vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 9 χρήστες
Buliwyf, nipapa, xloupas, maprix, Chris66, I.P, geotron, Jorge, ZoeM

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 01:32 »
Πρίν 20 περίπου χρόνια, ένα παιδί 18 χρονών (ακόμα), αντί να αγοράσει μία μέρα την σοκολάτα του από το περίπτερο πρίν να πάει να πιεί τον καφέ του στην καφετέρια, αγόρασε ένα πακέτο τσιγάρα old navy (των 25 δραχμών) γιατί ήθελε να καπνίσει... Οι φίλοι του τον σνόμπαραν γιατί είναι χαζά τσιγάρα και δεν είναι μουράτα σαν τα marlboro και τα camel που ήταν της μόδας.... και αυτός τους έγραφε στα π@π@ρια του γιατί αυτό γούσταρε και αυτό έπρατε...
Πέρασε λίγο ο καιρός και πήγε φαντάρος... εκεί κάποια στιγμή άλλαξε χαρμάνι, γιατί του μόστραραν κάτι κατοστάρια που βγαίναν τότε... πάλι καζούρα γιατί είναι μακρυλαρίκια και δεν είναι και πολύ αντρίκια.... και αυτός πάλι τους έγραψε στα π@π@ρια του γιατί αυτό γούσταρε και αυτό έπρατε...
Αργότερα, ζητούσε κάτι άλλο και πέρασε στα στριφτά, δύσκολα στην αρχή, γιατί δεν υπήρχαν "¨μηχανάκια" για στρίψιμο και δεν υπήρχε και κανένας να του δίξει... drum άφιλτρα θυμάμαι έκανε... εκεί να δείτε καζούρα από φίλους, από τη δουλειά, από τις γκόμενες... τώρα μάλιστα έλεγαν ότι γεμίζει τον τόπο με καπνό και καίει και πουκάμισα (επειδή έπεφταν οι κάφτρες).... και τότε στα π@π@ρια του τους έγραψε, γιατί αυτό γούσταρε, αυτό έπρατε... Πρίν λίγο καιρό ο 38χρονος πια ήρωας της ιστοριούλας, το γύρισε στον ατμό... χωρίς καμία δυσκολία μπορώ να πω, γιατί το τσιγάρο τον είχε κουράσει και γιατί πως να το κάνουμε, έχει πια μεγαλώσει, δεν είναι 18χρονος και φοβάται και τις επιπτώσεις του κ.τ. Άσε που σε λίγο καιρό θα γίνει και πατέρας.... Οι φίλοι του, οι γνωστοί του και στη δουλειά του πάλι καζούρα του κάνουν, άσε που έχουν εύκολη την καραμέλα: "'εχει απαγορευτεί, είναι καρκινογόνο, θα κάνεις νερό στους πνεύμονες" και άλλα... συνταρακτικά.... Μαντέψτε τι κάνει λοιπόν ο ήρωάς μας... τους γράφει και πάλι στα π@π@ρια του, γιατί αυτό γουστάρει και αυτό πράτει!!!!

Υ.Γ. Ο ήρωας της ιστορίας μας πιστεύει ότι είναι πιο πιθανό να πάθει καρκίνο από το πολύ... μελάνι που έχει μαζέψει τόσο καιρό στα π@π@ρια του, παρά οτιδήποτε άλλο από το άτμισμα!!!


 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 02:02 »
Καπνιζα 30 χρονια
εδω και 2 μηνες ακριβως ατμιζω χωρις κτ
Θα ατμιζω για 30 χρονια ακομα
και μετα αν βγει κατι καλυτερο να με καλυπτει περισσοτερο
για αλλα 30 χρονια....
ειμαι μονο 49


Μετα θα το κοψεις τελειως;;; :confused1: :dontknow:.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BART

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 15:44 »
Τα πρώτα 200 χρόνια είναι δύσκολα! :))

Αποσυνδεδεμένος giorgostsiko

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 01:04 »
Ο πατερας μου σταματησε το ητ οταν σταματησα να του γεμιζω εγω τα φιλτρακια το ego-t του... Αφου νιωθω τυψεις...  :nope:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 01:23 »
Αυτα ξαναγεμίζουνε απ ότι ξέρω  ::)

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 01:37 »
πιστευω πως σχεδον ολα τα πραγματα ειναι θεμα υπομονης,επιμονης και θελησης.περιστατικο δικο μου με την γυναικα ειναι το εξης:ξεκινησε πριν απο τρεις μηνες περιπου με ενα απλο ητ μαρκας ego-t.παρα πολυ ευχαριστημενη,γεμιζει τα πιπακια της και ολα καλα.καποια στιγμη πριν απο καμια εβδομαδα την εψησα να παρουμε για εκεινη βεβαια ενα w αυτο με το τανκακι των 2 ml και τον καλυκα και το πιπακι για να μην γεμιζει καθε λιγο και λιγακι.γεμιζουμε τραβαει την πρωτη τζουρα υγρα στο στομα.το ξανακοιταμε τι να δουμε.ειχε γινει χαλια απο  υγρα.τελος παντων σκουπιζουμε ξανατραβαει τα ιδια.σκουπιδια το πρωτο και ξεκιναμε με το δευτερο.ακριβως τα ιδια.παιρνουμε τηλεφωνο μας λενε ελατε να τα δουμε ενα ευγενεστατο παληκαρι στο Χαλανδρι.παμε εκει οντως μας τα αλλαξε χωρις κανενα προβληματισμο και ολα καλα.φευγοντας και αφου ολα λειτουργουσαν μια χαρα και το εριξε σε αστοχια υλικου το παληκαρι που οντως μπορει να συμβαινει αυτο,μου λεει η γυναικα:αν στο ξεκινημα για το ητ μου συνεβαινε αυτο το πραγμα να ρουφαω υγρα με το πρωτο,να ρουφαω με το δευτερο θα το εκοβα και θα ξανααρχιζα το κτ.και κλεινω οπως εγραψα και πριν οτι ολα θελουν την υπομονη τους αλλα κυριως την θεληση.γιαυτο με οποιαδηποτε αναποδια δεν πρεπει να το βαζουμε κατω, και πανω απο ολα να προσπαθησουμε να μην μας ξανακερδισει το κτ (καταραμενο τσιγαρο).

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:07 »
Τα μηνύματα που αφορούσαν υγρά άτμισης, μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,768.msg238419.html#msg238419

Παρακαλώ μην βγαίνετε εκτός θέματος.

Απ'τη συντονιστική ομάδα.

Αποσυνδεδεμένος IRMSCHER

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 13:47 »
Άραγε τι κάνει τους ανθρώπους να σκέφτονται τα 10€ του άτμο, που αν δεν ξέρεις να τον φτιάχνεις χρειάζετε να τον αλλάζεις κάθε 10 μέρες, και παρατάνε το η.τ. Σίγουρα όχι το οικονιμικό γιατί θα τα έδιναν σε κ.τ.

Για μένα η αντικατάσταση του κ.τ. δεν έχει σε τίποτα να κάνει με την εξέλιξη του η.τ. Πάντα θα βρίσκει κάποιος κάποιο ελάττωμα - πρόφαση για να μην το κάνει. Απλά τα ego-t φαίνονται αρχικά ποιο user friendly και γι' αυτό ο κόσμος ήρθε ευκολότερα σε επαφή με το η.τ.

Μπορούμε να βρούμε κάπου πληροφορίες για το πως επισκευάζεται ένας ατμοποιητής ?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 13:55 »
...δε λες ποιος ατμο σε ενδιαφερει - δες εδω

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 13:05 »
Μια γνώμη ακόμα.
Είμαι άκαπνος κοντά 40 ημέρες.Να βάλω κ.τ στο στόμα ούτε σκέψη πιά. :yes:Είχα μια τρέλα όσο κι αν σας φανεί παράξενο.Ευχαριστιόμουν το μπλέ old horborn στριφτό μου,να το στρίβω την ώρα που οδηγούσα.Μια συνήθεια που θα μπορούσε να αποβεί και μοιραία.
Έλεγα πάντα σε όλους ότι δεν είναι δυνατόν να τελειώσεις το φαγητό σου ή να πιεις τον καφέ και να μην κάνεις κ.τ,γι αυτό μ'αρέσει και δεν πρόκειται να το κόψω.Για το πως αισθάνονται ή αν ενοχλούνται οι μη καπνιστές ούτε σκέψη.
Μια μέρα τυχαία ανακάλυψα αυτό το forum.Διάβασα κάποια πράγματα και ξεκίνησα αγοράζοντας μια μπαταρία έναν ατμοποιητή και υγρό 24mg.Κάθε μέρα λίγο από τον ελεύθερο χρόνο,μου τον αφιέρωνα να μπαίνω στο forum και να διαβάζω τις απόψεις των συνατμιστών.Έτσι έμαθα ακόμη περισσότερα.
Τώρα περιμένω το νέο μου mod,τον καινούργιο μου φορτιστή και μπαταρίες(άλλο μεγάλο θέμα αυτό).Τελευταίο έξοδο,ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής και αυτό είναι.Κ.τ μια ανάμνηση κακιά πλέον.
Τελικά τα πάντα είναι μέσα στο μυαλό μας.Μια απόφαση.
Τώρα πια ούτε τασάκια να μυρίζουν απαίσια,ούτε μυρωδιά στο σπίτι. ;)Ρούχα καθαρά και αναπνοή καθαρή και ευχάριστη :yes:
Μαθαίνοντας σιγά σιγά και για την παρασκεύη δικών μου υγρών το γλυκό έδεσε.Ένα νέο χόμπυ
Αντίο κ.τ.Για πάντα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:58 »
Εγώ πάλι κατάφερα να κάνω φανατικο ατμιστή ένα φίλο(αφού βέβαια ειχα γινει ο ίδιος πρώτα) ο οποιος φίλος μάλιστα έκοψε μαχαιρι το τσιγάρο.Αυτό για μένα είναι μεγάλη ικανοποιηση.Μπορεί να το πρότεινα σαν ιδέα σε 10 άτομα και να ξεκίνησε ο ένας όμως αυτό το θεωρώ προσωπικό μου κατόρθωμα.Το θέμα ειναι πώς σε αυτη τη ζωή ο καθένας κάνει τις επιλογές του.Συνειδητά πάντα.Άσχετα που κανείς ποτέ δεν παραδέχεται το κακό που κάνει στον εαυτό του και στους γύρω του.
Για αυτό μην απογοητευεστε.Αν δεν κατσει στον ένα γνωστό ή φίλο θα κάτσει στον άλλο.Και εμένα με έχουν κοροιδεψει για το η.τ. και μου εχουν πεί ότι είναι καρκινογόνο κλπ.Ξέρετε τι τους λέω?Δεν πειράζει, ας πεθάνω εγώ από το η.τ και ας ζήσετε εσείς από το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 01:03 »
Μαλαμανδρη εσυ εισαι και ομορφοπαιδο και δεν μπορουν να σου πουν ευκολα "οχι"... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 01:42 »
Ναι δεν μας εφτανε το πρήξιμο όταν καπνίζαμε κ.τ. θα μας πρήζουν και για τους ατμιστές τώρα???

Το φόρουμ βοηθάει πάρα πολύ στην προσπάθεια και με τις γνώσεις που προσφέρει και με την αλληλοσυμπαράσταση. Πριν αποφασίσω να προχωρήσω στην αγορά η.τ. είχα μπει αρκετές φορές εδώ. Πάω λοιπόν στο μαγαζί μου συναρμολογεί ένα και μου το δίνει και ξέρετε τι έγινε? Στη δεύτερη τζούρα λόγω χαλασμένου ατμοποιητή μου ήρθε υγρό στο στόμα! Αν δεν είχα διαβάσει τα σχόλια σας και να είχα πάρει απόφαση ότι αυτό θα συμβεί έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή θα είχα φύγει τρέχοντας! Δεν πτοήθηκα επέλεξα τελικά ένα μοντέλο και είμαι 4 μέρες καθαρή απο κ.τ. Δε θέλω να μιλάω προσπαθώ να το βάλω καλά μέσα στο κεφάλι μου ότι κ.τ. τέρμα και τελείωσε. Μου λείπει κάποιες στιγμές............. :-[ Αλλα προσπαθω να σκέφτομαι όχι μόνο την ευχαρίστηση που μου έδινε σε κάποιες στιγμές αλλά περισσότερο την ωραιότατη πίσσα που σίγουρα με έχει φορτώσει όλα αυτά τα χρόνια........... Ακόμα και το άτμισμα το κάνω αραιά, θέλω για μένα να είναι ένα μεταβατικό κομμάτι στην πλήρη απεξάρτηση, δεν ξέρω πόσο καιρό θα μου πάρει ελπίζω να γίνει
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:07 από Fox »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:04 »
θα γίνει, αρκει όπως ειπες και εσυ να το βάλεις καλά στο μυαλό σου πώς το κ.τ έχει τελειωσει για σένα...όλα ειναι μέσα στο μυαλό τελικά(και όχι μόνο της γυναικας)... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:10 »
Σίγουρα τα πάντα είναι θέμα απόφασης συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η μαμά μου ήταν σοβαρότατη καπνίστρια πολλών ετών, δυο πακετάκια την ημέρα. Πριν 7-8 χρόνια με αφορμή ένα κρύωμα το πέταξε και δεν άναψε ξανά ποτεεεεεεεεεεε.
Μαγκιά της και μπράβο της εγώ δεν κατάφερα να το βάλω τόσο μέσα μου, τουλάχιστον προσπαθώ να μη συνδυάζω και κ.τ. με το άτμισμα, πιστεύω ότι το ένα κ.τ. θα φέρει και δεύτερο και πάει λέγοντας!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7276 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826071 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as