vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος ntsodoul

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #750 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 00:55 »
είναι αλήθεια πως πλέον πάρα πολύς κόσμος είναι αρκετά ενημερωμένος γύρω απο το η.τ

Αποσυνδεδεμένος anapofasistos

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #751 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 01:11 »
Εγώ πάντως σε μαγαζί που οι όλοι καπνίζαν, έκατσα δίπλα στο μοναδικό μη καπνιστή (τον έκοψα για πρωην καπνιστή) και έκανε παρατηρηση σε μένα γιατί του ερχόντουσαν ντουμάνια... :)) :)) :))

Η αλήθεια είναι πως με Α2 σε VV έβγαζα περισσότερο ντουμάνι απ'όλους τους άλλους μαζί. ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #752 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 01:14 »
 Περισσότερο μπορώ να πω ότι αντιδρούν για το ότι με βλέπουν κατά καιρούς με διαφορετικά “εργαλεία”, παρά για το καθεαυτό άτμισμα, συνηθισμένη αντίδραση “τι είναι αυτό πάλι;”. Ίσως γιατί κι οι ίδιοι κατά καιρούς προσπάθησαν να ατμίσουν αλλά δεν τα κατάφεραν και δεν ειχαν προχωρησει περα από τα συνηθισμένα (πλέον) η.τ
 

Αποσυνδεδεμένος nikos1970

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζεις δεν καπνίζεις.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #753 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 01:16 »
Η δική μου απάντηση είναι : Πάρε μία βαθειά ανάσα και πες μου πώς νιώθεις τα πνευμόνια σου. Κάνουν κρακ;;




Υπέροχη παράθεση, δεκατέσσερις λέξεις βάζουν να κάτσει ο κάθε καπνιστής στα  αυγά του.



Αποσυνδεδεμένος ntsodoul

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #754 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 01:17 »
εκεί είναι που τα παρατάνε οι περισσότεροι. Αν μείνουν πάρα πολύ στα "starter kits", το πιο πιθανό είναι να εγκαταλείψουν.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #755 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 12:16 »
Θεωρώ πολύ καλή ιδέα το να τυπώσουν οι έμποροι κάρτες που να διαφημίζουν το φόρουμ και να τις παρέχουν στους νέους πελάτες τους. Το στάρτερ κιτ είναι ένας τρόπος εισαγωγής. Μετά ο καθένας διαλέγει την πορεία του.

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #756 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 12:34 »
Το πιο απογοητευτικό συμβάν σε σχέση με άτμισμα μου συνέβη το απόγευμα του Σαββάτου στην παιδική χαρά.
 Μου είχε τελειώσει το υγρό στον ατμοποιητή και έβγαλα να τον γεμίσω από το μικρό πλαστικό μπουκαλάκι (που έχει τη βελονίτσα στο πώμα). Τότε μου επιτέθηκε μια γιαγιά, συνοδός παιδιού, λέγοντας: τι νομίζεις ότι κάνεις μπροστά στα παιδιά!!! Να μην τα πολυλογώ νόμιζε ότι ετοιμαζόμουν για χρήση ναρκωτικών. Αφού της εξήγησα τι είναι άρχισε το κήρυγμα ότι διάβασε σε περιοδικά υγείας ότι είναι πάρα πολύ επικίνδυνο και να μην επαναπαύομαι νομίζοντας ότι δε βλάπτω την υγεία μου και μπλα μπλα μπλα....Τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #757 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 12:56 »
Σάββατο βράδυ σε αργιλεδάδικο...

τσουπ να και ο ιδιοκτήτης

- τι ειναι αυτό;;;
- φορητός αργιλές  :laugh1:
- ρε να σου φέρω τον κανονικό που είναι και πιο υγειηνος;  >:(
- thanks but no thanks  :dontknow: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #758 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 12:59 »
Xena μην παραξενεύεσαι, από καπνιστές έχω ακούσει μπαρούφες, από μια γιαγιούλα τι να περιμένεις ? Πάλι καλά που διάβάζει περιοδικά υγείας, και δεν μένει στις εκπομπές μαγειρικής και στα πρωινάδικα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #759 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 13:00 »
και οσο να'ναι... η εικονα της βελονας τρομαζει...
λογικη η αρχικη της αντιδραση.. μετα, πιθανολογω, συνεχισε την αρνητικη της σταση απεναντι σε αυτο που εκανες..

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #760 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 13:10 »
Σαββατο βραδυ σε τουριστικη περιοχη σε πολυσυχναστο μαγαζι, απεναντι μου παρεα εγγλεζοι να ρουφανε αργιλεδες.....προσπαθωντας να πιασουν την ατμομηχανη πανω σε νν  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   σηκωνετε μια κοπελα και ερχεται απο την παρεα τους και με ρωταει....γουατ ντου γιου θινκ γιου αρ ντουινγκ? της λεω.....ντεφινατλυ αι ντοντ σμοουκ καρμπον (καρβουνακι πανω στον αργιλε) λαικ γιου γκαις ντου δεαρ..... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: φευγει λεγοντας κατι κοσμητικα στα αγγλικα.....εγω εκει ακαθεκτος συνεχιζω τα ντουμανια.......μετα απο μια ωρα γιναμε ολοι παρεα και καποιοι δοκιμασαν και ισως τωρα που γραφω αυτες τις γραμμες καποιοι απο αυτους να μην εχουν ξαναπιασει τσιγαρο στα χερια τους...

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #761 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 01:39 »
Έχουμε και λέμε:


Οι φίλοι μου χαίρονται που απαλλάχτηκα από το τσιγάρο και ειδικά την υπερβολική μου προσήλωση σε αυτό. Τελευταία επειδή έχω καταλήξει με επισκευάσιμο, αν τύχει και αλλάξω μπροστά τους αντίσταση με χειροκροτάνε κιόλας!  :laugh1:


Οι λοιποί γνωστοί, μόλις βλέπουν το lavatube κολλάνε. Προσπαθούν να μην το σχολιάσουν, αλλά τελικά δεν αντέχουν και οποιαδήποτε συζήτηση καταλήγει με εμένα να κάνω επίδειξη του Η/Τ. Οι μη καπνιστές επικροτούν. Οι καπνιστές απαξιώνουν.


Οι άγνωστοι με κοιτάνε περίεργα. Ειδικά οι γυναίκες-καπνίστριες-με ύφος Σκλεναρίκοβας με κοιτάνε εντελώς ειρωνικά και επικριτικά και οπωσδήποτε σχολιάζουν κοιτάζοντας το μαρκούτσι. Το καλύτερο μου. Αν αντιληφθώ τέτοια φάση το σενάριο έχει ως εξής: υγρό VG, ανέβασμα μπαταρίας στα 5 και επιδεικτικό ντουμάνι. Στην εκπνοή κάθε τζούρας κούνημα του κεφαλιού με νόημα "γουστάρω τρελά"! :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #762 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 21:00 »
Πρωταγωνιστές: εγώ, χαζή σερβιτόρα, Gripper VV & s/m
Τοποθεσία:γνωστό καφέ στη μικρή μας πόλη
Σκηνικό: μπαρ
Ώρα: 11 το πρωί


Gripper VV & s/m: (ατμός, ατμός, ατμός, ατμός, ατμός, ατμός)
Σερβιτόρα: Οοοοοο τι είναι αυτό ρε;;;;
Εγώ: Τηλεκοντρόλ.
Σερβιτόρα: Αααα είπα κι εγώ...


 :laugh1: :laugh1: :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #763 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:12 »
9 μηνες περιπου τωρα κανενα αρνητικο σχολειο εκτος απο κανα δυο προβληματικους. περισσοτερο περιεργεια. τελικα το η.τ. κανει και για δημοσιες σχεσεις

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #764 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:29 »
Παιδια ειναι αναλογα στον εγκεφαλο του καθενος.Αλλος το βλεπει με ενδιαφερον αν θελει να αφησει το κτ.Αλλος πουλαει ειρωνια και αλλος σε βλεπει παραξενα. Πολλες φορες εχω κομπλαρει αλλα τωρα στα... 8)  παπακια μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 66 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 68 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 128 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 88 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249117 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767305 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 195 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181551 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 390 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573565 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios