vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, maprix, lagoudakis, Milarepa

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #855 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:37 »
Ναι. Έχει ειπωθει και νωρίτερα στο forum: ποιος διασφαλίζει οτι η ποσότητα νικοτίνης είναι αυτή που αναγράφεται?

...ο λαιμός σου. Όταν κάπνιζες ποιος το διασφάλιζε?
Άντε η κάθε παπαρολογία εδώ μέσα ακούγεται  :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #856 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:41 »
Πέστα ρε Πάρη,
Μας έχουν ''ατμίσει'' με τις παπαρολογίες που έχουμε ακούσει εδώ μέσα. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #857 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:41 »
Ποιος διασφαλίζει οτι οι υπόλοιπες ουσίες δεν ειναι καρκινογόνες η δεν προκαλούν κάποια άλλη βλάβη?

Κανένας, οπότε κάπνιζε τις διασφαλισμένες που είσαι σίγουρος ότι σου προκαλούν. Σίγουρα πράγματα...

trenino

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #858 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:44 »
Λιάκουρα, δεν αντιδικούμε.

Τα link έφερα ως παράδειγμα για το πώς θα έπρεπε ευρέως να χρησιμοποιούνται οι σημάνσεις και τα πιστοποιητικά, κάτι που δυστηχώς απ΄όσο παρατηρώ δεν γίνεται παρα μόνο μεμονωμένα.
Δεν μπορώ να πώ οτι είναι ψέυτικα πιστοποιητικά αλλά ούτε και να τα δεχτώ χωρίς περαιτέρω έρευνα και επειδή αυτή δεν είναι η δουλειά μου, το κράτος είναι υποχρεωμενο να μου παράσχει αυτη την έρευνα, τουλάχιστον για τα προϊόντα που πωλούνται στην ελληνική αγορά.

Επίσης δεν είμαι εγώ υποχρεωμένος να πείσω οτι κάποιο προϊόν δεν είναι ασφαλές αλλα το αντίθετο. Ο έμπορος/μεταπωλητής να αποδείξει οτι είναι ασφαλές - αφού ισχυρίζεται οτι είναι.


Η προσωπική μου άποψη είναι οτι μια μικρή μερίδα των υγρών απο το εξωτερικό έχει κάποια πιστοποιητικά που δέιχνουν να είναι έγκυρα. Έπειδή όμως δεν μπορούν όλοι να κάνουν πολύωρες έρευνες για να φτάσουν σε μια τέτοια άποψη, που ενδεχομένως να μήν είναι έγκυρη, θα έπρεπε οι αρμόδιοι εγχώριοι οργανισμοί να πάρουν μια θέση έπειτα απο μια εμπεριστατωμένη μελέτη.

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #859 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:44 »
πριν απο λιγο εβλεπα τισ ειδησεις του mega και ελεγε για την αυξηση των τιμων στα τσιγαρα, και στο τελος του ρεπορταζ πεταει ενα "¨ο εοφ απαγορευσε την πωληση σε ολα τα ειδη που περιεχουν υποκαταστατα νικοτινης" δειχνοντας ενα μαγαζι με η.τ ειναι τελείως γελοίοι αν μπορει καππιος ας ποσταρει το λινκ των ειδησεων αν το βρει

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #860 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:53 »
...ο λαιμός σου. Όταν κάπνιζες ποιος το διασφάλιζε?
Άντε η κάθε παπαρολογία εδώ μέσα ακούγεται  :idiot1: :idiot1:
Νομίζω πως το λάθος του εγγλέζικου καταστήματος που έστειλε 272ρα νικοτίνη για 100ρα αποδεικνύει πως πρέπει να ξεκινήσει να υπάρχει διασφάλιση.

@ trenino:
Θέλω απλώς να σου πω πως ίσως να έπρεπε να είσαι λιγότερο καχύποπτος με τα ξένα e-shops υγρών , ή να γίνεις περισσότερο με τις απλές, καθημερινές σου αγορές.
Για να σου παράσχει το κράτος αυτή την προστασία, θα πρέπει να αγοράσεις από επίσημο αντιπρόσωπο ο οποίος έχει φροντίσει να λάβει τα απαραίτητα πιστοποιητικά (και όχι μέσω ίντερνετ!). Αυτό, πάλι, ισχύει για οτιδήποτε προϊόν.

trenino

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #861 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:55 »
@parpen, drakos

Με αυτή τη λογική ούτε στα πακετα κτ δεν θα έπρεπε να γράφει τιποτα? Σωστά?

Μόνο που τα κτ είναι ρυθμιζόμενα. Ενώ τα υγρά όχι. Και υπάρχει μεγάλη διαφορά στην υγρή συμπιεσμένη μορφή νικοτίνης και τις συνέπειες που θα μπορόυσε να έχει μια κατα λάθος μεγάλη περιεκτικότητα. gege?

Όμως επειδή το επίπεδο του πολιτισμένου διαλόγου στην χώρα μας αντικατοπτρίζεται στον μικρόκοσμο των ελληνικών φόρουμ και δεν με εκφράζει το επίπεδο σας δεν προκειται να σας απαντήσω σε κάτι άλλο. Κάντε χουλιγκανισμό μόνοι σας.

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #862 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:55 »
Aσε με να κάνω λάθος

Μη παριστάνεις το Θεό

Δεν μ' αρέσουν οι σωτήρες

Δε γουστάρω να σωθώ

Δεν πειράζει αν μετά θα μετανιώσω

Δεν τρέχει τίποτα αν διπλά θα κουραστώ

Δεν με νοιάζει απαγοήτευση αν νιώσω

Αφού ξέρω πως έφταιξα και 'γω


Για όλους τους άλλους υπάρχει η τσίχλα, το τσιγάρο, το Chiantix……… 

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #863 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:56 »
Προς Ninas.
Εφόσον ο νόμος που μας επαναλαμβάνεις κάθε τόσο είναι τόσο σαφής στην απαγόρευση του η.τ.και υπάρχει εδώ και 3 χρόνια, πώς οι έμποροι πουλάνε τόσον καιρό ελεύθερα τα προϊόντα τους; Δεν τους βλέπω να πουλάνε σε σκοτεινά δρομάκια τη νύχτα. Έχουν καταστήματα, έχουν βγει στην τηλεόραση πριν από δύο χρόνια σχεδόν σε πρωινές εκπομπές και μιλούσαν για τα προϊόντα που πουλούν. Το επίσημο κράτος γεν το γνώριζε αυτο;

Εφόσον πάλι ο νόμος που αναφέρεις είναι τόσο σαφής γιατί δεν έκλεισαν σήμερα κιόλας κάποια καταστήματα η.τ. και ο υφυπουργός στη συνέντευξή του λέει ότι θα ερευνήσουν το θέμα για να αποφασίσουν για τις παραπέρα κινήσεις τους;

Όσο για τον έλεγχο των υγρών, αυτά που προέρχονται από ευρωπαϊκές χώρες δεν έχουν πάρει κάποια έγκριση για να πουλήσουν εκεί; Ποιος έλεγχος θα σε διασφαλίσει από τον έμπορο που το συσκευάζει στο σπίτι του; Μόνο αστυνομική έρευνα μπορεί να το κάνει αυτό και ο κάθε καταναλωτής για τον εαυτό του και όχι εγκρίσεις και πιστοποιητικά τα οιποία υπάρχουν από τις χώρες προέλευσης. Ποιος μας προφυλάσσει από τις "μπόμπες" που κυκλοφορούν στα μπαράκια; Ποιος μας προφυλάσσει από τα λαθραία τσιγάρα;

Το οινόπνευμα που πήρα από το φαραμακείο έγραφε απλά "Καθαρό οινόπνευμα", την καθαρότητα, το όνομα της εταιρίας και του κέντρου δηλητηριάσεων. Καμία επισήμανση κινδύνου κτλ. Και ρωτάω, αν έγραφε χίλια δύο πράγματα πάνω, αυτό θα με διασφάλιζε από την περίπτωση να το απόσταξε μόνος του ο φαρμακοποιός στο χωριό του;

Με τα παραπάνω δε θέλω να πω ότι δεν πρέπει να υπάρχουν έλεγχοι στα υγρά αλλά όπως το έθεσες το θέμα, δεν είναι αυτοί που θα προφυλάξουν τον καταναλωτή από τους κινδύνους.

Περισσότερο όμως επικεντρώνονται στο θέμα του νόμου που αναφέρεις κάθε λίγο. Το συμπέρασμα είναι ότι μόνο σαφής δεν είναι. Το να μου βάλεις αποσπάσματα και να μου πεις ότι "Να, εδώ το λέει σαφέστατα", δεν μου λέει τίποτε. Αν ήταν σαφής θα εφαρμοζόυαν εδώ και 3 χρόνια. Όλα ήταν και είναι φανερά και εις γνώσιν του κράτους.


Το εγραψα απο την πρωτο μου ποστ εδω. Πώς γινεται αφου υπαρχει ο νομος να εχουν επιτρεψει τη λειτουργια τοσων καταστηματων?
Το υπ. Υγειας αυτον τον νομο επικαλειται. Αν δεν ισχυει ποια θα επρεπε να ηταν η ευλογη απαντηση και η αμεση αντιδραση των εταιριων? Μια ανακοινωση τυπου που να λεει κυριοι ο νομος αυτος εχει καταργηθει ή εχει τροποποιηθει βασει της ταδε αποφασης ή εγκυκλιου ή υπουργικης αποφασης. Δεν το εχουν. Αρα δεν υπαρχει.
Τί θα εκανα εγω αν ημουν εμπορος? Επισης θα εβγαινα σε καποιο ΜΜΕ ή σε καποιο site (δοξα τω Θεο πλεον με το ιντερνετ αυτο ειναι το μονο ευκολο) και θα ελεγα κυριοι εχω αυτη την αδεια λειτουργιας απο αυτον τον φορεα και πουλαω αυτο το προϊον που εχει αυτη την πιστοποιηση. Για ποια παρανομια με κατηγορει το υπ. Υγειας? Ουτε αυτο εχω δει να γινεται.

Αν λοιπον ισχυει ο νομος, γιατι λειτουργουσαν τοσα χρονια τα κασταστηματα? Θα μπορουσα να απαντησω πανευκολα αντιστρεφοντας ενα επιχειρημα που εχουν χρησιμοποιησει πολλοι εδω μεσα.
Λενε (ή αφηνουν να εννοηθει) οτι οι αρμοδιοι φορεις βαλλουν εναντιον του η.τ. επειδη θελουν να εξυπηρετησουν τα συμφεροντα καπνοβιομηχανιων. Θα μπορουσα να υποθεσω το αντιστοιχο. 3 χρονια τωρα εκαναν τα στραβα ματια με τα η.τ. γιατι εξυπηρετουσαν τα συμφεροντα των εταιριων αυτων... Δεν θα μπω ομως σε αυτο το παιχνιδι. Απλως το θετω ως ερωτημα (οπως κι εσυ) και περιμενω αρμοδιως απαντηση.
Φοβαμαι οτι δεν θα δωθει απαντηση γιατι κανεις δεν θετει το ερωτημα. Εχουν επικεντρωθει σε αλλα ζητηματα που εχουν να κανουν με τη συγκριση η.τ. με το κ.τ.

Παμε στο παραδειγμα του οινοπνευματος που ανεφερες και σε τί με διασφαλιζει.
Λεει πανω τη συνθεση του. Τον τροπο χρησης του. Εχει τη σημανση οτι ειναι ευφλεκτο. Και εχει τα στοιχεια της παρασκευαστριας εταιριας μαζι με τον Αρ. Αδειας.
Ολα αυτα πιστοποιουν οχι το περιεχει μεσα το συγκεκριμενο μπουκαλι. Αλλωστε πολλες φορες κατα το παρελθον εχουν συμβει ατυχηματα με ελαττωματικες παρτιδες σε ελεγχομενα προϊοντα.
Πιστοποιουν ομως οτι το προϊον αυτο παραγεται με συγκεκριμενες προδιαγραφες. Κυριαρχη ειναι αυτη που υποχρεωνει τη συνθεση του προϊοντος να ειναι παντα η συγκεκριμενη σε συγκεκριμενες ποσοτητες. Αρα καποιος ελεγχει την παραγωγη. Αρα υπαρχει επιστημονικο προσωπικο γι'αυτη τη δουλεια. Και υποτιθεται βεβαιως οτι κατα καιρους γινονται και ελεγχοι απο αρμοδιους φορεις.

