vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Aoratix, Jorge

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1050 στις: Ιουνίου 01, 2016, 13:48 »
Έψαξες μήπως τα φάρμακά σου έχουν κάποια τέτοια παρενέργεια, έστω και σπάνια;
ή ίσως αλλεργική αντίδραση σε κάτι; :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1051 στις: Ιουνίου 01, 2016, 14:11 »
    Δες αν άλλαξε κάτι στα φυτά και στα δέντρα της γειτονιάς σου και σε πειράζει το τελευταίο τρίμηνο.
    Το ότι σου είπε επιπεφυκίτιδα δεν σημαίνει ότι σε ξεπεταξε ο γιατρός απλα δεν ψάξατε μαζί τη την προκάλεσε. Συνήθως είναι αλεργική αντίδραση αυτή που επιμένει.
    Υπάρχουν πολλά αίτια επιπεφυκίτιδας. Οι ιοί είναι η πιο κοινή αιτία.
    Άλλα αίτια περιλαμβάνουν:
    • Αλλεργίες (αλλεργική επιπεφυκίτιδα)
    • Βακτήρια
    • Συγκεκριμένες νόσοι
    • Χημική έκθεση
    • Χλαμύδια
    • Μύκητες
    • Παράσιτα (σπάνια)
    • Χρήση φακών επαφής (ιδιαίτερα φακών μακράς χρήσης)
    Από το Σεπτέβριο που ατμίζεις δεν είχες κάποιο θέμα, και τώρα με τους 3 τελευταίους (παλαβους) μήνες της άνοιξης που κάνουν πάρτυ όλες αυτές οι ασθένειες, εσύ το συσχετίζεις με τον ατμό :hmmm:
    Προσπαθησε τουλάχιστον να μην κάνεις μιση μερά η κάτι για να δεις αν οντως μπορεί να φταιει κάτι από κει μεριά.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1052 στις: Ιουνίου 01, 2016, 15:06 »
Μια μικρη βοηθεια για να μη τρεχω στους γιατρους τζαμπα.ατμιζω νορμαλ 4-6 ml τη μερα.50/50 vg pg.ετοιμα υγρα.9 μηνες περιπου. :o   Εχω κοκκινα ματια :o     εδω και 3 μηνες ειδικα το πρωι και το βραδυ.μια φορα που πηγα σε οφθαλμιατρο με ξεπεταξε και καλα με μια πεφυκιτιδα και μου εδωσε σταγονες φυσικα δεν αλλαξε τιποτα.εχει καποιος παρομοιο προβλημα?
Έχω πολύ συχνά θέμα με κόκκινα μάτια, μάτια που τζούζουν, επιπεφυκίτιδα κτλ. Όλα όμως αυτά τα είχα και πρίν αρχίσω το άτμισμα και μου φαίνεται μάλιστα σε μεγαλύτερο σημείο, τουλάχιστον στο πόσο συχνά εμφάνιζα επιπεφυκίτιδα. Αυτό δεν σημαίνει οτι με βοήθησε το άτμισμα , ίσως μόνο να επηρέαζε το τσιγάρο σε έναν βαθμό (ουκ ολίγες φορές  δακρύσαμε οταν πχ μπήκε καπνός στα μάτια μας..), σίγουρα όμως αυτό που με βοήθησε είναι η προσεκτικότερη χρήση φακών επαφής, το καλό καθάρισμα τους πρίν και μετά την χρήση τους και η συχνή αλλαγή τους.
Όσο για τα κόκκινα μάτια για μένα η αιτία είναι ο υπολογιστής... Ώρες ατελείωτες.. 

Μήν ψάχνεις την αιτία στον ατμό, στο κάτω κάτω άτμιζες 6 μήνες χωρίς να έχεις τέτοιο θέμα. Ψάξε τι άλλαξες στις συνήθειες σου και σε προϊόντα που χρησιμοποιείς (πχ μάρκα φακών και υγρό) και ίσως σε πιθανές αλλεργίες (3 μήνες λές δηλαδή με το που μπήκε λιγάκι η άνοιξη).

Αποσυνδεδεμένος stam2304

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1053 στις: Ιουνίου 01, 2016, 15:19 »
Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας.χαιρομαι που δεν το εχει καποιος προς το παρων οποτε πρεπει να ψαξω αλλους παραγοντες.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1054 στις: Ιουνίου 07, 2016, 22:29 »
ατμιζω εδω και κανα χρονο ,χωρις κ.τ  αλλα γενικα ατμιζω απο πολυ παλια ,εχω καποιο διαστημα ενα πονολαιμο και φλεμα ,
πιστευω οτι φταιει η pg ,ατμιζω σε 50/50 

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1055 στις: Ιουνίου 11, 2016, 10:52 »
παιδιά ειλικρινά θα τρελαθώ...! είχα 2 εβδομάδες να ατμισο υγρό με νικοτίνη και πήρα πρόσφατα ένα με 3 νικοτίνη..  όπου συνηθίζω και κάνω κάποιες φορες..  το βάζω μέσα στον τρίτον 2 με κεφαλή clapton 0.5 και πνιγόμουνα συνεχεια δεν το άντεχα με τίποτα...  ήτανε λες και καπνίζω πρώτη φορα ένα πράγμα.. από χτες τώρα μετά από 3-4 ml που έκανα μήπως και συνηθίσω με έχει πιάσει παρα πολύ το στομάχι μου και ανακατεύομαι...  είναι δυνατόν από χτες να έχω το στομάχι μου λόγο τις νικοτίνης? η μήπως απλά έχω τόσο άγχος που μου μπήκανε σκέψεις ότι έπαθα δηλητηρίαση?  :))

edit: νομιζω ειμαι καλα τωρα...  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2016, 12:04 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος bibi

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1056 στις: Ιουνίου 12, 2016, 13:45 »
Καλησπερα και απο μενα!!Ειμαι νεα ατμιστρια,ακομα δεν εχω συνηθισει τον ορο,μολις 10 ημερων.Ξεκινησα το η.τ επειτα απο μια οξεια βρογχιτιδα πριν απο 20 περιπου μερες οπου ειχα μια μικρη αιμοπτυση που με φρικαρε.Μετα απο 15 μερες αντιβιωση και μια επανεξεταση που εδειξε ναμαι καλα ,φαινομενικα μουπανε,σημερα το πρωι με εναν απλο βηχα ειδα και παλι λιγο αιμα στο σαλιο.Μεχρι στιγμης στο σαλιο βλεπω ελαχιστο αιμα αν και εχω ενα ηπιο βηχαλακι.Λετε ναναι εντελει απο τα ουλα ,αν και δεν εχω δει αιμα κατα το βουρτσισμα.Παρακαλω αν καποιος ειχε κατι αναλογο γτ εχω τρομοκρατηθει!!Ε υχαριστω εκ των προτερων. Υ .Γ Ατμιζω το mas ostria της nobacco  με 6 mg και μου χει συμβει και εμενα να καταπιω λιγο υγρο νικοτινης..

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1057 στις: Ιουνίου 12, 2016, 13:52 »
τοσοι μηνες και ακομη αιμα στο σαλιο ακομη και το πρωι που ξυπναω να ανυσηχω δεν ξερω τη να κανω πλεον καμια βοηθεια????????

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1058 στις: Ιουνίου 12, 2016, 13:53 »
Γι αυτο το ατμισμα δεν θα γινει ποτε για τις μαζες δεν προκειτε να ξερει ο αλλος να ατμισει
Η αλλη δεν θυμοτανε τα 5 κλικ για το ανοιγμα και νομιζε οτι χαλασε και αγορασε τσιγαρα

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1059 στις: Ιουνίου 12, 2016, 13:57 »
Όσοι έχετε αίμα δεν πάτε σε ένα γιατρό καλύτερα;Λέω εγώ τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1060 στις: Ιουνίου 12, 2016, 14:12 »
Θα παω αυριο 
specemarine
δεν παει αλλο οσο για τον πιο πανω κυριο καλυτερα να μην ξανααπαντησει σε γραφωμενα μου γιατι κατι σαν αυτον χα΄λανε το φορουμ  Δεν σχολιαζω αλλο γιατι θα γραψω πραγματα που θα μετανιωσω

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1061 στις: Ιουνίου 12, 2016, 14:23 »
Γι αυτο το ατμισμα δεν θα γινει ποτε για τις μαζες δεν προκειτε να ξερει ο αλλος να ατμισει
Η αλλη δεν θυμοτανε τα 5 κλικ για το ανοιγμα και νομιζε οτι χαλασε και αγορασε τσιγαρα

Αν δινόντουσαν όσκαρ στις καλύτερες απαντήσεις, αυτή θα έπαιρνε το χρυσό βατόμουρο... :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος bibi

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1062 στις: Ιουνίου 12, 2016, 14:26 »
Ευχαριστω για την συμβουλη του να παω σε γιατρο αλλα ειλικρινα θεωρω πως και μονη μου μπορουσα να το σκεφτω.Ο μονος λογος που αναφερω το προβλημα ειναι οτι ειμαι νεα στο σπορ και μηπως καποιος με εμπειρια ,που ταχει περασει,εχει να μου δωσει καμια εξτρα πληροφορια , !! Κατα ταλλα δεν χρειαζεται ναμαστε εριστικοι με τον φοβο του αλλου......

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1063 στις: Ιουνίου 12, 2016, 14:26 »
Αν δινόντουσαν όσκαρ στις καλύτερες απαντήσεις, αυτή θα έπαιρνε το χρυσό βατόμουρο... :laugh1:
Σιγουρα αυτα θα εδινες

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1064 στις: Ιουνίου 12, 2016, 15:06 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios