vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, PsykieG, lagoudakis, Sergios

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1095 στις: Ιουνίου 24, 2016, 15:32 »
Νέο κρουςμα. Δεν σε παει ρε φίλε το ατμισμα.. Ξεκινά το κάπνισμα μπας και στρώσεις :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1096 στις: Ιουνίου 24, 2016, 18:19 »
εε οκ....  εγώ λέω να σταματήσετε να σχολιάζετε και να είστε offtopic... εγώ έγραψα αυτό που μου συμβαίνει και όχι για να έρθετε εσείς και να αρχίσετε να μου  την λέτε και από πάνω με τα ειρωνικά σας σχολια..! ένταξη παραέγινε το κακό...!!!  

φιλικά πάντα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2016, 18:24 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1097 στις: Ιουνίου 25, 2016, 01:12 »
Παιδια εγω οταν δεν εχω ατμισει καιρο και το χει ξεσυνηθισει το συστημα μου εχω προβλημα. Ο λαιμος μου απο την μονιμη υγρασια του ατμου (?) ευαισθητοποιείτε πολυ και παθαίνει λοιμωξη. Το χω παθει καθε φορα ως τωρα (3-4 φορες). Οταν με περασει το αρχικο αυτο, ολα καλα. Και τον ατμοποιητη τον ελυνα και τον εβραζα πριν τον χρησημοποιησω οποτε δεν φταιει αυτο.
Εχω γενικα αερατους ατμοποιητες παντως οποτε το ντουμανι ειναι μεγαλο και αποτομο. Πιστευω αν ειχα κατι πιο ελαφρυ δεν θα χα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1098 στις: Ιουνίου 25, 2016, 04:02 »
εε οκ....  εγώ λέω να σταματήσετε να σχολιάζετε και να είστε offtopic... εγώ έγραψα αυτό που μου συμβαίνει και όχι για να έρθετε εσείς και να αρχίσετε να μου  την λέτε και από πάνω με τα ειρωνικά σας σχολια..! ένταξη παραέγινε το κακό...!!!  

φιλικά πάντα :)
Ο οργανισμος σου παντως Ακη ηταν ανοθευτος πριν ξεκινησεις τον ατμο. Δεν ξέρουμε ακόμη τι προκαλεί το ατμισμα.
 Καλο θα ηταν να την δεις κι αλλιώς τη δουλεια...
 Εισαι πολυ νεος να χαλιεσαι ΕΙΤΕ με ντουμανια-καπνου ΕΙΤΕ με ντουμανια-ατμου.
Εμείς οι περισσοτεροι ειχαμε χρονια στο καπνισμα. Ειναι βλακεια ενω ησουν απο σποντα καπνιστης να κανεις ατμο. Για ποιον λογο; 
Εισαι τοσο νεος και εχεις τοσα πραγματα να κανεις στη ζωη. 
Τα συμπτωματα που εχεις ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ για να συνεχιζεις στην ιδια ροτα στον ατμο. 
Αυτα. Εδω φορουμ ιντερνετικο ειναι δεν μπορουμε να μιλησουμε σαν ανθρωποι... 

Εσυ ξερεις πώς να φροντισεις  τον εαυτό σου ;)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1099 στις: Ιουνίου 25, 2016, 14:01 »
@zelatini: πια πολλά συμτώματα? στην αρχή ok έπαθα ένα σοκ και σίγουρα ήτανε περισσότερο άγχος και όχι από το ηλεκτρονικό τσιγάρο σε καμια περίπτωση...! και αυτό δεν το λέω εγώ αλλα ο πνευμονολόγος..

σήμερα είναι ok ο λαιμός μου ήτανε θέμα του υγρού είχε πολύ μέντα.!!!

απλά μια απαλή βραχνάδα την έχω πάντα...!! πράγμα που δεν με απασχολεί καθόλου...!

ίσος να φταίει και ο θυροειδής πάνω σε αυτό το θέμα...! θα το ψάξω και θα ρωτήσω γιατρό φυσικά...!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2016, 15:39 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1100 στις: Ιουνίου 26, 2016, 13:14 »
παιδια με 200ml ατμισματος τον μηνα σε 2mg νικοtinh  θα εχω κανα θεμα λετε;

εμπεριστατομενες -ιατρικες απαντησεις θελω 8)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1101 στις: Ιουνίου 26, 2016, 13:24 »
Καί ιατρικές καί εμπεριστατωμένα ..Χμμμ  λίγο δύσκολο τό βλέπω νά απαντηθεί τό ερώτημα σού μόνο από γιατρούς τού φόρουμ..
Εγώ ατμιζω 300 έμελ μηνιαίως στά 8 mg χωρίς κανένα θέμα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1102 στις: Ιουνίου 26, 2016, 14:43 »
Η ΜΗ-εμπεριστατωμένη ΜΗ-ιατρική απάντηση είναι πως τα 200ml/μήνα ειναι φυσιολογική κατανάλωση και τα 2mg είναι χαμηλή περιεκτικότητα σε νικοτινη. Οπότε με βάση τις εμπειρικές παρατηρήσεις, δε θα έχεις πρόβλημα.

Το φόρουμ (και γενικοτερα το Ιντερνετ) δεν είναι τόσο κατάλληλο μέρος για εμπεριστατωμένες και ιατρικές απαντήσεις. Εδώ είμαστε απλοί χρήστες κατά κύριο λόγο. Αν γενικότερα έχεις ανησυχίες σχετικά με το θέμα, θα πρότεινα να απευθυνθείς σε γιατρό που θα του εξηγήσεις αναλυτικά το ιστορικό σου.

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1103 στις: Ιουνίου 26, 2016, 14:58 »
απάντηση είναι πως τα 200ml/μήνα ειναι φυσιολογική κατανάλωση και τα 2mg είναι χαμηλή περιεκτικότητα σε νικοτινη. Οπότε με βάση τις εμπειρικές παρατηρήσεις, δε θα έχεις πρόβλημα.




αυτο και μονο μου φτανει. 
νομιζα οτι ειμαι νεροχυτης με τα 200ml αλλα οκ , πάμε εις ανωτερα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1104 στις: Ιουνίου 26, 2016, 16:00 »
παιδια με 200ml ατμισματος τον μηνα σε 2mg νικοtinh  θα εχω κανα θεμα λετε;

εμπεριστατομενες -ιατρικες απαντησεις θελω 8)


200 ml και αγχώνεσαι?  εγώ κάνω τουλάχιστον 500ml ++ αν κάτσω και τα υπολογίσω...  το πρόβλημα που έχω? κανένα...!!! 

πνευμονικές πάντα με 3mg σε κλητό και tsunami...   άνετα αν μου αρέσει ένα υγρό κάνω και 25ml/ημερα... :)  

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1105 στις: Ιουνίου 26, 2016, 16:31 »

το πρόβλημα που έχω? κανένα...!!!

Αυτό που δεν μπορώ να αποφασίσω είναι αν δουλεύεσαι μόνος σου ή μας δουλεύεις όλους ομαδικώς.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1106 στις: Ιουνίου 26, 2016, 16:57 »
Ρε Άκη, εσύ είσαι μια παρενέργεια μόνος σου!

παιδιά ειλικρινά θα τρελαθώ...! είχα 2 εβδομάδες να ατμισο υγρό με νικοτίνη και πήρα πρόσφατα ένα με 3 νικοτίνη..  όπου συνηθίζω και κάνω κάποιες φορες..  το βάζω μέσα στον τρίτον 2 με κεφαλή clapton 0.5 και πνιγόμουνα συνεχεια δεν το άντεχα με τίποτα...  ήτανε λες και καπνίζω πρώτη φορα ένα πράγμα.. από χτες τώρα μετά από 3-4 ml που έκανα μήπως και συνηθίσω με έχει πιάσει παρα πολύ το στομάχι μου και ανακατεύομαι...  είναι δυνατόν από χτες να έχω το στομάχι μου λόγο τις νικοτίνης? η μήπως απλά έχω τόσο άγχος που μου μπήκανε σκέψεις ότι έπαθα δηλητηρίαση?  :))

edit: νομιζω ειμαι καλα τωρα...  :tongue_smilie:

εγώ από την ημέρα που ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο θυμαμε έκανα περίπου 2μλ την ημέρα και ήμουνα μια χαρά...! μετά που αγόρασα subtank mini  τότε έφτασα να κάνω έως και 15ml  την ημέρα αυτή την στιγμή νιώθω πολύ άσχημα.... που κολησα τόσο άσχημα γ@#ώτο....  

σχεδόν όλη την ημέρα σκευτομε το ηλεκτρονικό τσιγάρο και πάντα θέλω να το έχω μαζί μου και να ντουμανιάζω ασταμάτητα....  

γενικα θέλω να το σταματήσω η τουλαχιστων να το ελατώσω αυτό το πράγμα και δεν μπορώ... και περνώ μηδενική νικοτίνη γιατί με την 6άρα που έκανα έφτασα πάλι τα 12ml  σε ένα βράδυ.....

και τώρα σκευτομε να καταλήξω να κάνω 3-4 τσιγάρα την ημέρα παρα 15μλ την ημέρα....  :/

τώρα εδώ και 2 μέρες αφού έφυγαν όλες η αλλεργίες με τα σπυράκια στα χερια έχω ένα σφύριγμα στην αναπνοή και στεγνώνει συνεχεια ο λαιμός μου...  βεβαια δεν αισθάνομαι καμια δυσκολία ούτε καν δύσπνοια... είναι περίεργο... ίσος να είναι κάποιο κρύωμα..  θα σταματήσω τις πνευμονικές για λίγο διάστημα να δούμε πως θα πάει..!

όταν ξεκίνησα το ατμισμα και ακόμα μετά από 2 μήνες περίπου έχω κάποιες ενόχλησης αλλα βαρέθηκα να δινω σημασία... όσο ασχολούμαστε τόσο χειρότερα είναι και τα πράγματα τα κάνουμε χειρότερα.... ;)

αυτή την στιγμή για παράδειγμα είμαι κρυωμένος με το λαιμό μου και μπούκωμα αλλα με υγρό που έχει δυνατή μέντα μου περνάει ο λαιμός... είμαι τελικά πιο τρελός από ότι νόμιζα :P  


δεν ξέρω πλέον αν ευθύνεται ο καιρός που έχουνε ξεκινήσει η αλλεργίες αλλα αυτό που ξέρω είναι ότι ποτε δεν είχα το παραμικρό... τώρα ατμίζω περίπου 1.5 μηνα σε καθημερινή βάση κάνω μέχρι και 8ml το πιο πολύ...! τώρα θα το μειώσω στα 4ml την ημερα και για οικονομία και για ασφάλεια...

λοιπόν το πρόβλημα είναι έχω πολύ έντονη φαγούρα και σπυράκια τώρα έπαθα και ένα έκζεμα ανάμεσα στο δάχτυλο του χεριού μου είναι το χέρι που κρατάω το istick το έχω σε θήκη σιλικόνης...  να είμαι αλλεργικός στην σιλικόνη? αποκλείεται.... να ενημερώσω ότι ατμίζω υγρό high VG 70/30  ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλα νομίζω ότι ευθύνεται το ηλεκτρονικό τσιγάρο σε αυτό το θέμα.. στην περίπτωση που είμαι αλλεργικός στην VG τι κάνω??? γενικά έχω ξενερώσει άσχημα... είναι ο λόγος που θα με κάνει να ξεκινήσω κανονικά το τσιγάρο πάλι...   :(

ήμουνα από τα άτομα που όταν ξεκίνησα το ατμισμα όπως είχα αναφέρει έπαθα ένα σωρό παρενέργειες μονο από την ιδέα.... λοιπόν μετά από 3 εβδομάδες ατμισματος με υγρό high VG νιώθω φαγούρα και όταν ξύνομε βγάζω σπυράκια και κοκκινίλες...  είναι κάτι ιδιαιτερα ενοχλητικό και νομίζω πως είμαι αλλεργικός πιθανόν...  παίζει να ύπαρξη εξέταση για PG/VG σε αλλεργιολόγο???

από τότε που ατμίζω  παρατηρώ μια υπνηλία όλη την ημερα... και η δοσολογία που κάνω είναι  2ml την ημερα με 0% νικοτίνη...  και υγρό high VG δεν ξέρω αν ευθύνεται το ατμισμα όμως με σιγουριά....


θα σας παρακαλέσω επίσης να μην μου πει κάποιος κόψε το ηλεκτρονικό τσιγάρο.. σοβαρά τώρα.... σκεφτείτε πως δεν μπορώ να το κόψω... όπως και όλοι μας... αν το κόψω θα αρχίσω το κανονικό και δεν θέλω....  


σκέφτηκα να πάρω λοιπόν High VG ώστε να αποφύγω το 50% τις PG που μάλλον από αυτό ένιωθα ένα γδάρσιμο στο λαιμό... τώρα είμαι ok... αλλα αυτή η υπνηλία όταν κάθομαι στο pc δεν παλεύετε όμως... έχει κανεις σας αυτό το πράγμα? θα ήθελα απλά μια συμβουλή αν κάποιος βίωνε υπνηλία από υγρό τι έκανε?


να ρωτήσω γιατρό δεν ρωτάω δεν γνωρίζει κανένας... τουλάχιστον στην ελλάδα....

το χειρότερο είναι κάτι μικρά κόκκινα σπυράκια  και έχω έντονη φαγούρα... νομίζω πως σίγουρα είναι κάποια αλλεργία....  όση έχετε αλλεργία τι κάνατε?

υπάρχει περίπτωση ρε παιδιά από το ατμισμα να πονάει το στομάχι και να έχει κάποιος διάρροια? δεν ξέρω αν οφείλεται στο "ατμισμα" αυτό το σύμπτωμα που έχω αλλα είναι περίεργο..


αυτό που με ενόχλησε είναι κάτι μικρά σπυράκια και κοκκινίλες στα χερια... τα οποια φεύγουνε άμεσα

έχω κατεβάσει λίτρα νερό... συνεχεια στεγνώνει το στόμα και έχω έντονη διψα... το έχει κανεις άλλος αυτό?

παιδιά πρόσφατα άρχισα το ατμισμα με υγρό χωρίς νικοτίνη στα 2ml που θα κάνω είμαι κομμάτια...  αισθάνομαι λες και πηρα  ηρεμιστικό χάπι... και χειρότερα... γενικά ποτε δεν έχω νιώσει τόσο χαλια πραγματικά...


επίσης σήμερα παρατήρησα και μια δυσκολία στην αναπνοή...


δυστυχώς είναι πολύ άσχημη η κατάσταση που .. και νομίζω πως θα το σταματήσω άμεσα...    :(

μπορεί να ακουστεί πολύ περίεργο αυτό... αλλα μετά από ατμισμα  αρχίζω και νιώθω σαν μεθυσμένος... δεν μου είχε συμβεί ποτε κάτι τέτοιο...  αυτό οφείλεται στο υγρό με VG/PG ίσος να με πειράζει κάτι... αλλα αυτή η κατάσταση είναι χαλια... και πιθανόν θα το σταματήσω..


η ερώτηση είναι τώρα πως θέλω να αδειάσω το λίγο υγρό που έχει μέσα και να το καθαρίσω ώστε να μην είναι μέσα για να το βάλω στην συσκευασία του...  πως θα το κάνω αυτό? με τι θα γίνει ο καθαρισμός...?


το ηλεκτρονικό τσιγάρο που έχω είναι το alterego Α6


@NobodyRankXV: περνώ μονο με 3MG νικοτίνη μερικά υγρά...!! δεν είμαι εξαρτημένος από την νικοτίνη όμως και ούτε πρόκειται... γιατί πολύ απλά περισσότερο μηδενικά κάνω  και ξεπερνάω τα 10ml την ημερα...! προσωπικά αρχικά είχα κάποιες παρενέργειες το πιο σοβαρό που με ενόχλησε ήτανε ένα πλάκωμα στο στήθος και αλλεργική αντίδραση που έβγαζα σπυράκια αλλα το συνέχισα και τώρα όλα καλά...!!  


τώρα τις τελευτές μέρες που κάνω σκέτη βάση αλλα και odin 104 στεγνώνει υπερβολικά ο λαιμός μου και κλείνει η φωνή μου...  


Αυτά τα ολίγα μας έχεις πει κατά καιρούς. Κοίτα να χαλαρώσεις λιγάκι, καλοκαίρι έχουμε, καφεδάκι, παραλία... Άσε τις συμβουλές για κανέναν άλλο που όσο να ναι, έχει λίγο παραπάνω σιγουριά για το αν έχει παρενέργειες ή όχι από το άτμισμα.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1107 στις: Ιουνίου 26, 2016, 17:37 »
Κλαίω με τις παρενέργειες του @akisgr1...

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1108 στις: Ιουνίου 26, 2016, 18:01 »

το πρόβλημα που έχω? κανένα...!!!


Κάτι ανεξήγητο συμβαίνει εδώ, κάτι που μόνο ο Χαρδαβέλας και οι Ghost Busters μπορούν να λύσουν...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1109 στις: Ιουνίου 26, 2016, 18:09 »
Οι mythbusters εννοείς μάλλον. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116138 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507522 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154845 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243958 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem