vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 14:04 »
Αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο μετά από 11 χρόνια όταν δεν μπόρεσα να βγάλω ένα τεστ κοπώσεως...  :wall: Και λέω τέρμα, δεν γίνεται στα 28 μου να μην μπορώ να το βγάλω.
Έκανα μια προσπάθεια μόνος μου περίπου 10 μέρες αλλά ξανακύλησα. Ώσπου τυχαία ανακάλυψα το ηλεκτρονικό μια μέρα, το δοκίμασα και με κάλυπτε στην έλλειψη νικοτίνης σαν τσιγάρο και το ξεκίνησα.
Τώρα δεν βρωμάνε τα χέρια μου, τα ρούχα μου, η αναπνοή μου... και ναι έβγαλα ολόκληρο τεστ κοπώσεως και άνετα  ;) 

Αποσυνδεδεμένος azkathian

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 16:05 »
Καπνιστης κτ επι 10+ χρονια. Αρχισα ητ για να μειωσω το καπνισμα και για οικονομια. Καπνιζα παντα για τη γευση του τσιγαρου (ειχε και κει ψαξιμο), οποτε πιστευω πως καλυπτομαι πληρως απ το ητ. Ξεκινησα πριν μια βδομαδα το ητ με aerotank 2 (μου βγαζει καλη γευση και αποδοση/τιμη αγορας). Μετα απο μια βδομαδα αναψα ενα τσιγαρο οσο φορτιζε η μπαταρια (ως νεος δεν προνοησα... οποτε το ρυθμιζω να φορτιζω βραδυ μεχρι να βρω τι μοντ να παρω). Η γευση του τσιγαρου μετα απο μια μολις εβδομαδα ΑΘΛΙΑ! Σαν τα πρωτα που κανα μου θυμισε. Ελπιζω να μη χρειαστει να ξαναναψω!  ;D

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:15 »
Το ξεκίνησα γιατί όταν γεννήθηκε η κοράκλα μου συνειδητοποίησα ότι θέλω να ζήσω πολλά μαζί της και το κ..οτσίγαρο δεν θα με άφηνε.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:53 »
Έψαχνα απλά την αφορμή να το κόψω,κάτι που θα με βοηθούσε κιόλας,έτσι ο καλύτερος λόγος και μετά όλοι
οι υπόλοιποι είναι ο τελευταίος,για να κόψω αυτή την βλάκία.Να μην μυρίζω,να μην βρωμάει το στόμα μου,να
χαίρομαι καλύτερα την κοράκλα μου και την γυναίκα μου χωρίς να σκέφτομαι οτι στην δική τους μύτη μυρίζω
άσχημα,για πάρα πολλούς λόγους αλλά ο κυριότερος είναι η ΥΓΕΙΑ! :thumpup:

Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #214 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 21:38 »
Αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο (χρόνια καπνιστής..) ωστόσο δεν ήθελα να το σταματήσω μπαμ και κάτω..,και μπήκα στον κόσμο του ατμίσματος (και τέλος τσιγάρο..!)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #215 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 23:49 »
Πριν 3 περίπου χρόνια,μιας που το θυμήθηκα θέλω να το αναφέρω.Ήμουν διακοπές με τον νυν κουμπάρο
και παιδικό μου φίλο ο οποίος ο αδερφός του λιμενικός μας είχε επισκεφτεί.Αφού έχει βραδιάσει και έχουμε
ψιλοαράξει βλέπω να κρατάει κάτι στα χέρια του,ανάβει ένα φωτάκι,και μετά βλέπω καπνό :dontknow:


Εκεί είχα την πρώτη μου επαφή με το ego C της OVALE (ίσως ήταν και το πρώτο ego της OVALE),το είδα και
ξετρελάθηκα (είμαι gadgetakias).Την επομένη μέρα αφού συνδεθηκα στο ίντερνετ και βρήκα το κατάστημα,
μετά απο μια μικρή έρευνα έκανα και την πρώτη μου παραγγελία,τσιγάρο,4-5 υγρά αν θυμάμαι καλά της flavour art.
Virginia/max blend/turkish κάτι είναι αυτά που θυμάμαι.Το τσιγάρο τσιγάρο και το Η.Τ. κανονικά.Γρήγορα βέβαια
ήρθαν και τα προβλήματα διαρροών και οι πρώτες επισκευές των αντιστάσεων που κατέληγαν στα σκουπίδια.
Μέσα σε ένα μήνα,είχα γίνει σαν πωλητής,πουλώντας πάνω απο 20-30 Η.Τ.(Με πολύ μικρό κέρδος) και παράλληλα υγρά χωρίς βέβαια
να φτάσω στο 6μηνο και προσωπικά να τα έχω παρατήσει γιατί ήταν πραγματικά ένας εφιάλτης.


Μετά απο λίγο καιρό,είχα ανακαλύψει το λεγόμενο MOD,όπου βρήκα και παράγγειλα το VAMO και έναν επισκευάσιμο
τύπου Genesis,που όπως τα πήρα,έτσι έμειναν στα κουτιά τους.Πέρασαν απο τότε πάνω απο 2-2,5 Χρόνια και φτάσαμε
προσφάτως που έψαχνα εδώ και μήνες την αφορμή.Οι φωτογραφίες απο φίλο με μηχναικά μοντάκια με έβαλαν πάλι
στο παιχνίδι έχοντας βέβαια πολλούς ενδοιασμούς απο τα όσα είχα τραβήξει τότε.Έφτασε στα χέρια μου λοιπόν ο
Kayfun Lite Plus και ήταν αυτός που ευθύνεται να παραμείνω στο Η.Τ. για πάνω απο 3 μήνες τώρα ψάχνοντας κατά
πολύ περισσότερο την τεχνολογία/εξέλιξη του Η.Τ. μιας και έχω κολλήσει αρκετά.


Απλά για να προσθέσω και την τότε εμπειρία μου,που ήταν η περιέργεια,τώρα είναι ότι είχα προαναφέρει σαν λόγος :)

Αποσυνδεδεμένος goodOldHolden

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #216 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 23:28 »
Αρχισα με σκοπό να μειώσω τα τσιγάρα που κάπνιζα γιατί τότε μου άρεσε το τσιγάρο και δεν ήθελα να το κόψω μαχαίρι :dontknow: . Ακόμα για να μην κάνω το ένα τσιγάρο μετά το άλλο και να καταλήγω στην βαριά αναπνοή και και στον πονοκέφαλο. Τώρα είμαι εξαρτημένος απο το ηλεκτρονικό αλλά τουλάχιστον αν δεν εχω Η.Τ. απλά δεν θα ατμίσω. Οταν καπνίζεις τσιγάρα απλά πας στο περίπτερο και παίρνεις καινούργιο πακέτο.

Αποσυνδεδεμένος Γουίλλη

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 22:28 »
Εγώ άρχισα το άτμισμα γιατί λαχάνιαζα και έβηχα υπερβολικά, γιατί ήταν κατακίτρινα ως καφέ τα δάχτυλά μου και γιατί ένιωθα σαν να έχω έναν τόνο πίσσα στα πνευμόνια μου.

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:08 »
Αρχισα το ατμισμα γιατι μου το ζητησε ο υιος μου ... μου ειπε "μπαμπα κοψε το τσιγαρο , δεν θελω να καπνιζεις" ... και ημουν περιπου 25 χρονια καπνιστης ...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:23 »
αρχισα το η/τ τσιγαρο για τους 5 πρωτους λογους αλλα πιο πολυ γιατι προσπαθησα πολλες φορες να κοψω το τσιγαρο και δεν τα καταφερα
το καλυτερο ηταν οταν μια εβδομαδα απο την μερα που αρχισα το η/τ εμαθα οτι θα γινω μπαμπας οποτε ηρθε πανω στην ωρα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:37 »
Αρχισα το άτμισμα καθαρά για οικονομικούς λόγους. 2 πακέτα πριγκηπάκια την ημέρα ήταν πολλά λεφτά για μένα , μέσα στην κρίση. Η πρώτη ιδέα ήταν να κόψω το κάπνισμα τελείως αλλά δεν μπορούσα  :wall:. Με το άτμισμα ήταν σχετικά εύκολη η μετάβαση από κ.τ. και μόλις μπήκα στους επισκευάσημους και στα d.i.y. υγρά... mission accomplised ;D.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 00:45 »
Τώρα έφτασα στο σημείο που δεν είχα λεφτά για τσιγάρα.Παλιότερα (προ τετραετίας) απλά για να δώ τι ειναι αυτό το τσιγάρο.Αν μου περίσσευαν για κτ,πολύ πιθανό να ξαναρχιζα κτ μιας και με diy και ατμοποιητές κτλ πάλι δε βλέπω να φτάνουν τα χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος GsP

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #222 στις: Μαρτίου 20, 2015, 19:10 »
Καλησπέρα σε ολους..το πως αρχισα το ατμισμα έχει πλακα αλλα μου βγηκε σε καλο
Πριν 3 χρονια ειχα ιατρικο θεμα με την μυτη μου και πηγα να κανω εγχηρηση διαφραγμα ειχα φτασει σε σημειο να αναπνεω απο το 1 ρουθουνι και με δυσκολια.οταν πηγαινα για το χειρουργειο ο γιατρος μου ειπε 20 μερες οχι τσιγαρο διοτι μπορει να εχω αιμοραγεια φυσικα ολ αυτα μετα την εγχειρηση..παθενο τραλαλα.εκατσα 1 μερα νοσοκομειο και μολις βγηκα πηρα ηλεκτρονικο τσιγαρο απο τοτε δεν ξανα καπνισα :respect: ::)

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #223 στις: Μαρτίου 20, 2015, 19:38 »
Γιατι βαρεθηκα το καπνισμα,μπουκωσα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #224 στις: Μαρτίου 20, 2015, 19:59 »
την τελευταία φορά που το άρχισα, στα σοβαρα πια, (ευτυχώς εξελίχθηκαν ατμιστικά οι συσκευές και το καταφχαριστιέμαι) ήταν γιατί σιχάθηκα,μπούκωσα είκοσι χρόνια κάπνισμα.Ναι, βιάστηκα και να το αρχίσω τρομάρα μου.Είχα πάρει και έναν χάλια χύμα καπνό που ήταν πραγματικά ελεεινός και το καλό που μου κανε θα του το χρωστάω για πάντα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245986 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121622 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios