vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

39 επισκέπτες, 0 χρήστες

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #795 στις: Απριλίου 28, 2013, 18:10 »
Προσφατη ενημερωση,τα αεροπλανα που μας ψεκαζουν,ριχνουν ατμιστηκα υγρα,εξυπακουεται,ιδιο χρωμα φαινεται ο ατμος,εμπιστευτικα το αεροπλανο το πιλοταρι ο Ελβις που δεν πεθανε αλλα τον απηγαγαν οι αρειανοι !!!

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #796 στις: Απριλίου 29, 2013, 17:33 »
οι φιλοι μου στην αρχη ειρωνικα και μετα οι περισσοτεροι πηραν και τωρα ειμαι πανω απο το τηλεφωνο για λυνω αποριεσ!

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #797 στις: Μαΐου 07, 2013, 17:12 »
Θα έλεγα πως αντιμετωπίζουν με επιφύλαξη τα υγρά που ατμίζουμε.... το πιο κουφό που άκουσα ήταν από έναν συνάδελφο ότι ο πεθερός του από την μέρα που άρχισε να ατμίζει μαύρισε ο λαιμός του ....άκουσον άκουσον..... Βέβαια δεν λείπουν τα σχόλια από γνωστούς και φίλους του στυλ : από παπάκι η εξάτμιση ..... μεγάλωσες πλέον άσε το φυσοκάλαμο..... πάλι σε πανηγύρι πας να παίξεις με το κλαρίνο και άλλες τέτοιες χαζομάρες..... και άντε κάθε φορά να τους εξηγείς τα ίδια και τα ίδια.....

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #798 στις: Μαΐου 07, 2013, 17:37 »
βασικα οι βλακειες ερχονται απο πρωιν ατμιστες!
-δε γρατσουναει ο λαιμος?
-δε ζαλιζεσαι?
-δε ξεπαραδιαστηκες?( :confused1: )
η αληθεια ειναι οτι εχω γινει λιγο διστροπος αντικαπνιστης >:(

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #799 στις: Μαΐου 07, 2013, 19:13 »
Ευτυχώς που από ότι φαίνεται, το άτμισμα διαδίδεται ταχέως.

Επειδή εργάζομαι νύχτα, βλέπω και ακούω διάφορα από διάφορους. Κάποιοι είναι δικαιολογημένα δύσπιστοι αλλά το συζητάνε. Κάποιοι άλλοι το ρίχνουν στην πλάκα και καταλαβαίνω από τα συμφραζόμενα ότι είναι αρνητικοί.
Και κάποιοι άλλοι πάλι είναι θετικοί,μιας και αρκετός κόσμος πια έχει γνωστούς ατμιστές.

Σε μένα δεν είναι σπάνια η εικόνα του ατόμου που αντί να καπνίζει απλά ατμίζει. Κάποιες φορές μάλιστα έχω πετύχει να κάθονται στο μπαρ και να γεμίζουν. Οι πιο πολλοί που έχω δει την παλεύουν με μικρά μεγέθη eCigs + μάλλον είναι γυναίκες ..  ::)

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #800 στις: Μαΐου 07, 2013, 19:24 »
Η καλυτερη μου ειναι οταν εχω συναντηση με τον διευθυντη και σκαω το ητ και ο τυπος αρχιζει και δαγκωνεται!!!!!!!!!
Την πρωτη φορα που ειδε τον ατμο μου η υπευθυνη προσωπικου παραλιγο να παθει εμφραγμα στα 36 της μιας και δεν εβλεπε το ητ. και νομιζε οτι αναψα κτ.
Και μονο αυτες οι φασεις με εχουν "πληρωσει" ;) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #801 στις: Μαΐου 07, 2013, 21:25 »
Πάντως και εγω συνειδητοποίησα ότι οι χειρότεροι είναι οι πρωην ατμιστές. Προσπαθούν αποβάλλοντας τους προσωπικούς λόγους που δεν κρατήθηκαν και ξανά άρχισαν το τσιγαρο, να μειώσουν και να υποβιβάσουν το όλο θέμα χωρίς κάποια ιδιαίτερα επιχειρήματα.  :whip:

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #802 στις: Μαΐου 11, 2013, 19:46 »
εγώ σαν δικηγόρος όταν ξεχάστηκα και ανέβηκε η πρόεδρος στην έδρα (Ειρηνοδικείο) και άτμιζα με την ησυχία μου στην άκρη δεν ενοχλούσα , κάποιοι καλοθελητές της το φώναξαν, τα έχασα , ζήτησα συγνώμη, και μου απαντά η πρόεδρος με χαμόγελο, κύριε συνατμιστή να πάρετε με  σοκολάτα, τώρα το πρωί είναι τέλειο χαχα το βούλωσαν όλοι  :))

Αποσυνδεδεμένος takisathens

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #803 στις: Μαΐου 11, 2013, 20:27 »
 @ peter derek
.... κάποιοι καλοθελητές της το φώναξαν......


...μαλλον θα ηταν ο συνηγορος του διαβολου .. :)) :))
περα απο τη πλακα ακουω απο κατι γειτονες-μαγαζατορες (οχι ολους εχει και 2-3 ατμιστες) που λεμε μια καλημερα ,κατι ατακες "εξυπνες" και τους απαντω αναλογως.
καλως ή κακως εχω την ταση  να απαντω αμεσα και στον ιδιο τονο στους συνομιλητες μου ειτε μου μιλανε ομορφα και με τροπο ειτε με υφος αλαζινικο ή  ειρωνικο κοκ...
λιγοι εως ελαχιστοι παντως ειναι αυτοι που ρωτουν απο ενδιαφερον ή εστω απλη περιεργεια....

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #804 στις: Μαΐου 11, 2013, 21:45 »
Στη δουλεια μου δεν ειχα κανενα σχολιασμο,επειδη λιγο πολυ ολοι ηξεραν καποια πραγματα,καποιοι μαλισταν ειχαν δοκιμασει πολυ πριν απο μενα.
Ετσι εχω παει με ολα μου τα ατμιστικα πραγματα κατα καιρους και απλα ρωτανε τι καινουργιο φερνω τι καθε φορα.(ενω ολοι καπνιζουν)
Εκει που ειχα ενοχλητικους-ειρωνικους σχολιασμους ηταν απο "φιλους" που ενω οι γνωσεις τους ηταν ελαχιστες σχετικα με το η.τ.,απλα ειχαν βγαλει ετυμηγορια οτι ηταν το χειροτερο πραγμα στο κοσμο.Μετα απο ατακες του ειδους:τι λαμπακι εινα αυτο?
ε,εχεις και μπαταριες..
τι ειναι αυτα που κουβαλας τωρα κτλ κτλ.....μερικους τους εστειλα απο κει που ηρθαν και ησυχασα..
Δεν αρχισα το η.τ. για να αποδειξω τιποτα,ουτε προσπαθησα ποτε μου να επηρεασω καποιον να το αρχισει και αυτος,οπως και με κ.τ. Τα αρχισα και τα δυο επειδη μου αρεσαν..
Για μενα δυστυχως δεν υπηρχε η.τ. πριν 20 χρονια,αλλα καλλιο αργα παρα ποτε
Ατμιστε μην ντρεπεστε...(για τους καινουργιους λεω..)

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #805 στις: Μαΐου 12, 2013, 00:18 »
Βασικά πιστεύω πως η δική μας η συμπεριφορά και ο ''αέρας'' που έχουμε όταν καπνίζουμε, είναι αυτός που θα πέξει ρόλο για την συμπεριφορά των γύρω μας..
Όσες φορές άτμιζα σκεπτικός, οι γύρο μου, άρχισαν τα σχόλια.. Κυρίως αρνητικά.
Όσες φορές ατμιζα άνετα και με ευχαρίστηση, πότε δεν ακουσα κανένα να μου πει το παραμικρό.. Άντε το πολύ πολύ κανένα βλέμα και τίποτα άλλο...

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #806 στις: Μαΐου 12, 2013, 03:52 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

γελάω με σημερινό περιστατικό...

αφού είμαστε σε bar και έχουν κυλήσει τα δυο-τρια πρώτα ποτά, μόλις πάω να παραγγείλω τα επόμενα, και αφού έχω εκπνεύσει μια ...μεγάλη ποσότητα ατμού από το στόμα, η σερβιτόρα εντυπωσιασμένη μου λέει:'' πω πω ρε φίλε αυτό σημαίνει απόλαυση...''

έλυσα στο γέλιο...

Αποσυνδεδεμένος krista

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #807 στις: Μαΐου 12, 2013, 15:07 »
Το καλυτερο ειναι οταν οι γυρω βλεπουν τα τεραστια πυκνα ντουμανια που βγαζω, μεγαλυτερα κ απο το κ.τ, και ζηλευουν γιατι νομιζαν οτι το η.τ ειναι μουφα..

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #808 στις: Μαΐου 12, 2013, 15:29 »
Περιμένω απο ρόδο να επιβιβαστώ στο αεροπλάνο για κρήτη πριν κανα 15μερο (περιμένουμε να έρθει το λεωφορειάκι) νιώθω οτι κάποιοι απο τους γύρω μου φρίκαραν απο την ποσότητα ατμου 80% VG.

Σε 30 δεύτερα απο το ατμισμά μου,με χτυπάει κάποιος στην πλάτη με το δάχτυλο και παράλληλα ενώ γυρνάω να δω ποιος είναι και τι θέλει τραβάω μια γεναία τζούρα και ακούω

"Σας παρακαλώ κύριε το τσι...με συγχωρείται" μια κυρία απο τα του αεροδρομίου.

Δεν απαντώ τπτ χαμογελώ ευγενικά και συνεχίζω το άτμισμα...

πιο ηδονή πεθαίνεις... ;D

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #809 στις: Μαΐου 12, 2013, 15:47 »
Περσινό, αλλά τώρα το θυμήθηκα.
Καλοκαίρι, μεσημέρι σε σουβλατζίδικο. Αίθουσα 4Χ4 με 5 τραπέζια. Γύρω-γύρω τέντα, αλλά όλα τα "παράθυρα" ανοικτά και 3 ανεμιστήρες γύρω.. Μπαίνω με τα παιδιά και ατμίζω περήφανα.
Ακούω δίπλα μου έναν ψίθυρο "ωχ, τα μοντέρνα...". Οι 3 πελάτες συνολικά, στο δίπλα τραπέζι, έκαναν αμήχανες κινήσεις ψάχνοντας μια πατέντα για να καπνίσουν, μέχρι που με ένα δικό μου νεύμα κατάφασης ένοιωσαν καλύτερα...

Οι ατμιστές δεν πρέπει να νοιώθουν αμηχανία. Πρέπει να είναι περήφανοι. Αμήχανοι οφείλουν να είναι οι γύρω... ιδιαίτερα όσοι καπνίζουν.
Από τους λίγους τρόπους πίεσης που μπορεί να τους σώσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2013, 16:01 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41407 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249917 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420820 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158594 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15867 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131400 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 221 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 244 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 245 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 362 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 223 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767893 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966