vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 11 χρήστες
georgeboy, Jorge, maprix, bloodlessz, Alexander20, manoslykos, gfilip, camber, Ribot, grag, ZoeM

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #720 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:57 »
εγω απλα περιμενα να δει οτι δεν κραταω τσιγαρο, οποτε να εχω και αναπτηρα...  :dontknow:
δεν μου εχει τυχει ξανα να τρομαξω καποιον με το η.τ.  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #721 στις: Αυγούστου 16, 2012, 12:14 »
Δοκίμασε να βγάλεις Lava με CE4+ πάνω, σε αμύητη γυναικοπαρέα και θα δεις τι πάει να πει τρόμος!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #722 στις: Αυγούστου 16, 2012, 12:17 »
Εσύ τρόμαξες τη γύφτισσα, εγώ έκανα έναν παππού να χάσει την όποια καλή γνώμη είχε για τη νέα γενιά.
Βλέπει ατμούς πίσω από την πλάτη μου σε στάση λεωφορείου και μου ζητάει φωτιά.
Ακόμη κι όταν του έδειξα το η.τ. μου και του είπε κι ένας άλλος που παρακολουθούσε τη σκηνή ότι είναι ηλεκτρονικό και δεν ανάβει με αναπτήρα ή σπίρτα, δεν πείστηκε. Με κοίταζε με βδελυγμία, πότε πότε κοίταζε κλεφτά και τον άλλο, θεωρώντας μας ψεύτες συνεννοημένους μεταξύ μας, που τον κοροϊδεύουμε και δεν του δίνουμε φωτιά από καπρίτσιο. Κανένα σέβας για τους ηλικιωμένους δηλαδή!!!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #723 στις: Αυγούστου 16, 2012, 16:07 »
Στο νοσοκομειο προχτες με βλεπει ενας παππους και μου λεει " αυτο δεν ειναι σαν τα μαυρα που βλεπω συνηθως "  Κρατουσα μινι προβαρι με ιαττυ .
'' Θα ειναι κι ακριβο ... εε ? " "τι να σου πω" , του λεω , "εξαρταται απο τις αναγκες του πωλητη "   :))

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #724 στις: Αυγούστου 16, 2012, 17:52 »
Εγώ πρέπει να είμαι πολύ γαϊδούρι γιατί ποτέ δεν είχα πρόβλημα να χρησιμοποιήσω το η.τ. μου. Βεβαίως μου έχει τύχει να με κοιτάνε κάποιοι "περίεργα" (χωρίς να καταλαβαίνω γιατί -  :)) ) όταν κυκλοφορώ στο δρόμο με το η.τ. κρεμασμένο στο στόμα μου!

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #725 στις: Αυγούστου 16, 2012, 18:03 »
Eμενα δεν με ενοχλεί πως με στραβοκοιτανε οι γύρω μου με προβληματιζει που δεν βλέπω ατμιστες πουθενά στο δρόμο ! ! !  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #726 στις: Αυγούστου 16, 2012, 18:18 »
Ναι κι εμένα με ενοχλεί πολύ αυτό! Δεν βλέπω να αυξάνονται οι ατμιστές που με τέτοια οικονομική κρίση θα περίμενα δραματική αύξησή μας...
Και δε με πειράζει επειδή δε θέλω να είμαι σαν τη μύγα μες στο γάλα λόγω ατμίσματος. Φοβάμαι μήπως "ξεφουσκώσει" η υπόθεση ηλεκτρονικό τσιγάρο και δεν βρίσκουμε τα απαραίτητα (υγρά, μπαταρίες, ατμοποιητές κλπ) για άτμισμα.
 
Επίσης έχε υπ' όψη σου ότι πολύς κόσμος δεν ατμίζει ούτε καπνίζει στο δρόμο!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #727 στις: Αυγούστου 16, 2012, 18:30 »
Οσο υπαρχει η Κινα μην φοβασε τπτ.
Και περιμενετε σε  λιγο καιρο και αφου βγουν στην δημοσιότητα τα αποτελεσματα της ερευνας του γιατρου μας να δειτε μια ανοδο στο θεμα του ΗΤ.Ελπιζω  ;D [size=78%] [/size]

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #728 στις: Αυγούστου 23, 2012, 07:16 »
Πριν μερικούς μήνες κάποιοι κοιτούσαν με έκπληξη λες και σοκάρονταν από το ηλεκτρονικό τσιγάρο
και μάλιστα προσωπικά με έφερναν σε δύσκολη θέση να προσπαθώ να εξηγήσω πως δεν είναι
τίποτα παραπάνω από αντίγραφο κ.τ. που προσομοιώνει το κάπνισμα.
Τώρα πια που έχει ευρύτερα γνωστό, δεν σε κοιτούν με απορία αλλά μάλλον προσπαθούν από
μακρυά να καταλάβουν πως βγάζει ατμό και τώρα ντρέπονται κάποιοι να ρωτήσουν θεωρώντας
πως έπρεπε να το ξέρουν.
Τις περισσότερες δε των περιπτώσεων οι συζητήσεις είναι πιο πολύ για την γεύση παρά για συσκευή!
Τις προάλλες με συνατμιστή μας σε κεντρική καφετέρια όπου είμαστε και λέγαμε για DIY έχοντας
μαζί μας υγρά σε μπουκαλάκια μας πλησίασαν κάποιοι περιφερόμενοι και μας ζητούσαν να τους
πουλήσουμε υγρά και ηλεκτρονικά τσιγάρα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: και φυσικά τους συστήσαμε
να επισκεφτούν το φόρουμ μας και να αρχίσουν να ενημερώνονται γιατί μάλλον είχε έρθει η ώρα
να περάσουν στην αντίπερα όχθη του ποταμού  :D :D 

Αποσυνδεδεμένος Gibson

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • A. C. MILAN
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #729 στις: Αυγούστου 23, 2012, 07:32 »
Ακομη και οταν καπνιζα ή καπνιζω, μιας και παλευω ακομη να απεξαρτηθω,προσπαθουσα και ηθελα να ειμαι διακριτικος ωστε να μην ενοχλω τον μη καπνιστη - ατμιστη.


Ασχετα βεβαια με το γεγονος οτι οι μη καπνιστες ξεσπαθωσαν μετα τα μετρα απαγορευσης και μερικοι "ξυνοι" εψαχναν τροπο ωστε να προσβαλουν καπνιστη ακομη και σε ανοιχτο χωρο καφετερειας, ας πουμε.


Τωρα σπιτι μου, στην οικογενεια μου, οπου ατμιζω, ολοι ισα ισα που μου συμπαρισταντε ωστε να κοψω εντελως το τσιγαρο και να μεινω μονο με τα ατμιστικα μου, ξερω μεχρι και λιγο καιρο πριν η καραμελα ηταν η γνωστη με το υγρο στον πνευμονα αλλα ολοι ξεραμε οτι επροκειτω περι μυθου ο οποιος καταρριφθηκε.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #730 στις: Αυγούστου 23, 2012, 09:09 »
Οι φίλοι και οι γνωστοί πλέον με έχουν συνηθίσει και μου φέρνονται φυσιολογικά. :yes: :yes: :yes:

Οι υπόλοιποι συνεχίζουν να με κοιτούν περίεργα. :yes: :yes: Και μερικοί θα το πώ.Με οίκτο. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Για τον οίκτο πιστεύω δύο είναι οι εκδοχές.Η πρώτη αυτός κινδυνεύει με αυτό το πράγμα που χρησιμοποιεί να πιάσει υγρό στον πνεύμονα και η

δεύτερη......
Αυτός δεν πρέπει νάναι καλά :yes: :yes: πρέπει να τάχει χάσει. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gibson

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • A. C. MILAN
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #731 στις: Αυγούστου 23, 2012, 10:10 »
Υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να δειχνουν υποτιθεμενο οικτο, επειδη οι ιδιοι κατα βαθος δεν εχουν την ιδια θεληση ωστε ν' αντικαταστησουν το τσιγαρο με κατι πολυ καλυτερο.

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #732 στις: Αυγούστου 23, 2012, 10:12 »
Δουλευοντας σε ξενοδοχειο ερχομαι σε επαφη με αρκετο κοσμο καθημερινα... Οι ξενοι ως επι το πληστον ειτε θα με ρωτησουν τι υγρο εχω η να περιεργαστουν το bolt με siam tank επανω ειτε απλα θα το περασουν στο ντουκου (μαλλον ειναι πιο εξικιωμενοι). Οι ελληνες απο την αλλη θα αρχισουν την παπ@ρολογια για το υγρο στους πνευμονες για το οτι θα μου σκασει στην μουρη για τις δηθεν ερευνες (κατα κυριο λογο του ΕΟΦ) που αποδεικνιουν οτι ειναι καρκινογωνο (και πολυ περισσοτερο απο το ΚΤ) και ελαχιστοι θα μπουν στην διαδικασια να ρωτησουν τι ακριβως ειναι αυτο και να εκοψα το τσιγαρο κτλ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #733 στις: Αυγούστου 23, 2012, 15:05 »
Ενα από τα πράγματα που δεν αγαπά ο Ελληνας είναι να του λένε ότι τον έπιασαν κορόιδο.
Αντίθετα, αγαπάει τις συνωμοσιολογίες των μεγάλων τράστ.
Την επόμενη φορά λοιπόν που θα σου αρχίσουν τη γνωστή καραμέλα,
εξήγησέ τους ότι:
αυτό που σου ανακυκλώνουν είναι το παραμύθι για το η.τ. που πλασσάρουν έντεχνα αυτοί που έχουν συμφέρον να συνεχίσει ο Ελληνας να πληρώνει 4 ευρα για πακέτα κ.τ. ή 500ρα για διακοπή στα κέντρα και τις φαρμακευτικές.
Αν θες να βάλεις κερασάκι στην τούρτα, πες τους ότι η μόνη διαφορά που κατάλαβες στα πνευμόνια σου είναι ότι άνοιξαν, με αποτέλεσμα να σταμάτησες να λαχανιάζεις μόλις τρέξεις ή ανέβεις σκάλες

Αποσυνδεδεμένος Alexxb

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #734 στις: Αυγούστου 25, 2012, 03:35 »
  Μπαίνω σήμερα στο praktiker φουριόζος και ενώ μόλις είχα περάσει την είσοδο ακούω
- συγνώμη κύριε! αυτό που κρατάτε είναι δείγμα για κάτι που ψάχνετε στο κατάστημα?
- όχι είναι ηλεκτρονικό τσιγάρο.
τα χάνει για λίγο και σαστισμένος μου λέει "ωχ,συγνώμη δεν το κατάλαβα.."
"μοιάζει με ηλεκτρικό κατσαβίδι ε?" του απαντάω χαμογελώντας και φεύγω. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140