vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, Foyle, Blackwolf, stamatisgr, camber, madtracker

Twitter

ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος vagdal

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #225 στις: Μαρτίου 22, 2015, 04:26 »
μου έκαναν δώρο ενα Η.Τ. για να κόψω το φουγάρο και κόλλησα :)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #226 στις: Μαρτίου 27, 2015, 18:12 »
Μετά από 32 χρόνια καπνίσματος επιβαλλόταν η διακοπή του τσιγάρου γιατί είχαν αρχίσει να βουλώνουν τα καρμπυρατέρ.
Μετά από 6 μήνες μόνο ατμίσματος έχω να δηλώσω ότι σαφώς αισθάνομαι καλύτερα και πλέον το πρωί δεν ξυπνάω με τσιγαρόβηχα.
Η αντοχή μου σίγουρα καλυτέρευσε και δεν λαχανιάζω με το παραμικρό.
Αν μειώσω και τη νικοτίνη στο ελάχιστο θα είμαι άρχοντας. ;)

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #227 στις: Μαρτίου 27, 2015, 18:39 »
Για να κοψω το τσιγαρο και μονο.Προ δυετίας λοιπον ,όντας φοιτητής και μονος στο σπίτι 8)  εκδηλωσα τον πραγματικο καπνιστή που εκρυβα μέσα μου :-[ .Ξυπναγα λοιπον το πρωι και καπνιζα μεχρι το μεσημερι 10+ τσιγαρα τουλαχιστον.Μεχρι τις 7 τελειωνα το πακέτο.Τσιγαρα προφανως παντα 10 αρια και με προτιμηση στα ΄"βαρύτερα""(τρομαρα μου...).Μετα επερνα αλλο πακετο και το τελειωνα μεχρι να κοιμηθω.Αποτελεσμα =40-50τσιγαρα per day.Πάνω στην τρέλα μου λοιπον και ενω και η κοπέλα μου προσπαθούσε να βοηθησει αλλα ματαια.... ερχετε η στιγμη που παω να σβησω ενα τσιγαρο και βλεπω οτι με το ζορι δεν χωραγε στο τασακι γιατι  ειχε ενα καρο σβησμένα τσιγαρα μεσα.Η εικονα αυτη του τασακίου μαζι με σταχτη και τη γνωστη σε όλους μυρωδια με έκανε να σκεφτω τι καπνιζα.Η εικονα αυτη ηταν η αρχη του τελους για το τσιγαρο. Πραγματικα οταν σκεφτομαι τι εκανα καθημερινα στον οργανισμό μου μετανιώνω οικτρά.Ετσι και έληξε μια συνήθεια 5-6 χρόνων .....με μια εικόνα. Τα θυμήθηκα και γελάω....και επειδή και ο kayfun με το istick γελάνε εδώ δίπλα μου μ'αυτά που ακούνε  παω να τους ταλαιπωρήσω λιγάκι. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #228 στις: Μαρτίου 27, 2015, 19:30 »
 8) Αν και βιάστικα να απαντήσω ... εκανα κλικ στο ..υγείας  ::) αλλά θα αναθεωρήσω και θα πω ...να κόψω αυτό το ρημάδι το τσιγάρο που για 35 συναπτά έτη μου έχει ρουφήξει το μεδούλι .. :angry_orange: :laugh1:
Ας  ελπίσουμε μόνο να κάναμε τις σωστές επιλογές με το ηλεκτρονικό (για να μην χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο αργότερα ! :wall:

Αποσυνδεδεμένος dimitra1986

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #229 στις: Μαΐου 14, 2015, 00:14 »
Για λογους υγειας κ επειτα για οικονομικους λογους...

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #230 στις: Μαΐου 14, 2015, 01:18 »
1. Για να κοψω το τσιγαρο.
2. Για να μην βρωμαει το σπιτι/γραφειο/ρουχα κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #231 στις: Μαΐου 14, 2015, 02:53 »
Μετά από προτροπή φίλου (33 χρόνια μπούχτισα με το τσιγάρο)... :yes:
Και αρχικά το ξεκίνησα για λόγους υγείας... :thumpup:
Το καλοείδα (λόγω κρίσης) και για οικονομικούς λόγους φυσικά... :yes:
Μετά μου άρεσε και ασχολήθηκα μαζί του (αγορές κλπ) σαν χόμπι - γκάτζετ... ::)

Τι από όλα να ψηφίσω τώρα... :eyesplash: 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2015, 16:39 από vasma »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #232 στις: Μαΐου 14, 2015, 08:10 »
 Για να κόψω το ρημάδι, για την υγεία των παιδιών μου και την δική μου..

Αποσυνδεδεμένος Vapeman

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #233 στις: Μαΐου 14, 2015, 08:38 »
Καπνίζοντας γυρω στα 20 χρόνια είχα μπουχτίσει κι έβλεπα και την απόδοση μου σε διάφορες δραστηριότητες να είναι αρκετά πεσμένη, στα 10 σκαλιά νόμιζα οτι θα πάθω έμφραγμα... ενας φίλος με παρακίνησε ο οποίος είχε αρχίσει το άτμισμα λίγο καιρο πριν και δοκιμάζοντας το μου άρεσε, το επόμενο πρωί πηγα και πήρα το πρώτο μου πακέτο (ηλεκτρονικό) και μεσα σε πολύ μικρό διάστημα, 2-3 μήνες ειδα πολύ σημαντικές διαφορές, η οσμή και η γεύση μου ειχαν εκτιναχθεί σιγα σιγαάρχισα γυμναστική και είδα οτι και τα επίπεδα της ανάσας μου βελτιώθηκαν.


Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #234 στις: Μαΐου 21, 2015, 07:47 »
Για οικονομικούς λόγους και για λόγους υγείας, μετά απο 30+ χρόνια δεν πήγαινε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #235 στις: Μαΐου 21, 2015, 08:45 »
Όντας 30 χρόνια καπνιστής , (μέτριος 5-6 τσιγαρα τη μερα ) , τελευταίο καιρο έβλεπα οτι γινόταν η επιθύμια μου για καπνό εντονοτερη όσο πότε .
Με αποτέλεσμα να θέλω όλο και πιο πολλά τσιγάρα , και μάλιστα τα πιο βαριά , που υπαρχουν , τόσο πολύ που έκλεινα μέχρι και τις μικροτρύπες που υπαρχουν στο φιλτρο με ζηλοτέιπ , και ακόμα όποτε μου ρχόταν έκανα και άφιλτρα , για να πάρω εντονη γευση .
Τελικά ...κάποτε καταλαβαίνεις το πόσο ανθυγειινο είναι..με διάφορους τροπους , το να κατεβάζεις καπνους στα πνευμονια σου...όλα πληρωνονται καποτε ...η σε βαθος χρονου....
Και έτσι προληπτικά , αποφάσισα να το κόψω , με εναλλακτικό τρόπο το άτμισμα .
Πάντα ήθελα να βρώ ενα εναλακτικο τρόπο , χώρις καπνους , που να αντικαθιστά το κάπνισμα , και νομίζω τον βρήκα με το άτμισμα .

Αποσυνδεδεμένος nikos1970

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζεις δεν καπνίζεις.
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #236 στις: Μαΐου 21, 2015, 10:46 »
Είχα ακούσει για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και ήθελα να το δοκιμάσω

αλλά τα 50-60 € που κόστιζε τα τσιγκουνευόμουνα και  το άφηνα.

Στίς 2 Αυγούστου του 2012,  απόγευμα βλέπω μια κυρία

να έχει κρεμασμένο στο λαιμό της  το περιβόητο

ηλεκτρονικό τσιγάρο(ego 650 με έναν Τ2 μετά τα έμαθα)

και εκείνη την ώρα τραβάει μια τζούρα καθώς την τραβούσε

λες και άλλαξε το πρόσωπο της, γέμισε απόλαυση. 

Την σταματάω, ευγενικά και αρχίζω να ζητάω πληροφορίες.

Το πρώτο πράγμα που μου είχε πει ήταν:

-Έχω να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου από  τότε που το πήρα.

Αυτό ήταν, πήγα στο μαγαζί αγόρασα το πακέτο ego t και τον Τ2.

Από εκεί και ύστερα και κουτάκια έφτιαξα και υγρά και αντιστάσεις

και απο την Κίνα αγόρασα και απο ελληνικά e-shop.

Φυσικά όλα αυτά  γίναν επειδή απλά έκανα μια εγγραφή

σε ένα ελληνικό forum που σχετίζεται με το ηλεκτρονικό  τσιγάρο.
Ναι δεν γράφω - παραθέτω συχνά αλλά  διαβάζω  και ακόμα και σήμερα

οι παραθέσεις σας μου  ''ανοίγουν  τα μάτια'' εύλογο και επόμενο να σας



                                  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.





Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #237 στις: Ιουνίου 23, 2015, 09:37 »
Θα έπρεπε  να υπάρχει η επιλογή
ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
αλλά η βασική αιτία για να κόψω το τσιγάρο...

Καλή συνέχεια σε ολους....

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 23, 2015, 10:40 »
Το πέρασμα απο 1 πακέτο τσιγάρα σε 2 ημερησίως+++  και η εικόνα με το γεμάτο απο αποτσίγαρα τασάκι(φοιτητής) .....άρχισαν να μου λένε ότι αυτό που κάνεις είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.... (ως υγεία δεν λογίζεται μόνο η σωματική αλλα και η ψυχική  ;) )
Μετά ήρθε ενας φίλος με ενα aerotank στο χέρι ,δοκίμασα μια τζούρα.....μετά του άδεισα τo tank και το επόμενο πρωι είχα τον δικό μου aerotank και η συνέχεια γνωστή....


Υγ. Ευτυχώς παραμένουμε 1 χρόνο+ και οι δύο ατμιστές ,εγώ βέβεια μετά απο κανα δίμηνο ξεκίνησα τους επισκευάσιμους ενώ ο φίλος πήγε προς subtank και ατλαντίδα μεριά ,αλλά τσιγάρο ποτέ ξανά  :yes: :yes: :yes:  .

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #239 στις: Ιουνίου 23, 2015, 10:51 »
                                                       ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΑΙ :angry_orange:
αρχισα να  αμτιζω για να μην καπνιζω γιατη μετα απο 37 χρονια καπνισματοσ η νικοτηνη και η πισα κιι ολα τα αλλα καρκινοειδη  αρχισαν να βγαινου απο τα δαχτυλα των ποδιων μου ... :eyesplash: το κτ δεν ελειπε απο τα δαχτυλα μου η απο το στομα μου ολη μερα ειθελα  40 με 50 γραμαρια καπνο ημηρεσιοσ  τα δαχτυλαμου δεν βλεπονταν απο την βρωμια  την κυτρινηλα οσο και να τα ετριβα αυτα το βιολη τουσ  :wall: πρωτα η υγεια μετα το οικονομικο και μετα το οτι εφυγε απο πανω μου ο κολοξεροβηχασ που με ξυπνουσε τη νυχτα και στισ πρωτεσ πρωινεσ τζουρεσ μου πετιοτουσαν τα ματια εξω απο των ΒΗΧΑ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116297 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824613 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507613 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244010 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1158 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4046 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem