vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

48 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, camber, manoslykos, Mimhsdr, Sergios, lagoudakis

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #780 στις: Μαρτίου 02, 2013, 00:15 »
Δυστυχώς όπου κι αν πάω είμαι ο μόνος. Η άθλια προπαγάνδα πριν από καιρό πέτυχε.

Καθόλου δεν με ενδιαφέρει φυσικά και μιας και ακόμα κι ως καπνιστής ήμουν συνηθισμένος να παιρνώ αρκετές ώρες ή και ημέρα σερί χωρίς τσιγάρο (ποτέ στο σπίτι και ποτέ μπροστά στα παιδιά) αν μου σπάνε πολυ τα νεύρα δεν το βγάζω καν. Επισης δεν το χρησιμοποιώ μπροστά στα παιδιά μου που δεν το ξέρουν καν. Μια φορά είδε το προβάρι ο μικρός μου (5 ετών) στο γραφείο πάνω και όταν με ρώτησε τι είναι αυτό του είπα εργαλείο μετρήσεων ρεύματος (LOL)!

Πάντως όταν βγαίνω έξω σκασίλα για την γκαμούτσα μοντ+genesis και δεν ανοίγω καν κουβέντα όταν ακούω βλακείες. Καμιά φορά προτείνω σε κανέναν έξυπνο να κανονίσουμε να πάμε για τρέξιμο να δει τι κάνει το τσιγάρο και τι αυτό.

Το μόνο που με ανησυχεί είναι κάποια επικείμενη απαγόρευση. Κατά τ'άλλα καρφί δεν μου καίγεται και με τον ατμό δεν έχω κανένα πρόβλημα να μείνω και πολλές ώρες χωρίς καθόλου. Όπως είπα ήμουν συνηθισμένος.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #781 στις: Μαρτίου 02, 2013, 14:46 »
Jargon, ίδιο έλεγα και εγώ στα πιτσιρίκια στην κατασκήνωση πέρυσι το καλοκαίρι, για το λάβα: "κοιτάξτε, δείχνει και τα βολτ"!!!

Εντάξει αυτός ο διάλογος δεν υπάρχει:


-Ρε αυτό είναι βιολογικό όπλο. Οι Κινέζοι έχουν σκοπό να κυριαρχήσουν στο κόσμο και με αυτά τα υγρά αποβλακώνουν τον εγκέφαλο.
-Τα υγρά εγώ τα φτιάχνω με πρώτες ύλες από Έλληνα (atmos).
-Τον έχεις δει ποτέ; Κινέζος είναι, πράκτορας.


Κα-τα-στρά-φη-κα ακούγοντάς το. Παιδιά...το πίστευε, δεν σας κάνω πλάκα.


Θα παρακαλέσω τον καλλιτέχνη να βάλει μία φωτογραφία για να βεβαιωθούμε όλοι ότι δεν είναι Κινέζος πράκτορας.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Πάρε βίντεο λοιπόν για αδιάσειστα στοιχεία:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8wIDILJeRm0
[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #782 στις: Μαρτίου 03, 2013, 18:38 »
Καινούργιο σχόλιο σημερινό: Ο μπατζανάκης του ξαδέρφου του θειου της κολλητής της συμμαθήτριας της γειτόνισσάς μου (ή κάτι τέτοιο, καταλάβατε εσείς τώρα) άκουσε ότι ο καπνός των η.τ.(ούτε ότι ήταν ατμός ήξερε) μπορεί να κάνει κακό σε ηλεκτρικές-ηλεκτρονικές συσκευές γιατί περιέχει κάποια στοιχεία (που δεν θυμόταν πώς τα λένε, γιατί δεν είναι και ειδικός). Κι αυτός είναι και ο λόγος που ούτε το άτμισμα επιτρέπεται μέσα στα αεροπλάνα. Ντόιοϊοϊοϊοϊονγκ!!!!!!!!


Υ.Γ. Πού τα σκέφτονται κιόλας;;;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #783 στις: Μαρτίου 03, 2013, 18:46 »
Ωχ!! Σοβαρά μιλάς;; Δεν το ήξερα αυτό, τι βάζω τόσο καιρό στο σώμα μου φαντάσου.... Και το άκουσες από τον ίδιο τον μπατζανάκη του ξαδέρφου του θείου της κολλητής της συμμαθήτριας της γειτόνισσάς σου;;

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #784 στις: Μαρτίου 03, 2013, 18:56 »
Δηλαδή εγώ τωρα που ατμιζω κρατώντας το κινητό στο ενα χέρι με το καλοριφέρ στην πρίζα και την τηλεόραση απέναντι κινδύνευω.... έλα δεν το πιστεύω

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #785 στις: Μαρτίου 03, 2013, 18:58 »
@exispathi   :laugh1: Μπερδεύτηκες λίγο, η γειτόνισσα δεν ήταν δικιά μου, ήταν αυτηνής που έκανε το σχόλιο από καθαρό ενδιαφέρον, ξέρετε εσείς τώρα...


@Ιωάννα, στη θέση σου πάντως θα πρόσεχα. Άμα σκάσει κανά αεροπλάνο στο σαλόνι, μετά μην αναρωτιέσαι γιατί. Ή άμα σου καεί, ας πούμε, η τηλεόραση! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #786 στις: Μαρτίου 03, 2013, 18:59 »
Lucinda, με τους Κινέζους κατάσκοπους και τα στοιχεία που χαλάνε τις ηλεκτρικές / ηλεκτρονικές συσκευές (εκτός από τα μοντάκια και το ίδιο το η.τ. βεβαίως βεβαίως), νομίζω ότι έχεις χτυπήσει φλέβα χρυσού!

Που πας και τα βρίσκεις αυτά τα αστέρια; Στείλε κανένα κατά εδώ να μας φτιάχνει τη διάθεση με την πατάτα της ημέρας! Μην είσαι μοναχοφάγα!!!

 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #787 στις: Μαρτίου 03, 2013, 19:06 »
Τα ακούω μαζεμένα τώρα γιατί, λόγω της δουλειάς μου, εδώ και 3-4 εβδομάδες είμαι σε κανούργιο περιβάλλον με ανθρώπους που, όπως φαίνεται, δεν έχουν ξαναδεί άνθρωπο να ατμίζει κι έτσι κάθε φορά που εμφανίζω το η.τ. μου λένε και μια καινούργια μπαρούφα.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #788 στις: Μαρτίου 03, 2013, 19:23 »
Νομίζω το έχω γράψει και σ'άλλο νήμα. "Οι 4000 ουσίες του τσιγάρου αλληλεπιδρούν και δε σε βλάπτουν τόσο όσο η νικοτίνη σκέτη." Μόνο λίγοι καπνιστές τρώνε ένα κολληματάκι, κι αυτοί με το καιρό θα το ξεπεράσουν..

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #789 στις: Μαρτίου 03, 2013, 19:27 »
Ε μα είναι τοις πάσι γνωστό αυτό. Μα καλά πού ζεις;!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #790 στις: Μαρτίου 03, 2013, 21:00 »
για αυτο πρεπει να ερθείς σε μια συγκεντρωση
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15587.0.html

Αποσυνδεδεμένος Στέλιος Κ.

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • http://edomilamemixanokinita.blogspot.gr
    • https://www.facebook.com/stelios.kandilas
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #791 στις: Μαρτίου 08, 2013, 00:49 »
1.Ατμίζω δεν καπνίζω απαντάω σε όσους εξυπνάκηδες προσπαθούν να πουν κάτι.
2.Δεν με νοιάζει τι θα πουν αφού δεν βλάπτω κανέναν. 

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #792 στις: Μαρτίου 10, 2013, 22:15 »
Με κοιταζουν θαρρεις και ειμαι εξωγηινος, και φυσικα ξεστομιζουν (οι καπνιστες παντα) τις γνωστες παρακατω μπαρουφες:
1. Ότι σκανε οι μπαταριες στα μουτρα. Υποψη οτι στατιστικα πιο πιθανο ειναι να σπασεις το ποδι σου η το χερι σου παρα αυτο, και για το οποιο φυσικα εχει δοθει εξηγηση , απλα οι καπνοβιομηχανιες καραδοκουν σε καθε κακοτοπιά.
2. ''Ειχα δοκιμασει και εγω αλλα μου εμπαινε υγρο στο στομα'', θελω να τραβαω τζουρα οπως το κ.τ....ντιρινταχτα!
3. ''Παιρνεις πιο πολλη νικοτινη ετσι''....σιγουρα!
4. ''Οταν το δοκιμασα με πονεσε το στομαχι''.....ενω με το δηλητηριο το αλλο το στομαχι χαιρει ακρας υγειας τι να σου πω!


Και μετα απο τις επιστημονικης φυσεως π...ριες, παμε στις π...ριες κακίας:
1. Τι γκουμουτσα ειναι αυτη?
2. Παρομοιωσεις με πνευστα μουσικα οργανα (κλαρινο κλπ)
3. Ειρωνικα χαμογελα κλπ (τι ειναι αυτο παλι?)


Στην αρχη ηταν λιγο ενοχλητικο αλλα πλεον δεν ασχολουμαι, κανουν στον εαυτο τους το κακο που εκανα εγω στον δικο μου επι 2 δεκαετιες παρα λιγα χρονια, μακαρι να το σταματησουν και αυτοι οπως και εγω

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #793 στις: Μαρτίου 10, 2013, 22:27 »
Ισως το γεγονος οτι το ξεκινησα προσφατα και δεν ειναι κατι το εξωγηινο πλεον,
οφειλεται στο οτι εγω δεν δεχτηκα καμια περιεργη αντιδραση απο τους γυρω μου.
Αντιθετα οι περισσοτεροι το επικροτησαν ακομη και οι καπνιστες φιλοι μου,
λεγοντας οτι θα ηθελαν κι αυτοι να το αλλαξουν καποια στιγμη. Κι ενας που
ρωτησε αν οντως βλαπτει, οταν του απαντησα "και μονο το οτι δεν εχει πισσα
να σου γεμιζει τους πνευμονες αρκει" συμφωνησε. Πιθανον να φταιει το οτι
εργαζομαι στον παραϊατρικο κλαδο και στα θεματα υγειας οι γυρω μου με εμπιστευονται.

Αποσυνδεδεμένος Monika46

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #794 στις: Μαρτίου 22, 2013, 00:35 »
Όπως και εσείς, έτσι και εγώ αντιμετώπισα διάφορα σχόλια από τους γύρω μου…
Το πιο χαριτωμένο, από μια φίλη μου που χαρακτήρισε το λαβάκι μου «μπαζούκας» και ‘γώ απλά της είπα: «…και που να δεις το προβατάκι!».

Άσχετα πάντως με τα σχόλια, σημασία έχει να μη προκαλεί κανείς, να έχει υπομονή και  επιχειρήματα – ακόμη καλύτερα αποδείξεις! – για να συζητά.

Σημασία επίσης έχει για μένα προσωπικά, ότι εδώ και 4,5 μήνες πλέον δε μου λείπει το κανονικό τσιγάρο, ότι συντέλεσα άλλοι 2 φίλοι/-ες να το γυρίσουν στο άτμισμα και ότι ωθώ κι άλλους καπνιστές να ξεκινήσουν ή να παραμείνουν στο ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Και όταν με ρωτάνε (σε εξωτερικούς χώρους!) μερικοί μαθητές μου: «Τι είναι αυτό, κυρία;», απλά τους λέω ότι είναι το μεταβατικό μου μέσο για να απεξαρτηθώ απ’ το τσιγάρο…

Πάντως, ουδέποτε θεώρησα ότι με κοιτάνε σαν “εξωγήινη”, ίσως γιατί δε με ενδιαφέρει, το τι σκέπτεται για μένα κάποιος που δε με ξέρει ή ίσως, γιατί τελικά και να ‘μαι από άλλον πλανήτη.

Ούτε από τους νυν καπνίζοντες είχα / έχω άσχημη αντιμετώπιση, ίσως γιατί δε τους απαγόρευσα ποτέ να καπνίζουν δίπλα μου (έχοντας πάντα κατά νου πως αντιδρούσα εγώ σε απαγόρευση!), ίσως γιατί δε θεώρησα ποτέ ότι τώρα που ατιμάζω είμαι ανώτεροι απ’ αυτούς, γιατί σε  τελική ανάλυση είμαστε όλοι ίδιοι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41222 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249751 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420686 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158500 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15818 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131348 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 200 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 225 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 330 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767791 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966