vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, tibolaso, Milarepa, Buliwyf, camber, Sergios, manoslykos, mfk, marauder800

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 10:52 »
Καταρχην αν υπηρχε κατι αρνητικο στο ΗΤ οι καπνοβιομηχανίες θα πεφταν να το φανε προ καιρου

 :sign_sostos:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 14:46 »

 Εχουμε αλλα λινκ με ερευνες για το ΗΤ?
 
 Εχουμε ανοιξει συζητηση σε αλλο φορουμ (και προσπαθω να υποστηριξω το ΗΤ)
 :hmmm:
 
edit: Μολις ειδα αυτο  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,416.msg73863.html#msg73863

Πάρε το θέμα από την αρχή: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,416.0.html Στο πρώτο μήνυμα είναι όλοι οι τίτλοι συγκεντρωμένοι.

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 14:59 »
Ναι το ειδα!!
Ευχαριστω πολυ,  :thumpup:
απορω πως μου ειχε "φυγει" αυτο το θεμα απο την αρχη  :confused1: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 23:55 »
Φεύγοντας, πέρασα από το τραπέζι που ήταν μόνη της η κοπελιά(κούκλα...), και της αφήνω πάνω στο τραπέζι αντίγραφο του νόμου που είχα στην τσάντα μου

ποιος νομος? που τον βρισκουμε?

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 23:28 »
Εχει ατμισει κανεις σε σινεμα? ετσι απο περιεργεια.. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 23:36 »
Εχει ατμισει κανεις σε σινεμα? ετσι απο περιεργεια.. :confused1:

Εγώ, αλλά όχι σε προβολή ταινίας. Σε εκδήλωση και μάλιστα 3-4 φορές.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 23:41 »
πολύ διακριτικά έχω πάρει μερικές τζούρες  ;D

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 00:04 »
Εγω κανονικά απλώς φυσούσα τον ατμο προς τα κάτω! ;) αρκεί βέβαια να μην βγάζεις και ταααα ντουυμάνια είσαι οκ κανείς δεν κατάλαβε τίποτα! ;)
Ο φίλος μου τον φυσουσε μέσα από το φούτερ του-πολύ γέλιο! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 08:26 »
Εγω υπερεβαλα εαυτον, αφου εφαγα στη μαπα 1,5 ωρα Winx (απο τις πιο μ@λ@#&μένενες, κατ'ονομα παιδικες ταινιες), και δεν ατμισα καθολου. Φανταζεστε τι σαλος θα ειχε προκληθει στην αιθουσα. Αλητη σβησε το τσιγαρο, ειναι μικρα παιδια εδω, φωναξτε την αστυνομια, τον Κουγια, τον Παπαδημο......
Πιο παλια σε αντιστοιχη περιπτωση, πιστευω οτι ανα 10 λεπτα θα ειμουν εξω και θα ειχα καπνισει 1 πακετο απο την τσαντιλα μου.     

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 08:58 »
Άτμισα σε σινεμά το καλοκαίρι αλλά  πολύ διακριτικά ....Δεν με κατάλαβε κανείς παρά μόνο ένας κύριος που καθόταν δίπλα μου κ με ρώτησε με τρόπο αν ήμουν καλά......  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 09:35 »
Άτμισα σε σινεμά το καλοκαίρι αλλά  πολύ διακριτικά ....Δεν με κατάλαβε κανείς παρά μόνο ένας κύριος που καθόταν δίπλα μου κ με ρώτησε με τρόπο αν ήμουν καλά......  ::) ::)
.." αν είμαι καλά? δε βλέπετε κύριε μου, βράζω απ'τα νευρα μου  η γυναίκα, βράζω!!!" ;D

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 09:39 »
.." αν είμαι καλά? δε βλέπετε κύριε μου, βράζω απ'τα νευρα μου  η γυναίκα, βράζω!!!" ;D
  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: λατρεύω τους ανθρώπους με χιούμορ!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Με είχαν πάει κάτι φίλοι σε μια απαίσια προβολή που ειλικρινά θα  έβγαζα ατμούς κ απο τα αυτιά αν επιτρεπόταν... όταν τους είπα να φύγουμε κ με απάθεια με ρώτησαν γιατι??????

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 09:44 »
Εχω ατμισει μεχρι και μεσα σε αεροπλανο και δεν μου εχει πει κανεις τιποτα μεχρι τωρα.Για καταστηματα και τα λοιπα δεν το συζηταμε ατμισμα κανονικα ποτε ομως προκλητικα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:04 »
Και εγώ έχω ατμίσει σε σινεμά καθόλη τη διάρκεια της ταινίας, φυσώντας προς τα κάτω τον ατμό. Κανείς από τους διπλανούς δεν μου είπε τίποτα, ούτε καν με ρώτησε.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:30 »
η γνωμη μου για το θεμα ειναι οτι πρεπει να αποκτησεις συγκεκριμενη οπτικη γωνια.
Το βρισκω λαθος να πιανεσαι μαλλι με μαλλι με καταστηματαρχες, με κοσμο σε δημοσιους χωρους,
και να προσπαθεις να κανεις τον γιατρο η τον δικηγορο και αυτο γιατι υπαρχουν αρκετες ασαφειες με αποτελεσμα ολοι να εχουν δικαιο....
Στο μεταξυ οσο περναει ο καιρος αφηνεται εδαφος το οποιο ειναι αμφιβολο κατα ποσο το κερδιζει το ΗΤ.

Βεβαιως σε αυτο το σταδιο καλο ειναι να μην ανοιγεις μετωπα και να προσπαθεις οσο μπορεις να κανεις ενθεν και ενθεν συμβιβασμους.

Στο θεμα γενικοτερα και για να γινω πιο παραγωγικος.
Το κρατος δεν ανακινει το θεμα σκοπιμα γιατι ειναι ενας ακομα σκοπελος.
Συμφεροντα παντου φανερα και οχι, κυριως αυτα των καπνοβιομηχανιων.
Ειναι γνωστο οτι το κρατος ειναι σχεδον συνεταιρος σε αυτη την υποθεση.
Και αν βγει μια εγκυκλιο που να λεει,
το ΗΤ δεν εντασεται στους νομους περι καπνισματος, ολοι καταλαβαινουν τι εχει να συμβει...
Εκατομμυρια χαμενοι φοροι λεω εγω.

Εγω θα σταθω στο κομματι που εχει να κανει με τους τελικους χρηστες, δηλαδη εμας.
Θα εβλεπα με καλο ματι να υπαρχουν κινησεις, για να γινουν ερευνες απο ειδικους που να
ανακοινωσουν καποιες μελετες σε θεματα υγειας. Δεν εχω δει να υπαρχει κατι σχετικο, προβλημα αυτο.
Επισης καποιες οργανωμενες κινησεις για πιεση να παρει θεση ο ΕΟΦ για το θεμα ενδεχομενα θετικη, ουτε για αυτο υπαρχει κινηση και αυτο προβλημα.
Ακομα καποια υπομνηματα ισως προς αρμοδιους φορους για να αρχιζουν να μελετανε και αργοτερα να γνωμοδοτησουν για το θεμα και σε αυτο τιποτα.
Συνοπτικα στην ελλαδα ειναι κοντα στο μηδεν.
Και η σκεψη μου ειναι οτι αν δεν κινηθεις για να πεις την αποψη σου, θα την πει αλλος για σενα.


Φυσικα δεν βαζω καθηκοντα σε κανενα συγκεκριμενα (πχ στο φορουμ) αλλα απο την αλλη θα ειχε ενδιαφερον να ξεπηδησουν τετοιες πρωτοβουλιες οπως αυτες που αναφερω πιο πανω απο τον - τους οποιοδηποτε μπορουν να αρχισουν να συζητανε για υλοποιηση τετοιων κινησεων.



Ελπιζω να εβαλα ενα ενδιαφερον προβληματισμο στη συζητηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem