vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

48 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Xxristos, Panokali

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Εγω παντως στη τουαλετα του αεροπλανου του δινω και καταλαβαινει.Το μονοπου  φυσαω κατω για να μη γινω αντιληπτος.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Ωραιος ο Σακης  ;)
Παντως για τον φιλο που ανεφερε Τουρκια ως ενδιαμεσο σταθμο προσοχη γιατι Τουρκια απαγορευεται δια νομου το Η.Τ ε... Και βρε αδερφε δεν θες μπλεξιματα με τους Τουρκους  ::)

Αποσυνδεδεμένος AFPlat

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Κωνσταντινούπολη δεν είχα πρόβλημα με το μοντ στους ελέγχους ,ούτε που ασχολήθηκε κάποιος


Μέσα στο αεροδρόμιο απαγορεύεται αλλα δεξιά πάνω και αφού περάσεις μέσα από ένα καφέ υπάρχει χώρος καπνιστών .

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Αρα στον χωρο των καπνιστων με βλεπω στην πολη. Μαζι μου θα ειναι κι αλλοι 2 ατμιστες. Αν κανω πανω απο 15 μερες να ποσταρω παντως ψαχτεεεε με μεσω πρεσβειας
.  Τωρα με τα νεα μετρα να απαιτησουμε χωρο ατμιστων στο ελ βενιζελος. Δεν θα με χαλαγε.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Εγω ατμιζω κανονικα στο Ελ. Βενιζελος οσες φορες εχω παει, δεν μου εχει πει κανεις τιποτα...  :dontknow:  Τα νεα μετρα, ο νεος αντικαπνιστικος νομος παραμένει το ίδιο ασαφής σχετικα με το άτμισμα όσο και ο παλιός...  ;)

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Αεροδρόμιο Κωνσταντινούπολης: άτμισμα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Αεροδρόμιο Τελ Αβίβ: επίσης, ακόμη και με security να περνάν από δίπλα.
Πάντως στο αεροπλάνο προς και από Ισραήλ καθόλου άτμισμα. Όταν περνάς τους ελέγχους τους καταλαβαίνεις ότι δεν αστειεύονται.
Το μόνο σχόλιο στον έλεγχο για τα ατμιστικά μου ήταν... να μην τα ξεχάσω φεύγοντας. Βέβαια είχαν κάνει φύλλο και φτερό τα πάντα.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Ποσταρω μεσα απο την πτηση της turkish απο Τοκυο για Κωνσταντινουπολη. Μολις γυρισα απο την τουαλετα που μετατραπηκε σε ατμιστηριο με πολυ μικρες τζουρες ομως ισα ισα η  χαρα της παρανομιας και μια λαχιστη δοση νικοτινης. Ξερει καποιος αν οι ανιχνευτες πιανουν τον ατμο. Αν οχι να τα φχαριστηθω εχω ακομα 10 ωρες πτηση

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Είχα δει κάτι βιντεάκια στα οποία οι ανιχνευτές δεν έπιαναν τον ατμό.
Αλλά δεν ξέρω πόσο ευαίσθητοι ανιχνευτές ήταν.
Καλύτερα μην το δοκιμάσεις. Διακριτικά τράβα καμιά τζούρα στην τουαλέτα και μην προσπαθήσεις να τεστάρεις τον ανιχνευτή!!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Χρησιμοποιήσα το ΗΤ κατά τη διάρκεια της πτήσης από Θεσσαλονίκη για Αθήνα.


Ήταν με Ryanair και επειδη είχα ακούσει παλιά ότι σου έδιναν και ΗΤ μίας χρήσης, είπα ας ρωτήσω αν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω.


Όλο το προσωπικό του cabin crew ήταν Ιρλανδοί ή έστω όχι Έλληνες και ρωτάω: "Μπορώ να χρησιμοποιήσω το ΗΤ μου κατά την πτήση" (αυτό μέσα στο αεροπλάνο).


Η απάντηση που πήρα ήταν, "αν δεν πάράγει καπνό, ναι". Απαντώ αμέσως "Φυσικά και δεν παράγει καπνό". Αλλά ήταν λίγο πριν την απογείωση και ψιλοβαριόμουν να εξηγώ ότι είναι ατμός, όχι καπνός κτλ....


Οπότε μου λέει εντάξει, τραβήξτε μια τζούρα να είμαστε σίγουροι. Λέω εντάξει. Τραβάω μια ελαφριά τζούρα που πράγματι δεν έβγαλε τίποτα. Μου λέει οκ... μπορείς άνετα.


Σε όλη την πτήση λοιπόν της Ryanair, το ΗΤ το χρησιμοποιούσα μια χαρά, δεν προκαλούσα σίγουρα και φυσικά και οι άλλοι από διπλα ούτε που μου είπαν τιποτα.


Οι δε άλλοι συνάδελφοι του τύπου που μου είπε ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω, περνούσαν κατά καιρούς, έβλεπαν ότι το χρησιμοποιώ και ούτε έλεγαν τίποτα.

Πάντως για σιγουριά, άλλη φορά να προτιμήσεις να ταξιδέψεις με την Air Bahal
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Δεν ξέρω αν έπρεπε να υπάρχει κάποια επισήμανση στην καμπίνα, αλλά οπωσδήποτε
μετά τόσο καιρό μια ενημέρωση θα έπρεπε να την είχαν οι επιβάτες για ο η.τ.
Εξάλλου δεν θα είναι λίγες φορές που επιβάτες θα έχουν ρωτήσει αν επιτρέπεται το
άτμισμα στην καμπίνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2014, 13:46 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Δεν το κάνουν Γιάννη, γιατί περιμένουν να βγάλει πρώτα ο Αμερικανικός Οργανισμός για την Ασφάλεια Πτήσεων την δικιά του και μετά να ακολουθήσουν τα γατάκια!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
αεροδρομιο κυπρου και σκιαθού αυτα που έχω παει διλαδη απτο καιρο που ατμηζω δεν ειχα κανεναπροβλημα ατμηζα κανονικοτατα στο αεροδρομιο και δεν διαμαρτηριθηκε κανενας.. στο αεροπλανο ομος μας ειπαν οτιτο καπνισμα και η χριση ηλεκτρονικον τσιγαρον απαγορεβεται

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Αλλο ομως ο "εσωτερικος" κανονισμος μιας εταιρειας και αλλο ο νομος του κρατους, ετσι;
Θελω να πω πως, δεν θα επρεπε να εναρμονιζεται η εταιρεια με τον νομο, οπως και ο πολιτης; Και στην τελικη... ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΥΠΑΚΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ρε παιδιαααααααα;;;;;
Πολυ μπερδεμα παντως...
Ισως το καλυτερο θα ηταν να ρωταγαμε τις εκαστοτε εταιρειες που θελουμε να κλεισουμε εισιτηριο, αν επιτρεπουν το ατμισμα...;;;
Η να κουβαλαμε απο ενα αντιγραφο περι καπνιστικου νομου... Πω πωωω... Οντως, Air Bahal situation!!!

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Το κάπνισμα στα αεροπλάνα, απαγορευόταν πολύ πριν απαγορευθεί στους δημόσιους χώρους. Και ως πρώην καπνιστές είχαμε συμμορφωθεί όλοι, είτε μας άρεσε είτε όχι. Γιατι θα πρεπει να σηκώσουμε μπαϊράκι τώρα ως ατμιστές, σε εναν παρόμοιο εσωτερικό κανονισμό?
Εντός αεροπλάνου εξάλλου, μην ξεχνάμε οτι στον πίσω, φαίνεται ενα σύννεφο καπνου μονο, δεν ξερει τι ειναι, οποτε θεωρώ λογικο να απαγορεύει η κάθε εταιρία και το ατμισμα, για να μην τρώνε τον μισό τους χρόνο οι σονοδοι να εξηγουν στους πίσω, τι κανουν οι μπροστά.


Το θεμα ειναι να μην είμαστε προκλητικοί. Είχαμε δεί καποτε περήφανο πόστ μέλους, για το πώς φύσηξε τον ατμό της σε μούτρα ηλικιωμενου στο τράμ, οταν της εκανε παρατήρηση για αυτό που προφανως είδε ως τσιγάρο. (για να του αποδείξει οτι δεν ενοχλεί μέν, αλλα και την αγένειά της δε)
Η προκλητικότητα, όσο δικιο και αν έχουμε εχει πάντα αντίθετα αποτελέσματα πείσματος.

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνω.
Αν ειμαστε προκλητικοι, μοιραια θα την "φαμε".
Αλλα τελικα... Τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ισχυει... Ποτε δεν θα μαθουμε. Προφανως θα ισχυει οτι τους συμφερει...

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249889 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420795 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158572 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15862 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131395 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 217 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 239 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 242 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 357 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 220 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767878 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966