vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #345 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 21:31 »
Ειπαμε, παιζει ρολο και το πόσο ατμιζουμε. Αν το εχουμε πιπιλα ολη μερα, σε λιγες ωρες θα εχουμε χασει αρκετα την αισθηση της γευσης και του χτυπηματος, ο,τι υγρο και να εχουμε. Απλά, σε άλλα λιγο και σε άλλα πολυ. Και μετα ψαχνουμε πιο δυνατα εργαλεια. Αυτο τουλαχιστον εχω καταλαβει εγω, ενα μονο μηνα ατμιστης.

Αποσυνδεδεμένος dedeva

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #346 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 21:40 »
Ναι ρε παιδια ευχαριστω ...... αλλαξα ατμοποιητη και να..... το αρωμα επανηλθε!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #347 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 21:58 »
Να υποθέσω οτι με υγρό χωρίς νικοτίνη η αίσθηση  του χτυπήματος απλά δεν υπάρχει?? η έχουν χαλάσει ολοι οι ατμο μου?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #348 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 22:00 »
...μαλλον δεν υπαρχει - ειναι αποτελεσμα της αισθησης που εχει η νικοτινη στο λαιμο ::)

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #349 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 22:08 »
μιλάμε ειναι σαν να ατμιζω αερα κοπανιστω,,,  :tongue_smilie:
και λέω εινξαι δυνατών  και οι 2 οι ατμο εσι ξαφνικά

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #350 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 22:25 »
ΔΤο παράξενο είναι οτι ενώ γενικώς δεν έχουν αναφερθεί στο φορουμ ιδιαίτερα προβλήματα με φουσκώματα, εγώ κ η σύζυγός μου τα έχουμε έντονα.
και μένα παράξενο μου είχε φανεί γιατι το είχα και γω το πρόβλημα!
Ειχα ενα eGo-T και ειχα μεγαλο προβλημα αερίων! Πριν μια βδομάδα πήρα ένα μοντ, που δουλεύει πολυ καλυτερα και λόγω επισκευάσιμου ατμο ΔΕΝ κανω πλεον τις μεγάλες και μακρόσυρτες τζόυρες που έκανα! Αποτέλεσμα? ΤΕΡΜΑ τα αέρια και η αεροφαγία! Οι τζούρες μου ειναι πλεον πολυ πιο κοφτές και μικρές λογω μεγαλύτερου χτυπήματος με τα ιδια mg, και δεν χρειάζεται να είναι μεγάλες! Μηπως είναι το ίδιο και με εσάς? μηπως αλλαγή σε κατι αλλο θα σας έκανε καλο? ας πουν και οι παλαιότεροι τη γνωμη τους μη σας παρω στο λαιμο μου με εξοδα, αλλα εμενα αυτό μου συνέβη.

Αποσυνδεδεμένος stergios25

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #351 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 22:48 »
Γειά σας κ απο μένα! Άρχισα το η.τ. εδω κ ένα μήνα. Το πρώτο καιρό όλα καλα, ξυπνούσα άλλος άνθρωπος! Εδω κ μία βδομάδα άλλαξα υγρά κ πήρα΄ovale ενω στη αρχη μου αρέσανε έπειτα δε ξέρω τι μου φταίει! Μήπως ΄έχει να κάνει με το PG γιατι είδα οτι αυτη τη ουσια περιέχουν τα υγρα της ovale. Διορθώστε με εαν κάνω λάθος. Εαν βοηθάει έριξα κ τη νικοτινη περνοντας υγρο με μηδεν αλλα τίποτα μου φαίνεται πολύ βαρύ.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #352 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 23:13 »
alexmach, ευχαριστώ. Κι εγώ κάπως έτσι το βλέπω. Ίσως το mini & more δεν έχει για εμάς το κατάλληλο χτύπημα, αποτέλεσμα να τραβάμε πολλές και μακρόσυρτες τζούρες και να μη χορταίνουμε (έστω και με 18αρα νικοτίνη). Εγώ κάπνιζα με 0.1 mg και τώρα τη 18άρα την έχω πιπίλα και δε καταλαβαίνω τίποτα. Έχεις να προτείνεις κάποιο σετ τσιγάρου? Διαβάζω το φόρουμ ατέλειωτες ώρες από 1/12 κ άκρη δε βγάζω...  Ευχαριστώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #353 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 23:15 »
το mini & more το εχω δοκιμασει και μου φανηκε καλο το χτυπημα με 18.
και καπνιζα μαρλμπορο λαιτς

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #354 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 13:47 »
καλημερα καιν χρονια πολλα τον τελευταιο τον καιρο με γνωστα υγρα με pg εχω γδαρσιμο πονο και φλεμα ειδικα αν το εχω και λιγο πιπιλα σας εχει τυχει να γυρισω σιγα σιγα σε vg η σε 50-50 ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #355 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 15:26 »
Σε μενα η PG δημιουργεί έναν ελαφρύ ερεθισμό στον λαιμό και μια αίσθηση φλέματος, το οποίο όμως δεν μπορώ να το βγάλω, ούτε ξερω αν πράγματι υπάρχει. Για δοκιμή, γέμισα δυο κάρτο, ένα με σκέτη VG και ένα με σκέτη PG (χωρίς άρωμα, χωρίς νικοτίνη) και τα άτμιζα περίπου για μια ώρα το καθένα σχεδόν πιπίλα. Είναι σαφές για μένα ότι την αίσθηση αυτή μου τη δημιουργεί η PG. Δεν παρατήρησα καμμιά διαφορά στο "χτύπημα", απλά η VG είναι ακόμα πιο γλυκιά. Παρατηρώ επίσης ότι η VG για να σου έρθει σωστά το άρωμα σε σχέση με την PG χρειάζεσαι σχεδόν διπλάσια ποσότητα, ενω 3-4% μου αρκεί στη PG, στη VG πρέπει να πάω 8% ή ακόμα και 10% για τα ίδια αρωματα. Υπάρχει και γενικώς μια κουβέντα για την PG, και μια τάση να καταταχτεί από τις αβλαβείς ουσίες, στις υπό ερωτηματικό. Η κουβέντα αυτή κυρίως γίνεται για τα καλλυντικά που περιέχουν PG.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #356 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 22:00 »
καλημερα καιν χρονια πολλα τον τελευταιο τον καιρο με γνωστα υγρα με pg εχω γδαρσιμο πονο και φλεμα ειδικα αν το εχω και λιγο πιπιλα σας εχει τυχει να γυρισω σιγα σιγα σε vg η σε 50-50 ευχαριστω εκ των προτερων
Αμα σε ενοχλει η PG- οπως και εμενα,
η επιλογη ειναι μονοδρομος.....σκετη VG ::)

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #357 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 22:23 »
εεε γιαννη δεν ειναι και μονοδρομος εγω παρατήρησα οτι ειχα προβλημα με τιν PG και τωρα που κανω 50-50 ειμαι μια χαρα ουτε φουσκομαρες ουτε ξινίλες εχω πλεον

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #358 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 22:28 »
......εμενα μου φερνει φαρυγγιτιδα η PG ακομα και 80 VG - 20 PG.....κατι που δεν το
επαθα ποτε μου - ουτε καν με κτ ::)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PG και VG στη χρήση.
« Απάντηση #359 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 22:03 »
Aυτο με τα ουλα το εχω παρατηρησει και εγω
Οπως επισης το φουσκωμα οταν ατμιζω πολυ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10922 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589652 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313629 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13540 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711