vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 01:26 »
....ριξε μια ματια και κανε και μηνυμα για βοηθεια εδω    ::)

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 10:39 »
Χαιρετώ την όμορφη παρέα και ευχαριστώ για τις γνώσεις που μου προσφέρατε μελετώντας το φόρουμ ατέλειωτες ώρες από 1/12 που έγινα μέλος.
Νέοι στο χώρο εγώ και η σύζυγός μου, σταματήσαμε το κ.τ. πολύ σύντομα και σχετικά άνετα θα έλεγα, κάνοντας στροφή στο η.τ.. Ατμίζουμε mini & more και δοκιμάσαμε 19 γεύσεις και παραλλαγές νικοτίνης μέχρι να καταλήξουμε στο τι μας ικανοποιεί. Κανένα πρόβλημα προσαρμογής, εκτός του οτι νοιώθουμε κι οι δύο φούσκωμα, αέρια, και "ειδικά εφφέ" ήχων στη κοιλιακή χώρα. Δοκιμάσαμε στην αρχή υγρά με PG της Nobacco και αφού είχαμε τα φουσκώματα, δοκιμάσαμε VG υγρά της Flavour Art. Δοκιμάσαμε διαφορετικά επίπεδα νικοτίνης από 0 - 18 mg, χωρίς να αλλάξει κάτι. Ατμίζουμε περίπου 1 ml ημερησίως. Το πρόβλημα είναι πολύ ενοχλητικό και αφού είμαστε ικανοποιημένοι από το η.τ. δεν θέλουμε να εγκαταλείψουμε. Ψάχνουμε για λύση. Μήπως είναι κάτι προσωρινό, αφού ατμίζουμε λίγες μέρες και στη συνέχεια εξαλειφθεί?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος notos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 10:51 »
ατμιζω απο 23/9  ποτε ποτε εχω ενα γουργουρισμα στην κοιλια, και σιγουρα δεν ειναι απο την πεινα.. :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:19 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 20:54 »
@sensk3, notos

Γνωστη, νομιζω, παρενεργεια της VG. H PG παλι ψιλο ξεραινει το λαιμο. Δοκιμαστε ενα υγρο που να περιεχει αναλογια κ των δυο ωστε να ελαχιστοποιησετε τις παρενεργειες τους...Αλλοι βεβαια δεν αντεχουν καθολου την PG και ατμιζουν υγρα που εχουν μονο VG, θεμα γουστου. Εγω, ξεκινωντας με ενα Mystique που εχουν 80% PG και 20& VG, μου ξηρανε πολυ το λαιμο τις πρωτες μερες κ το αραιωνα με ενα υγρο atmo με αναλογια 40 PG 60 VG αλλα αρχισα να εχω τα "φουσκωματα" και "αερια" που περιογραφετε.
Ωστοσο ομως, φαινεται πως ο λαιμος μου συνηθισε τη PG κ τωρα ξαναατμιζω το αρχικο Mystique χωρις προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 20:59 »
τα γουργουρίσματα κ τα εφε τους τα εχω και εγω νομιζω οτι μετα από πολλές
μαρτυριες πρεπει να ειναι αποτέλεσμα των υγρων κ μπορει κ του μεταβολισμου
που γίνεται στην vg :yes:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:47 »
Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δοκιμάσαμε όπως είπα και PG και VG. Nobacco & Nobacco Mystique (PG+VG) καθώς και VG από Flavour Art. Άρα και η Pg και η VG αλλά και η μίξη τους (PG+VG) μας προκαλούν τις ενοχλήσεις. Ψάξαμε και τις παραλαγές με τη νικοτίνη αλλά τίποτε....Δεν βρίσκω τι άλλο μπορούμε να δοκιμάσουμε ή τι μπορεί να φταίει....γι' αυτό λέω μήπως απαιτείται κάποιος χρόνος προσαρμογής...?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:50 »
Τι να σου πω, αν εισαι σιγουρος οτι ειχες "φουσκωματα" κ με το Mystique....ισως δωσε λιγο χρονο ακομα μηπως προσαρμοστεις....Το σιγουρο ειναι οτι με τα Flavour Art που ειναι ΜΟΝΟ VG θα τα εχεις σιγουρα πιο εντονα.

edit: αν παλι, βλεπεις οτι δε σε ενοχλει καθλου στο λαιμο η PG, ισως να εβρισκες υγρο που να εχει ΜΟΝΟ PG; Αν και λιγο δυσκολο γιατι τα περισσοτερα ειναι η μονο VG η αναλογια PG/VG

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 14:16 »
Theodor, σ' ευχαριστώ. Δυστυχώς η σύζυγος δεν άντεξε τα φουσκώματα κ είναι έτοιμη να ξαναγυρίσει σε κ.τ. Το παράξενο είναι οτι ενώ γενικώς δεν έχουν αναφερθεί στο φορουμ ιδιαίτερα προβλήματα με φουσκώματα, εγώ κ η σύζυγός μου τα έχουμε έντονα... Εγώ κρατάω ακόμη όμως (χαχα)...

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 14:34 »
σε ενα φιλο που του εκανα δοκιμες, οσο του εβαζα VG ηταν συνεχεια στο βηχα....
Στο τελος καταληξαμε να βαζω ελαχιστη VG (ισα ισα για λιγο ντουμανι) και το υπολοιπο PG....

Τι να πω? εγω ποτε δεν ειχα προβληματα.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 14:59 »
Tornado, τα Nobacco είναι 80% PG και 20% VG. Αν τα φουσκώματα προέρχονται από το 20% VG τι να πω.... Εσύ στο φίλο σου τι ποσοστό VG έβαλες? Μήπως να αρχίσω κ εγώ να φτιάχνω υγρά? Έχεις κάποια πρόταση? (Όχι να πάρω κανένα κυβικό PG χαχα! κάτι λίγο για το πείραμα... επιβάλεται κ η αγορά άσπρης μπλούζας, γαντιών κ μάσκας? χαχα ...θα μπορώ να κυκλοφορήσω ελεύθερος ή θα με μαντρώσουνε???χαχαχαχα) Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 15:22 »
Theodor, σ' ευχαριστώ. Δυστυχώς η σύζυγος δεν άντεξε τα φουσκώματα κ είναι έτοιμη να ξαναγυρίσει σε κ.τ. Το παράξενο είναι οτι ενώ γενικώς δεν έχουν αναφερθεί στο φορουμ ιδιαίτερα προβλήματα με φουσκώματα, εγώ κ η σύζυγός μου τα έχουμε έντονα... Εγώ κρατάω ακόμη όμως (χαχα)...

Οταν το εχω πιπιλα , εχω και εγω φουσκωματα δεν ειναι τιποτα  :D

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 20:43 »
Kι εμένα τα έντερά μου κάνουν υπερωρίες. Είναι τυχαίο που δίνουν υπόθετα γλυκερίνης για την δυσκοιλιότητα? Προφανώς η VG έχει κάποια επίδραση στο έντερο.

Αποσυνδεδεμένος dedeva

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 20:57 »
Δεν ξερω ανα εχει αναφερθει και προηγουμενως αλλα θα ηθελα να παρατηρησωοτι μετά απο 15 μέρες ατμίσματος εχω χασει την ικανοτητα να ξεχωρίζω τα αρώματα των υγρων, δεν βρίσκω πια την ιδια απόλαυση, και οσο και αν αλλαζω γευσεις ολα μου φαινονται ιδια.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 21:20 »
....παιζει ρολο και ο ατμοποιητης...σε τι κατασταση ειναι ::)

Αποσυνδεδεμένος dedeva

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 21:28 »
Αχα....η αληθεια ειναι οτι δεν τον εχω αλλαξει απο την αρχη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10922 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589652 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313629 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13540 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711