vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

479 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, teo77, aalex, e-akapnos, thanos1071

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 17:57 »
πως ειναι αυτες οι κοκκινιλες για πες?γιατι ειχα κ εγω μια αλλεργια αλλα μπορει να ηταν κατι αλλο
εκτος pg η vg....με μια κρεμα κ δεν εχω ξαναβγαλει τιποτα..

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 17:59 »
μικρες μικρες κοκινιλες σε πολλα σημεια του σωματος. σαν μικρα σπυρακια αλλα χωρις πιον. σαν τσιμπηματα κουνουπιων περιπου. εχω αποκλισει καθε πιθανοτητα αλλου παραγωντα εκτος απο το PG... δεν εφαγα τιποτα παραξενο  . κουνουπια αποκλιετε να ηταν. δεν ακουμπησα κατι η καπου.. αρα απο pg

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:07 »
Το έχω ξαναδιαβάσει. Μάλλον είσαι από τους λίγους αλλεργικούς στην PG.
Δοκίμασε σκέτη VG.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:10 »
αυτο ψαχνω... υγρα που να εχουνε VG αλλα δεν βρισκω... Απλα κατασταλαξα στο tribeca που μ αρεσει παρα πολυ και απο οτι ξερω δεν βγενει σε VG  :'(. εχετε λινκ με υγρα που να ειναι μονο VG η και PG - VG? πιστευω πως τα σκετα PG μου κανουν αυτα τα προβληματα... και αμα δεν ειχα αυτο το πλακωμα στο στηθος θα συνεχιζα να φουμαρω PG aλλα οσο νανε με τρομαζει!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:12 »
Ελλάδα είναι τα ecopure της Intellicig που τα έχει το Funstore. Μόνο VG.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:13 »
Δες και απο αυτο το site http://www.inaweraflavours.com/en/

Μπορεις να παραγγειλεις μια βαση νικοτινουχα μονο vg να προσθεσεις το αρωμα σου
και εισαι ετοιμος.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:15 »
Ελλάδα είναι τα ecopure της Intellicig που τα έχει το Funstore. Μόνο VG.
κανα καλο απο το ecopure εχεισ να μου προτινεις? μην αρχιζω να δοκιμαζω 300 υγρα παλι μεχρι να κατασταλαξω σε καποιο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:25 »
Το Regular είναι πιο ουδέτερο. Το Rich έχει πιο πολλή γλυκάδα και μυρίζει λίγο σαν μαλλί της γριάς (καμένη ζάχαρη). Αν πάρεις από αυτά, πάρε τα με λίγο περισσότερη νικοτίνη από ο,τι τα PG γιατί η VG έχει μικρότερο χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:26 »
Το Regular είναι πιο ουδέτερο. Το Rich έχει πιο πολλή γλυκάδα και μυρίζει λίγο σαν μαλλί της γριάς (καμένη ζάχαρη). Αν πάρεις από αυτά, πάρε τα με λίγο περισσότερη νικοτίνη από ο,τι τα PG γιατί η VG έχει μικρότερο χτύπημα.
σε ευχαριστω κατα τοπιστηκοτατος. και το τρibeca σαν μαλλι τησ γριας μυριζει :) αρα θα προτιμησω αυτα τα 2 μου μ ανεφερες!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:55 »
Απλά το rich είναι υγρό που κουράζει σχετικά εύκολα. Γευστικά δεν έχει κάποια σχέση με το Tribeca. To regular είναι πολύ ουδέτερο και λογικά δεν θα σε κουράσει εύκολα. Επισημαίνω ωστόσο ότι υπάρχουν και ατμιστές που δεν μπορούν να ανεχτούν την ουσιαστικά απροσδιόριστη γεύση του regular.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #280 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:58 »
Απλά το rich είναι υγρό που κουράζει σχετικά εύκολα. Γευστικά δεν έχει κάποια σχέση με το Tribeca. To regular είναι πολύ ουδέτερο και λογικά δεν θα σε κουράσει εύκολα. Επισημαίνω ωστόσο ότι υπάρχουν και ατμιστές που δεν μπορούν να ανεχτούν την ουσιαστικά απροσδιόριστη γεύση του regular.
κοιτα δεν εχω ιδιαιτερεσ προτιμησεις.. ετσι κ αλλιως τωρα ποια κανα μηνα θα ατμιζω και μετα θα το σταματισω και το ατμισμα. ξυνιλα να μην μου φερνει το υγρο και να μην με λιγωνει. και απο κει κ περα ολα κομπλε  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #281 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:59 »
Φίλε Μανώλη. Αν έχεις κι άλλες ερωτήσεις για τα ecopure, εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,70.0.html
Για να μην ξεφύγουμε κι άλλο εκτός θέματος.

ETIT: Α! ΟΚ. Πολύ καλό αυτό. Καλή επιτυχία.  :)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #282 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 19:00 »
ετσι κ αλλιως τωρα ποια κανα μηνα θα ατμιζω και μετα θα το σταματισω και το ατμισμα

Mακάρι φιλε στο ευχομαι.... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος dnm

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #283 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 13:52 »
Βρε σύντεκνοι, να ρωτήσω κάτι  :hmmm: Ατμιζω τρεις μέρες τώρα... Έχω μια μόνιμη λασπιλα στο στόμα, φουσκομαρα και το έντερο μου δουλεύει υπερωρίες... Θα δοκιμάσω και άλλα υγρά (χρησιμοποιώ υγρά της nobacco) και ευελπιστώ να διορθωθεί η κατάσταση. 'Άλλοι συνατμιστές, που ατμίζουν κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα, μπορούν να μας ενημερώσουν για το πώς αισθάνονται , το στόμα τους, την γεύση τους, την όσφρηση κτλ. Δεν μπαίνω στην διαδικασία αν είναι υγειές ή όχι διότι δεν είμαι γιατρός για να τοποθετηθώ... και θεωρώ ότι πρέπει σε τέτοια θέματα να είμαστε όσο υπεύθυνοι γίνεται.
Πραγματικά όμως  μια άποψη  ενός ειδήμων πιστεύω θα ήταν καλοδεχούμενη απ΄όλους.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 19:27 »
Ελλάδα είναι τα ecopure της Intellicig που τα έχει το Funstore. Μόνο VG.

Και τα Natura σκετη VG δεν ειναι;Μονο που περα απο ενα μαγαζι στο Κορυδαλλο δεν ξερω που αλλου πουλανε..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589738 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7440 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313684 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13547 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711