vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 6 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber, marauder800, bloodlessz

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 00:10 »
Εγω υπερεβαλα εαυτον, αφου εφαγα στη μαπα 1,5 ωρα Winx (απο τις πιο μ@λ@#&μένενες, κατ'ονομα παιδικες ταινιες), και δεν ατμισα καθολου. Φανταζεστε τι σαλος θα ειχε προκληθει στην αιθουσα. Αλητη σβησε το τσιγαρο, ειναι μικρα παιδια εδω, φωναξτε την αστυνομια, τον Κουγια, τον Παπαδημο......
Πιο παλια σε αντιστοιχη περιπτωση, πιστευω οτι ανα 10 λεπτα θα ειμουν εξω και θα ειχα καπνισει 1 πακετο απο την τσαντιλα μου.   

προς στιγμην νομισα οτι εγω το εγραψα αυτο το ποστ!!!! :))
επαθα ακριβως αυτο που περιγραφεις..λατρευω τα παιδικα και παω συχνα με την μικρη σινεμα αλλα αυτες οι winx ηταν μαρτυριο!!!
το κακο ειναι οτι ειχα κοσμο τριγυρω και ψιλοκολωσα να ατμισω..δεν ηθελα να μου ορμηξουν οι μαμαδες..
πηρα 2-3 τζουρες και αφου κρατουσα τον ατμο οσο μπορουσα περισσοτερο μετα φυσουσα μεσα απο την μπλουζα μου..ελεος!
ενας κυριος διπλα μου εριξε κανα 2 ματιες μιας και με εβλεπε ανησυχη
  :(

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 03:00 »
Σημερα στο leroy merlin του αεροδρομιου οι securitaδες ηταν το ακρως αντιθετο... Ατμιζα συνεχομενα χαζευοντας τα χριστουγεννιατικα δεντρα και οι υπαλληλοι ουτε που κοιταξανε, ενω οι securitaδες χαμογελαστοι ηταν στο τσακ να ερθουν να με ρωτησουν πληροφοριες γισ το η.τ... Πιστευω οτι δεν ειναι οι πολιτικες των καταστηματων αλλα η αντιληψη και το ανοιχτο μυαλο του καθε "υπέυθηνου" των χωρων που ατμιζουμε. Ειναι να πεσεις στην "περιπτωση" που λεμε...

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 10:44 »
Επειδη ο Atmos μου εκανε παρατηρηση με PM  για το σχολιο μου παραπανω θα ανασκευασω.
ΔΕΝ θεωρω μαλακ*α το ατμισμα σε αιθουσα κινηματογραφου την ωρα προβολης ταινιας.
Δεν θεωρω μαλ*ακα οποιον το κανει! ΚΑι 1000 συγγνωμη αν καποιος εκανε τετοιο συνειρμο.
Οπως ειπα στον Atmos το θεωρησα καθομιλουμενη.Και δε νομιζα οτι υπαρχει ελληνας με
τοση υποκρισια ωστε να προσβληθει απο αυτη την εκφραση.Εκανα λαθος και συγγνωμη.
Και 1000 συγγνωμη για το offtopic.Αν σβηστει ομως,δεν θα χει νοημα η συγγνωμη για τα παραπανω
που εγραψα,αρα θα πρεπει να μεινει εδω να την δουνε τα υπολοιπα μελη για να πιασει τοπο.

Ευχαριστω!  :yes:
Ν.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 10:56 »
Και δε νομιζα οτι υπαρχει ελληνας με
τοση υποκρισια ωστε να προσβληθει απο αυτη την εκφραση.

Τώρα το έσωσες δηλαδή. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:00 »
Εγω θα ηθελα να το θεσω αλλιως . Πριν το νομο για την απαγορευση του καπνισματος υπηρχαν μερη που δε φανταζομασταν οτι θα αναβαμε τσιγαρο οκ? Πχ στα κτελ , στα μεσα μαζικης μεταφορας , στο κινηματογραφο κτλ 
Ως πρωην καπνιστης (ελπιζω να διατηρησω την ιδιοτητα αυτη) δεν ειχα προβλημα με το να μην αναψω τσιγαρο πχ ενω παρακολουθουσα μια ταινια , οπως πιστευω και πολλοι αλλοι . Μηπως τελικα ατμιζοντας σε αυτα τα μερη που ουτως ή αλλως δεν καπνιζαμε γινομαστε λιγο προκλητικοι ή επιδειξιομανεις? Η' μηπως παμε να απαλλαγουμε απο ενα εθισμο (βλεπε καπνισμα) αντικαθιστωντας τον με εναν αλλο βαρυτερο ? Βαρυτερο υπο την εννοια του οπου βρεθουμε και οπου σταθουμε ατμιζουμε???

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:04 »
Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου istergios. Τους χώρους που απαγορεύεται το κάπνισμα, το θεωρώ μια καλή αφορμή να μην ατμίσω.


Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:07 »
Τώρα το έσωσες δηλαδή. :)) :))

Υπερβολικη ευθιξια φιλε.Δε μιλαω για σενα! Μην κομπλαρεις τοσο!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:16 »
Πάντως παλαιότερα επιτρεπόταν γι αυτό υπάρχουν σε κάποια ακόμα τασάκια μέσα αν έχεις προσεξει!  ;) 8)
Για μένα μιας που είναι αρχή ακόμα κυριότερός μου στόχος είναι να απαλλαγώ από το κ.τ.Δεν έιχα πρόθεση να το κόψω αλλά να κάνω μια...καλύετρη αλλαγή/αντικατάσταση με το η.τ.Αυτη τη στιγμή δεν με απασχολεί το πόσο θα κάνω θα φροντίσω γι αυτο αργότερα.
Προσωπικά τρώω ένα 4ωρο περίπου μέσα σε μέσα και δεν υπάρχει περίπτωση να μην ατμίσω! :)) :-[ :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:25 »
Υπερβολικη ευθιξια φιλε.Δε μιλαω για σενα! Μην κομπλαρεις τοσο!
Ν.

Δηλαδή επειδή μερικοί από εσάς, έχετε καταντήσει τη χρήση προσβλητικών εκφράσεων και ύβρεων, καραμέλα (καθομιλουμένη όπως γράφεις), εμείς οι υπόλοιποι είμαστε οι κομπλεξικοί. Μην το συνεχίζεις, το κάνεις χειρότερο.


Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:27 »
Ειναι η απολυτη ελευθερια που σου δινει γι'αυτο.
Με τοσες απαγορευσεις για το κ.τ. (κι οχι αδικα) σε κανανε να νιωθεις πρεζακι.Κι οσο πιο πολυ ωρα ησουν σε χωρο που δεν μπορουσες να καπνισεις και χαρμανιαζες τοσο πιο πολυ πρεζακι αισθανοσουν.
Προτιμουσαμε να βγαινουμε στο κρυο και στη βροχη για να καπνισουμε σαν καλα πρεζακια.
Και τωρα που δεν ενοχλουμε κανεναν,κι αφου ακουμε και τα μπραβο απο τους μη καπνιζοντες,σταματησαμε να νιωθουμε τοσο ασχημα για μας.
Οταν παω σινεμα και ατμιζω φροντιζω να ριχνω τον ατμο κατω για μην ενοχλησουν τα ντουμανια και φυσικα δεν το εχω πιπιλα.Στις δημοσιες υπηρεσιες δεν θα ριξω τον ατμο πανω στη μουρη της υπαλληλου(αν και πολυ θα το ηθελα) αλλα διακρητικα καπου αλλου.
Σταματησα να νιωθω πρεζακι και νιωθω πιο ελευθερος.

Σε ενα χρονο το πολυ απο τωρα δεν θα φαινεται σε κανεναν παραξενο το η.τ.Θα το εχουν μαθει κι οι καπνιζοντες κι οι καπνιζοντες.Δεν θα ενοχλειτε κανενας παρα μονο ο καπνιστης που θα τρωει την βροχη και το κρυο οταν οι υπολοιποι θα καθομαστε στη ζεστη.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 12:25 »
κατ αρχην πιστευω οτι να αντικαταστησεις μια εξαρτηση με μια αλλη λιγοτερο βλαβερη, παλι εξάρτηση ειναι, νομιζω οτι το ολο θεμα μας ειναι να απεξαρτηθουμε απο το τσιγάρο και ολες τις συνεπειες του και οχι να την πεσουμε στο η.τ. για να μπορουμε και μονο να το κανουμε δημοσια και χωρις ενοχληση...απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι στιγμης βλεπω οτι αν δεν ειχε απαγορευτει το δημοσιο καπνισμα καποιοι απο εμας ουτε θα το σκεφτοντουσαν να το κοψουν το  κ.τ.  Η  εποχη του τσιγαρου περασε για πολλους απο εμας και αντικατασταθηκε με τον ατμο που ειναι μια απολαυση σιγουρα λιγοτερο βλαβερη, σε καμια περιπτωση ομως δεν εγινε για να ντουμανιαζουμε μπροστα σε ολους και επιδεικτικα, οχι απο εμενα τουλαχιστον..Μην προτρεχετε γιατι οπως παει το πραγμα ειναι θεμα χρονου να γινει καποια νομοθετικη ρυθμιση που θα περιλαμβανει και το ατμισμα..η διακριτικοτητα μονο καλο θα μας κανει , σε καμια περιπτωση κακο.. ;)
Υ.Γ.
Νομιζω οτι ειμαστε αργα αλλα σταθερα off topic  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 13:01 »
Eτσι ακριβως ειναι matsakonas . Διαβαζω συνατμιστες να λενε , ατμισα εδω και κει και παραπερα , λες και εκαναν καποιο κατορθωμα ... Και επειδη το ξερω εγω οτι ειναι αβλαβες ( ειναι ??? )  οφειλουν να το γνωριζουν και οι συνανθρωποι μας !! Ειναι λογικη αυτη ? Το να φαει "πορτα " το ητ δεν με απασχολει καθολου.. μηπως και το προτιμω μπορω να σου πω. Να γινει στοχαστρο ομως , δεν το θελω για πολλους λογους , κυριως οικονομικους . Οπως με ενοχλει οτι αρχιζει και γινεται " μοδα " . Με καθυσηχαζει ομως απο την αλλη γιατι μοδα ειναι , θα περασει . Και θα μεινουν στο " αθλημα " αυτοι που πραγματι νοιαζονται πρωτα για την υγεια τους και μετα για το θεαθηναι .

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 13:03 »
Θα συμφωνήσω μαζί σου Νάσσο!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 13:13 »
matsakonas 3 μοίρες δεξιά να ισιώσει!  ;D
Θα συμφωνήσω με την άποψη σου όπως και με του Νάσσου.

(Παιδιά σβήνετε ελεύθερα, off topic είμαι άλλωστε!)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 13:27 »
Ρε παιδια, το διαβαζω συνεχεια σε αυτο το νημα.... δεν ειναι λιγο υπρβολικος ο ορος "επιδειξη"...?
Τι θα πει επιδειξη οταν απλα αυτο που θες ειναι να παρεις την τζουρα σου? Δεν νομιζω οτι παει κανεις μας μπροστα στον αλλον και του φυσαει και τον ατμο στα μουτρα... ουτε φανταζομαι να σηκωνεται ορθιος και να λεει "εγω τωρα θα καπνισω ηλεκτρονικο και ολοι κοιτατε και δεν μπορειτε να μου κανετε τιποτα"....

Αυτο δεν ειναι επιδειξη και για λογους ευγενειας οταν καθεσαι κολλητα στον αλλον, πχ λεοφορειο, ε οκ μην ατμιζεις γιατι θα παει και στον αλλον ο ατμος. Σε λιγο πιο ανοιχτουςς/ανετους χωρος ομως, πχ. στο γραφειο σου, ε δεν χρειαζεται να νιωθεις και επιδειξιας επειδη ατμιζεις.. εγω πλεον θα παω εξω με το η.τ. μου μονο για βολτα και ατμιζω κανονικοτατα (αλλα οχι οταν επισκευτω γραφειο συναδερφου).

Δεν μιλαμε για "κατορθωματα" αλλα να "παρουμε" κατι που το εχουμε εκεινη την στιγμη αναγκη (νικοτινη) χωρις να ενοχλουμε κανεναν. Δεν με ενδιαφερει για μοδες κλπ ουτε ποσοι ή ποιοι κανουν, εγω το μονο που θελω ειναι να παιρνω την νικοτινη μου. Οι ευγενεια ειναι κατι που θα πρεπει να εχουμε σε παρα πολλα πραγματα (ομιλια, χειρονομιες μασ, οδηγηση κλπ), ε , το η.τ. ειναι ενα ακομη απο αυτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294222 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem