vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Milarepa, zilberto, mathimatikos1966, Xameno_Skli, camber, Aoratix

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε epyloxias , an και ειμαι άγριος ατμιστής των 6-7 μλ και περισσοτερο την ημέρα, αντέχω χωρις πρόβλημα και 2 και 3 ωρες αν χρειστεί.Απο οτι κατάλαβα πάρα πάνω  10 λεπτα δεν αντέχεις :)) :))

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Χαχαχαχαχαχα... Vamaxim my friend... Λες και με ξερεις χρονια.... Η αληθεια ειναι οτι αντεχω πανω απο 10λεπτο... Οταν κοιμαμαι!!! :p

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος frans

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
"Το θέμα είναι να μην είμαστε προκλητικοί"... Εδώ κρύβεται όλη η ουσία.


Σε πτήσεις εντός Ευρώπης που οι περισσότερες διαρκούν 2-3,5 ώρες, νομίζω πως οι περισσότεροι μπορούν να κρατηθούν και να μην ατμίσουν. Ε αν δεν κρατιέσαι υπάρχει πάντα και η λύση της τουαλέτας για μερικές τζουρίτσες  ;)


Σε μεγαλύτερες τώρα πτήσεις π.χ. προς Ασία-Αμερική, πάντα κάποια στιγμή σβήνουν τα φώτα. Αν καθόμαστε δίπλα σε γνωστό, ή σε άγνωστο που δεν έχει πρόβλημα, και το υγρό μας δεν έχει και την πιο έντονη μυρωδιά του κόσμου, μπορούμε να ατμίζουμε στην καμπίνα, σχετικά διακριτικά βέβαια.
Τουλάχιστον αυτό λέει η προσωπική μου εμπειρία (και του συνφορουμίτη spkok) από ταξίδι Κωνσταντινούπολη-Τόκυο, τόσο στο πήγαινε όσο και στο γυρισμό.






 





Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Χα χα όπως τα λες. Στο πηγαινε ψαρωμενος μονο τουαλετα. Στο γυρνα με αλλους 2 ατμιστες κανονικα ατμισαμε απο 5 μλ έκαστος....

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Αύριο πετάει η μανα μου για Γερμανία.
Φυσικά επειδή δεν ξέρει πότε θα γυρίσει έπρεπε να την καβατζωσω στα πάντα. Μεταξύ άλλων πήρα και 10 μπουκαλάκια βάσεις (100μελα).
Θα έχει κάποιο θέμα η ετζιαν (Θεσσαλονίκη); Αναφέρομαι στις αποσκευές, για τα σχετικά των χειραποσκευων ενημερώθηκα.
Ρωτάω γιατί έχω διαβάσει πολλά για μη ενημερωμένους υπαλλήλους της εταιρείας.
Επίσης αν τύχει και δεν αφήσουν τα υγρά, θα μπορέσω να τα πάρω εγώ επιτόπου, η θα τα φάνε;

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
κανονικα μεσα στην αποσκευη που παει στην μπαγκαζιερα δεν θα εχει προβλημα,αλλα καλου κακου περιμενε εκει μεχρι να περασουν οι βαλιτσες απο τον ελεγχο,ουτως ωστε εαν κατι δεν παει καλα να παρεις τα υγρα πισω :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
κλειστα καλα με 2-3 ναυλον γιατι υπαρχει περιπτωση να ξεχειλισει υγρο λογω διαφορας πιεσης.


Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Και μαζί του μπορεί κανείς να πάρει υγρά πάνω στο αεροπλάνο, μάξιμουμ 100ml ανά μπουκάλι και το πολύ 1lt συνολικά. Αυτό αναφέρεται και εδώ: http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/plirofories-aposkeuon/aposkeues-sto-aeroskafos/. Αν κάποιος έχει κάτι παραπάνω, επειδή αυτό γίνεται στον έλεγχο χειραποσκευων και οχι όταν δίνεις την κανονική βαλίτσα, τότε απλά στα κρατάνε και τα πετανε.

Στάλθηκε από το HTC One X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Αύριο πετάει η μανα μου για Γερμανία.
Φυσικά επειδή δεν ξέρει πότε θα γυρίσει έπρεπε να την καβατζωσω στα πάντα. Μεταξύ άλλων πήρα και 10 μπουκαλάκια βάσεις (100μελα).

Αν επιτρέπεται, γιατί τέτοιο "καβάτζωμα"? Υπάρχει έλλειψη υγρών στη Γερμανία; Συμβαίνει κάτι που μου διαφεύγει;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστώ όλους. Αυτό με την διαφορά πίεσης το είχα αμελήσει.
Σε σφραγισμένα υπάρχει περίπτωση να συμβεί;

Υγ. Όχι, απλά η μάνα μου το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να γεμίζει τους εργοστασιακούς και να φορτίζει τις εγκο.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
εξαρταται ποσο καλα σφραγισμενα ειναι, επισης τις βαλιτσες δεν τις μεταχειριζονται με το γαντι οποτε για να εισαι σιγουρος τυλιξε τα με ναυλον και βαλτα μεσα σε κατι σκληρο για να αποφυγεις χτυπηματα και αναμεσα στα ρουχα στη μεση της βαλιτσας.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Πάντως όσες φορές κουβαλάω υγρά στη βαλίτσα πάντα μα πάντα λίγο υγρασία βρίσκω. Οπότε καλό είναι το κάθε μπουκάλι σε ναύλον σακούλα και όλα μαζί πάλι μέσα σε άλλη μια.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Η υγρασία βρίσκεται έξω από το μπουκάλι, να υποθέσω;
Και οφείλεται στη μικρή θερμοκρασία στην οποία ταξιδεύουν οι βαλίτσες;

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Nαι η υγρασια βρισκεται εξω απο το μπουκαλι...
Τωρα που οφειλεται δεν ξερω...
Φανταζομαι η στην αλλαγη της πιεσης η/και στην θερμοκρασια.
Παντως γενικη αρχη μου ειναι μπουκαλια με υγρα παντα πακεταρισμενα μεσα σε σακουλα & εχεις το κεφαλι σου υσηχο :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Οσο ανεβαινουμε υψος μειωνεται η βαρυτητα, συνεπως μειωνεται η ατμοσφαιρικη πιεση.
Ο αερας μεσα στα αυτια μας εχει μεγαλυτερη πιεση απο τον εξωτερικο αερα οποτε σπρωχνει το τυμπανο προς τα εξω και για αυτο νιωθουμε πονο.
Ετσι και με τα μπουκαλια ο εξωτερικος αερας εχει λιγοτερη πιεση απο τον εσωτερικο οποτε ασκειται μεγαλυτερη δυναμη στα εσωτερικα τοιχωματα του μπουκαλιου και του πωματος με αποτελεσμα αν δεν ειναι καλη η σφραγιση να χαλαρωνει το πωμα και να διαρρέει υγρο μαζι με τον αερα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41364 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249879 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420780 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158557 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15850 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131387 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 213 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 234 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 354 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767871 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966