Εαν δεν υπηρχε νομος και αδεια εγκρισης του συγκεκριμενου προϊοντος τοτε θα μπορουσε να περιεχει οτιδηποτε και να το παρασκευαζει οποιοσδηποτε. Εσυ ή εγω π.χ. Στο σπιτι μου θα μπορουσα να βαζω σε ενα μπουκαλι νερο και να το πουλαω για οινοπνευμα. Τωρα εαν το κανω ειμαι παρανομος.
Με τα υγρα ατμισης ισχυει αυτο? Πώς θα κριθει ποιος ειναι παρανομος αφου δεν εχει οριστει ποιος ειναι νομιμος?
Τί ισχυει δηλαδη τωρα? Οτι ολοι ειναι ιδιοι. Ή ολοι νομιμοι ή ολοι παρανομοι.
Να σου γραψω μαρκες απο μπουκαλακια που εχω αυτη τη στιγμη αγορασμενα ολα απο την Ελληνικη αγορα απο καταστηματα στα οποια πανω δεν αναγραφονται καν τα στοιχεια της εταιριας? Ουτε διευθυνση, ουτε τηλεφωνο, ουτε τιποτα.
Και τί ισχυει λοιπον?
Αγορασε το φιλαρακο, ατμισε το κι αν δεις και πεθαινεις κανε ενα κοπο να ποσταρεις στο φορουμ ωστε να το δουν οι αλλοι ατμιστες και να μην αγορασουν το συγκεκριμενο προϊον.

Το απλουστευω για να δειξω το σκοταδι στο οποιο βρισκομαστε. Γι'αυτο η θεση μου παραμενει οτι πρεπει να χυθει απλετο φως στο θεμα και οχι να ταχθουμε αναφανδον υπερ της μιας ή της αλλης πλευρας. Η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι και οι 2 πλευρες (και το κρατος και οι εταιριες) εχουν ασαφειες και ελλειψεις στις μεχρι τωρα θεσεις που πηραν (ή που δεν πηραν αν προτιμας).

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #864 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:57 »
τελικά απο ότι κατάλαβα το κ.τ θα επιτρέπετε παντού και θα απαγορεύετε το η.τ. Επίσης με διαταγή του ΕΟΦ το κ.τ χορηγείτε ώς φάρμακο για την οριστική διακοπή του η.τ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #865 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:57 »
Νομίζω πως το λάθος του εγγλέζικου καταστήματος που έστειλε 272ρα νικοτίνη για 100ρα αποδεικνύει πως πρέπει να ξεκινήσει να υπάρχει διασφάλιση.

Ναι και?? Δηλαδή στα σοβαρά θα έκανες τζούρα και δεν θα το καταλάβαινες?? Έλα ρε συ Ηλία τώρα.
Επιπλέον ποια διασφάλιση μπορεί να ελέγχει το κάθε μπουκαλάκι?? Η περίπτωση λάθους διασφαλίζεται κάπως??
Εδώ βρήκαν γυαλί μέσα σε γιαούρτι. Κάποια αρχή το βρήκε ή οι καταναλωτές? Λέμε για να λέμε τώρα??

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #866 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:00 »
Ναι και?? Δηλαδή στα σοβαρά θα έκανες τζούρα και δεν θα το καταλάβαινες?? Έλα ρε συ Ηλία τώρα.
Επιπλέον ποια διασφάλιση μπορεί να ελέγχει το κάθε μπουκαλάκι?? Η περίπτωση λάθους διασφαλίζεται κάπως??
Θα έπρεπε να αναγράφουν lot numbers και batch numbers, μαζί με τα πλήρη στοιχεία του προϊόντος και του υγειονομικού υπεύθυνου.
Το να έχεις τριπλάσια συγκέντρωση ενός δηλητήριου είναι κάτι που δεν πρέπει να περνιέται αψήφιστα.
Εσύ θεωρείς πως θα πρέπει να μένει ατιμώρητος όποιος κάνει τέτοια κοτσάνα;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #867 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:02 »

ΦΙλε μου ακριβως αυτο λεω. Οτι εχω απολυτη αγνοια για το θεμα. Και περιμενω να ενημερωθω αρμοδιως. Η μια πλευρα (η πολιτεια) ειπε οσα ειπε και νομοθετησε οσα νομοθετησε. Την αλλη πλευρα δεν την εχω ακουσει να τοποθετηθει για το ζητημα. Επισημως και αρμοδιως. Οχι με τυχασπαρτα κειμενα απο δεξια κι αριστερα πεταμενα σε ενα φορουμ.
Δεν προκειται ποτε μου να υιοθετησω τον ισχυρισμο οτι ολα τα η.τ. ειναι τα ιδια. Ουτε οτι ειναι το ιδιο κακα. Το ιδιο ισχυει και για τα υγρα. Δεν μπορει να ειναι ολα το ιδιο.
Δεν προκειται ομως να υιοθετησω και αβιαστα οτι ολα ειναι καλα. Ζητω ενημερωση. Αυτο μονο και τιποτα αλλο. Επισημη ομως.
Ενημερωστε λοιπον οσοι γνωριζετε κι εμας τους υπολοιπους. Ποιες συνομιλιες εχουν γινει? Μεταξυ ποιων φορεων? Πού κατεληξαν? Πότε? Και ας αφησουμε στην ακρη τις κορωνες και τις μεγαλοστομιες.

Εαν ενας νομος σου φαινεται λανθασμενος εχεις 2 επιλογες. Ειτε να τον παραβεις και να παρανομησεις και να αναλαβεις τις ευθυνες σου
ειτε να επιχειρησεις να τον προσβαλλεις με δικαστικες αποφασεις. Ωστε να κανεις αυτο που πριν απαγορευοταν και να εισαι νομιμος.
Αλλη λυση δεν υπαρχει. Δεν μπορεις να τον αγνοεις, να τον παραβαινεις και να ζητας να μην υποστεις συνεπειες.
Δεν αναφερομαι σε σενα. Το ιδιο ισχυει για ολους μας. Και ασφαλως και για μενα. Που εγινα παρανομος αγοραζοντας ενα η.τ.!
Δεν ήθελα να σε θίξω με την απάντησή μου, μόνο να αντιδράσω στη λογική του νόμιμου- παράνομου, προτάσσοντας την υποκειμενική ηθική. Για μένα νόμος είναι η υποκειμενική ηθική μου και τίποτ άλλο (εξαιρουμένης της ηθικής της επιβίωσης)
Αλλά εδώ η παρένθεση αποκτά την ουσία , γιατί πρόκειται για την επιβίωση. ΗΤ ή ΚΤ ? αυτό είναι το ηθικό ερώτημα...
Ο νόμος που βγήκε με 1002 λογικές του ποδαριού δεν με αφορά, έχω τους δικούς μου προσωπικούς νόμους. Αν αυτοί συμβαδίζουν με τους νόμους του κράτους, καλώς έχει, αν δεν συμβαδίζουν ή προσπαθώ να τους αλλάξω ή είμαι παράνομος εν γνώσει των συνεπειών.
Αυτό ισχύει για όλους μας και ας υποκρινόμαστε το αντίθετο , αν με εννοείς φίλε nivas

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:17 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #868 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:03 »
@parpen, drakos

Με αυτή τη λογική ούτε στα πακετα κτ δεν θα έπρεπε να γράφει τιποτα? Σωστά?
και η αναγραφή για σένα σημαίνει διασφάλιση??  :idiot1: :idiot1:
Παράθεση
Όμως επειδή το επίπεδο του πολιτισμένου διαλόγου στην χώρα μας αντικατοπτρίζεται στον μικρόκοσμο των ελληνικών φόρουμ και δεν με εκφράζει το επίπεδο σας δεν προκειται να σας απαντήσω σε κάτι άλλο. Κάντε χουλιγκανισμό μόνοι σας.
Χαίρομαι που δεν σε εκφράζει. Θα ανησυχούσα αν σε εξέφραζε.

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #869 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:04 »
πιστεύω ότι με τις προσωπικές σας κόντρες με έχετε κουράσει (καθώς και άλλα μέλη)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios