιδεύοντας εμένα ή τις επιλογές μου κάνεις κάτι θετικό;"

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #882 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 17:54 »
Αυτό που λέτε συμβαίνει! Και συμφωνώ και με την Πέτρα απόλυτα.


Ενοχλούνται επειδή το έχουν καταχωρίσει στο μυαλό τους ως πολύ βλαβερό πράγμα (ως ένα βαθμό είναι άλλωστε, αλλά η ιδεοληψία ορισμένων είναι θέμα άλλης συζήτησης), εξ'ού και οι υπερβολικές αντιδρασεις ..


Χωρίς να σημαίνει ότι ακόμη και με επαρκή πληροφόρηση θα γλυτώναμε από τους παράξενους άνθρωπες .. που δεν έχουν ζωή και πιάνονται από ότι βρουν έξω τους …  ::)


Είμαστε μειονότητα πάντως, και αυτό γεννάει τα θέματα του ..

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #883 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 18:16 »
Ατακα μη καπνιστη μεσα στο καπνιστηριο..
''Γινατε 7 τωρα :)) ,,,
με τους ρυθμους που αναπτυσεται αυτο σε λιγο καιρο ολοι τετοιο θα καπνιζουνε...
και μπορει να ξεβρωμισουμε''



Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #884 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 21:44 »
Αραγε γιατι βγηκε αυτη η φωτο;Μηπως μας βλεπουν ετσι;  :eyesplash:   >:(




Aυτός ήταν vaporακι γι' αυτό και τον δεσανε.
Αν ήταν ατμιστης θα έλεγε vaper...
Περναει μηνύματα η φώτο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6279 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog