vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Tem, Milarepa, manoslykos

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 20:47 »
Ενάμισι μήνα μετά τη διακοπή του τσιγάρου και σταμάτησε ο βήχας, οι ταχυκαρδίες, οι δύσπνοιες. Επειδή μπήκα φουριόζος στο άθλημα και άρχισα να φτιάχνω υγρά παρόλα τα μέσα προφύλαξης κάποιες φορές αισθανόμουν ένα κάψιμο στην επαφή με το δέρμα. Πολύ πιθανά να ήταν η ιδέα μου αλλά αισθανόμουν ότι όπου ακουμπούσα μετά αν δεν ήταν απόλυτα καθαρά τα χέρια μου από υγρά ότι καιγόμουν ελαφρά βέβαια.
Στην αρχή κάποιες μικρές αιμορραγίες στα ούλα οι οποίες πέρασαν επίσης πολύ γρήγορα. Το βασικότερο ίσως ήταν κάποιες ενοχλήσεις στο λαιμό μετά από παρατεταμένες δοκιμές και αλλαγές υγρών στα φρεσκοφτιαγμένα που βιαζόμουν να ατμίσω.
Σίγουρα πολλά από αυτά οφείλονται σε καθαρά ψυχολογικούς παράγοντες μιας και όλα τα συστατικά αποτελούν άγνωστο παράγοντα και σίγουρα στην αρχή υπάρχει μια επιφύλαξη ωσότου κάποιος διαβάσει και ενημερωθεί για τα υγρά που χρησιμοποιούμε. Όσο περνάει ο καιρός πάντως και περνάει η επίδραση του κτ μόνο βελτίωση θα βλέπουμε

Αποσυνδεδεμένος Panagios

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 21:45 »
Καλησπέρα. Αν κι έχω σταματήσει το κ.τ απο 8-01- αρνητικά δεν εχω δεί μέχρι στιγμής. Προτιμώ τα υγρά με περισσότερη αναλογία σε VG όταν κανω τον Δρυίδη. Αντιθέτος έχασα και 1.5 κιλό,αισθάνομαι μια χαρά. :D
Ψήφισα Σίγουρα όχι.

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 22:01 »
Καλυτερη αναπνοη, μεγαλυτερη αντοχη και λιγοτερη ταλαιπωρια στα κρυολογηματα

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 22:34 »
ψήφισα ναι ελαφρά, μιας και κάπου κάπου έχω κανένα κομπάκι στο λαιμό.
αυτό ήταν πολύ έντονο μετά από ένα χρόνο χρήσης η.τ., και για περίοδο 2 μήνες περίπου, ειδικά όταν ξάπλωνα βράδυ να κοιμηθώ. τώρα συμβαίνει πολύ πιο σπάνια και είναι αμελητέο.
επίσης, άλλη ενόχληση που έχω παρατηρήσει, είναι πάλι την ώρα που ξαπλώνω το βράδυ για ύπνο, να έχω μια ζάλη και ένα ανακάτεμα στο στομάχι, όπως όταν πίνει κάποιος πολύ αλκοόλ και πρέπει να βγάλει το ένα πόδι έξω απ το κρεβάτι για να σταματήσει να ζαλίζεται.... :-\  βέβαια αυτό τώρα πια έχει αρκετό καιρό να μου συμβεί, παρόλ αυτά έχει συμβεί και με πυκνή συχνότητα στο παρελθόν.
κατά τ άλλα η ποιότητα ζωής μου έχει βελτιωθεί πολύ. καλύτερα αναπνέω, καλύτερη όσφρηση και γεύση και λιγότερο ΛΑΧΑΝΙΑΣΜΑ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 23:51 »
Ατμιστης ενα χρόνο τωρα παρατήρησα τον πρωτο μήνα μόνο ενόχληση στον λαιμό και καμία φορα  ταχικαρδια (λόγο pg) .απο τότε τιποτα πια αυξημένη αντοχή (5km τρέξιμο ) γυμναστική,γευση,ευεξία..καμία σχέση με την τσιγαροεποχη...


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 12, 2013, 16:03 »
Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ για την ενόχληση στο λαιμό, κράτησε λίγες μόνο μέρες, μετά την πρώτη βδομάδα ή δεκαήμερο που είχα ξεκινήσει ητ. Λίγο άλλαξα τον τρόπο της τζούρας κι έστρωσε. Λίγο έπαιξα και με τα υγρά, τελικά δεν είμαι τύπος που θέλει πολύ pg.
Αλλά, επειδή διάβασα πολλά post από την αρχή, μερικοί κακώς μπερδεύουν ενοχλήσεις που προέρχονται από τη διακοπή του κτ. Αυτή η διακοπή φέρνει πολλά..... περνάνε όλα και αυτά που φέρνει η μη διακοπή του κτ είναι περισσότερα και σοβαρότερα.
Κάτι σπυράκια έβγαλα τώρα τελευταία,  :-[ :-[ [size=78%]     [/size]
αλλά δεν έχω ιδέα αν οφείλεται στη vg, ή .... οπουδήποτε αλλού....!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 12, 2013, 18:11 »
Σπυράκια είχα βγάλει και εγώ στην πλάτη.

Κατά  την προσωπική μου γνώμη οφείλονταν στην pg ή στη vg γιατί άτμιζα 50 - 50  σκέτη βάση χωρίς αρώματα.

Τα σπυράκια εξαφανίστηκαν 2 μήνες περίπου,μετά που σταμάτησα και το άτμισμα. :)

Αποσυνδεδεμένος koslap62

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 16, 2013, 12:51 »
Μερικα συμπτωματα που εχω δεν ειναι απο το ατμισμα αλλα απο αλλες αιτιες. τα σπυρακια που λες οπως για παραδειγμα μπορει να ειναι και απο ιδρωτα η απο καποια τροφη

Αποσυνδεδεμένος billy

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 16, 2013, 13:35 »
Οταν ξεκίνησα το η.τ. είχα κάποιες κοιλιακές διαταραχές,αλλά δεν είναι αποδεδειγμένο ότι η αιτία ήταν το η.τ. Τα σπυράκια πάντως εμφανίστηκαν και σε μένα για λίγες μέρες.Πρόσφατα άλλαξα βάση(πήρα 50-50 vg-pg) και εμφανίστηκαν πάλι για ένα μικρό χρονικό διάστημα.

Αποσυνδεδεμένος Katia_m

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 16, 2013, 13:40 »
Επιβεβαιώνω κι εγώ για τα σπυράκια.
Υποπτεύομαι ότι μπορεί να οφείλονται όχι στο άτμισμα, αυτό καθεαυτό, αλλά στα υγρά, που όσο και αν προσέχω έρχονται σε επαφή με το δέρμα, στα χέρια και απο κει στο πρόσωπο.  :-\
Τώρα βέβαια πως μπορεί να έρθει σε επαφή με το δέρμα στην πλάτη δεν μπορώ να σκεφτώ.  :hmmm:


Οπότε μάλλον μου απορρίπτεις τη θεωρία!!!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 17, 2013, 11:43 »
Μέχρι τώρα καμία
καμια φορά κανα φουσκωματάκι όταν αλλάζω άρωμα με σκέτη vg
αλλά περνάει γρήγορα

Αποσυνδεδεμένος maggiver

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 17, 2013, 20:36 »
Εκβοές στο κεφαλι, μαλλον λογο νικοτινης γιατι μολις την εριξα διορθοθηκε αμεσως (μια-δυο μερες εκανε)!

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 17, 2013, 20:43 »
Ρε παιδιά, μετά από 15 μήνες μόνιμης (και εντατικής) χρήσης Η.Τ.
έχω κάνει μια βιομηχανική κοιλίτσα και έχω πάρει 8 κιλά!  :angry_orange:

Τι στα κομμάτια;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος ews

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 17, 2013, 20:46 »
Μονο θετικες παρενεργειες εχω δει με εξαιρεση μια φορα που ειδα μια διχρωμια στο δερμα κατω απο τον λαιμο. μπορει να μην ειχε σχεση βεβαια το ητ

Αποσυνδεδεμένος maggiver

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 17, 2013, 20:50 »
Ρε παιδιά, μετά από 15 μήνες μόνιμης (και εντατικής) χρήσης Η.Τ.
έχω κάνει μια βιομηχανική κοιλίτσα και έχω πάρει 8 κιλά!  :angry_orange:

Τι στα κομμάτια;  :wall:
Ολοι οσοι κοβουν το καπνισμα (κ.τ.) κανουν κοιλιτσα, εγω την εχω μεγαλωσει αρκετα κι απο 98 κιλα εχω πατησει τα 110 ;D ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499622 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos