vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, John K

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Θα βρεις μαγαζιά με υγρά.
Είχα πάει Γαλλία τον Δεκέμβρη σε μικρή πόλη και είχα δει 2 μαγαζάκια με ητ και υγρά. Τα μαγαζιά τα πέτυχα τυχαία, συνεπώς φαντάζομαι ότι θα είχε κι άλλα. Δεν μπήκα μέσα για να δω τι ποικιλία είχαν γιατί ήμουν πλήρως εφοδιασμένος.
Τα υγρά σου αν είναι να τα πάρεις στην χειραποσκευή να τα έχεις σε μπουκαλάκια έως 100ml. Μην πάρεις κανένα μισόλιτρο μπουκάλι γιατί θα το κλαις. Αν τα βάλεις στην κανονική αποσκευή βάλτα όπως σε βολεύει. Αρκεί να τα βάλεις σε κανένα νάυλον σε περίπτωση που έχεις καμία διαρροή.

ωραία! ευχαριστώ για την απάντηση
στο αμπάρι καλά συσκευασμένο το υγρό ναι
μια καλή λύση είναι τα χρησιμοποιημένα μπουκάλια από τα λιστεριν έχουν καλό πώμα  :))

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Στη Γαλλια ατμιζουν φουλ  ;D ... 2 φορες τον τελευταιο μηνα εχω παει & δεν υπαρχει προβλημα ουτε σε ελεγχους αεροδρομιου κτλ.
Και μαγαζια με υγρα & ανταλλακτικα υπαρχουν αν και θα προτεινα να παρεις να δικα σου...
Αφου μιλας για 300μλ+ καλυτερα βαλτα στην αποσκευη σου...

Αποσυνδεδεμένος AFPlat

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Γαλλία θα βρεις αλλα και εάν θέλεις κάτι τότε παραγκελια από Internet


Στους ελέγχους στα αεροδρόμια δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συσκευή ,προσοχή στα υγρά να μην είναι πολλά ,τουλάχιστον στα 4 τελευταία μου ταξίδια μόνο στην Σουηδία δώσανε σημασία στο mod μου και αυτο μόνο για ένα δευτερόλεπτο .

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Τα μοντ να τα βάλω στη βαλίτσα; εχω 4 μη τα περάσουν για όπλο στα x-ray φοβάμαι :P

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ποτε δε μου εχουν πει τιποτα.
Μια φορα ειχαν ρωτησει πριν απο 1 χρονο τι ειναι αυτo, τους απαντησα κι ολα καλα.
Εχω ξαναπεταξει αρκετες φορες απο τοτε και ουτε γατα ουτε ζημια.
Ε κι εσυ, δε χρειαζεσαι 4 mods πανω σου, με ενα εισαι καλυμμενος πιστευω. Κι Αυστραλια να πηγαινεις. ;)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Θα κάτσω καιρό λογικά οπότε ειναι μονόδρομος.
Να παρω τα 2 στο χέρι και τα αλλα 2 στη βαλίτσα; :P

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Βρε και 20 να παρεις μαζι σου, καλα θα κανεις.
Εννοω δεν χρειαζεσαι να τα εχεις πανω σου.
Αλλο να κουβαλας ενα και να πεις "ειναι το τσιγαρο μου" κι αλλο 4.
Οχι οτι θα σου απαγορευσουν να τα παρεις μαζι σου στο αεροπλανο, αλλα θα τραβηξεις λιγοτερα βλεματα.

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πρόσφατα είχα δύο μαζί μου πάνω στο αεροπλάνο. Κανένα πρόβλημα στο αεροδρόμιο και κανένα στον έλεγχο.
Όμως, εκείνο που απόλαυσα πράγματι ήταν ο γίγαντας sd keyring με ένα carto πάνω του.
Γενικώς όσοι αναφέρονται σε διακριτικό άτμισμα μέσα στο αεροπλάνο καλά κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Μάλιστα και εσύ και τα 4 στο χέρι θες να πάρεις  :))
Αστειεύομαι φυσικά ...  Σε καταλαβαίνω απόλυτα...
Όχι πως θα σου πουν κάτι (έχω πετάξει σε 4 διαφορετικούς ευρωπαϊκούς προορισμόυς και με εσωτερικές πτήσεις λινκ) αλλά θα αποφύγεις πιθανότητα καθυστέρησης τύπου "ναι Η αλλά γιατί 4 μαζί σου και όχι 1 κτλ"

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Πάω τέλος του μήνα μέσω Κωνσταντινούπολης στην Ιαπωνία. Καλά, να βάλω τα ατμιστικά στην βαλίτσα. Και αν στο τράνσιτ χάσουν την βαλίτσα και την βρω μετά από καμιά βδομάδα? Επικίνδυνο....Ξέρει κανείς στο αεροδρόμιιο της Κωνσταντινούπολης τι παίζει με άτμισμα? 4 ώρες αναμονή χωρίς άτμισμα και μετά αλλες 10 ώρες πτήσης.......

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Την 4ωρη αναμονή την αντιμετωπίζεις εύκολα με μία απλή ego μπαταρία κι έναν ατμοποιητή.
Άσε που δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα έτσι κι αλλιώς.
Τώρα για την περίπτωση απώλειας της βαλίτσας... ε δεν νομίζω να είσαι τόσο άτυχος. Άμα χαθεί η βαλίτσα σε ένα τέτοιο ταξίδι, νομίζω ότι ο ατμιστικός εξοπλισμός θα είναι το λιγότερο που θα σε νοιάζει!
Δεν βγάζει και η sony κανένα mod!!!!! :P

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Πάω τέλος του μήνα μέσω Κωνσταντινούπολης στην Ιαπωνία. Καλά, να βάλω τα ατμιστικά στην βαλίτσα. Και αν στο τράνσιτ χάσουν την βαλίτσα και την βρω μετά από καμιά βδομάδα? Επικίνδυνο....Ξέρει κανείς στο αεροδρόμιιο της Κωνσταντινούπολης τι παίζει με άτμισμα? 4 ώρες αναμονή χωρίς άτμισμα και μετά αλλες 10 ώρες πτήσης.......
Φιλε στην πολη το ξεχνας εκτος του οτι απαγορευετε θα ρισκαρεις να δεις το εξπρες του μεσονυχτιου σε αναπαρασταση.... :)) :laugh1:
Αρα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεις να εχεις και μπαταρια με ατμο μαζι σου...
εγω δεν θα το ειχα μαζι μου παντως.
Αν μπορεις αλλαξε ενδιαμεσο σταθμο στο εισητηριο σου..... :(

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
προγραμματίζω και εγώ ένα 10ήμερο ταξίδι στην Σκωτία σε 3 μήνες αλλά απ' ότι βλέπω στο internet υπάρχουν και στο Aberdeen καταστήματα Η.Τ, θα αγοράσω και από εκεί μερικά υγρά αν ξεμείνω...

Αποσυνδεδεμένος Drosos

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • suck my mod
Λόγω επαγγέλματος δύο τρεις φορές το χρόνο χρησιμοποιώ το αεροπλάνο πολλές φορές και σε υπερατλαντικά ταξίδια,  κουβαλάω μαζί μου συνήθως 500 ml  βάση , αρώματα και φορτιστές,  μπαταρίες ανταλλακτικά κλπ μέσα στην βαλίτσα που πάει check in, στην βαλίτσα που περνώ στην καμπίνα έχω το mod μου και δύο ατμό γεμάτους, Πότε δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στους χώρους του αεροδρομίου κάνω καμία κλέφτη τζούρα αλλά στο αεροπλάνο μέσα αναφέρεται ότι απαγορεύεται η χρήση ή.τ. Follow the rules

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 218290 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 08, 2024, 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421624 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41797 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250453 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 159068 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16136 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131642 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 328 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 347 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 513 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 316 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos