vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

247 επισκέπτες, 5 χρήστες
maraki1308, Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:16 »
καλά ρε παιδιά, ειληκρινά δεν σας καταλαβαίνω :
Λένε κατά του η.τ, αντιδράτε. Λένε υπέρ του η.τ, πάλι αντιδράτε?
ΗΜΑΡΤΟΝ

Εγώ πάντως το βιντεάκι θα το στείλω σε όλους τους φίλους μου, ειδικά σε αυτούς που τόσο καιρό μου στέλνουν δημοσιεύματα κατά

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:26 »
Mπραβο γιατρε , αντε γιατι εδω πλεον οπου σταθεις και οπου βρεθεις και σε δουνε με η.τ. σου λενε οτι οι πνευμονολογοι ειπαν αυτο η ειπαν εκεινο και προσεχε και, και ,και, αντε και ενας συμαχος :respect:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:42 »
Τωρα εχουμε και πνευμονολογο!Λοιπον συντονιστες μη καθεστε.Ο ανθρωπος ειπε Ονομα και επωνυμο οποτε αμολιστε τα λαγωνικα να τον βρουνε να τον κανουμε μελος στο φορουμ.

Μολις ερθει θα του πω
[youtube]http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=UeVtZjGII-I[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:45 »
Εμ, βεβαια, οταν εγω μονος μου, ενα ατομο, εδινα το χρονο 3.000 ευρω για τσιγαρα, ετσι ευκολα θα μας αφησουν να το παρατησουμε και να παμε στο η.τ.?

Δεν αμφιβαλω οτι ισως μπορει να εχει καποιες μακροπροθεσμες μικρες αρνητικες επιπτωσεις στην υγεια. Αλλά εχω δοκιμασει ολα οσα λεει ο γιατρος στο βιντεο, μαστιχες, αυτοκολλητα, champix, και μονο με το η.τ. εκοψα το κ.τ. χωρις να πιεστω καθολου και το απολαμβανω κι απο πανω!

Οποιος προσπαθησει να μου το κατηγορησει με παθος και με "επιχειρηματα", με κινδυνο να με ξαναγυρισει στο κ.τ., δεν ειναι φιλος μου, ειναι εχθρος μου.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:46 »
καλά ρε παιδιά, ειληκρινά δεν σας καταλαβαίνω :
Λένε κατά του η.τ, αντιδράτε. Λένε υπέρ του η.τ, πάλι αντιδράτε?
ΗΜΑΡΤΟΝ

Εγώ πάντως το βιντεάκι θα το στείλω σε όλους τους φίλους μου, ειδικά σε αυτούς που τόσο καιρό μου στέλνουν δημοσιεύματα κατά

Θα συμφωνήσω απόλυτα Arxos με τα λεγόμενά σου.
Το Ήμαρτον που είπες είναι πολύ λίγο!
Εγώ θα προσθέσω κι ένα ΕΛΕΟΣ!
Δεν τους το βρίσκεις πουθενά τελικά..

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:54 »
Θα συμφωνησω και εγω μαζι σου συνατμιστη Drakos :thumpup: Δεν λετε ρε παιδια που καποιος ΕΠΩΝΥΜΑ και ΔΗΜΟΣΙΑ βγαινει και λεει την γνωμη του στηριζοντας την προσπαθεια μας! Μακαρι να τον ακολουθησουν και αλλοι! Μπραβο και απο εμενα στον κυριο Καλεργη για την δημοσια στηριξη του στο η.τ!

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:59

Και επισης μπραβο στο συνατμιστη Μενιο που ανεβασε το βιντεο :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 11:12 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 11:35 »
Συμφωνώ με τον ιατρό απόλυτα σε αυτά που είπε.<<Η αγορά του δεν σημαίνει και αναγκαστικά και διακοπή του καπνίσματος εάν δεν συνοδεύεται με σταθερή απόφαση του καπνιστή ότι θα διακόψει το κάπνισμα.Το η.τ ίσως είναι η διέξοδος στα αδιέξοδα και στα ΕΞΟΔΑ του κ.τ>> :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:04 »
Επίσης, ας μην ξεχνάμε πως ο άνθρωπος παρανομεί , εφ' όσον προωθεί το ηλεκτρονικό τσιγάρο σαν ασφαλέστερο του τσιγάρου, και ως μέσο διακοπής του καπνίσματος.
Πού φτάσαμε, είναι παράνομο να λες την αλήθεια...


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:18 »
και που σε ακόμα τι έχουμε να δούμε  :-\

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:20 »
""Ίσως το Ηλεκτρονικό Τσιγάρο είναι η ΔΙΕΞΟΔΟΣ στα ΑΔΙΕΞΟΔΑ και στα ΕΞΟΔΑ του παραδοσιακού καπνίσματος""

 :sign_sostos:

Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:50 »
"Το πολύ-πολύ, να αλλάξουμε λίγο την σύσταση των υγρών ή τον ατμοποιητή."

Καλημέρα σε όλους. Καταρχάς συμφωνώ 100 % για ακόμα μια φορά με το φίλο Λιάκουρα :thumpup: και ναι εκεί πρέπει να επικενρωθούμε τόσο εμείς οι καταναλωτές όσο και οι κατασκευάστριες εταιρείες. Να προσπαθήσουμε να εξελίξουμε το ΗΤ με τέτοιο τρόπο ώστε να γίνει ακόμα πιο ασφαλές από αυτό που είναι μέχρι τώρα, όσο είναι. Δηλαδή αν είναι δυνατόν  να αφήσουμε  μόνο τη νικοτίνη ένοχη και ο καθένας να κάνει τις επιλογές του αν θα ατμίζει non, low ,med, high ή super high. Aς τις αφήσουμε να χτυπιούνται όσο θέλουν μετά οι καρκινοβιομηχανίες...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:01 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:54 »
Φιλε Λιακουρα το θεμα δεν ειναι το τι θελουμε να ακουμε ολοι εμεις. και οι γνωμες των ειδικων δεν μπορει να ειναι ανυποστατες. το εαν ειναι βλαβερες οι pg-vg και τα αρωματα δεν νομιζω οτι το εχει απαντησει κανεις-οσο αφορα την δικη μας χρηση-. για το τσιγαρο που λες ,ξεραμε τι κακο κανει,και συνεχιζαμε να καπνιζουμε.
ακριβως γιαυτο στραφηκαμε στο η.τ.
τωρα εαν μου ελεγες οτι το η.τ ειναι το ιδιο βλαβερο, δεν θα ειχα λογο να μη καπνιζω.
θελω να πω οτι οφειλουν να μη μας αφηνουν στην αγνοια και στις υποθεσεις,αλλα να γινουν σοβαρες ερευνες και να παρουμε καποιες απαντησεις.
οπως ειπε καποιο παιδι πριν,θα ηταν εντελως διαφορετικο εαν ελεγε απλα οτι καποιοι ασθενεις του που το χρησιμοποιουν,ειδαν βελτιωση σε χχχχχχ τομεις.
και τα μπουκωματα και οι ταχυκαρδιες δεν δειχνουν οτι δεν τρεχει καστανο...
ΔΕΝ το κατηγορω, και με εσωσε απο το κ.τ , απλα θελω να γνωριζω οπως και με το κ.τ τις συνεπειες σε αυτο που κανω. αν δεν εχει, να κανω 20μλ τη μερα βρε αδελφε!!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:58 »
Δηλαδη οι ερευνες που υπαρχουν μεχρι τωρα για το η.τ. δεν θεωρουνται σοβαρες και ενδεικτικες?
Μολις προχθες εβλεπα τον πινακα με τα νουμερα. Τι αλλο θελουμε?

Οι ταχυκαρδιες ειναι απολυτα φυσιολογικες αν το παρακάνεις με τη νικοτινη. Οπως και με την καφεϊνη.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:01 »
για τη τοξικοτητα οκ. για τη μακροχρονια εισπνοη pg-vg και αρωματων;; και οι μπανανες δεν πειραζουν αλλα αμα τρως 20 τη μερα...

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:07 »
Ενα μεγάλο μπράβο και από μένα στον κρητίκαρο Γιατρό που είχε το σθένος να δημοσιοποιήσει την άποψή του για το Η.Τ., τέτοια θέλουμε να ακούμε και να βλέπουμε, γιατί ο πόλεμος που θα προκύψει θα είναι μεγάλος...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios