vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 4 χρήστες
thanos1071, Tem, camber, chkontog

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #120 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 20:26 »
Εννοείται ότι πολλοί χρήστες Η.Τ. επιστρέφουν στο κανονικό και είναι απολύτως λογικό!

Κι εγώ αν δεν είχα μεγάλη υπομονή, εάν δεν "το έψαχνα" μόνος στο internet κι αν δεν έκανα αγορές από το εξωτερικό, κυρίως για ατμοποιητές προς δοκιμή, το ίδιο θα έκανα.

Το "έργο" το έχω δει πολλές φορές σε φίλους και γνωστούς και είναι το εξής:
Ο καπνιστής (που δεν είναι απαραίτητο να "ψάχνεται" στο Internet επί του θέματος) πηγαίνει σε ένα μαγαζί για να αγοράσει ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο. Παίρνει -συνήθως- δύο μπαταρίες, χωρίς να γνωρίζει καν ότι υπάρχουν και v.v. μπαταρίες, με υγρά που δεν έχουν καμμιά σχέση με Κ.Τ. και μερικούς ατμοποιητές που για να βγάλουν κάτι τι από "καπνό", πρέπει να βγάλει μαγουλάδες από το ρούφηγμα. Και δεν συζητώ για τις περιπτώσεις υγρού στο στόμα κλπ. γιατί το θεωρώ πρόβλημα του παρελθόντος πλέον, αν και υφίσταται ακόμη και σήμερα σε ορισμένες περιτπώσεις.
Ο εν δυνάμει ατμιστής, λοιπόν, κάνει όση υπομονή μπορεί να κάνει, απογοητεύεται, επιστρέφει στο Κ.Τ., απαξιώνει το Η.Τ. και συνήθως όχι μόνο δεν επιστρέφει να κάνει νέα δοκιμή, αλλά μιλάει με τους γνωστούς και φίλους του (κάποιοι εξ αυτών καπνιστές) για την "εμπειρία" του!

Θέλω να καταλήξω στο ότι, η αγορά του Η.Τ. θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερη, αν τα μαγαζιά ενημερώναν καλύτερα τους χρήστες για τις επιλογές τους, αν τους πρότειναν έναν καλό συνδυασμό Volt-Ατμοποιητή ώστε ο ατμός να "βγάζει μάτια", κι αν υπήρχε μεγαλύτερη ποικιλία σε ατμοποιητές - αντιστάσεις. Το λέω γιατί για πάραδειγμα ο CE4+ δεν κυκλοφορεί μόνο σε 2.5-2.9 αντίσταση που συνήθως βρίσκεις στα μαγαζιά, αλλά και σε 1.5-1.8 και 1.9-2.4 που έχουν μεγάλη διαφορά στο ντουμάνι είτε σε compact μπαταρία είτε σε mod.
Με λίγα λόγια, να κάνουν έναν καπνιστή να απολαμβάνει τον ατμό εξίσου με τον καπνό!

Αυτήν την στιγμή, βέβαια, τα πράγματα είναι μακράν καλύτερα από ότι ήταν πριν από έναν χρόνο, σχεδόν η μέρα με την νύχτα θα έλεγα, και έχουν εξαλειφθεί τα παραπάνω προβλήματα σε πολλά μαγαζιά, και βρίσκεις πλέον ενημέρωση, ποικιλία, καλές τιμές και επάρκεια, παρόλα αυτά, το παραπάνω "'έργο" εξακολουθεί να παίζει ακόμη και σήμερα.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2012, 20:40 από vantamis »

Αποσυνδεδεμένος antonis78

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #121 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 20:54 »
Πιστέυω πως είναι όλα στο μυαλό..ο εγκέφαλος παίζει πολλα παιχνίδια και συνήθως έχει την τάση να πηγαίνει στο απαγορευμένο..πιστεύω πως αυτοί που άρχισαν το κανονικό σύντομα θα ξαναγυρίσουν στο ηλ γιατί θα διαπιστώσουν σύντομα οτι την πάτησαν..συμφωνώ με τα παραπάνω που είπατε..παίζει ρολο κυρίως ο ατμοποιητής κατα την γνώμη μου και φυσικά ενα υγρό της αρεσκείας μας..προσωπικά θυμάμαι τον εαυτό μου έχωντας καπνισει 1 πακετο και να είναι ακόμα μεσημέρι! και το χείροτερο είναι οτι δεν τα ευχαριστιώμαστε όλα! νομίζω πως δέν με απασχολεί πια αν θα ξανακαπνίσω και δεν νιώθω εξαρτημένος οπως με το κτ..πιστέυω και εγώ οτι ακόμα είμαστε στην αρχή.. 8)

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #122 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 20:57 »
Θα συμφωνισω με τα παραπανω γραφομενα και θα προσθεσω οτι κι εγω ετσι πηγα να την πατησω γιατι η πρωτη μου επαφη με το η.τ. ηταν με.ενα cigarette look της κακιας ωρας απο προσφορα στο ιντερνετ. Ευτυχως που ενας συναδελφος μου ασχοληθηκε και με εβαλε στον ισιο δρομο αλλιως κι εγω θα ημουν φανατικος πολεμιος του η.τ. βασει της εμπειριας μου...

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #123 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:34 »
Όλοι μας έχουμε δει να τα παρατάνε πολλοί. Χρειάζεται ενημέρωση από πριν αρχίσεις να ατμίζεις

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #124 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:38 »
Και να συμπληρωσω και εγω δινουμε και καποια παραπανω χρηματα ωστε αυτο που θα επιλεξουμε να ειναι αξιοπιστο ωστε να μην μας αφησει στα "κρυα του λουτρου" και παει στραφη η ολη προσπαθεια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 12:01 »
Θα γραψω και εγω την αποψη μου αν και δεν εχω σχεδον καθολου εμπειρια καθ'οτι ατμιστρια μονο 9 ημερων!αλλα....θελω να πω οτι αν και κανω κανενα κ.τ μεσα στην ημερα(1-2 πλεον..ελπιζω σημερα να μην κανω κανενα) δεν μου κανει πλεον καμμια αισθηση.σαν να μην το καπνιζω!επισης εχω δει μεγαλη διαφορα στην τσεπη μου!!!πολυ σημαντικο για μενα!αν δινεις 3.5 ευρω καθε μιαμιση μερα για καπνο ας πουμε και ξαφνικα αυτα σου μενουν ειναι μεγαλο πραγμα!!επισης κοπηκε σχεδον τελειως ο πρωινος τσιγαροβηχας!και τελος με τη γευση που εχω επιλεξει απολαμβανω τον καφε μου καλυτερα απ οτι με το κ.τ.! Οποτε keep walking με η.τ!Απολαμβανω τις τζουρες μου μια μια ξεχωριστα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 00:26 »
5 φιλοι ξεκινησαμε το η.τ και εμεινα μονος μου.οι 4 καναν παραλληλα και κ.τ .εγω οχι ,λετε να επαιξε και αυτο ρολο?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 00:30 »
Θα γραψω και εγω την αποψη μου αν και δεν εχω σχεδον καθολου εμπειρια καθ'οτι ατμιστρια μονο 9 ημερων!αλλα....θελω να πω οτι αν και κανω κανενα κ.τ μεσα στην ημερα(1-2 πλεον..ελπιζω σημερα να μην κανω κανενα) δεν μου κανει πλεον καμμια αισθηση.σαν να μην το καπνιζω!επισης εχω δει μεγαλη διαφορα στην τσεπη μου!!!πολυ σημαντικο για μενα!αν δινεις 3.5 ευρω καθε μιαμιση μερα για καπνο ας πουμε και ξαφνικα αυτα σου μενουν ειναι μεγαλο πραγμα!!επισης κοπηκε σχεδον τελειως ο πρωινος τσιγαροβηχας!και τελος με τη γευση που εχω επιλεξει απολαμβανω τον καφε μου καλυτερα απ οτι με το κ.τ.! Οποτε keep walking με η.τ!Απολαμβανω τις τζουρες μου μια μια ξεχωριστα!  :thumpup:

Με την πάροδο του χρόνου θα αποκτάς μεγαλύτερη εμπειρία και θα ανακαλύπτεις νέα πράγματα στο Η.Τ
Νέες συσκευες που θα σε καλύπτουν περισσότερο, κατασκευή δικών σου υγρών κ.ο.κ.
Εδώ θα σε βοηθήσουν όλοι να πορευτείς ΄΄εν ειρήνη΄΄  ;) 8)

Καλως ήρθες στον κόσμο του Η.Τ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 00:50 »
Θα συμφωνήσω με τον φίλο Gabriel74... η αγορά των Η.Τ.  αναπτύσσεται και εξελλίσεται και δημιουργούνται συνεχώς νέοι ατμοποιητές, αλλά και μπαταρίες. Από τα Η.Τ. μίας χρήσης ως τα μεγάλης διάρκειας V.V. mod και μπαταρίες και από τους 510/910/306 κλπ στους σύγχρονους clearomisers αλλά και τους εύχρηστους πια επισκευάσιμους.

Το θέμα είναι ότι το Η.Τ. μπορεί "άνετα" να αντικαταστήσει το Κ.Τ. κι αυτό είναι γεγονός. Αρκεί κάποιος να βρει τον κατάλληλο συνδυασμό που θα τον ικανοποιήσει....



Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 03:19 »
και φυσικα να εχει την θεληση..  ;)

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 03:32 »
Στην αρχή δυσκολεύτικα αν δεν μου έλεγε ένας άγνωστος στην παραλία για το φορουμ ακόμα θα ταλαιπωρούν, ίσως να το είχα παρατήσει.Οι ατμό μου μπούκωναν και μου έφερναν καμμένο.Τώρα βρήκα την σειρά μου.Είμαι σύγουρη

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 06:15 »
Εννοείτε πως το Φορουμ παίζει ένα μεγάλο ρόλο ώστε να μην απογοητευτεις και ξανά γυρίσεις στο τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 09:17 »
Αν κάποιος δεν βρει την γεύση που του ταιριάζει, τον συνδυασμό βάσεων (PG/VG) που του πάει, και την συσκευή που θα του δώσει αυτό που ζητά, θα κυλίσει.

Εγώ που είχα 2 αποτυχημένες προσπάθειες, πριν αρκετό καιρό, έκανα το λάθος να μην δώσω βαρύτητα στο διάβασμα εδώ στο φόρουμ. Ετσι δεν βρήκα ούτε την γεύση, ούτε το hardware.

Στην τρίτη προσπάθεια, ακολούθησα διαφορετική τακτική. Πρώτα διάβασα, πολλά νήματα εδώ, και μετά έκανα την κίνηση, που αποδείχτηκε επιτυχημένη.

Για οτιδήποτε ήθελα, mod, διάβαζα τα σχετικά νήματα, άλλον ατμοποιητή, τα σχετικά νήματα, μπαταρίες, τα σχετικά νήματα. Αφιερώστε λίγο χρόνο, μιλάμε για την υγεία μας, και δεν θα βγείτε χαμένοι. Θα κερδίσετε/ουμε και χρόνο και χρήμα, τελικά, γιατί θα κάνετε/νουμε τις λιγότερες άσκοπες αγορές.

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 09:24 »
Η ενημέρωση και η συνεχής επαφή με άτομα που είναι ατμιστές όπως στο φόρουμ μας
είναι ένας παράγοντας που όλοι πρέπει να δώσουμε τη σημασία μας.

Όποιος ψάχνει δικαιολογίες βρίσκει για την επιστροφή, αλλά καλό θα είναι να χει υπόψιν του
πως έχασε την ευκαιρία του και μετά μην ψάχνει δικαιολογίες του στιλ:
"Αν κάτι έχει σφηνώσει, τράβα το, αν σπάσει, χρειαζόταν αλλαγή ούτως ή άλλως."

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 10:05 »
Η θεληση ειναι τελικα αυτο που χρειαζεται και τιποτε αλλο.

Συναδελφος στη δουλια, με πανω απο 50!!! τσιγαρα ημερησιως, ενω του ειχα πρηξει τα συκωτια να δοκιμασει το ΗΤ δεν ακουγε τιποτα.

Ξαφνικα πριν απο 3 μηνες περασε απο ενα μαγαζι γνωστης αλυσιδας ΗΤ και πηρε στην τυχη ενα σετ, στην τυχη, και υγρο ενα που διαλεξε ο υπαλληλος.

Ε, απο τοτε δεν εχει ξαναβαλει τσιγαρο στο στομα του. Και μη φανταστειτε οτι ο ατμο ηταν κανενας της προκοπης (απλα δεν θελω να πω το ονομα γιατι δεν εχει σημασια).

Εδω και δυο εβδομαδες δε, ατμιζει βαρβαρα σε μηδενικη βαση. Και απλα πηγε απο τον χαλια ατμο σε τυπου CE4+.

Οποτε θα το ξαναπω, θεληση θελει και μονο. Ολα τα αλλα ειναι οι δικαιολογιες που χρησιμοποιουμε (εγω πρωτος).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4686 498806 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:52
από Buliwyf
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 46 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy