vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tol1as, chkontog, I.P, ZoeM

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1140 στις: Αυγούστου 02, 2016, 23:45 »
ναι ετσι ειναι αλλα τ θεμα ειναι να κανουμε και λιγοτερα μλ οταν κατεβουμε κ οχι να ανεβαινουμε σε μλ και τ συνολο των μγ να ειναι ιδιο!! γενικα πως καταλαβαινει καποιος οτι πρεπει να ριξει τ νικοτηνη τ?

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1141 στις: Αυγούστου 02, 2016, 23:58 »
Δεν υπάρχει πρέπει. Καλό το να κατεβαινουμε, τώρα αν η αυξημένη νικοτινη σε κρατάει μακάρι από το κτ, που αυτό είναι το ζητούμενο, όλα οκ. Να κατέβεις όταν απομακρύνεται η σκέψη του κ.τ. και η έλλειψη νικοτίνης δεν σου φέρνει "κακές σκέψεις "

Η ταπεινή γνώμη μου πάντα. 

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1142 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:46 »
Οποτρ κανω 11-12 mg vikotηνη σε ναυτιλο εχω αδυναμια ζαλη ασταθεια κ πτωση της πιεσης .. Γενικα κανω 9 και 6 mg αλλα πηρα 12 Αρι για να κανω λιγοτερα μλ . εχει τυχει σε κανεναν ;ς κ αν ναι τι κανετε για να νιωσετε καλυτερα ;;ενω αν αυμισω τ ιδιο υγρο σε k1 π.χ. ολα ειναι μια χαρα ..
Μην αγχωνεσαι να ριξεις τη νικοτινη ή τα ml. Ο γαμπρος μου ειχε βαλει προγραμμα γερμανικης πειθαρχιας και σε 6 μηνες πηγε απο 12 σε 0. Το αποτελεσμα ειναι οτι τωρα καπνιζει! :laugh1:
Με το πασο σου...αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να μεινουμε μακρυα απο το επαρατο...
Εγω τη 12αρα δεν την αντεχω. Μουδιαζει το στομα μου και μου χαλαει ολη τη γευση του υγρου...

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1143 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:56 »
ειναι προτιμωτερο να κανεις λιγα ml παραπανω αλλα να νοιωθεις εσυ καλα.σημαντικο ρολο στην νικοτινη παιζει και ο ατμοποιητης.σε καποιον κανεις με ανεση 12αρα και σε αλλον η 12αρα σε στελνει

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1144 στις: Αυγούστου 03, 2016, 01:39 »
Καλησπέρα παιδιά
έκλεισα ένα χρόνο στον ατμο πριν απο μερικες ημερες και αυτο που εχω παρατηρησει ολο αυτο το διαστημα,ειναι:α)ενα ενοχλητικο και επιμονο κολλημα στον λαιμο σαν φλεμα(sorry),σχεδον μονιμα,β)εντονη ξηροστομια και στεγνη-ξεραμενη μυτη(αν και πραγματι η οσφρηση εχει βελτιωθει παρα πολυ),γ)φουσκωμα μαλλον οταν κανω υγρο με πολυ vg.Εχω διαβασει οτι υπαρχουν και αλλοι με τα ιδια περιπου συμπτωματα,καθως και που μπορει να οφειλονται,δεν ξερω ομως αν και αλλοι εχουν αυτο το κολλημα στο λαιμο συνεχως οπως εγω.

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1145 στις: Αυγούστου 03, 2016, 02:07 »
Εγώ αυτο που εχω κσι σίγουρα οφείλεται στο ατμισμα
και την υψηλή περιεκτικότητα VG απο τα DIY υγρά μου, είναι η υγρασία στη μύτη και κολλωδες κακατσιδοκακαλα  :))

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1146 στις: Αυγούστου 03, 2016, 02:54 »
To πρωτο 2ημερο μουδιασε η ακρη της γλωσσας μου.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1147 στις: Αυγούστου 03, 2016, 05:40 »
α)ενα ενοχλητικο και επιμονο κολλημα στον λαιμό 
β)εντονη ξηροστομια και στεγνη-ξεραμενη μυτη
γ)φουσκωμα μαλλον οταν κανω υγρο με πολυ vg.

Η φυτική γλυκερίνη, ή αλλιώς VG, είναι πολύ υγροσκοπική, δηλαδή απορροφάει την υγρασία. Πίνοντας περισσότερο νερό σε καθημερινή βάση θα βοηθήσουν ή / και εξαλείψουν τα α) και β). Τώρα σχετικά με το γ), πρέπει μάλλον να βρεις τη χρυσή τομή στην αναλογία vg/pg

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1148 στις: Αυγούστου 03, 2016, 07:37 »
Πινω αρκετο νερο και τα υγρα που κανω ειναι κυριως 50:50 (δεν ξερω αν μπορω να τα αναφερω και αν εχει σημασια ποια ειναι).Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν φευγει με τιποτα,δεν καθαριζει ο λαιμος οπως με το τσιγαρο και την γνωστη πρωινη αποχρεμψη...

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1149 στις: Αυγούστου 05, 2016, 14:41 »
Τωρα αυτο δε ξερω αν π9αει στις παρενεργειες η απλα στους ατμοποιητες  αλλα εχω παρατηρησει το εξεις κουφο : με cubis και αντιστασεις ss316 (ειτε αγοραστες ειτε diy) οταν παιζω σε χαμηλες θερμοκρασιες (κατω απο 220 c ) με υγρα 50-50 μου φερνει βηχα!
Αυτο συμβαινει και νε vtc mini και με cuboid (υποθετω μετρανε σωστα τη θερμοκρασια, τουλαχιστο με τις μαμισιες κεφαλες).
Με ιδια αντισταση ιδια θερμοκρασια ιδια watt σε v4 kayfun και σε subtank καθως και στα ντριπερακια μου κανενα προβλημα. Επισεις στους cubis με θερμοκρασια υψηλοτερη παλι οολα καλα... οκ ειναι λιγο κουλο αλλα συμβαινουν κι αυτα...

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος georgeapbt

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1150 στις: Αυγούστου 05, 2016, 14:48 »
Έχω παρατηρησει πως κατα το ατμισμα με επιστομιο μεταλλικο βγαζω αυτρες στο στομα.. Με κοκκαλινο καμια παρενεργεια.. Τωρα δεν ξερω αν αυτο συγκαταλεγεται στις παρενεργειες...

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1151 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:01 »
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ.  Ρε μπας .. 
Γιατί αυτό είναι το μόνο που με ξενερώνει στο ατμισμα, οι αφθες στον ουρανίσκο  ...


Κατά την ταπεινή μου γνώμη  πάντα. 

Αποσυνδεδεμένος georgeapbt

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1152 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:30 »
Αλλαξε επιστομιο φιλε.. δοκιμασε κοκκαλινο η οτιδηποτε αλλο σε βολευει..

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 05, 2016, 22:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1153 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:42 »
Όσο παράδοξο και να ακούγεται, το μέταλλο συγκεντρώνει πολύ μεγαλύτερες ποσότητες βακτηρίων στην επιφάνειά του διότι είναι περισσότερο πορώδες.
Το πιο προφανές παράδειγμα είναι τα υπολείμματα τα οποία παρατηρούμε στα επιστόμια μετά από λίγες ώρες χρήσης, τα οποία δημιουργούνται κυρίως από το σάλιο μας. Κάποιοι άνθρωποι, μάλιστα, έχουν μεγαλύτερη συγκέντρωση ενζύμων στο σάλιο τους, με αποτέλεσμα τα υπολείμματα να συγκεντρώνονται σε υπερβολικό βαθμό.
Οι περισσότεροι θα έχουμε παρατηρήσει πως η συγκέντρωση αυτών είναι πολύ μεγαλύτερη και συχνότερη στα μεταλλικά επιστόμια, σε σύγκεριση με PMMA, POM, καρμπονικά, ακρυλικά, κλπ.
Εκεί, λοιπόν, οφείλονται και οι ελαφράς μορφής μολύνσεις που προκαλούνται στο στόμα γενικότερα.

Κοινώς, καθημερινό πλύσιμο των επιστομίων (μέσα και έξω), καλό στέγνωμα, όπως επίσης και του ανώτερου μέρους των ατμοποιητών μας σε περίπτωση που ατμίζουμε με χαμηλά επιστόμια, με αποτέλεσμα τα χείλη μας να ακουμπάνε και στον ατμοποιητή. Σε περίπτωση που έχουμε πιει κάποιο ρόφημα ή έχουμε φάει φαγητό, πρέπει να πλυθούμε σωστά πριν χρησιμοποιήσουμε τον ατμοποιητή μας. Επίσης, βάζοντας τον ατμοποιητή στη τσέπη, ή χύμα στη τσάντα, εννοείται πως δε θα έχει επιθυμητά αποτελέσματα... Τέλος, η στοματική υγιεινή, είναι αυτονόητη...
Συχνότερο πλύσιμο του εξοπλισμού μας!

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1154 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:51 »
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ.  Ρε μπας ..
Γιατί αυτό είναι το μόνο που με ξενερώνει στο ατμισμα, οι αφθες στον ουρανίσκο  ...


Κατά την ταπεινή μου γνώμη  πάντα.

Ίσως...ίσως και να εμπλέκεται ο εξοπλισμός μας...

Ρίξε μια ματιά και σε άλλες αιτίες: http://vaping.gr/index.php/topic,3938.msg963067.html#msg963067 

Διόρθωση συνδέσμου
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 05, 2016, 16:02 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios