vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, jtheogr, pngtszs1976, tibolaso

Twitter

ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος Μενιος

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMISTAS
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 23:50 »
Ναι όμως ο τρόπος που μίλησε δεν άρμοζε στην ιδιότητά του ως γιατρός αλλά σαν Μητσος, Τάκης ,Λάκης...
Βάλε τον Λιάκουρα να σου κάνει βίντεο να τρίβεις και τα μάτια και τα αυτιά σου! :)) :tongue_smilie:
    καλα ο γιατρος αμα δει την μοντα που εχεις στην φωτο θα τα χασει τελειως....! :laugh1:θα αναθεωρησει ολες τις θεωρειες του...!θα ξαναμπει σε σκεψεις για το η.τ

Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 23:55 »
Μου αρέσει που χτυπάνε το ΗΤ για τα συστατικά των υγρών που ατμίζουμε και το αστείο είναι πως αν πας σε ένα super market σχεδόν όλα τα βιομηχανοποιημένα τρόφιμα  είναι τίγκα στην ασπαρτάμη, σορβιτόλη, νιτρικά, νιτρόδη, φωσφορικά σας αρέσει το κινέζικο φαγητό? και εμένα φάτε λίγο γλουταμινικό μονονάτριο που τώρα το βάζουν και στο γύρο ντονέρ όχι επίσημα βέβαια αλλα ανεπίσημα σχεδόν παντού κλπ,κλπ.....

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 23:57 »
Κοίτα δέχομαι ότι ίσως παραείμαι υποψιασμένη / επιφυλακτική όπως θες πες το απλώς όταν έχει ανοίξει ένας άτυπος "πόλεμος" προσεχεις κ λίγο!
Απλώς ο τρόπος που αναφέρθηκε στην ιδιότητα του με στόμφο θα επρεπε να υποστηριχθει και αναλογα! Αν θες να μιλησεις προσωπικά μάθε 2-3 πράγματα απλά παραπάνω και πς στο τελος αν θες α ναι μπάι δε γουέι είμαι παθολόγος...
Αυτός νόμιζε ότι έλεγε παραμύθι στα εγγόνια του όχι μια ορθώς(έστω 1 επιχείρημα) τεκμηριωμένη άποψη(με τραγικές παραλείψεις-λάθη για "ειδήμονα" ) ..

Υ.Γ και οφ τόπικ Ναι το μωρό μου....Το Τζιτζικάκι μουυυυυυ :love_hearts: :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 23:59 »
συμφωνω με Viliana. ισως εχει κανενας συγγενης του μαγαζι...

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:09 »
Δεν με ενδιαφέρει αν έχει ή οχι.Με αφήνει αδιάφορη δεν είμαι κατά του να προωθηθεί αλλά με το σωστό τρόπο (το για το σωστό λόγο δεν είναι απαραίτητο δυστυχως η ευτυχως ο δικος μου λόγος είναι ότι πραγματικά με εχει βοηθήσει και το θεωρώ καλύτερο.)

Αν έφτιαχνα λοιπόν ένα βιντεο θα αναφερομουν στον εαυτο μου ως έχουσα εμπειρία από το συγκεκριμένο(ως ατμίστρια δηλαδή) και θα παρέθετα και συνοπτικά κάποια ιατρικά ερευνητικά πορίσματα προς ενημέρωση.Εγώ η άσχετη με ιατρικά.Όχι αν ήμουν παθολόγος!!!
Καλό χρυσό είναι αλλά ας μην το απενοχοποιήσουμε εντελώς δεν κ είναι εξαιρετικά παρθένο ελαιόλαδο. ;)αλλά αυτή η κουβέντα ανήκει αλλού δεν το συνεχίζω! 8)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:09 »
Για όσους περιμένουν επίσημες ιατρικές έρευνες και στατιστικές...
Θα περιμένουν για πολύ ακόμα. Δεκαετίες...
Προς το παρόν, το μόνο που μπορεί να βγεί, είναι μια στατιστική έρευνα του στυλ...

Εξετάσαμε έναν πληθυσμό 1.000 ατόμων, σε όλο το φάσμα ηλικιών.
Οι 500 από αυτούς ήταν καπνιστές, 10 - 50 κ.τ. την ημέρα, και οι άλλοι 500 ατμιστές, 3 μηνών έως 2 ετών, δηλ. πρώην καπνιστές ισόποσης ποσότητας τσιγάρων με τους προηγούμενους,, οι οποίοι κάπνιζαν από 5 ως 35 χρόνια.
Παρατηρήσαμε ότι ποσοστό 67,5% των εν ενεργεία καπνιστών ροχάλιζε το βράδυ, ενώ το αντίστοιχο ποσοστό στους ατμιστές ήταν 62,9%.
Άρα, η διακοπή του καπνίσματος και η αντικατάστασή του με άτμισμα, μειώνει το ροχαλητό, ΠΙΘΑΝΩΣ.


Και μετά δώστου αναλύσεις και κόντρα αναλύσεις...
Ας δούμε τι γίνεται με τη σοκολάτα...
τη μια χρονιά είναι οφέλιμη, την άλλη βλάπτει...

Καλό είναι, λοιπόν, κάποιος να βγαίνει και να λέει τη γνώμη του. Το θεωρώ πολύ πιο αντρίκιο από τις στατιστικές, με την αλήθεια να κερδίζει (αν και όταν) με υπεροχή... υποδιαστολής.

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:12 »
Spectrum μου οκ να το δεχθώ αυτό που λες αλλά ειναι απαραίτητο να ξέρεις για τι μιλάς.Όχι να "ξεχνάς" να αναφερεις τη νικοτινη και να αναφερεσαι στα υγρα αναπλήρωσης ως φυτικά έλαια..
Αν είναι έτσι να το δώσω και στην ξαδέρφη μου που είναι 5!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:13 »
Ναι όμως ο τρόπος που μίλησε δεν άρμοζε στην ιδιότητά του ως γιατρός αλλά σαν Μητσος, Τάκης ,Λάκης...
Βάλε τον Λιάκουρα να σου κάνει βίντεο να τρίβεις και τα μάτια και τα αυτιά σου! :)) :tongue_smilie:

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σωστό και αυτό....
Πάντως το σχετικό video υπάρχει και στη σελίδα του καταστήματος  fiestasmoke 
http://www.fiestasmoke.com/index.php/en/Videos.html

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:17 »
τωρα λυθηκε το μυστηριο...

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:18 »
Σωστός ο Θέμη(ο)ς ;)

Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:20 »
Έχουμε και εμείς τα όπλα μας όχι μόνο οι "καρκινοβιομηχανίες"  ;)

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:24 »
Για εμένα είναι μάγκας ο doctor! ;)
Και ποιητής είναι, και λογοτέχνης είναι και ωραίος Ρεθυμνιώτης Κρητίκαρος είναι.
Έχει και ένα ωραίο blog για όποιον θέλει να μάθει περισσότερα.
http://dificultforpoets.blogspot.com/


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:24 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:25 »
Viliana, δεν αναφέρθηκα σε αυτάπου είπε ο συγκεκριμένος.
Μόνο για τις στατιστικές είπα, με την ευκαιρία...
Ακόμα και συμφέροντα να έχει ο συγκεκριμένος, ανέφερε και κάποια επιχειρήματα.
Λάθη, θεμιτά ή αθέμιτα, κάνουν και οι απέναντι...

Πάντως, εμείς οι ατμιστές,  είμαστε ηθικά ακέραιοι.
Γράφουν εναντίον του ΗΤ, λέμε ότι έχουν συμφέροντα.
Γράφουν υπέρ του ΗΤ, πάλι τα ίδια.
Καλά το λέω, μια κυβέρνηση ατμιστών θα μας σώσει...  :laugh1:

Αλήθεια, ξέρουμε σίγουρα από τι είναι φτιαγμένα τα υγρά αναπλήρωσης;  ;D

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:26 »
    καλα ο γιατρος αμα δει την μοντα που εχεις στην φωτο θα τα χασει τελειως....! :laugh1:θα αναθεωρησει ολες τις θεωρειες του...!θα ξαναμπει σε σκεψεις για το η.τ
Φανταστείτε να δει τον Μιχάλη με το κλαρίνο του (2χ18650)
 :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 6953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos