vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, maprix, lagoudakis, Milarepa

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #855 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 22:57 »
¨Εμενα με κοιτάνε περιέργα και με καχυποψία :) Αν μάλιστα έχω πάρει μοντ μαζι μου...σαν άνθρωπο απο άλλο πλανήτη :))

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #856 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:50 »
Μερικές αστείες ατάκες που έχω ακούσει (ή θα μπορούσα/ήθελα να ακούσω) για να γελάσουμε:

1. Πω πωωωωω είναι πολύ μεγάλο (συνηθισμένη ατάκα για 18650 μοντάκι) . Αν είναι άντρας αυτό που το λέει, του απαντάω ότι θα προτιμούσα αυτό να το ακούσω από γυναίκα. Αν είναι όντως γυναίκα της απαντάω "Περίμενε να το βγάλω έξω όταν φτάσουμε στο σπίτι, να δεις τι έχει να γίνει".  :yes:
2. Έχεις κάτι στην τσέπη σου ή χαίρεσαι που με βλέπεις;  :tongue_smilie:
3.  Ρε συ φίλε βγάλε το τσιγάρο σου να καρφώσουμε κάτι κάδρα.  :idiot1:
4. Οι "πονηρές" γυναίκες πάντα ρωτάνε με το ανάλογο ύφος: "Μπαίνει και σε δόνηση;"  :hmmm:


Περιμένω να ακούσω κι άλλες ατάκες.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #857 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 00:21 »
Α, θα στα πω εγώ, τα έχω ακούσει όλα..
Παίζεις και σε γάμους; Τι κλαρίνο/φλογέρα/φλάουτο είναι αυτό (και γενικά μουσικά όργανα.)
Τελικά το μέγεθος παίζει ρόλο ε;
Ηλεκτρονικό πούρο/αργιλες/τσιμπούκι είναι αυτό..;
Σε λίγο θα θα κουβαλάς την μπαταρία αυτοκινήτου μαζί σου.. (ή σε παραλλαγή θα χρησιμοποιείς κατευθείαν του αυτοκινήτου ή στη μπρίζα, δεν ξέρουν προφανώς τα pass through..)
Έχει και WiFi;/Φτιάχνει καφέ;/Έχει ραδιόφωνο;(κι αυτό παραλλαγή αν πιάνει βραχέα)/πόσα μεγκαπίξελς είναι η κάμερά του, γενικά πράγματα που δεν κάνει ακόμα το η.τ.
Τηλεσκόπιο, σπαθί, ρόπαλο, ομπρέλα, σε αυτήν την κατηγορία δε τα θυμάμαι όλα.

Το χειρότερο το έχω ξαναγράψει, δεν είναι που σε ρωτάνε, είναι πως όταν απαντάς η.τ. σου λένε ΟΛΟΙ, καλά αυτό το κατάλαβα...


Αποσυνδεδεμένος teddy

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #858 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 01:24 »
Αν και γενικά έχω πολύ καλή αντιμετώπιση αν εξαιρέσουμε δυο-τρία περιστατικά, με το που βγήκα με το SVD όντως απο την πρώτη μέρα άκουσα απο φίλους τα μισά τουλάχιστο που αναφέρει ο exispathi.

Αυτό που έκανε την διαφορά ήταν οτι μου είπαν οτι είναι σαν lightsaber (το φωτόσπαθο απο το Star Wars). Μου ανέβασε την ψυχολογία, αν και η αλήθεια είναι οτι με ένα SVD μόνο δεν γίνεσαι Jedi.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #859 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 22:35 »
Το Σαββατο που μας περασε μη καπνιστης με σοβαρο υφος μου λεει:


'' Aυτο που κανεις ειναι πιο βλαβερο κι απ'το τσιγαρο - σπουδαιοι καθηγητες
απο την Αμερικη μου το εχουν πει !!! ''


Απαντησα:


'' Δεν υπαρχει ουτε μια ερευνα ιατρικη που να το αποδεινκυει. ''


Με ρωτα:


'' ....και τοτε γιατι το λενε ??!! ''


Απαντησα:


'' Ειναι πολλα τα δισεκατομμυρια που χανουν οι καπνοβιομηχανιες - εγω εχω γιατρο τον Φαρσαλινο με επιστημονικες αποδειξεις και δεν φοβαμαι τιποτα !!!! ''

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #860 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 23:28 »
δεν μου καιγεται καρφακι πως με βλεπουν και τι σκεφτονται που ατμιζω... οσο για το τι λενε.. αν παει να μου ανοιξει κουβεντα κανεις του λεω ατμιζω γιατι μου αρεσει η γευση πολυ περισσοτερο απο το κ.τ. καθως και ξαναβρηκα την γευση και την οσφρηση μου που ειχα χασει και δεν ηξερα οτι υπηρχε....  αυτο και τελος παραπανω δεν συνεχιζει η κουβεντα εκτος και δω οτι καποιος ενδιαφερεται πραγματικα να μαθει οποτε θα πω περισσοτερα... οσο για τισ ατακες οκ δεν ετυχε να ακουσω κατι δεν εχω και μοντ (ακομα) αλλα με ρωτησαν καμια δεκαρια  ατγνωστα ατομα στη δουλεια μου και στο δρομο αν ειναι οκ και με καλυπτει το η.τ. εκ των οποιων μια ηταν μια πολυ ωραια δεσποινις!!!! 8)


επισης γελαω αν θελω να κανω πλακα μονος μου τραβαω μια γερη γερη εισπνοη και φευγει ενα ντουμανι που γυριζουν και κοιτανε ολοι εκπληκτοι  ;D

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #861 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 13:48 »
Εγω πάλι ειλικρινά εχω βαρεθεί να εξηγώ στον καθένα (που με ρωτάει ευγενικά) γιατί είναι τοοοοσο μεγάλο το SVD.. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!!

Απ' την άλλη το svd (σε συνδυασμό με κανελομπίσκοτο) εχει γίνει πλέον γυναικοπαγίδα...


Δυστυχώς δε μπορώ να γράψω δημόσια ατάκες κ σκηνικά μας βλέπουν κ παιδιά! :p

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #862 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 22:43 »
Παιδιά δεν βλέπουν... Μόνο ενήλικες!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #863 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 23:13 »
το πιο πετυχημενο που ακουσα τελευταια οταν ατμιζα με ιθακη πανω σε κλωνο 18650..
εβλεπα ματσακι και ντουμανιαζα σε καφε,οποτε πεταγεται ενας και λεει..
τι ειναι αυτο ρε φιλε?η πιπα της ειρηνης?  :))

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #864 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 23:39 »
Οι πρώτες μέρες στο γραφείο δύσκολες, με κοιτούσαν σαν εξωγήινο...Μέτα το συνήθισαν και θελαν και δοκιμή!!!   

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #865 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 00:38 »
Η αντίδραση του καθενός είναι καθαρά θέμα του τι άνθρωπος είναι:
1. Ξερόλες: Σίγουρα συναναστρέφεστε με έναν τέτοια, όπου θα βρει κάποια στιγμή να σου πει ότι διάβασε για έρευνες από επιστήμονες ότι το ΗΤ είναι πολύ βλαβερό, αλλά δε θυμάται το λινκ όταν του εξηγείστε ότι εσείς έχετε έρευνες από τον Δρ Φαρσαλινό Κωνσταντίνο ότι ισχύει το αντίθετο.
2. Υποχόνδριος: Είναι εκείνος που μόλις καταλάβει ότι κάνετε δίπλα του ΗΤ θα αρχίσει να παραπονιέται ότι τον πιάνει πονοκέφαλος και τέτοια. Είναι 50-50% να σταματήσει όταν του πείτε ότι τώρα θα βάλετε υγρό με γεύση deppon που έχει ιδιότητα να σταματάει τους πονοκεφάλους.
3. Περίεργοι: Είναι εκείνοι που δεν είναι καπνιστές αλλά θέλουν να μάθουν τα πάντα για το ΗΤ. Μπορεί να σας ρωτάνε μέρες χωρίς σταματημό, χωρίς όμως να το ψάξουν καθόλου στο internet.
4. Φανατικοί καπνιστές: Είναι εκείνοι που δεν θέλουν να αλλάξουν με τίποτα το ΚΤ και όταν βλέπουν κάποιον με ΗΤ βγάζουν σπυριά. Πολύ πιθανό να σου κάνουν παρατήρηση ότι τους ενοχλεί ο καπνός αν είστε και οι δύο σε χώρο που απαγορεύεται το ΚΤ.
5. Αδιάφοροι: Είναι οι λεγόμενοι επαγγελματίες παθητικοί καπνιστές, όπου είτε καπνός, είτε ατμός, είτε πυρηνικά απόβλητα να μυρίσει δε χαμπαριάζει τίποτα.
6. Χαβαλέδες: Θα βρουν όλες τις ατάκες για το μοντάκι σου, θα σχολιάσουν την μυρωδιά και γενικά σε κάθε τζούρα που θα κάνεις να περιμένεις και μια ατάκα.

Αποσυνδεδεμένος kwstas10

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #866 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 15:17 »
Λοιπον πολυ στο δρομο με κοιτανε παραξενα που εχω η.τ ειδικοτερα πιο παλια που βγενα εξω με το ντουντουκι(βαμο),αλλα ΝΑΑΑΑ ΜΟΥ  :) δεν με νοιαζει καθολου..γουσταρω το ατμισμα γουσταρω που ειμαι σε αυτην την διαδικασια..οι φιλοι μου το πηραν πολυ ζεστα και πλεον ειμαστε ολοι οι παρεα ατμιστες τι καλυτερο?

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #867 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 15:46 »
Αυτό που έχω καταλάβει σχετικά με τον τρόπο αντιμετώπισης έχει να κάνει με 2 κατηγορίες ανθρώπων.
Η πρώτη κατηγορία σε κοιτάει με καχυποψία και ηρωνεία πολλές φορές.Οι ατάκες είναι του τύπου προκαλεί προβλήματα υγείας άσχετα αν αυτός που το λεέι
καπνίζει 3 πακέτα.Όντες ημιμαθείς αλλά παντογνώστες έχουν ακούσει για έρευνες που το κατακρίνουν,έχοντας το σαν μόνιμη δικαιολογία για να μην το δοκίμασουν
μήπως και απαλλαχθούν από το κάπνισμα.
Η δεύτερη κατηγορία απευθύνεται σε πιο μορφωμένα και ανοιχτόμυαλα κατά την άποψη μου άτομα,τα οποία ενδιαφέρονται πραγματικά όταν σε ρωτάνε για το η.τ.
Δυστυχώς άνθρωπος και τεχνολογία δεν συμβάδιζαν πάντοτε.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #868 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 15:55 »
Όσες φορές έχω πάει σε καφετέρια, μπαρ κλπ έχω ητ με απλή μπαταρία ego με κοιτάνε λίγο περίεργα αλλά για λίγο. Μετά δεν ασχολούνται. Οι περισσότεροι βέβαια δεν παρατηρούν καν ότι το κρατάω γιατί είναι μικρό και δεν πολυφαίνεται. Το καταλαβαίνουν μόνο όταν βλέπουν ότι βγάζω καπνό (ατμό) χωρίς να κρατάω τσιγάρο. Αλλά δεν έχει τύχει να κοιτάει κάποιος πιο επίμονα.
Όσον αφορά στα άτομα της παρέας όταν μαζευόμαστε σε κανένα σπίτι, εκεί τα πράγματα είναι διαφορετικά. Την πρώτη φορά κορόιδευαν (στα πλαίσια του χαβαλέ που κάνουμε μεταξύ μας πάντα) αλλά όλοι δοκίμασαν τζούρα!!  :tongue_smilie:
Όταν μετά από λίγες μέρες εμφανίστηκα με μεγαλύτερη μπαταρία spinner το πείραγμα εντάθηκε (και πάλι στα πλαίσια της πλάκας βέβαια) γιατί τους φάνηκε αστείο που ήταν τόσο μεγάλο το ητ.
Δεν θέλω να σκεφτώ τι θα γίνει άμα με δουν με mod!!!!!!  :))

Να συμπληρώσω ότι όλοι κάνουν την γνωστή ερώτηση περί του αν είναι επικίνδυνο.
Η απάντησή μου είναι ότι δεν ξέρω αν είναι εντελώς αθώο και ακίνδυνο αλλά είναι σίγουρο ότι είναι απείρως ασφαλέστερο από το κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #869 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 15:56 »
Έχω ξεχάσει το vamo κάπου και μου στέλνουν μήνυμα στο fb : το κανόνι σου πήγε σε μια ναυμαχία και γύρισε είναι εδώ έλα να το παραλαβεις

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540857 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596694 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357375 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios