vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, 4son, camber, thanos1071, Milarepa, manoslykos

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #240 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 20:12 »
εγω οταν το παρακανω με πιανει μια ελαφρια φαρυγγιτιδα και επισης και το γουργουρητο στο στομαχι οπως αναφερθηκε και πιο πριν!!

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #241 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 22:33 »
Γεια σας συνατμιστες και απο εμενα.θελω να κανω μια ερωτηση.προχτες το βραδακι ξεχαστηκα και πηγα και ατμισα εναν καιφουν με 1ω αντισταση στα 20 βατ και μου τα εφερε καμενα ολα.στη συνεχια κατεβασα βατ αλα τα ιδια.μεχρι  και με μια ego μπαταρια παλι καμενα.αλαξα αντισταση και βαμβακι και ειχα παλι μια γευση μετα απο ωρες καμενου αλιωμενου.το ατμισα γενικα και εφυγε μετα απο ωρες πολλες αλα απο την επομενη μερα ξεκινησα να ζαλιζομαι και να ανακατευομαι.μεχρι που δεν αντεξα αλα και εκανα μια μικρη ερωτηκη εξωμολογηση στην λεκανη.σορυ κιολας.....και απο χτες το βραδυ ανακατευομαι συνεχια και ζαλιζομαι ολη την ωρα.θελω την γνωμη σας.μηπως επαθα καμια δηλητηριαση απο τα καμενα;εχει κανεις αλος παθει το ιδιο;θα ηθελα μια συμβουλη γιατι δεν ξερω τι να κανω.και το επαθα και σε εξωχη που εχω ερθει και δεν ξερω τι να κανω.εχω σαλταρει λιγο.η νικοτηνη που κανω ειναι 10αρα 50/50.....ευχαριστω εκ των προτερον.αν εχω βαλει το θεμα σε λαθος νημα ζητω συγνωμη και να με διορθοσουν οι υπευθυνοι......


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #242 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 22:57 »
Δεν ξερω ακριβως το περαστικο αλλα απο τα λεγομενα σου   και απο οτι καταλαβα για πολλη ωρα παιδευοσουν με καμενο και αν μαντεψω κιολας τον ειχες πιπιλα γιατι ηθελες να δεις απο που υπαρχει το προβλημα του καμενου .. ισως σε επιασε και μια μανια να τραβας τζουρες για να το τσεκαρεις ... ( αυτο ειναι υποθεση δικη μου  και προς θεου δεν το ειπες εσυ) αν ειχες καταναλωσει μεγαλη ποσοτητα υγρου που πολυ πυκνα και συχνα επερνες και καμενο και ισως και υγρο ... μπορει να συμβουν κατι τετοια αποτελεσματα ... βεβαια ειπες οτι την αλλη μερα τα ειχες παλι αλλα δεν μας ειπες αν και κατα την διαρκεια της νυχτας ειχες ανακατοσουσες και ενοχλησεις ...  ( στα λεω αυτα γιατι στην αρχη πριν πολυ καιρο .. παρα πολυ καιρο ειχα ενα παρομοιο περιστατικο με ανακατωσουρες  λογου καμενου που διστυχως  μου εφερε και εμετο .. σε εμενα κρατησε μια μερα βεβαια αλλα μετα εφυγε ... Δεν ειμαι γιατρος απλα σου ειπα ενα δικο μου περιστατικο που επαθα και εφταιγα εγω βεβαια  γιατι με ειχε πιασει μανια και νευριασα γιατι επερνα καμενο αλλα με ργοστασιακους βεβαια τοτε και μια αλαζα κεφαλες μια ρουφαγα συνεχεια μπας και ποτισουν τα φυτιλια μια το ενα μια το αλλο και για πολλες ωρες .. οποτε καλα να παθω ....

Η δικη μου γνωμη τωρα ειναι αν συνεχιστουν τα προβληματα να πας σε γιατρο .. ειναι ο μονος που θα σου πραγματια τι εγινε

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #243 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 23:03 »
ευχαριστω για την γνωμη σου κωστα.το ειχα πιπιλα αλα οταν το πηρα χαμπαρει οτι αρχιζει να με χαλαει αλαξα αντισταση και βαμβακι και αλαξα και ατμοποιητες και οχι επισκευασιμους.αλα οταν ηρεμο και δεν ανακατευομαι και ζαλιζομαι τοσο και ατμισω με οποιονδιποτε ατμοποιητη ξεκιναει παλι η ζαλαδα και η ανακατοσουρα.....


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #244 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 23:28 »
Μην ατμίσεις καθόλου μέχρι αύριο, πιές αρκετά νεράκια κάνε γαργάρες πλύνε στόμα καλά.
Ξανασετάρισε τον εξοπλισμό σου και δοκίμασε αύριο πάλι.
Αν συνεχίζετε η ζαλάδα και η ανακατωσούρα επισκέπτεσαι γιατρό.
Μπορεί να είναι και ένα τυχαίο γεγονός όλα αυτά και να μην σχετίζονται με το καμένο που πήρες και γενικά με το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #245 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 00:04 »
Yπαρχει περιπτωση να νιωσει καποιος ανακατωσουρα μονο επειδη ανεβασε παραπανω το οριο νικοτινης ή και τα watt απο τα ορια αντοχης του,το εχω δει,χρειαζεται λιγο προσοχη..

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #246 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 09:47 »
giorgos hammer αυτό που λες για δηλητηρίαση είναι πολύ πιθανό. Αν συνεχιστούν οι εμετοί να πας σε νοσοκομείο/κέντρο υγείας. Αν σου περάσει και δεν μπορείς να κρατηθείς ξεκίνησε με εργοστασιακό, χαμηλά βατ, χαμηλή νικοτίνη (καλύτερα μηδενική βάση) και βλέπεις. Άσε τα ντουμάνια και τις πιπίλες, δεν κάνουμε πρωταθλητισμό

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #247 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 11:43 »
Ευχαριστω για τις συμβουλες σας φιλοι μου.Οι ανακατοσουρες σταματησαν αφου σταματησα να ατμιζω απο χτες το απογευμα.μονο η ζαλαδα εχει μεινει.σημερα ξυπνησα και ημουν κομπλε.μολις εκανα ουτε 10 τζουρες αρχισαν παλι οι ζαλαδες μονο.οι ανακατοσουρες εξαφανηστηκαν.....

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #248 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 11:48 »
Να σου κανω μια ερωτηση ?  πως στηνεις την αντισταση ?  με βαμβακι ?  ή με φυτιλι ?

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #249 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 12:14 »
Με βαμβακι....σημερα ατμισα εργοστασιακο....

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #250 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 12:34 »
Επειδη απο οτι εχω διαβασει καπου .. καποια ατομα εχουν δυσανεξια με βαμβακι στο ατμισμα ... δοκιμασε να κανεις για καποιες μερες μονο με εργοστασιακους και λιγοτερο ατμισμα ... και βλεπεις και κανεις

Αποσυνδεδεμένος webtool

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #251 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 12:41 »
Καλημερα! Καλό ειναι αν συνεχίσει να πας σε εναν γιατρό. Εγω θα δοκιμαζα να εκανα 0 βαση σκετη για λιγο μεχρι να κανει τον κύκλο του.

Sent from my Galaxy Nexus


Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #252 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 14:17 »
Παιδια κατι αντιστοιχο με το βαμβακι σε αποδοση (γευση, ντουμανι) υπαρχει; Γιατι αν και στην αρχη ημουν οκ με το βαμβακι τωρα υποψιαζομαι να μου εχει βγει αλεργια σε αυτο. Εχω βηχα οταν ατμιζω και με φαγουριζει το σωμα μου. Δοκιμασα οργανικα και γιαπωνεζικα βαμβακια. Με φυτιλι σιλικα που χρησιμοποιησα 2-3 μερες σταματησε και ο βηχας και η φαγουρα. Αλλα μου λειπει η αποδοση του βαμβακιου....

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #253 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 14:35 »
2 & 1/2 μήνες άτμισμα έχω να πω τα εξής:
Ανάσα....γενικότερα μάλλον καλύτερα. Κάποια πρωινά σηκώνομαι με λίγο βαρύ στήθος και αν πάρω βαθιά ανάσα κάπου στο peak βήχω (σαν να κάπνισα 2 πακέτα την προηγούμενη ημέρα) αλλά πιθανολογώ πως φταίει η  :baby: . Από την άλλη βέβαια δεν κάνω πάνω από 4-5 ml τη μέρα και με νικοτίνη στο 3-4 οπότε μάλλον δεν δικαιολογείται από τις ποσότητες. Ίσως να φταίει το βαμβάκι (δοκίμασα japanese, οργανικό βρασμένο, άβραστο κλπ) αλλά δεν παρατήρησα και ιδιαίτερα διαφορά με κάποιο από αυτά.
Τώρα όσον αφορά το ξεραμένο στόμα και την κατανάλωση νερού, πίνω περίπου 1 λίτρο νερό παραπάνω τη μέρα. (Δηλαδή έπινα 1-1.5 τώρα πήγα στα 2-2.5). Δεν ξέρω αν είναι αρκετό, αλλά ...αυτό πίνω.

Το όφελος που βλέπω είναι α. δεν μυρίζω εγώ & β. δεν μυρίζει ο χώρος. Όσφρηση και γεύση δεν αλλάξανε και ιδιαίτερα προς το καλύτερο (αν και κάπνιζα 1-1,5 πακέτο τη μέρα για 20 χρόνια).

Συμπερασματικά, είδα κάποιες παρενέργειες και δεν είδα κάτι το τόσο τρανταχτό σε επίπεδο βελτίωσης της υγείας. Νομίζω πως είναι σαφές πως το ηλ. τσιγάρο δεν είναι μια λύση χωρίς παρενέργειες, αλλά είναι μάλλον η βέλτιστη.
Και ευελπιστώ να είναι μια πρόσκαιρη λύση.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #254 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 14:56 »
Ευχαριστω για τις συμβουλες και της γνωμες σας παιδια.λογικα επιστρεφοντας θα παω σε ενα γιατρο για να ειμαι συγουρος.καλα να περνατε και καλα ατμισματα.ευχαριστω και παλι πολυ.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos