vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

547 επισκέπτες, 1 χρήστης
Milarepa

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος blue

  • **
  • 117
  • la Vita e bella
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 20:21 »
μικρες μικρες κοκινιλες σε πολλα σημεια του σωματος. σαν μικρα σπυρακια αλλα χωρις πιον. σαν τσιμπηματα κουνουπιων περιπου. εχω αποκλισει καθε πιθανοτητα αλλου παραγωντα εκτος απο το PG... δεν εφαγα τιποτα παραξενο  . κουνουπια αποκλιετε να ηταν. δεν ακουμπησα κατι η καπου.. αρα απο pg
Άστα αδελφέ και εγώ μια από τα ίδια,στην πλάτη βγάζω.νόμιζα ότι φταίνε τα halo πήρα nobacco & nobaco mustique και πάλι τα ίδια.Λέω να παραγγείλω σκέτη vg να δω τι θα γίνει και ίδωμεν!! stand and fight!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #286 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 20:22 »
ΑΣΤΑ!!! και
 νομιζα οτι ημουν ο μονοσ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2011, 17:24 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος blue

  • **
  • 117
  • la Vita e bella
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #287 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 20:26 »
To tribeca που εκανα με πόναγε στο στομάχι ψηλά σαν φούσκωμα κάτι τέτοιο..

Αποσυνδεδεμένος argy1

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #288 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 16:48 »
Χαιρετω την παρεα, νεο μελος και νεος ατμιστης.Καπνιζα συγκεκριμενο καπνο εδω και 8 χρονια περιπου και μια βδομαδα τωρα ατμιζω απο ενα joyetech ego-t με ecopure rich.Πολυ ευχαριστημενος καθως αθλουμε κιολας και εχω δει τρομορη διαφορα στην αναπνοη μου και στην αντοχημου . (μην φανταστειτε οτι καπνιζω πολυ,θελω ενα μπουκαλακι ecopure το μηνα με το ρυθμο που το βλεπω να κατεβαινει)Εχω παρατηρησει καποιες αλλαγες στον οργανισμο μου,οι οποιες ισως να μην ειναι απο το η.τ. αλλα το κ.τ. η και κατι αλλο, τα αναφερω για να διασταυρωσουμε γνωμες μιας και οι ειδικοι, παρολο που θα επρεπε, μας αφηνουν στην αγνοια.Εχω λοιπον ξυροδερμια στο προσωπο,ηπιας μορφης και μια αισθηση δυσκιλιοτητας.Παλια δηλαδη οταν μου ερχοταν επρεπε να μεταφερθω "στο ραντεβου" τα αμεσως επομενα 3 λεπτα αλλιως ειχα προβλημα.Τωρα λοιπον ναι μεν παω καθε μερα αλλα οχι με τοση ανεση οπως πρην.Αυτα περιμενω να ακουσω τη γνωμη σας και καλως σας βρηκα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2011, 17:21 από argy1 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #289 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 16:53 »
Φιλε καλησπέρα αν εχεις την καλοσυνη περνα πρωτα απο δω να μας συστηθεις να σε γνωρισουμε..

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 17:05 »
Μετα απο 20 μερες ατμισματος, αποχαιρετω την PG μεχρι νεοτερας. Εβγαλα κατι σπυρακια σαν ακμής και μου την εδωσε  :laugh1:   :wall:

Το δυστηχημα ειναι οτι δεν εχω βρει ακομα καποιο αρωμα σε VG που να μου ταιριαζει οποτε θα την φουμαρω σκετη τις επομενες μερες και ελπιζω να με καλυψει.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:44 »
Ταπινη μου γνωμη...Σαν νεοι ατμιστες θεωρω πως πρεπει να παρετε 2 ειδη βασης 1 vg και 1 pg αν ειναι χωρις γευσεις ακομα καλυτερα
Στην συνεχεια δοκιμαζετε 5-6 μερες την καθε μια, και βλεπετε αν εχετε δυσανεξια καπου και στην συνεχεια παιζετε εσεις με οτι θελετε.Εγω συγκεκριμενα ειχα δυσανεξια στην vg παρολου που tα υγρα  που επαιρνα ειχαν ελαχιστη vg.
Δεν ξερω αν συζητηθηκε το εξης.Πχ εγω μπορει να εχω μια αλεργια σε καποια γευση (πχ στις πρωτες υλες που χρησιμοποιουν για το turkish blend)οποτε θεωρω πως αμα καποιος ατμισει καθαρη Pg η vg τοτε θα δει που εχει,αν εχει καποια δυσανεξια-αλεργια
Θελω και την συμβουλη παλαιωτερων μελων... :respect:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:01 »
εγω ηθελα να ηξερα εαν καποιος απο εμας οσο ειμασταν καπνιστες, ασχοληθηκε με το εαν τον πειραζει κατι απο το κ.τ. :hmmm: δηλαδη κατι απο τις ουσιες του τις καρκινογονες οπως ασχολουμαστε εδω για vg  και pg :laugh1:(μαλλον πρεπει να ανοιχτει αλλο θεμα γιαυτο, συγνωμη εαν ειμαι off θεματος)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:21 »
Ταπινη μου γνωμη...Σαν νεοι ατμιστες θεωρω πως πρεπει να παρετε 2 ειδη βασης 1 vg και 1 pg αν ειναι χωρις γευσεις ακομα καλυτερα
Στην συνεχεια δοκιμαζετε 5-6 μερες την καθε μια, και βλεπετε αν εχετε δυσανεξια καπου και στην συνεχεια παιζετε εσεις με οτι θελετε.Εγω συγκεκριμενα ειχα δυσανεξια στην vg παρολου που tα υγρα  που επαιρνα ειχαν ελαχιστη vg.
Δεν ξερω αν συζητηθηκε το εξης.Πχ εγω μπορει να εχω μια αλεργια σε καποια γευση (πχ στις πρωτες υλες που χρησιμοποιουν για το turkish blend)οποτε θεωρω πως αμα καποιος ατμισει καθαρη Pg η vg τοτε θα δει που εχει,αν εχει καποια δυσανεξια-αλεργια
Θελω και την συμβουλη παλαιωτερων μελων... :respect:

Ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός μάλλον.
Αλλά και όσοι δεν το κάνουν, μπορούν να ομαδοποιήσουν συμπεράσματα. Δηλ. ακόμα και σε έτοιμα υγρά όταν βλέπει κάποιος ότι ό,τι έτοιμο με PG και να ατμίσει, έχει πρόβλημα ενώ με τα έτοιμα με VG δεν έχει (ή το αντίστροφο), βγάζει κάποια συμπεράσματα. Το θέμα είναι ότι δεν συνηθίζονται και πολύ τα έτοιμα με VG ή συνήθως είναι σε μείξη και των δύο.

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:25 »
εγω ηθελα να ηξερα εαν καποιος απο εμας οσο ειμασταν καπνιστες, ασχοληθηκε με το εαν τον πειραζει κατι απο το κ.τ. :hmmm: δηλαδη κατι απο τις ουσιες του τις καρκινογονες οπως ασχολουμαστε εδω για vg  και pg :laugh1:(μαλλον πρεπει να ανοιχτει αλλο θεμα γιαυτο, συγνωμη εαν ειμαι off θεματος)

Mια μικρη Offtopic  παρενθεση θα σου πω μιας και που ειμαι ψηρας,τι παρατηρησα με περιπου 800 τζουρες (εχω την μπαταρια με την Lcd ) καθημερινα ητ μονο καποια φλεματα το πρωι,τιποτα αλλο αλλα περασα απο μια διαδικασια δοκιμης πολλων γευσεων-βασεων και εχω καταληξει καπου.Με τις ιδιες τζουρες με το κτ ειχα πιεση που εφτανε στον θεο,φλεματα που κρατουσαν 2-3 ωρες μετα το ξυπνημα,πονο στην πλατη,λαχανιασμα μονο και μονο που περπατουσα 100 μετρα,μαυρους κυκλους,λιγη ενεργεια και χρονια ιγμοριτιδα.
Δεν ξερω αν ακουγομαι σαν διαφηστικη καμπανια υπερ του ητ(ειμαι νεος ατμιστης 2 μηνων σχεδον) αλλα τουλαχιστον για το κτ ξερω τι φταιει για καθε προβλημα που μου δημιουργουσε

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:34 »
εννοω οτι το κ.τ. μας εγραφε ταμπελα στο πακέτο οτι παθαινεις καρκίνο, οτι θα πεθανουμε, οτι θα μεινουμε ανίκανοι :confused1:  :laugh1: και τίποτα δεν μπορουσε να μας σταματήσει απο το να το πάρουμε, τωρα με το η.τ. λεμε με ποναει ο λαιμος μου ας πουμε και πολλυς κοσμος δεν θελει και πολυ να πει..α, κανει κακο στο λαιμο το η.τ και να επιστρεψει στο κ.τ :idiot1: ας συνεχισουμε την κουβεντα ομως στο αναλογο θεμα γιατι εδω ειναι για αλλο λογο, ξεφυγαμε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 16:27 »
Ταπινη μου γνωμη...Σαν νεοι ατμιστες θεωρω πως πρεπει να παρετε 2 ειδη βασης 1 vg και 1 pg αν ειναι χωρις γευσεις ακομα καλυτερα
Στην συνεχεια δοκιμαζετε 5-6 μερες την καθε μια, και βλεπετε αν εχετε δυσανεξια καπου και στην συνεχεια παιζετε εσεις με οτι θελετε.Εγω συγκεκριμενα ειχα δυσανεξια στην vg παρολου που tα υγρα  που επαιρνα ειχαν ελαχιστη vg.
Δεν ξερω αν συζητηθηκε το εξης.Πχ εγω μπορει να εχω μια αλεργια σε καποια γευση (πχ στις πρωτες υλες που χρησιμοποιουν για το turkish blend)οποτε θεωρω πως αμα καποιος ατμισει καθαρη Pg η vg τοτε θα δει που εχει,αν εχει καποια δυσανεξια-αλεργια
Θελω και την συμβουλη παλαιωτερων μελων... :respect:

Σωστος. Αληθεια τι δυσανεξια σου παρουσιασε η VG?

Εγω μετα απο 2 μερες σκετη VG εχω καποια βελτιωση στα σπυρακια που πιθανολογω οτι προηλθαν απο PG.

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 16:43 »
βηχας ολο το βραδυ και ενα μπουκομα στα πνευμονια, αλλα ενταξει ζω και χωρις την vg εχω φτιαξει γευσεις με απιστευτα hitakia στον λαιμο με καθαρη pg  :laugh1: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 19:14 »
μιας που ατμιζω κοντα εναμιση  μηνα σερη και χωρις να εχω βαλει τζουτα κτ στο στομα μου ειπα να δωσω μια ευκαιρια ακομα στην vg.Λοιπον απο εχθες που εφτιαξα ενα μιγμα με 60%pg -40%vg νιωθω jet!!μαλλον χωρις να ξερω ,υποθετω πως οταν ατμιζα καθαρη vg και καπνιζα και 5-6 κτ την μερα με ενοχλουσε(ξερος βηχας και μπουκωμα).Οποτε παιδες πριν καταληξετε καπου σιγουρευτειτε πως εχετε κοψει το κτ για 3-4 μερες(ταπεινη μου γνωμη) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 21:15 »
Ατμίζω 2+ χρόνια και ακόμα η PG με πειράζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 911 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589761 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6972 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13553 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711