vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, Sergios, g1smo1978, Doubt, tibolaso

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #735 στις: Αυγούστου 28, 2012, 16:18 »
Εκεί είναι η διαφορά.

Αν αγόραζαν και αυτοί κούτες τσιγάρα, κούτες αναπτήρων και κούτες από λοιπά είδη, θα την άκουγαν λίγο παραπάνω.

Όταν πας στο περίπτερο και σκας τα ψιλά για κτ, δεν σου φαίνεται. Και πόσο μάλλον οι νεότεροι καπνιστές που δεν το έχουν και πολύ με τη σύγκριση €/δρχ!!!

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #736 στις: Αυγούστου 29, 2012, 14:45 »
Ιδιαίτερη εντύπωση προκαλεί σε αυτούς που δεν έχουν ακούσει αλλά δεν έχουν δει
και μάλιστα με έκπληξη ρωτούν αν είναι αυτό το ηλεκτρονικό τσιγάρο και τότε τι
να τους δείξω το mod ? σε κάποιο σημείο έχουν δίκιο θέλουν να δουν κάτι σαν το
κανονικό τσιγάρο με πακέτο και αναπτήρα :)

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #737 στις: Αυγούστου 29, 2012, 14:58 »
Οποτεδήποτε έχω κυκλοφορήσει στο δρόμο με "μη συμβατικό"(εννοώντας με όχι κάποιο από τα γνωστά βιομηχανικά) η.τ., πάντοτε κινώ την περιέργεια ή το η.τ. μου δίνει την αφορμή πειράγματος, με φράσεις "τι είναι αυτό το καλάσνικοφ που κυκλοφορείς κλπ"  :D


Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το ενδιαφέρον κραξίματος ή πειράγματος είναι αντιστρόφως ανάλογο της ηλικίας. Με λίγα λόγια όσο μεγαλύτερος είναι κάποιος, απλά κάνει μια ερώτηση να μάθει τι είναι αυτό που χρησιμοποιώ, αν ξέρει περί η.τ. με ρωτάει αν το "καλάσνικοφ" μου προσφέρει κάτι παραπάνω σε σχέση με αυτά τα "μαύρα που είναι σαν στυλό" κλπ. Αντιθέτως οι νεότεροι έχουν μια μεγαλύτερη τάση να κράξουν, να πουν την εξυπνάδα τους κλπ.


Ομολογώ ότι προσωπικά με κουράζει να γίνομαι το επίκεντρο μιας παρέας ή ενός μαγαζιού, λόγω του η.τ. και προσπαθώ να είμαι όσο περισσότερο διακριτικός. Παρατηρώ ότι σε μαγαζιά 100 ατόμων πχ, συνήθως είμαι η ο μόνος ατμιστής ή ο ένας από τους 2(μόνο σε αεροδρόμια βλέπω περισσότερους, γιατί προσπαθούμε όλοι να ατμίσουμε κρυφά εντός), οπότε θεωρώ λογικό ακόμη να αντιμετωπιζόμαστε ως "εξωτικοί".








Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #738 στις: Αυγούστου 29, 2012, 15:35 »
Εγω πήγα να πάρω έναν καφε κ βλέπω μαγαζατορα με κολιέ και ητ τότε λέω δικός μας τι ήθελα κ έβγαλα τι προβαρι;;; Το πήρε το είδε και οι φίλοι του που καπνιζαν γέλασαν λέγανε πως το κουβαλάς αυτο. Τελικα αποφάσισα να πάρω καμία ego και εγω γιατι μας πήραν στο δουλεμα.

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #739 στις: Αυγούστου 29, 2012, 15:53 »
Τώρα θυμήθηκα όταν είχα πάει σ' ένα μαγαζί για ν' αγοράσω πρώτη φορά ητ. Ήταν ένας μικροκαμωμένος τύπος με Lava (απ' ότι κατάλαβα αργότερα) και νόμιζα πως κρατούσε χαλασμένα νουτσάκου!  :))

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #740 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:29 »
Σήμερα, σε παιδικό πάρτι γενεθλίων...
Έκατσα δίπλα σε δυο πατεράδες.
Ο ένας κάπνιζε στριφτά με συχνότητα μεταβαλλόμενη.
Ο άλλος, καπνιστής 60 ΚΤ την ημέρα, που το έκοψε ΜΑΧΑΙΡΙ (μπράβο του).

Ο πρώτος, χαμογέλασε ελαφρά... στην εικόνα μου με ατμοτσίγαρο και σοκοκλάτα-μπανάνα-φράουλα.
Ο δεύτερος: "Μην το γελάς... Πήγα στον πνευμονολόγο και τον βρήκα με το ΗΤ κρεμασμένο. Μου είπε, μην ακούς τι λένε, είναι χίλιες φορές πιο ακίνδυνο από το τσιγάρο. Δεν μπορώ να το πω επίσημα, αλλά οι ουσίες και τα ποσοστά... μπλα-μπλα-μπλα..."

Υπάρχει διάχυση της κεντρικής ιδέας του φόρουμ προς τα έξω  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #741 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:52 »
Αυτό το Δεν μπορώ να το πω επίσημα, είναι όλο το ζουμί...
Όχι μόνο για το ΗΤ αλλά για τόσα πράγματα που θα βελτίωναν την ποιότητα ζωής μας και θα πήγαιναν τον πολιτισμό μας χρόνια μπροστά...


Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #742 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 02:24 »
εγω παντως που κυκλοφορω με zero mod και πηνελοπη σπανια κοιτανε περιεργα..συνηθως ομως δεν ασχολουνται καθολου και λεω απο μεσα μου "καλα ειναι ολοι τοσο ενημερωμενοι για το ηλεκτρονικο??" :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #743 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 12:12 »
Το κλίμα έχει αρχίσει να αλλάζει αρκετά υπέρ του ητ. Ο κόσμος ενημερώνεται διαρκώς μιας και αυξανόμασατε, αργά αλλά σταθερά. Όταν θα αρχίσουμε να βλέπουμε περισότερους γιατρούς με ητ, θα δούμε και απότομη αύξηση στην αγορά ητ. Για κάποιο λόγο, ο Έλληνας έχει το γιατρό για θεό, και οι τάσεις μίμησης παραμένουν.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #744 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 12:39 »
Απ'ότι βλέπω εγώ γύρω μου, όλος ο κόσμος, και ας μην το χρησιμοποιεί, ξέρει πια τι είναι βλέποντας το.....(όχι όπως στις αρχές..)


Οπότε, απλά έχουν αλλάξει οι κατηγορίες και έχουν γίνει τρείς:
  • Καπνιστές
  • Μη καπνιστές
  • Ατμιστές
Δεν νομίζω ότι κάνει ιδιαίτερη εντύπωση πια..

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #745 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 13:05 »
Εμένα μου κάνει εντύπωση που τους προκαλεί έκπληξη το μέγεθος του τσιγάρου μου (CE4 με 1000άρα twist) To βρίσκουν γιγάντιο, μάλλον δε θα έχουν δει ποτέ τα μεγαλύτερα  :tongue_smilie: .
Νομίζω ότι αντιδρούν έτσι υποσυνείδητα επειδή προσπαθούν να βρούν ψεγάδια ώστε να αυτο-πειστούν ότι δεν πρέπει να ξεκινήσουν το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #746 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 13:11 »
ανθρωπος με τσιγαρο στο χερι ειναι απο πολλου συνηθισμενη εικονα, δεν παραξενευει κανεναν...
Το η.τ. ομως στο χερι και ειδικα αν εξωτερικα δεν πολυμοιαζει με το κ.τ. ειναι κατι που ο κοσμος σπανια βλεπει γυρω του.. οποτε δεν ειναι παραλογο να προκαλει τα βλεματα..

Με τον καιρο θα γινει και αυτο σηνυθισμενη εικονα ομως.. και δεν θα απορει κανεις.

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #747 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 13:23 »
ετσι ακριβως, οπως το 1998  οταν με ειδε μια γιαγια να μιλαω στο κινητο εκανε τον σταυρο της λεγοντας ''βοηθησε παναγια μου τουτο τον νεαρο'' ;D

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #748 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 13:35 »
Η αντιμετώπιση με τη συμπεριφορά είναι η ίδια δηλαδή αδιάφορη.
Οι οικείοι και οι φίλοι έχουν ένα θέμα συνήθως χλευαστικό, ειρωνικό αλλά κάπου
αυτό χάνεται όταν τους εξηγήσουμε τα οφέλη σε σχέση με το κ.τ.
Το πρόβλημα πάντως δεν είναι στους μη καπνιστές αλλά σε αυτούς που καπνίζουν
και οφείλεται πιο πολύ στο γεγονός πως ζηλοτυπούν και αυτό φαίνεται με "κακίες"

Αποσυνδεδεμένος doctor76

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • nemesis, kayfun L+ & DIY
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #749 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 14:29 »
εγω εχω δει πολλους καπνιστες να ειναι οι μεγαλυτεροι "εχθροι" του ατμισματος και πολλες φορες χωρις να ξερουν η επειδη δεν μπορουν οι ιδιοι να κοψουν το καπνισμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573137 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123555 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99