vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, grag, camber, ZoeM, azzazel

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #945 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:52 »
παιδια εγω πηγα πριν καμια ωρα σε ενα καταστημα ενος φιλου μου που πουλαει η.τ και τον ρωτησα τι γινεται με το θεμα και μου λεει τιποτα απλα ετσι τα κανουν λογο απωλειας χρηματος του κρατου και της καπνοβιομηχανιας  τοα θεμα ειχε παρει εκταση και το 2008 οπου το η.τ ειχε πρωτο κυκλοφοριση δεν εγινε καμια επαγορευση τωρα λογο οτι η εκταση ειναι τεραστια δεν ξερω αλλα παντος οτι γινει εδω θα γινει και στο εξωτερικο οποτε τα πολα λογια ειναι φτωχια θα περιμενουμε να δουμε και ο θεος βοηθος  :wall:

Αποσυνδεδεμένος jnep62

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #946 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:59 »
Tzimisce, μου έφτιαξες τη μέρα παλληκάρι μου, γελάω εδώ και μισή ώρα!  :laugh1:
Καλά, από επιστημονική δεοντολογία σκίζουν οι "απαγορεύεται"... Άκου, αναφορά σε αδημοσίευτο άρθρο... Ούτε o Watson με τον Crick δέν το έκαναν αυτό, όταν βρήκαν τη δομή του DNA. Από νομική άποψη όμως, μήπως ξέρει κανείς σε ποιό βαθμό μπορεί να απαγορευτεί στην γαλανή μας χώρα κάτι που δέν απαγορεύεται στην υπόλοιπη ΕΕ;

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #947 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 20:05 »
Ρε παιδια, πιστευετε πραγματικα οτι ενα απο τα καλυτερα περιοδικα διεθνως θα δημοσιευσει ερευνα αυτου του μπετόβλακα?  Αμφιβαλλω αν υπαρχει κάν ερευνα, αλλά και να υπαρχει, θα ειναι τετοια αερολογια και ασαφεια, που το περιοδικο θα αρνηθει να την δημοσιευσει. Θα δειξει βεβαια ...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #948 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 20:08 »
Στην πραγματικότητα, το CHEST έχει ήδη δημοσιεύσει στο τεύχος Οκτωβρίου μια έρευνα στην οποία ήταν από τους συγγραφείς. (έτσι γίνεται με τις έρευνες, τις κάνουν πολλοί μαζί, σαν τους χιώτες. :laugh1: )

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:23 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #949 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 20:27 »
Δε @@μιόμαστε χιώτικα, να μυρίσει μαστίχα; που λέει και ένας φίλος μου; :wall:

Αποσυνδεδεμένος e_angel

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #950 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 20:38 »
Τελικά υπάρχει κάτι νεότερο? Επίσημο όμως ...

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #951 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 20:48 »
Παιδιά εντάξει τώρα μην λέμε οτι θέλουμε. Είναι πολύ λογικό για το ακαδημαϊκό επίπεδο του Μπεχράκη να δημοσιεύσει σε ένα περιοδικό όπως το Chest. Αν δημοσίευε στο science στο nature και στο lancet δεν θα ήταν αναπληρωτής, αλλά τακτικός και αν δημοσίευε συνέχεια εκεί δεν θα ήταν στην Ελλάδα αλλά στο Cambridge. Mην τα ισοπεδώνουμε όλα δεν είναι και κανένας τυχάρπαστος. Προσοχή δεν τον υπερασπίζομαι σε καμμία περίπτωση και αυτά που λέω δεν είναι η άποψη μου απλά είναι ο τρόπος που δουλεύουν τα πράγματα.

Αναφορές σε δεδομένα υπο δημοσίευση (και οχι αδημοσίευτα) συμβαίνουν συχνά στην επιστήμη και χρησιμοποιούνται συνήθως για να ενισχύσουν μια άποψη μαζί με άλλα ήδη δημοσιευμένα δεδομένα. Πολλές φορές επειδή η διαδικασία δημοσίευσης είναι αργή αυτό γίνεται με την χρήση ενος πράγματος που λέγεται d.o.i number. O watson και ο crick δεν είπαν τίποτε γιατί ήταν σε κόντρα με άλλα 3 ανταγωνιστικά εργαστήρια γι αυτό το θέμα και η μετάδοση της πληροφορίας ήταν πολύ διαφορετική τότε.

Ουσιαστικά τώρα ο ολος ντόρος γιατί γίνεται? Για την ΑΠΟΨΗ που έχει ο Μπεχράκης, για κάτι υπο δημοσίευση δεδομένα που τα έχει δεί μόνο αυτός, ο editor του Chest, oι reviewers του Chest (αν έχει φτάσει μέχρι εκεί) αντε και κάποιος σε κάποιο συνέδριο αν τα έχει παρουσιάσει. Περιμένετε λίγο να δημοσιευτεί. Σίγουρα πολλοί άνθρωποι του χώρου θα έχουν διαφορετική άποψη απο τον Μπεχράκη, ευτυχώς δηλαδή για καλό της επιστήμης και δικό μας.

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #952 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 20:57 »
ppkstat διαβαζω με μεγαλη προσοχη οσα σημαντικα γραφεις. Αναφερεσαι ομως αποκλειστικα στο θεμα του η.τ.
Για το θεμα των υγρων αναπληρωσης εχεις αποψη παρακαλω? Αν το υπουργειο υγειας σε φωναζε να σου ζητησει την αποψη σου για την προστασια των καταναλωτων τί θα ελεγες?

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #953 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:02 »
Σήμερα πήγα να πάρω ένα  ΗΤ για τον αδερφό μου, όλες οι παραγγελίες όπου έχουν σχέση με το ΗΤ έχουν μπλοκαριστεί στο τελωνείο μου είπε ο καταστηματάρχης.... Έως να μπει ο πολυπόθητος φόρος η να μπουν κάτι ετικέτες  πάνω στα μπουκαλάκια του στυλ που έχουν κ τα πακέτα ΚΤ
Στο κατάστημα νικοτινουχα έως να εξαντληθούν :(

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #954 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:10 »
Νiva δεν έχω επιστημονική σχέση με την φυσιολογία του αναπνευστικού συστήματος και ως επακόλουθο δεν έχω άποψη. Ακόμα και να είχα όμως θα ήταν απλά μια άποψη. Όπως είναι και η άποψη του κυρίου Μπεχράκη και οποιουδήποτε άλλου κυρίου. Η προστασία των καταναλοτών είναι ένα θέμα που εμπεριέχει και πολλά ζητήματα πολιτικής και δεν είναι αμιγώς επιστημονικό θέμα.

Παρεμπιπτόντως ο ΕΟΦ δεν έχω καταλάβει ακόμα που κολλάει. Νομίζω οτι τείνει να γίνει το ΕΣΡ των κλάδων υγείας. Την τελευταία φορά που πήγα σε φαρμακείο είδα κοσμήματα κρυσταλλοθεραπίας, δεν κάνω πλάκα. Βιοενεργητικά βραχιόλια σε απόσταση μισού μέτρου με αντιβιωτικά που μάλιστα δίνονται και χωρίς συνταγή γιατρού. Με όλα αυτά προφανώς ο ΕΟΦ είναι οκ...   

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #955 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:15 »
για καθηστε λιγο ρε παιδια γιατι μας εχει φαει η προστασια του καταναλωτη εδω...ο καταναλωτης σε αυτο το χωρο σε ενα ποσοστο πανω απο 50% μην πω και παραπανω , κανει αγορες απο εξωτερικο, αυτο πως θα το ελεγξουν?? ???

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #956 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:19 »
Σήμερα πήγα να πάρω ένα  ΗΤ για τον αδερφό μου, όλες οι παραγγελίες όπου έχουν σχέση με το ΗΤ έχουν μπλοκαριστεί στο τελωνείο μου είπε ο καταστηματάρχης.... Έως να μπει ο πολυπόθητος φόρος η να μπουν κάτι ετικέτες  πάνω στα μπουκαλάκια του στυλ που έχουν κ τα πακέτα ΚΤ
Στο κατάστημα νικοτινουχα έως να εξαντληθούν :(


Ισχύει κάτι τέτοιο  ?

Γνωρίζει κάποιος αν μπλοκάρουν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα στο τελώνιο ?????

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #957 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:32 »
Υπαρχουν κοληματα στο τελωνιο λογω απεργειας.
matsakonas εμενα μου εχουν δωσει την εντυπωση οτι θελουν γενικως να καταστρεψουν την ελληνικη αγορα.
Οτι ερχεται απο ευρωπαικη ενωση μπαινει ελευθερα στην ελλαδα γιατι εχει ηδη περασει απο ελεγχους και δεν περναει απο τα δικα μας τελωνια.
Οποτε οποιαδηποτε απαγορευση πωλησης απο τα ελληνικα καταστηματα πλητει μονο αυτα γιατι εμεις μπορουμε ανετα να παραγγειλουμε απ εξω (ευρωπη) και να ερθουν απ ευθειας στην πορτα μας.
Επειδη ειμαστε ,που να μην ημασταν μελος της ευροζωνης,οτι  ισχυει εξω ισχυει κι εδω.

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #958 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:33 »

Ισχύει κάτι τέτοιο  ?

Γνωρίζει κάποιος αν μπλοκάρουν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα στο τελώνιο ?????

Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό??? δηλαδή εμείς που έχουμε παραγγείλει απο inawera θα έχουμε προβλημα???

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #959 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:34 »
όχι γιατί είναι εντός της ευρωζώνης ..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540671 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30839 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596656 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1164 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1106 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios