vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 4 χρήστες
Aoratix, Jorge, Tem, Ducati.Jimakos

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1065 στις: Ιουνίου 12, 2016, 15:25 »
τοσοι μηνες και ακομη αιμα στο σαλιο ακομη και το πρωι που ξυπναω να ανυσηχω δεν ξερω τη να κανω πλεον καμια βοηθεια????????
Κατα πασα πιθανοτητα το καπνισμα καλυπτε προβλημα ουλιτιδας. Αν ειναι σε μεμονωμενα δοντια θα σου πει ο οδοντιατρος σου αν χρειαζεσαι κατι παραπανω απο καθαρισμα
Στη χειροτερη των περιπτωσεων ουλεκτομη. Αν ειναι σε ενα δυο δοντια δεν ειναι κατι φοβερο. Σε καθε περιπτωση ξερει καλυτερα οδοντιατρος.  :)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1066 στις: Ιουνίου 12, 2016, 15:43 »
Ευχαριστω για την συμβουλη του να παω σε γιατρο αλλα ειλικρινα θεωρω πως και μονη μου μπορουσα να το σκεφτω.Ο μονος λογος που αναφερω το προβλημα ειναι οτι ειμαι νεα στο σπορ και μηπως καποιος με εμπειρια ,που ταχει περασει,εχει να μου δωσει καμια εξτρα πληροφορια , !! Κατα ταλλα δεν χρειαζεται ναμαστε εριστικοι με τον φοβο του αλλου......

κοίτα, μπορεί και να μην είναι και τπτ... αλλα μπορεί να είναι και σοβαρό... φυσικά και θα σου προτείνουνε να πας σε ένα γιατρό δεν είμαστε γιατροί για να απαντήσουμε... εγώ προσωπικά αυτό που λες δεν το έχω πάθει ποτε και φυσικά θα πήγαινα άμεσος σε γιατρό... το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν κάνει για όλους...! :)  

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1067 στις: Ιουνίου 12, 2016, 15:46 »
Στη πρώτη μου προσπάθεια πριν 5 χρόνια περίπου χρησιμοποιούσα υγρό με 70%pg όπου τελικά συνειδητοποίησα ότι μου προκαλούσε μια δυσανεξία...
Πλέον με υγρά 50-50 η περισσότερο vg  είμαι μια χαρά και απλά αν το έχω πιπίλα ίσως έχω ένα ελαφρό μούδιασμα στα χείλη..
Ψήφισα ναι ελαφρά λόγω της pg

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1068 στις: Ιουνίου 12, 2016, 15:55 »
εντιτ.

Συγνώμη αν φάνηκα εριστικός απλά είναι σοβαρό και μόνο ο γιατρός θα σου πει τι κ πως,προφανώς το σκέφτηκες κ εσύ,αν αναφέρθηκες σε εμένα.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1069 στις: Ιουνίου 12, 2016, 16:09 »
Αίμα από οπουδήποτε => στο γιατρό άμεσα!  Όλοι το ξέρουμε, ναι, αλλά δεν το εφαρμόζουμε άμεσα όλοι. Από ενδιαφέρον το λέμε και με καλή διάθεση το υπενθυμίζουμε. :)

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1070 στις: Ιουνίου 12, 2016, 16:11 »
εντιτ.

Συγνώμη αν φάνηκα εριστικός απλά είναι σοβαρό και μόνο ο γιατρός θα σου πει τι κ πως,προφανώς το σκέφτηκες κ εσύ,αν αναφέρθηκες σε εμένα.
Δεν ειπα για εσενα αν εννοεις το δικο μου μηνημα εσενα σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1071 στις: Ιουνίου 12, 2016, 18:01 »
μονο όση ήτανε καπνιστές έχουνε παρενέργειες από το ηλεκτρονικό τσιγάρο...!!! αυτό είναι το μονο σίγουρο...

εγώ πάλι δεν ήμουνα καπνιστής και είπα να κάνω την διαφορα με το ηλεκτρονικό...! έτσι γιατί απλά ήθελα να γίνω vaper  :tongue_smilie: 


Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1072 στις: Ιουνίου 12, 2016, 18:09 »


μονο όση ήτανε καπνιστές έχουνε παρενέργειες από το ηλεκτρονικό τσιγάρο...!!! αυτό είναι το μονο σίγουρο...

εγώ πάλι δεν ήμουνα καπνιστής και είπα να κάνω την διαφορα με το ηλεκτρονικό...! έτσι γιατί απλά ήθελα να γίνω vaper  :tongue_smilie:

Να φανταστώ τα υγρά σου τα παίρνεις χωρίς νικοτίνη ε;

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1073 στις: Ιουνίου 12, 2016, 18:47 »
@NobodyRankXV: περνώ μονο με 3MG νικοτίνη μερικά υγρά...!! δεν είμαι εξαρτημένος από την νικοτίνη όμως και ούτε πρόκειται... γιατί πολύ απλά περισσότερο μηδενικά κάνω  και ξεπερνάω τα 10ml την ημερα...! προσωπικά αρχικά είχα κάποιες παρενέργειες το πιο σοβαρό που με ενόχλησε ήτανε ένα πλάκωμα στο στήθος και αλλεργική αντίδραση που έβγαζα σπυράκια αλλα το συνέχισα και τώρα όλα καλά...!!   


Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1074 στις: Ιουνίου 12, 2016, 19:12 »
@akisgr1
Πάντως για μη καπνιστή πιστεύω τα 10ml την ημέρα ειναι κάπως πολλά χδ 

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1075 στις: Ιουνίου 12, 2016, 19:40 »
μονο όση ήτανε καπνιστές έχουνε παρενέργειες από το ηλεκτρονικό τσιγάρο...!!! αυτό είναι το μονο σίγουρο...

εγώ πάλι δεν ήμουνα καπνιστής και είπα να κάνω την διαφορα με το ηλεκτρονικό...! έτσι γιατί απλά ήθελα να γίνω vaper  :tongue_smilie:
Ακη δεν ειμαι μπαμπας σου, απλα θα σου προτεινα να βρεις κατι διαφορετικο να σε "γεμιζει" απο το η.τ που ολο και καποιο εστω και μικρο κακο σου κανει (αφου δεν εισαι-ησουν καπνιστης) και σου αδειαζει τις τσεπες. Το η.τ δεν ειναι χομπυ-αθλημα ειναι αναγκη και εξαρτηση για εμας τους πρωην καπνιστες που απλα ελπιζουμε οι περισσοτεροι να μην καπνισουμε ποτε ξανα και καποιοι να κοψουμε και το η.τ. Εσυ γιατι να το πηγαινεις αναποδα? Δεν υπαρχει λογος. Φιλικα :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1076 στις: Ιουνίου 12, 2016, 19:59 »
μονο όση ήτανε καπνιστές έχουνε παρενέργειες από το ηλεκτρονικό τσιγάρο...!!! αυτό είναι το μονο σίγουρο... εγώ πάλι δεν ήμουνα καπνιστής και είπα να κάνω την διαφορα με το ηλεκτρονικό...! έτσι γιατί απλά ήθελα να γίνω vaper :tongue_smilie:

Εσύ δεν ήσουν που δεν ήσουν καπνιστής, μετά ήσουν, και μετά είχες 45 παρενέργειες, από άφθες μέχρι κιρσούς?

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1077 στις: Ιουνίου 12, 2016, 20:01 »
Mε 10 - 12ml την ημέρα, υγρά 50-50 και νικοτίνη 4-6mg, μετά από 3 χρόνια ατμίσματος, έχω μόνιμη φαρυγγίτιδα και τους 2 τελευταίους μήνες συνεχή καούρες, πλέον εξακριβωμένα από το άτμισμα. (οι καούρες παίζει να ξεκίνησαν από τα αρώματα)
Αίμα στα ούλα αλλά και στο πρωινό ξύπνημα στο σάλιο είχα τον πρώτο χρόνο λόγω του ότι υπήρχε περιοδοντίτιδα που δεν φαινόταν με το τσιγάρο. Το αίμα το πρωί στο σάλιο ήταν επειδή στον ύπνο μου έτριζα τα δόντια μου, (συνήθως λόγω άγχους) κάτι που το κάνω ακόμα, αλλά πλέον δεν υπάρχει αίμα λόγω θεραπείας. 
Για όσους ανησυχούν, πιστεύω πως κατά 99% είναι θέμα ούλων και με το τσιγάρο απλά είχε μειωθεί σε αυτά η ροή του αίματος. Όπως και να χει, καλό είναι να πάρουν γνώμη γιατρού.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1078 στις: Ιουνίου 12, 2016, 20:26 »
Ακη δεν ειμαι μπαμπας σου, απλα θα σου προτεινα να βρεις κατι διαφορετικο να σε "γεμιζει" απο το η.τ που ολο και καποιο εστω και μικρο κακο σου κανει (αφου δεν εισαι-ησουν καπνιστης) και σου αδειαζει τις τσεπες. Το η.τ δεν ειναι χομπυ-αθλημα ειναι αναγκη και εξαρτηση για εμας τους πρωην καπνιστες που απλα ελπιζουμε οι περισσοτεροι να μην καπνισουμε ποτε ξανα και καποιοι να κοψουμε και το η.τ. Εσυ γιατι να το πηγαινεις αναποδα? Δεν υπαρχει λογος. Φιλικα :)

και όμως είναι και  χόμπυ...! η αλήθεια πρέπει να λέγεται και να την ξέρει ο κόσμος...! αν ασχοληθείς πραγματικά και στήνεις αντίστασης clapton πάνω σε dripper και το πας σε άλλο επίπεδο τότε είναι πραγματικά άλλη φάση...! μετά δεν θες να φύγεις από αυτό...!!!!  όσο για τα λεφτά μικρό το κακό...! η φάση είναι diy...  :tongue_smilie:


πίστεψε με κάποιοι το βλέπουνε τελείως διαφορετικά...!! πολύ ξεκινήσανε το ατμισμα και χωρίς να είναι καπνιστές..! από την στιγμή που κάποιος είναι ενήλικας έχει το δικαίωμα να κάνω αυτό που επιθυμεί..!!

πλέον είμαι επίσημα ατμιστης εδώ και 5μήνες και δεν πρόκειται να σταματήσω το ατμισμα...!   :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αρκετούς βλέπω που λένε για αυτό με τα ούλα , λιγο ανησυχητικό

όση σταματάνε το τσιγάρο είναι μια φυσιολογική αντίδραση του οργανισμού για 1-2 μήνες να ματώνουνε τα ούλα.. δεν είναι θέμα του ηλεκτρονικού τσιγάρου...! 

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1079 στις: Ιουνίου 12, 2016, 22:42 »
θυμίστε μου κατι. Το φούσκωμα το προκαλεί η vg ή pg?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios