vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, infernity, Milarepa

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1125 στις: Ιουλίου 31, 2016, 14:44 »
Δοκίμασε να κάνεις 2-3 μέρες σκέτη βάση, το έπαθα και εγώ και επανήλθα.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1126 στις: Ιουλίου 31, 2016, 14:45 »
Κορεσμός γεύσης λέγεται.  Τα συνήθισαν οι γευστικοι σου κάλυκες.  Πρέπει να πας σε εντελώς διαφορετικές γεύσεις για λίγο,  ή σκέτες βάσεις 

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1127 στις: Ιουλίου 31, 2016, 14:46 »
Εχω μπει στη τρίτη εβδομάδα με η.τ. αλλά ώρες ώρες θέλω να καπνίσω οτιδήποτε βρίσκεται γύρω μου ..
Παρενέργειες ?? σκέψεις: αν το τραπεζάκι το κόψω σε λωρίδες και το τυλίξω σε χαρτάκι.... μπορώ να το καπνίσω; 
Ισως λίγο ο λαιμός μου να ξεραίνεται αλλά το αντιμετωπίζω (ρεκόρ, 4 ποτήρια νερό χωρίς στάση) ..
Μετά από 30 χρόνια καπνίσματος ..... δώστε μου δύναμη..

 

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1128 στις: Ιουλίου 31, 2016, 14:48 »
Να πω και γω με την σειρα μου τις εμπειριες μου.Γυρο στα 4 χρονια ατμιστης μια ατμιζα μια καπνιζα και πλεον τα τελευταια δυο μονο ατμισμα.Με την VG δεν ειχα ποτε κανενα θεμα ολα μια χαρα με την PG ομως που δοκιμασα δυο φορες μια πριν κανα 2 χρονια και μια πριν τρεις μερες την πρωτη με ενοχλουσε παρα μα παρα πολυ στον λαιμο με αποτελεσμα να φτυσω αιμα και την δευτερη φορα σε δυο σημεια στο στομα εβγαλα πληγες ευτηχως κλεισανε χθες.Το συμπερασμα?Δεν ξαναδοκιμαζω PG ουτε για πλακα .  :)

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1129 στις: Ιουλίου 31, 2016, 14:53 »
Εχω μπει στη τρίτη εβδομάδα με η.τ. αλλά ώρες ώρες θέλω να καπνίσω οτιδήποτε βρίσκεται γύρω μου ..
Παρενέργειες ?? σκέψεις: αν το τραπεζάκι το κόψω σε λωρίδες και το τυλίξω σε χαρτάκι.... μπορώ να το καπνίσω;
Ισως λίγο ο λαιμός μου να ξεραίνεται αλλά το αντιμετωπίζω (ρεκόρ, 4 ποτήρια νερό χωρίς στάση) ..
Μετά από 30 χρόνια καπνίσματος ..... δώστε μου δύναμη..

 
Πόση νικοτινη ατμιζεις?  Ίδια χρόνια και γω, 2 μήνες off, μη μασάς,  δεν γυρνάμε πίσω, τα οφέλη είναι τόσα πολλά,  είμαι άλλος άνθρωπος πλέον 

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1130 στις: Ιουλίου 31, 2016, 15:19 »
18άρα , ζήτησα 24 αλλά δεν είχαν .
Είπα θα το ξεπεράσω .

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2016, 16:58 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος nikoss rocket

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • Rocket Cafe Racer
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1131 στις: Ιουλίου 31, 2016, 15:26 »
Για και από εμένα.
18 χρόνια καπνιστής και τα πολλά τελευταία σε βαριά τσιγάρα.
Ξεκίνησα το ατμισμα 2 μήνες τώρα, στην αρχή με 12αρα νικοτίνη. Ένιωθα στο λαιμό ένα μπούκωμα (ίσως να έφταιγε και η έντονη κανέλα που είχε το υγρό) αλλάζω υγρό και ρίχνω την νικοτίνη στα 6 τώρα πολύ καλύτερα (σπάνια μπούκωμα στο λαιμό) εάν γουστάρω καμία γεύση την περνώ με 0 νικοτίνη .
Κάπου στο μήνα επάνω δοκίμασα πάλι  τσιγάρο γιατί είχα ξεχάσει τον ατμοποιητη μου, δεν το γούσταρα καθόλου και το πέταξα .
Πιστεύω το θέμα υγρού παίζει μεγάλη σημασία .
Τα ούλα μου δεν μάτωσαν ποτέ, μάλλον πίνω νερό παραπάνω :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1132 στις: Ιουλίου 31, 2016, 15:44 »
[...] Ισως θα ηταν καλο καποια κλασικα προβληματακια που σχετιζονται με λαθος επιλογη υγρων να καρφιτσωθουν στην αρχη του τοπικ ετσι ωστε να ειναι πιο ευκολα προσβασιμα σε καποιον που ξεκιναει τωρα το ατμισμα.

:bye: :bye:

Μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες θα προσπαθήσω να σταχυολογήσω περιπτώσεις και να τις εκθέσω στο πρώτο μήνυμα. Είναι αρκετή δουλειά.
Αν δεν δεις κάτι μέχρι τον Δεκαπεντάυγουστο, στείλε μου ένα ΠΜ.

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1133 στις: Ιουλίου 31, 2016, 16:13 »
Εχω μπει στη τρίτη εβδομάδα με η.τ. αλλά ώρες ώρες θέλω να καπνίσω οτιδήποτε βρίσκεται γύρω μου ..
Παρενέργειες ?? σκέψεις: αν το τραπεζάκι το κόψω σε λωρίδες και το τυλίξω σε χαρτάκι.... μπορώ να το καπνίσω;
Ισως λίγο ο λαιμός μου να ξεραίνεται αλλά το αντιμετωπίζω (ρεκόρ, 4 ποτήρια νερό χωρίς στάση) ..
Μετά από 30 χρόνια καπνίσματος ..... δώστε μου δύναμη..

 

Δεν έχω τόσο μεγάλα cravings όσο αυτά που περιγράφεις, κάπνιζα και τα μισά χρόνια, αλλά αυτό που βοηθάει εμένα σε τέτοιες στιγμές είναι να θυμάμαι τα αρνητικά του τσιγάρου. Και δεν μιλάω για τα γενικά αλλά πιο ειδικά, εμένα ας πούμε με ενοχλεί πολύ ή βρώμα που αναδύει ένα τασάκι, τα ρούχα κλπ.
Αυτοί οι λόγοι είναι που με κρατάνε. Δεν είμαι κιόλας από αυτούς που λένε πως μετά από λίγο καιρό ατμίσματος σου βρωμάει το τσιγάρο. Είμαι δυο μήνες σχεδόν χωρίς τσιγάρο αλλά ξέρω πως αν καπνίσω και μπω σε σύγκριση, ή εμπειρία του καπνίσματος θα κερδίσει κατά κράτος. Γι αυτό κρατάς τους λόγους που θες να κόψεις το κάπνισμα, και το άτμισμα το έχεις σαν βοηθητικό χόμπι. Κι εννοείται πολύ νερό. :D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1134 στις: Ιουλίου 31, 2016, 16:27 »
18άρα , ζήτησα 24 αλλά δεν είχαν .
Είπα θα το ξεπεράσω .
Πιθανότατα θα χρειαστεί να πάρεις κάποιο mod και φυσικά ατμοποιητή. Θα δείς ότι ακόμα και με 6άρα νικοτίνη θα είσαι ΟΚ. Επίσης αν σε ενοχλούν οι γεύσεις δοκίμασε σκέτη βάση.....κατά την προσωπική μου άποψη δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από μια καλή σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1135 στις: Ιουλίου 31, 2016, 16:50 »
Μέσα στην εβδομάδα δρομολογείται και αυτό ..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2016, 16:55 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1136 στις: Ιουλίου 31, 2016, 17:00 »
Εχω μπει στη τρίτη εβδομάδα με η.τ. αλλά ώρες ώρες θέλω να καπνίσω οτιδήποτε βρίσκεται γύρω μου ..
Παρενέργειες ?? σκέψεις: αν το τραπεζάκι το κόψω σε λωρίδες και το τυλίξω σε χαρτάκι.... μπορώ να το καπνίσω;
Ισως λίγο ο λαιμός μου να ξεραίνεται αλλά το αντιμετωπίζω (ρεκόρ, 4 ποτήρια νερό χωρίς στάση) ..
Μετά από 30 χρόνια καπνίσματος ..... δώστε μου δύναμη..

 
Δεν χαλασε κι ο κοσμος να ξεχαρμανιασεις με ενα τσιγαρο, αρκει το Η.Τ. να αντικαταστισει το τσιγαρο εν τελει... Αυτη ειναι η ιδεα. Αμα νιωθεις πως θες να καπνισεις τοσο σου μενουν αποθυμενα και θα καταληξεις στο κανονικο και θα παρατησεις το ηλεκτρονικο σιγουρα. Κανε ξεχαρμανιασε απλα βαλε ορια μην κανεις μα**κιες.

Εγω τα εκανα μαζι κανονικο και ηλεκτρονικο με το ηλεκτρονικο πιπιλα για να ξεσυνηθισω να στριβω και να το ελλατωσω δεν με ενοιαζε καν να το κοψω. Οταν εκανα ηλεκτρονικο πολυ μου ελειπε η πισσα που μου γεμιζε/λυγιζε τα πνευμονια και καπνιζα. Τωρα δεν θελω να καπνισω καν ομως βδομαδες τωρα, το απεχθανεται κιολας ο οργανισμος μου γιατι βρωμαει το κανονικο. Ισως βοηθησε πως πηρα και αερατο ατμοποιητη με 2πλη αντισταση και με καλυπτε σε σημειο που με αρρωσταινε η νικοτινη που επαιρνα... οποτε που να θελω τσιγαρο μετα. Σφηχτες τζουρες παντως σε ηρεμους ατμοποιητες δεν με καλυπτουν ουτε καν.

Εν κατακλειδι καθενας το κανει με δικο του τροπο κι εγω δεν ειμαι των ακρων. Της λογικης του το κοβω μαχαιρι δεν ημουν ποτε. Ο δικος μου τροπος λειτουργησε σε μενα ισως σε σενα και σε αλλους να ειναι αλλιως. Ενα τσιγαρο παντως δεν εχω θεμα να κανω οταν θελω ουτε θα το στερηθω αν το ζητησει ο οργανισμος μου, απλα δεν θελω να το ξανακανω συνηθεια ουτε συνεχομενα τσιγαρα. Το ηλεκτρονικο εχει παρει την θεση του τσιγαρου τωρα καθαρα, αυτο εχει σημασια.

edit: Η νικοτινη δεν παιζει τοσο ρολο για μενα. Πρωτα βλεπεις τι ατμοποιητη θες και μετα τι νικοτινη χρειαζεσαι. Με Gemini ειμαι στο 6 τωρα και σιγα σιγα θα παω προς τα 3 γιατι παιρνω τοσο ατμο που ειναι βαρυ. Σε serpent mini εχω 6 και θελω να ανεβω. Σε απλο σφηχτο ατμοποιητη θα χρειαζομουν 12-18-24 λογικα ουτε που ξερω.. Προς το παρον ειμαι καλα εδω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2016, 17:11 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος staikosn1

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1137 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:57 »
Οταν ξεκινησα με την bebeka 6% εθιστηκα στην γευση της και εκανα 3 τανκακια την ημερα!
Αυτο που παρατηρησα ηταν ταχυκαρδια οπως και τοτε που καπνιζα!
Αλλαξα αντισταση στον atlantis σε 1.8 clapton για τσιγαριδιες και μειωσα την ποσοτητα του υγρου!
Επανηλθα πραγματικα!

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1138 στις: Αυγούστου 02, 2016, 16:21 »
Οποτρ κανω 11-12 mg vikotηνη σε ναυτιλο εχω αδυναμια ζαλη ασταθεια κ πτωση της πιεσης .. Γενικα κανω 9 και 6 mg αλλα πηρα 12 Αρι για να κανω λιγοτερα μλ . εχει τυχει σε κανεναν ;ς κ αν ναι τι κανετε για να νιωσετε καλυτερα ;;ενω αν αυμισω τ ιδιο υγρο σε k1 π.χ. ολα ειναι μια χαρα ..

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1139 στις: Αυγούστου 02, 2016, 16:41 »
Πατρίδα,  η προσπάθεια είναι να κατέβουμε σε νικοτινη. 
Μην ανεβαίνεις, εγώ ξεκίνησα με 0,9 μετά 0,6  , 0,3  ,και τώρα 0,1 και τις περισσότερες ώρες της ημέρας 0% με γλυκερινη φαρμακείου! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem