vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

396 επισκέπτες, 5 χρήστες
Thankin, aalex, camber, tony1976, jim356

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος axl100

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1035 στις: Μαΐου 20, 2016, 18:18 »
Οσο μου αρεσει η VG και το ντουμανι, αλλο τοσο με ενοχλει. Πρεπει να πινω περισσοτερο νερο και δεν το μπορω καθολου.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1036 στις: Μαΐου 20, 2016, 18:24 »
Σε τι σε ενοχλει πιο συγκεκριμενα?


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2016, 18:26 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος axl100

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1037 στις: Μαΐου 20, 2016, 18:38 »
Η γλυκερινη ειναι πολυ υγροσκοπικη, στεγνωνει καθε υγρασια και σε αφυδατωνει πολυ γρηγορα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1038 στις: Μαΐου 20, 2016, 23:16 »
Εγώ πάντως οι μόνες παρενέργειες που είχα μέχρι τώρα εδώ κι έναμιση χρόνο ήταν στους φίλους μου.
Σταμάτησαν να έρχονται να δούμε μπάλα γιατί δεν τους αφήνω πια να καπνίζουν στο σαλόνι...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1039 στις: Μαΐου 21, 2016, 14:08 »
@e-spy θεος!!!!!  :))

εγώ πάλι από παρενέργειες νομίζω πως όλα είναι στο μυαλό μου σήμερα είμαι καλά πάλι...!!!! και ατμίζω!  

δεν φταίει το ηλεκτρονικό τσιγάρο.. φταίει ότι μας ψεκάζουνε καθημερινά...!!! τουλάχιστον αν πιστεύεις ότι σε ψεκάζουνε δεν έχεις και παρενέργειες...    :))
 
σήμερα ατμίζω μέντα σκέτη σε 90% VG δροσερή αναπνοή για γερά πνευμονια...!!!! 

μέχρι και η πνευμονολόγοι θα πάθουνε πλακα μαζί μου...!!    :D
 


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1040 στις: Μαΐου 21, 2016, 17:54 »
Δηλαδη εσείς που πιστεύετε το αντίθετο τι είσαστε γιατροι και το υποστηρίζετε έτσι απλα; Τοτε γιατι ζητάτε τη γνωμη τους; Κάντε του κεφαλιού σας αμα ειναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

αν ειμασταν στην Αγγλια θα μας τα γραφανε οι ιδιοι οι γιατροι στο βιβλιαριο ...εδω σου λενε καλυτερα το τσιγαρο :wall:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1041 στις: Μαΐου 22, 2016, 01:21 »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! 
Επιστημονική έρευνα: «Η εισπνοή ατμού βλάπτει τον πνεύμονα όσο η εισπνοή καθαρού αέρα»


διαβάστε περισσότερα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1042 στις: Μαΐου 22, 2016, 04:31 »
Καλημέρα. Εγώ μετά το πρόβλημα που προέκυψε με τα ούλα μου κ το οποίο εγώ προσωπικά το αποδίδω στην ανευθυνότητα που έδειξα όταν "έμπαινε" το υγρό απ το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο στόμα μου ...έχω φοβηθεί κ γύρισα πάλι στα 15 κανονικά τσιγάρα κ ηλεκτρονικό μετά φόβου καμιά 20 τζούρες τη μέρα...Οι γιατροί φυσικά κ δε μπόρεσαν να το αποδώσουν πουθενά...μόνο μία παραδέχτηκε ότι η "τοξικότητα" της νικοτίνης κ ότι άλλο υπάρχει εκεί μέσα θα μπορούσε να προκαλέσει αυτό στα ούλα μου.
Μη γελιόμαστε..είμαστε πειραματόζωα....ο καθένας όπως του αρέσει κ όπως του βγαίνει καλύτερα στη τελική.
Τα μπουκώματα στο λαιμό κ τον βήχα ειδικά τα  απέκτησα κ γω σε παλιότερη προσπάθεια να κάνω ηλ. τσιγ. Τότε χρησιμοποιούσα το Tobacco /Nobacco με 18αρα νικοτίνη.. Τωρα που χρησιμοποιούσα τα "νούμερα" της nobacco ήταν καλύτερα.
Και κάτι άλλο ... η μάνα μου έχει πίεση ...μέχρι τώρα στα 60 της ζάχαρο δεν είχε..'Οταν της αγόρασα ηλ. τσιγ. κάποια στιγμή το ζάχαρό της ανέβηκε στα ύψη , νομίζω 160...Έκανε τη σκέψη κ με ρώτησε αν θα μπορούσε να φταίει το ηλ. τσιγ. Της είπα αποκλείεται...έως ότου είδα κ άλλους να έχουν τις ίδιες διερωτήσεις...Και κει είπα ρε...θα τη στείλω τη μάνα..Γιατί σας ρωτάω ...υπάρχει κανείς ειδικός να μου πει ότι δεν υπάρχει καμία σχέση ανάμεσα στο ηλ .τσιγ. κ στο ζάχαρο?
΄Ερευνες παιδιά...χρειάζονται έρευνες...να το κάνουμε (το ηλ. τσιγάρο) κ να μη μας τρώει η αγωνία....
Χαιρετώ.

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για το ζάχαρο εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3185.msg897699.html#msg897699
Εκεί μπορείς να διαβάσεις και τη γνώμη κάποιων γιατρών. Η επικρατούσα άποψη είναι ότι ακόμα κι αν η γλυκερίνη ανέβαζε το ζάχαρο όσο η ζάχαρη (που δεν το κάνει), και πάλι οι επίπτωση θα ήταν ελάχιστη λόγω μικρής ποσότητας.

Κάποια μηνύματα που ήταν προσωπικές παραθέσεις διαγράφηκαν. Υπάρχουν και τα ΠΜ.

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1043 στις: Μαΐου 22, 2016, 11:52 »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
Επιστημονική έρευνα: «Η εισπνοή ατμού βλάπτει τον πνεύμονα όσο η εισπνοή καθαρού αέρα»


διαβάστε περισσότερα
Βεβαια καλο θα ηταν αυτο εαν δεν εχει μπει να ειναι στο θεμα με τις ερευνες. Για να το σχολιασω κιολας ;D

Αποσυνδεδεμένος stam2304

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1044 στις: Μαΐου 31, 2016, 22:53 »
Μια μικρη βοηθεια για να μη τρεχω στους γιατρους τζαμπα.ατμιζω νορμαλ 4-6 ml τη μερα.50/50 vg pg.ετοιμα υγρα.9 μηνες περιπου. :o   Εχω κοκκινα ματια :o     εδω και 3 μηνες ειδικα το πρωι και το βραδυ.μια φορα που πηγα σε οφθαλμιατρο με ξεπεταξε και καλα με μια πεφυκιτιδα και μου εδωσε σταγονες φυσικα δεν αλλαξε τιποτα.εχει καποιος παρομοιο προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1045 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:25 »
Stam2304 καλησπέρα καταρχήν! Το διάβασες καλά το παρόν νήμα απ την αρχή; Μπορεί να υπάρχει κάτι παρόμοιο...Εάν δεν μπορες βέβαια λόγω...ματιών θα το κάνω εγώ  :yes:
Έχεις αποκλείσει άλλυς παράγοντες; Σκονες, υπολογιστές,οθονες, κούραση...3 μήνες είναι βέβαια αρκετό διάστημα.
Την ακολούθησες πιστά.τη θεραπεία;

Εάν επιμένει καλό θα είναι να πας πάλι αλλά αυτη τη φορα σε αλλο γιατρο. Δικη μου γνωμη. Απλα σκεφτομαι οτι ενω ατμιζες 9 μηνες αυτο σου παρουσιαστηκε τωρα. Ελεγξες τι παραμετρους άλλαξες στο άτμισμα; Αναλογια pg/vg , αρωμα, ποσότητα κατανάλωσης,συρμα αν κανεις επισκευασιμο;

ΥΓ: Αν έχεις χρόνο πέρνα και από εδώ να σεγνωρίσουμε καλύτερα! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 23:39 από Zelatini »

Αποσυνδεδεμένος stam2304

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1046 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:35 »
Σευχαριστω φιλε για την απαντηση.κοιτα,τα εχω κανει αυτα που ειπες. συρματα τα εχω κανει ολα.σκονες κτλ δεν πιστευω.το γραδω εδω μονο και μονο να δω αν υπαρχει προιστορια σε καποιον αλλο.τι να σου πω για τους 3 μηνες μπορει να ειναι και λιγο παραπανω και να το εδωσα τωρα σημασια.

Αποσυνδεδεμένος axl100

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1047 στις: Ιουνίου 01, 2016, 00:12 »
Μια μικρη βοηθεια για να μη τρεχω στους γιατρους τζαμπα.ατμιζω νορμαλ 4-6 ml τη μερα.50/50 vg pg.ετοιμα υγρα.9 μηνες περιπου. :o   Εχω κοκκινα ματια :o     εδω και 3 μηνες ειδικα το πρωι και το βραδυ.μια φορα που πηγα σε οφθαλμιατρο με ξεπεταξε και καλα με μια πεφυκιτιδα και μου εδωσε σταγονες φυσικα δεν αλλαξε τιποτα.εχει καποιος παρομοιο προβλημα?
Παιζει να εχεις αφυδατοθει? Παιρνεις φαρμακα που προκαλουν στεγνωμα? Μονο τα ματια σου ειναι κοκκινα η εχεις και ξηροστομια?

Αποσυνδεδεμένος stam2304

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1048 στις: Ιουνίου 01, 2016, 00:15 »
Οχι φιλε μου αφυδατωση αποκλείεται.τα μονο φαρμακα που παιρνω ειναι στατινες.μονο κοκκινα ματια εχω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1049 στις: Ιουνίου 01, 2016, 13:48 »
Επειδή παρακολουθώ το θέμα από την αρχή του, δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί ξανά κάτι παρόμοιο. Πάνε και κάτι χρόνια βέβαια...
Πάντως σίγουρα δεν έχει αναφερθεί σε βαθμό που να αξίζει να το συμπεριλάβει κανείς στις πιθανές παρενέργειες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios