vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 2 χρήστες
stsoulos, Jorge

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1080 στις: Ιουνίου 12, 2016, 23:57 »
[..]πίστεψε με κάποιοι το βλέπουνε τελείως διαφορετικά...!! πολύ ξεκινήσανε το ατμισμα και χωρίς να είναι καπνιστές..! από την στιγμή που κάποιος είναι ενήλικας έχει το δικαίωμα να κάνω αυτό που επιθυμεί..!!
Δεν νομίζω να είναι και πολλοί. Ίσως εκτός από σένα να ήταν ακόμα ένας στο φόρουμ;
Αν θυμάμαι καλά, τα επίσημα ποσοστά είναι κάπου κοντά στο 1%.

Ας μην ξεφύγουμε από το θέμα μας όμως μιας και αυτά συζητήθηκαν σε άλλο θέμα του φόρουμ:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2022, 00:33 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1081 στις: Ιουνίου 13, 2016, 02:04 »
μονο όση ήτανε καπνιστές έχουνε παρενέργειες από το ηλεκτρονικό τσιγάρο...!!! αυτό είναι το μονο σίγουρο...

εγώ πάλι δεν ήμουνα καπνιστής και είπα να κάνω την διαφορα με το ηλεκτρονικό...! έτσι γιατί απλά ήθελα να γίνω vaper  :tongue_smilie:
Με όλο τον σεβασμό δεν θα έπρεπε να μιλάς για σίγουρα πράγματα και να κάνεις δηλώσεις, δεν είσαι κανένας ειδήμων ούτε έρευνες έχεις κάνει. Αντιθέτως είσαι ένας μη πρώην καπνιστής (κατα τα λεγόμενα σου) με το 1/4 των μηνυμάτων σου στους πίνακες υγείας, διαψεύδοντας την παραπάνω δήλωση σου πάρα πολές φορές. Μια δήλωση τέτοια είναι διαστρεβλωτική και χωρίς στοιχεία και θα έπρεπε τουλάχιστον να μπει μια ταμπέλα -προσωπική εκτίμηση-.
Όλα αυτά φιλικά και συγνώμη για το offtopic.


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1082 στις: Ιουνίου 13, 2016, 02:19 »
Καλησπερα και απο μενα!!Ειμαι νεα ατμιστρια,ακομα δεν εχω συνηθισει τον ορο,μολις 10 ημερων.Ξεκινησα το η.τ επειτα απο μια οξεια βρογχιτιδα πριν απο 20 περιπου μερες οπου ειχα μια μικρη αιμοπτυση που με φρικαρε.Μετα απο 15 μερες αντιβιωση και μια επανεξεταση που εδειξε ναμαι καλα ,φαινομενικα μουπανε,σημερα το πρωι με εναν απλο βηχα ειδα και παλι λιγο αιμα στο σαλιο.Μεχρι στιγμης στο σαλιο βλεπω ελαχιστο αιμα αν και εχω ενα ηπιο βηχαλακι.Λετε ναναι εντελει απο τα ουλα ,αν και δεν εχω δει αιμα κατα το βουρτσισμα.Παρακαλω αν καποιος ειχε κατι αναλογο γτ εχω τρομοκρατηθει!!Ε υχαριστω εκ των προτερων. Υ .Γ Ατμιζω το mas ostria της nobacco  με 6 mg και μου χει συμβει και εμενα να καταπιω λιγο υγρο νικοτινης..

Καλά θα κάνεις να επισκευθείς άμεσα τον γιατρό, το αίμα μπορεί να προέρχεται και απο κάποιο αγγείο λόγο της βρογχίτιδας, αλλά μην επαναπαύεσαι
στο τι θα πεί ο καθένας εδώ μέσα. Ειδικότερα αν έχεις παρατηρήσει ότι το αίμα δεν είναι απο τα ούλα σου.
Δεν παίζουνε με την αιμόπτυση....


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
τοσοι μηνες και ακομη αιμα στο σαλιο ακομη και το πρωι που ξυπναω να ανυσηχω δεν ξερω τη να κανω πλεον καμια βοηθεια????????

Βοήθεια ....στους γιατρούς...απο οδοντίατρο έως πνευμονολόγους.....
όπως είπα και πριν με την αιμόπτυση δεν παίζεις....ακόμα κια αν πρόκειτε για κάτι απλό.

Αποσυνδεδεμένος raniatarzan

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1083 στις: Ιουνίου 13, 2016, 09:03 »
Θα παω αυριο
specemarine
δεν παει αλλο οσο για τον πιο πανω κυριο καλυτερα να μην ξανααπαντησει σε γραφωμενα μου γιατι κατι σαν αυτον χα΄λανε το φορουμ  Δεν σχολιαζω αλλο γιατι θα γραψω πραγματα που θα μετανιωσω

Καλημέρα ! Τελικά πήγες στο γιατρό? μ ενδιαφέρει να μάθω αν τελικά είχες πρόβλημα στα ούλα σου.
σ ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος panagiotisf

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1084 στις: Ιουνίου 13, 2016, 09:45 »
οχι τιπορα ιδιαιτερο αλλα οταν το παρακανω και δεν το βγαζω απο το στομα μου μια ενοχληση στα λαιμα εχω
κυριως οταν χρησιμοποιω sub ohm , και η γευση περιοριζετε αρκετα

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1085 στις: Ιουνίου 13, 2016, 17:53 »
μονο όση ήτανε καπνιστές έχουνε παρενέργειες από το ηλεκτρονικό τσιγάρο...!!! αυτό είναι το μονο σίγουρο...

εγώ πάλι δεν ήμουνα καπνιστής και είπα να κάνω την διαφορα με το ηλεκτρονικό...! έτσι γιατί απλά ήθελα να γίνω vaper  :tongue_smilie:
Μη μας τρελάνεις...
Έχεις το παγκόσμιο ρεκόρ σε αναφορές ενοχλήσεων σε σημείο που όλοι σου λέγαμε κόψτο το ρημάδι. Όταν άρχισες το άτμισμα είχες κατασκηνώσει σε αυτό το νήμα. Τόσο πολύ που κράτησα λίστα:

1. Ενοχλήσεις στο στήθος
2. Ένιωθες "σαν μεθυσμένος"
3. Υπνηλία
4. "είμαι κομμάτια...  αισθάνομαι λες και πηρα  ηρεμιστικό χάπι... και χειρότερα... γενικά ποτε δεν έχω νιώσει τόσο χαλια πραγματικά..."
5. Έντονη κούραση
6. Δύσπνοια
7. Πόνος στο στομάχι
8. Διάρροια
9. Σπυράκια/κοκκινίλες/φαγούρα


Δεν ήταν που "έτσι απλά ήθελες να γίνεις vaper", ήταν που φοβόσουν πως θα άρχιζες για τα καλά το κάπνισμα και ήθελες κάποια άλλη εκτόνωση -πιθανόν λόγω άγχους. Τώρα το παίζεις άνετος σε νέα μέλη που ανησυχούν;
Ας σοβαρευτούμε λίγο.
:thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1086 στις: Ιουνίου 13, 2016, 20:35 »
Εχω πέσει στο πάτωμα απο τα γέλια... Ο ορισμός του τσακώνομαι με την ουρά μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1087 στις: Ιουνίου 14, 2016, 10:30 »
Aπο το πρωι δεν βγαινει η φωνη μου. Πονάει ο λαιμός και τις ελάχιστες φορες που θα βηξω, νιώθω να μου βγαινει ο φάρυγγας, πονάω βαθειά μεσα.

Καλα, σαφως και μιλάμε για ίωση που δεν εχει να κάνει με το η.τ. αναρωτιέμαι όμως αν το η.τ. το έκανε χειροτερο. Παλιοτερα δεν ειχε ξανακλεισει τοσο ο λαιμος μου.

Βριστε με οσο θέλετε, αλλα δεν εχω κόψει το άτμισμα, αλλα και χτες που δεν ημουν καλα, έκανα 1,5 μλ υγρα.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1088 στις: Ιουνίου 14, 2016, 10:53 »
μπα ! με 1,5 ml που έκανες ,δηλαδή με καμιά εικοσαριά τζούρες τι επιδείνωση να πάθεις ?
σαν να έκανες ένα δυο τσιγαράκια κρυωμένος, δε λέει κάτι
Ιωσούλα είναι όπως είπες, περαστικά !!

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1089 στις: Ιουνίου 14, 2016, 12:27 »
παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος σίγουρα δεν έχω (εκτός απο τα λογικά που έχουν προαναφερθεί)
όμως απο κάποια συγκεκριμένα υγρά (μάρκα) έχω σίγουρα.. και το επιβεβαίωσα χθές.
>:(

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1090 στις: Ιουνίου 14, 2016, 12:36 »
Aπο το πρωι δεν βγαινει η φωνη μου. Πονάει ο λαιμός και τις ελάχιστες φορες που θα βηξω, νιώθω να μου βγαινει ο φάρυγγας, πονάω βαθειά μεσα.
Αφωνία σημαίνει "στο γιατρό επειγόντως"

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1091 στις: Ιουνίου 14, 2016, 12:57 »
Ό,τι λέει ο αποπάνω, εκτός από την περίπτωση να ήσουν γήπεδο ή να άκουσες τις οικονομικές ειδήσεις :))

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1092 στις: Ιουνίου 22, 2016, 19:52 »
Ατμιστης εδώ και μια βδομάδα το σημαντικότερο που παρατηρώ είναι ότι έχω πολύ καλύτερη οσφρηση πριν δεν υπήρχε περίπτωση να μυρισω τον καπνό από το κ.τ. Βέβαια κάτι άλλο που παρατηρώ είναι ότι δεν έχω καλή γεύση όσον αφορά τον ατμό. Χρησιμοποιώ το υγρό 12 monkeys από την lamda. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. Κάποιος με παρόμοια συμπτώματα; δεν ξέρω μήπως φταίει το υγρό.

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1093 στις: Ιουνίου 24, 2016, 14:55 »
τώρα τις τελευτές μέρες που κάνω σκέτη βάση αλλα και odin 104 στεγνώνει υπερβολικά ο λαιμός μου και κλείνει η φωνή μου...   


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1094 στις: Ιουνίου 24, 2016, 15:30 »
Φτου και πάλι απ' την αρχή... :eyesplash:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326692 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios