vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, grag, camber, ZoeM, azzazel

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #915 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 17:51 »
Που χάθηκες βρε freya ? Mόνο όταν είδες το γκατζετάκι σε τσίμπησε η μύγα και έσκασες μύτη ? Αχ, γυναίκες...
:)) :)) Γκατζετακι φοβερό όντως! Δεν χάθηκα ακριβώς παρακολουθώ τις εξελίξεις και τις συζητήσεις αλλα δεν έτυχε να γράψω. Πάντως σας ευχαριστω για την πληροφορία το βρήκα και απορώ πως μου είχε ξεφύγει τόσο καιρο... Τώρα που θα είναι και απαγορευμένο θα είναι πιο γλυκό! ;)

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #916 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 17:52 »
Ήδη από χθες ο Μπέχρας βγάζει σιγά σιγά την ουρά του απέξω, άντε να δημοσιευθεί και η έρευνά του στο chest να δούμε τι σκ@τα ερεύνησε...
Αν όχι αστέριος θα γελάμε μόνοι μας... ;D

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #917 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 17:53 »
ειναι εντυπωσιακη (εως υποπτη) η απουσια των εμπορων παντως.
Καλα κανουν... καθονται κατω απο την τεντα περιμενοντας να σταματησει η καταιγιδα . Κι αυτη η πρεμουρα των νεων ατμιστων  που τα θελουν ολα πιστοποιημενα.... αρχιζει και γινεται αφορητα βαρετη  !!!

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #918 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 17:56 »
Η καλυτερη διαφημηση , ειναι η δυσφημηση.......σημερα με ρωταγε ενας παππους στον δρομο , πως και τι......το ειδε λεει στην τηλεοραση ...............

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #919 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 17:59 »
Ακριβώς, θέλανε να βάλουνε φρένο στο ΗΤ πριν τις γιορτές και θα τους γυρίσει μπουμερανγκ...

Αποσυνδεδεμένος Nise

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #920 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:01 »
Κι αυτη η πρεμουρα των νεων ατμιστων  που τα θελουν ολα πιστοποιημενα.... αρχιζει και γινεται αφορητα βαρετη  !!!
Πραγματι.... Μου θυμιζει φιλο που πηγε σε "οικο" στην Ολλανδια και τον περιμεναμε 2 ωρες γιατι επρεπε να ελεγξει πρωτα εαν τα χαρτια της κοπελας ηταν ενταξει.

Παιδια... Ας μην το ψαχνουμε παρα πολυ. Το ολο θεμα θα ληξει μολις γινουμε νομιμοι και μπουν οι αναλογοι φοροι

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #921 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:02 »
Επειδή θα πρέπει να βοηθούνται οι αναγνώστες του νήματος, συνοψίζω ότι:

Όλη η κουβέντα ξεκίνησε από την ατάκα του Γενικού Γραμματέα του Υπουργείου Υγείας που είπε ότι ο ΕΟΦ θα απαγορεύσει το η.τ. στα πλαίσια συνεδρίου κατά του κ.τ. στο οποίο χορηγός ήταν η Pfizer που πουλάει το Champix, χαπάκι για διακοπή με παρενέργειες τις αυτοκτονικές τάσεις και πράξεις.
Ο ΕΟΦ παρά τα όσα λένε τα ΜΜΕ, δεν έχει κάνει ΚΑΜΙΑ ανακοίνωση και δεν έχει εκδώσει ΚΑΝΕΝΑ δελτίο τύπου για το θέμα.
Το Υπουργείο Υγείας δεν έχει αποφασίσει κάτι ακόμα, από Δευτέρα θα συζητήσει με τον ΕΟΦ για το πώς θα κινηθούν.

Τονίζω επίσης ότι η νικοτίνη από μόνη της δε συνιστά φαρμακευτική ουσία αλλά ένα προϊόν χαρακτηρίζεται ως φαρμακευτικό όταν πληροί προϋποθέσεις που τίθενται από την κείμενη νομοθεσία. Εφόσον δεν υπάρχει ισχυρισμός για φαρμακευτική ιδιότητα ή δράση του προϊόντος, το προϊόν δεν είναι φαρμακευτικό (χονδρικά μιλώντας).
Εφόσον ένα προϊόν δεν είναι φαρμακευτικό, ο ΕΟΦ δεν έχει αρμοδιότητα σε αυτό να κάνει το οτιδήποτε.

Όσοι κρύφτηκαν μετά το "μπουμ", μάλλον δεν το έκαναν τυχαία. Να σας ανησυχήσει στο μέλλον.
Μακάρι να μείνει ως θετικό από την "ανακατωσούρα" το γεγονός ότι θα πρέπει να προσέχω τί αγοράζω, από ποιον κλπ.

Αξίζει πάντως να δείτε στη zougla.gr το άρθρο καθώς φαίνεται να εμπλέκεται σύμφρωνα με δημοσιογραφικές πηγές ιατρός που πρωτοστατεί στην "ανακατωσούρα" με δίκτυο ιδιωτικών ιατρείων διακοπής καπνίσματος στα οποία χορηγούνται φαρμακευτικά προϊόντα. Ο νοών νοείτο. Μάλλον το άλλο Σάββατο στο zougla radio θα έχει ΠΟΛΥ ΧΑΒΑΛΕ.

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #922 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:04 »
σήμερα το πρωί ήμουν σε κατάστημα με η.τ.-π.α. ή όπως αλλιώς θέλετε...το πιο σπαστικό είναι για τους καταστηματάρχες να εξηγούν στον καθένα που μπαίνει για να μάθει τι συμβαίνει με όσα ακούγονται... φίλε Νίκο αν διαβάζεις...υπομονή, όσοι μπήκαν για ερωτήσεις θα ξαναρθούν μετά την καταιγίδα για αγορές...

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #923 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:11 »
Παιδια γεια σας κ απο εμενα.Επειδη το θεμα ειναι για γελεια κ για κλαματα μαζι θα ηθελα να πω το εξης.Και ας πουμε οτι απαγορευεται το η.τ. οριστικα ετσι,κ καποια στιγμη με βρισκει ενα οργανο ;D να ατμιζω τι μπορουν να μου κανουν?Απογορευεται η μπαταρια ??Απαγορευεται η σωληνα (εχω το roughstackv2)??Απαγορευεται ο διακοπτης?Απαγορευεται η αντισταση?Οσο για το υγρο αγορασα γλυκερινη προπυλενιου απο το φαρμακιο χυμα και για τη νικοτινη εβρασα μονος μου λιγο καπνο που τελος παντον σας πληρωσα και τον γ@μημενο φορο για αυτον και το εριξα μεσα και τι εγινε? ??? ??Εκτος και αν εχουμε χουντα και δεν το ξερω :dontknow: Αλλα απο οτι φενεται μηπως και εχουμε ρε γαμοτο? ??? ??? ??

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #924 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:12 »
Για όσους θέλουν να μιλήσουν για τον νόμο, ας διαβάσουν πρώτα το νήμα : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,279.msg31413.html#msg31413 (με πρώτο το δικό μου). Εκεί θ' ακούσετε και γνώμες (2) δικηγόρων, της γυναίκας μου και της φίλης της.
Ας αφήσουμε αυτό το νήμα καθαρό από νομικής άποψης για έναν νόμο που ψηφίστηκε το 2010.
 Και θα έλεγα να είναι ένα από τα "σταθερά" νήματα.
Επίσης, ο Abet ξεκίνησε την αυτοπαρουσίαση πρίν από καιρό.
θα πρότεινα ο Atmin (πώς μοιράζω τα μπαλάκια) να στείλει ένα μήνυμα στον Λοβέρδο, με τον σύνδεσμο της αυτοπαρουσίασης για να δει αυτός (ή κάποιος συνεργάτης του)  τι καλό έκανε σε ανθρώπους το η.τ.
Εάν περιμένετε από τις εταιρίες (δηλ. από τους άλλους), θα συνεχίσετε να περιμένετε..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:17 από XristosK »

Αποσυνδεδεμένος jds651

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #925 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:13 »
Η ζημια εγινε εστω και απο τις ασαφειες των ΕΙΔΙΚΩΝ . Σημερα μου εδειξαν καποιο μπουκαλακι που αγοραστηκε απο ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ με μηδενικη 0mg και Φυτικη γλυκερινη !!
 (Λογοτυπο Ε-Liquid powerd by FlavorArt χωρις εισαγωγεα -ονομα εταιρειας - ημερομηνια ληξης   - ουτε καν  ποσα μλ? περιεχομενο.  Τιμη στα 10 euro).   
 
Του απαντησα "Αφου το πηρες απο φαρμακειο εχεις ασφαλεια" :idiot1: :idiot1: :wall:   

Αποσυνδεδεμένος fbs

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #926 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:14 »
Αξίζει πάντως να δείτε στη zougla.gr το άρθρο καθώς φαίνεται να εμπλέκεται σύμφρωνα με δημοσιογραφικές πηγές ιατρός που πρωτοστατεί στην "ανακατωσούρα" με δίκτυο ιδιωτικών ιατρείων διακοπής καπνίσματος στα οποία χορηγούνται φαρμακευτικά προϊόντα. Ο νοών νοείτο. Μάλλον το άλλο Σάββατο στο zougla radio θα έχει ΠΟΛΥ ΧΑΒΑΛΕ.

..... Ιατρός  "Κλινικής" των "Ευρωπαικών" Αθηνών........ συμπληρώνω εγώ.  Ο νοών νοείτο.

Ατμίζω και δεν έχω καπνίσει μέχρι σήμερα 1290 τσιγάρα   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #927 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:16 »
Αξίζει πάντως να δείτε στη zougla.gr το άρθρο καθώς φαίνεται να εμπλέκεται σύμφρωνα με δημοσιογραφικές πηγές ιατρός που πρωτοστατεί στην "ανακατωσούρα" με δίκτυο ιδιωτικών ιατρείων διακοπής καπνίσματος στα οποία χορηγούνται φαρμακευτικά προϊόντα. Ο νοών νοείτο.
Το ξαναείπες , καλλιτέχνης, αλλά ο δικός μου νοών δεν νόησε. Λέγε!

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #928 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:17 »
δώστε μου ρε παιδιά το link..μπήκα και δεν το βρίσκω

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #929 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:21 »
Ενω ατμιζω εδω και δυο βδομαδες περιπου, ποτέ δεν με κοιταξε κανείς ασχημα. Ισως καποιοι λιγο περιεργα επειδη δεν ειχαν ξαναδει η.τ.

Σημερα, και ΔΕΝ ειναι ιδεα μου ή μυγα, καποιοι με κοιταξαν σαν τα φιδια και μουρμουρισαν κατι στον διπλανο τους. Με κοιτουσαν λες και εκανα δημοσιως χασις ενα πραμα.

Βεβαια, εγω συνεχισα να απολαμβανω δημοσιως στον δρομο την αγαπημενη μου γευση  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540671 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30839 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596655 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1164 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1106 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios