vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, grag, camber, ZoeM, azzazel

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #930 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:21 »
Μήπως κάποιος άλλος εκτός από εμένα κ τον ευατό μου... έχει προσέξει ότι πάνε να μας απαγορέυσουν να ζούμε? Γιατί αφού επιτρέπουν το ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ σημαίνει οτι  "κάποιοι" θέλουν να ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ.................... Γιατί αυτό δεν το εξαφάνισαν μια κ έξω αφού "μας πονάνε"????? Μήπως κατάλαβαν ότι το ητ ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ κ δεν τους άρεσε καθόλου? Γιατί αν νομίζετε ότι δεν έχουν γίνει έλεγχοι για το ητ? Είσαστε κάποια ακριβά γελασμένοι.....ναι? Εδώ μιλάνε μεγάλα συμφέροντα!! Πολυ μεγαλύτερα κ από την ίδια μας την ζωή!  :yes:

Η περιφημη depopulation agenda....
Ενα απλο παραδειγμα..
[youtube]gEVv2Sqc1uU[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #931 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:33 »
Για όσους θεωρούν την πιστοποίηση ΕΔΕΜ, ας διαβάσουν αυτό το νήμα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4759.msg150759.html#msg150759

Ο σύνδεσμος για zougla είναι
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=432117&cid=4

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ Λιάκουρα αγαπητέ... την ξέρεις; μπορείς να διακόψεις το κάπνισμα εκεί...όχι το άτμισμα...με φαρμακευτικά σκευάσματα...ξέρεις...
Έτσι μου έρχεται να κάνουμε ένα ατμιστικό ντου εκεί... μέχρι να βγει ο Ιατρός που ενώ δεν έχει δημοσιευθεί η έρευνά του ακόμα, την αναγγέλει ως ΟΡΘΗ (είναι τραγικά αντιεπιστημονικό κάτι τέτοιο). Ας τα βλέπει η Ακαδημαϊκή Κοινότητα τα καλάμια που καβαλάνε κάποιοι...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #932 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:44 »
ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ Λιάκουρα αγαπητέ... την ξέρεις; μπορείς να διακόψεις το κάπνισμα εκεί...όχι το άτμισμα...με φαρμακευτικά σκευάσματα...ξέρεις...
Έτσι μου έρχεται να κάνουμε ένα ατμιστικό ντου εκεί... μέχρι να βγει ο Ιατρός που ενώ δεν έχει δημοσιευθεί η έρευνά του ακόμα, την αναγγέλει ως ΟΡΘΗ (είναι τραγικά αντιεπιστημονικό κάτι τέτοιο). Ας τα βλέπει η Ακαδημαϊκή Κοινότητα τα καλάμια που καβαλάνε κάποιοι...
Όχι δεν την ξέρω, ίσως να φταίει που ζω στην επαρχία. Το γκουγκλάρω και μου βγάζει μία στην Λάρνακα.
Πάντως εγώ το ατμιστικό ντου το πρότεινα για το συνέδριο ελέγχου του καπνίσματος, αλλά δεν είδα να κουνιέται φύλλο.


Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #933 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:46 »
Καλα κανουν... καθονται κατω απο την τεντα περιμενοντας να σταματησει η καταιγιδα . Κι αυτη η πρεμουρα των νεων ατμιστων  που τα θελουν ολα πιστοποιημενα.... αρχιζει και γινεται αφορητα βαρετη  !!!
καλα δεν κανουν, "ελληνικα" κανουν: αστο μωρε, μπορα ειναι θα περασει...

το οποιο για μενα δεν δειχνει επαγγελματισμο.

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #934 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:46 »
Ευτυχώς περνάμε σε μία εποχή όπου οι κυβερνήσεις νοιάζονται για τους πολίτες της χώρας!
Πρόσφατο παράδειγμα, η απαγόρευση πώλησης των ηλεκτρονικών τσιγάρων.
Λίγο πιο πριν, επειδή ανακαλύφθηκε ότι οι πυλώνες υψηλής τάσης της ΔΕΗ προκαλούν καρκινογενέσεις, το κράτος οδηγεί τον πολίτη με την εφαρμογή του χαρατσιού, στο να κόψει το ηλεκτρικό και να ζήσει ποιοτικά και για περισσότερα χρόνια.
Από του χρόνου, η φορολογία στα αυτοκίνητα και τη βενζίνη θα βοηθήσει τον πολίτη να αποδεσμευτεί από το καρκίνωμα της εποχής μας, το αυτοκίνητο και επιτέλους να αρχίσει να περπατάει.
Για να μη μιλήσω φυσικά για το πετρέλαιο θέρμανσης, το οποίο βαδίζει ακάθεκτα σε τέτοια τιμή που με τα λεφτά που θα μας αφήσουν, το πολύ πολύ να ανάβουμε κανένα zippo για να ζεσταθούμε. Έτσι, θα σφίξει το δέρμα από το κρύο και δεν θα χρειαστεί να καταφεύγουμε σε αμφιβόλου ικανότητας πλαστικούς χειρούργους για μπότοξ και σύσφιξη!
Παρ' όλα αυτά, συνεχίζετε να κατακρίνετε τους σωτήρες μας χωρίς να θέλετε να καταλάβετε ότι πήρατε το λάθος χάπι!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #935 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:55 »
εγώ το ατμιστικό ντου το πρότεινα για το συνέδριο ελέγχου του καπνίσματος, αλλά δεν είδα να κουνιέται φύλλο.
+++10000 Εγώ μεσα! Άλλος?

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #936 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:57 »
Το κ.τ. γιατί δεν το απαγορεύουν να τελειώνουμε?
Δεν ξέρουν τι έχει μέσα?
 http://www.tsantiri.gr/iatrika/to-tsigaro-periechi-22-dilitiria.html

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #937 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:57 »
Όχι δεν την ξέρω, ίσως να φταίει που ζω στην επαρχία. Το γκουγκλάρω και μου βγάζει μία στην Λάρνακα.
Πάντως εγώ το ατμιστικό ντου το πρότεινα για το συνέδριο ελέγχου του καπνίσματος, αλλά δεν είδα να κουνιέται φύλλο.

δεν κουνιεται φυλλο γενικοτερα λιακουρα εδω θα κινηθει...

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #938 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:00 »
αν γίνει το συνέδριο στο Ηράκλειο είμαι μέσα. Αλλιώς πάω με πληρωμένα εισητήρια και μισό κιλό tribeca 24ρα

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #939 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:19 »
Λοιπόν να πω και εγώ την άποψη μου, κυρίως σε μερικά τεχνικά θέματα γιατί ο κόσμος διαβάζει πολλά και δεν τα καταλαβαίνει όλα απαραίτητα. Κατα την γνώμη μου λοιπόν καλό θα ήταν να γίνουν κατανοητά τα παρακάτω.

1) Το αν, πόσο και τί κακό κάνει το ΗΤ, μέ η χωρίς νικοτίνη θα κατανοηθεί μέσω βασική κλινικής έρευνας. Εδώ υπάρχει ένα βασικό πρόβλημα που ο κόσμος δεν μπορεί να το κατανοήσει εύκολα: οι γιατροί δεν είναι επιστήμονες. Η γιατρική είναι κλινική άσκηση και όχι επιστήμη. Η επιστήμη της γιατρική είναι η βιοχημεία, η φυσιολογία η κυτταρική βιολογία κτλπ. Αν αυτή η διάκριση αρχικά ακούγεται ανούσια, στην πράξη δεν είναι. Σημαίνει πρακτικά οτι ο μέσος γιατρός δεν μπορεί να αξιολογήσει σωστά δεδομένα βασικής έρευνας. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν έχει επαφή με τον χώρο και την βιβλιογραφία, δεν ασχολείται αφού πάρει το πτυχίο  και ενημερώνεται στην διάρκεια της καριέρας του (κυρίως στην Ελλάδα) απο φαρμακευτικές εταιρίες και όχι απο ανεξάρτητη έρευνα. Φυσικά δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι. Οι περισσότεροι πανεπιστημιακοί τα γνωρίζουν καλά αυτά γιατί ασχολούνται με την έρευνα και υπάρχουν και αρκετοί μη πανεπιστημιακοί που ασχολούνται. Το κακό είναι οτι ο μέσος πολίτης ούτε γνωρίζει τις διαφορές αυτών των πραγμάτων, ούτε και μπορεί να βγάλει εύκολα νόημα. Καλό θα ήταν αν έχετε αμφιβολίες για ένα θέμα υγείας να ρωτήσετε όσους περισσότερους σχετικούς γιατρούς μπορείτε ή κάποιον βασικό ερευνητή που ασχολείται με τον κλάδο (αν και είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν). Ποτέ μη πληροφορείστε απο μη σχετικές πηγές και φυσικά φοβερή προσοχή απαιτούν και τα ΜΜΕ. 

2) Στην έρευνα υπάρχουν 2 έννοιες που ονομάζονται bias (προκατάλειψη) και conflict of intrest (συγκρουόμενα συμφέροντα). Είναι προβλήματα πολύ σοβαρα στην έρευνα και καλό θα ήταν να τα κατανοήσετε και εσείς μιας και είναι πολύ βασικό κομμάτι αυτού του προβλήματος που συζητάμε εδώ. Μόλις άκουσα τον Μπεχράκη να αναφέρεται σε αδημοσίευτα δεδομένα φανταστικά οτι θα είχε το τακτ να αναφερθεί σε κάτι που είδε σε κάποιο συνέδριο και όχι σε δικά του δεδομένα. Αυτό είναι λίγο άκομψο ίσως αλλά όχι απαραίτητα αντιεπιστημονικό όπως αναφέρθηκε. Φαντάζομαι οτι η δημοσίευση του κύριου Μπεχράκη θα έγινει γίνει δεκτή απο τους reviewers του Chest γιατί αν δεν έχει γίνει θα είναι όντως λίγο αστείο. Εν πάση περιπτώσει όμως όπως ξαναέγραψα και καταδικαστική να είναι η έρευνα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Ο βασικότερος λόγος είναι οτι είναι ΜΙΑ έρευνα. Αλλά υπάρχει όμως και το θέμα του bias εδώ...μιλάμε για μια έρευνα του αντικαπνιστικού lobby. Τα δεδομένα λοιπόν ερμηνεύονται με bias. Και αυτό ισχύει και για τους αντικαπνιστές ή όσους έχουν οικονομικά συμφέροντα απο τον χώρο αλλά και απο εμάς τους ίδιους και πρέπει να το θυμάστε αυτό. Ούτε εμείς οι ίδιοι ουσιαστικά δεν είμαστε αντικειμενικοί στην κρίση μας και τεχνικά δεν είμαστε τόσο ικανοί να κρίνουμε όσο ένας αντικειμενικός παρατηρητής. Ούτε ο Μπεχράκης είναι όμως!

3) Το πόσο καλό έχει κάνει στον καθένα το ητ δεν είναι κάτι παραπάνω απο ένδειξη. Δεν είναι επιστημονικός δείκτης, ούτε μπορεί να αποτελέσει έναν. Είναι πολύ σημαντικό για εμάς αλλά όχι για την επιστήμη.

4) Τυχαίνει να γνωρίζω το Champix σαν φάρμακο. Το να παρουσιάζεται σαν φάρμακο αυτοκτονίας το θεωρώ παραπλανητικό, όχι απο πρόθεση βέβαια. Και η φλουοεξετίνη όπως και πάρα πολλά αντικαταθλιπτικά ενισχύουν τον αυτοκτονικό ιδεασμό αλλά για να καταλάβεις τι σημαίνει αυτό πρέπει να γνωρίζεις νευροχημία, ψυχοπαθολογία, τι θα πεί κλινική δοκιμή και πολλά άλλα πράγματα τα οποία δεν γνωρίζει ο κόσμος. Μην συγκρίνουμε το champix με το ηλεκτρονικό τσίγαρο δεν έχουν καμμία σχέση όσον αφορά τις ασφαλιστικές δικλίδες που έχουν περάσει. Εγώ κάνω ητ και δεν θα έπαιρνα ποτέ champix αλλά δεν θα βγώ να πώ οτι ξέρω τι μου γίνεται με το ητ και οτι φάρμακα μας δίνουν οι κακοί για να κονομήσουν.

Ψυχραιμία και γνώση νομίζω οτι χρειάζεται παιδιά.     

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #940 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:24 »
εμενα παντως με πεισανε με ολοκληρη την ιστορια αυτη οτι το η.τ ειναι κατα 99.9% ασφαλες γιατι προσπαθουν να το κοψουν με γελοιες αιτιολογιες, αν υπηρχε κατι το επιλειψιμο για την υγεια θα το παρουσιαζανε και θα το απαγορευανε κατευθειαν αντι αυτου προσπαθουν με αλλουσ τροπους να το απαγορευσουν, οτι δυσπιστια ειχα για το η.τ πλεον εξαφανιστηκε ευχαριστω των κ.μπεχρακη τον Ε.Ο.Φ και το υ.υγειας που καταφερανε να αποδειξουν οτι το η,τ ειναι ασφαλες
Πολύ σωστά.
Είναι η ποιό σωστή παρατήρηση που διάβασα. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #941 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:26 »
Το κειμενο του ppkstat ειναι αξιο συγχαρητηριων,
Νηφαλια σκεψη και εμπεριστατωμενος λογος που τοσο πολυ λειπουν απο ολους.

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #942 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:29 »
Λοιπόν να πω και εγώ την άποψη μου, κυρίως σε μερικά τεχνικά θέματα γιατί ο κόσμος διαβάζει πολλά και δεν τα καταλαβαίνει όλα απαραίτητα. Κατα την γνώμη μου λοιπόν καλό θα ήταν να γίνουν κατανοητά τα παρακάτω.

1) Το αν, πόσο και τί κακό κάνει το ΗΤ, μέ η χωρίς νικοτίνη θα κατανοηθεί μέσω βασική κλινικής έρευνας. Εδώ υπάρχει ένα βασικό πρόβλημα που ο κόσμος δεν μπορεί να το κατανοήσει εύκολα: οι γιατροί δεν είναι επιστήμονες. Η γιατρική είναι κλινική άσκηση και όχι επιστήμη. Η επιστήμη της γιατρική είναι η βιοχημεία, η φυσιολογία η κυτταρική βιολογία κτλπ. Αν αυτή η διάκριση αρχικά ακούγεται ανούσια, στην πράξη δεν είναι. Σημαίνει πρακτικά οτι ο μέσος γιατρός δεν μπορεί να αξιολογήσει σωστά δεδομένα βασικής έρευνας. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν έχει επαφή με τον χώρο και την βιβλιογραφία, δεν ασχολείται αφού πάρει το πτυχίο  και ενημερώνεται στην διάρκεια της καριέρας του (κυρίως στην Ελλάδα) απο φαρμακευτικές εταιρίες και όχι απο ανεξάρτητη έρευνα. Φυσικά δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι. Οι περισσότεροι πανεπιστημιακοί τα γνωρίζουν καλά αυτά γιατί ασχολούνται με την έρευνα και υπάρχουν και αρκετοί μη πανεπιστημιακοί που ασχολούνται. Το κακό είναι οτι ο μέσος πολίτης ούτε γνωρίζει τις διαφορές αυτών των πραγμάτων, ούτε και μπορεί να βγάλει εύκολα νόημα. Καλό θα ήταν αν έχετε αμφιβολίες για ένα θέμα υγείας να ρωτήσετε όσους περισσότερους σχετικούς γιατρούς μπορείτε ή κάποιον βασικό ερευνητή που ασχολείται με τον κλάδο (αν και είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν). Ποτέ μη πληροφορείστε απο μη σχετικές πηγές και φυσικά φοβερή προσοχή απαιτούν και τα ΜΜΕ. 

2) Στην έρευνα υπάρχουν 2 έννοιες που ονομάζονται bias (προκατάλειψη) και conflict of intrest (συγκρουόμενα συμφέροντα). Είναι προβλήματα πολύ σοβαρα στην έρευνα και καλό θα ήταν να τα κατανοήσετε και εσείς μιας και είναι πολύ βασικό κομμάτι αυτού του προβλήματος που συζητάμε εδώ. Μόλις άκουσα τον Μπεχράκη να αναφέρεται σε αδημοσίευτα δεδομένα φανταστικά οτι θα είχε το τακτ να αναφερθεί σε κάτι που είδε σε κάποιο συνέδριο και όχι σε δικά του δεδομένα. Αυτό είναι λίγο άκομψο ίσως αλλά όχι απαραίτητα αντιεπιστημονικό όπως αναφέρθηκε. Φαντάζομαι οτι η δημοσίευση του κύριου Μπεχράκη θα έγινει γίνει δεκτή απο τους reviewers του Chest γιατί αν δεν έχει γίνει θα είναι όντως λίγο αστείο. Εν πάση περιπτώσει όμως όπως ξαναέγραψα και καταδικαστική να είναι η έρευνα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Ο βασικότερος λόγος είναι οτι είναι ΜΙΑ έρευνα. Αλλά υπάρχει όμως και το θέμα του bias εδώ...μιλάμε για μια έρευνα του αντικαπνιστικού lobby. Τα δεδομένα λοιπόν ερμηνεύονται με bias. Και αυτό ισχύει και για τους αντικαπνιστές ή όσους έχουν οικονομικά συμφέροντα απο τον χώρο αλλά και απο εμάς τους ίδιους και πρέπει να το θυμάστε αυτό. Ούτε εμείς οι ίδιοι ουσιαστικά δεν είμαστε αντικειμενικοί στην κρίση μας και τεχνικά δεν είμαστε τόσο ικανοί να κρίνουμε όσο ένας αντικειμενικός παρατηρητής. Ούτε ο Μπεχράκης είναι όμως!

3) Το πόσο καλό έχει κάνει στον καθένα το ητ δεν είναι κάτι παραπάνω απο ένδειξη. Δεν είναι επιστημονικός δείκτης, ούτε μπορεί να αποτελέσει έναν. Είναι πολύ σημαντικό για εμάς αλλά όχι για την επιστήμη.

4) Τυχαίνει να γνωρίζω το Champix σαν φάρμακο. Το να παρουσιάζεται σαν φάρμακο αυτοκτονίας το θεωρώ παραπλανητικό, όχι απο πρόθεση βέβαια. Και η φλουοεξετίνη όπως και πάρα πολλά αντικαταθλιπτικά ενισχύουν τον αυτοκτονικό ιδεασμό αλλά για να καταλάβεις τι σημαίνει αυτό πρέπει να γνωρίζεις νευροχημία, ψυχοπαθολογία, τι θα πεί κλινική δοκιμή και πολλά άλλα πράγματα τα οποία δεν γνωρίζει ο κόσμος. Μην συγκρίνουμε το champix με το ηλεκτρονικό τσίγαρο δεν έχουν καμμία σχέση όσον αφορά τις ασφαλιστικές δικλίδες που έχουν περάσει. Εγώ κάνω ητ και δεν θα έπαιρνα ποτέ champix αλλά δεν θα βγώ να πώ οτι ξέρω τι μου γίνεται με το ητ και οτι φάρμακα μας δίνουν οι κακοί για να κονομήσουν.

Ψυχραιμία και γνώση νομίζω οτι χρειάζεται παιδιά.     

Προσυπογράφω. Να είσαι καλά γιατί έθιξες ζητήματα που δεν είχαν αναφερθεί ως τώρα. Μπράβο. Πολύ σοβαρή άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #943 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:29 »
Ψυχραιμία και γνώση νομίζω οτι χρειάζεται παιδιά.     
Από αυτά έχουμε - όσο μπορούμε, βέβαια.
Αλλά σ' αυτή την περίπτωση, είναι σαν να λες 'γύρνα και το άλλο μάγουλο'.
Πόσους ανθρώπους απότρεψαν από την χρήση η.τ; Τι ποσοστό από αυτούς θα πεθάνει από καρκίνο προερχόμενο από την πίσσα;
Σε κάποιο σημείο χρειάζεται να τραβήξουμε μία γραμμή.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #944 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 19:36 »
Όταν λες να τραβήξουμε μια γραμμή τι εννοείς ? ;)
Σε λίγο θα είμαστε σαν τα τζάνκια επειδή ατμιζουμε. Εγω προτείνω να ανοίξουμε κέντρο αποατμισματος τώρα!!! Λεφτά με τη σεσουλα θα βγάλουμε! ;)

Μερικές φορές είμαι off topic. Ζητώ συγνώμη απλά με πιάνει το χαβαλετζιδικο μου !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206186 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540671 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30839 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596654 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1164 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1106 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios