vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 3 χρήστες
jim356, Kouros17, camber

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #720 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 07:21 »
Ένα καλημέρα και από μένα.
Η δικη μου άποψη είναι ότι το hybrid είναι αρκετά ευαίσθητο. Λίγο να πέσει χαλάει η μπαταρια. Και όταν λέω λίγο εννοώ λίγο. Επίσης η διάρκεια των ατμοποιητων είναι πολύ μικρή. Θεωρώ το ego-t πολύ πιο ανθεκτικό και καλύτερη επιλογή. Και εγώ κλαίω τα λεφτά που έδωσα για το hybrid. Το ego το έχω από αρχες Αυγούστου και ειλικρινά κανένα πρόβλημα.
Σκέφτομαι να κάνω και μια δοκιμη είτε με mini & more είτε με ovale elips.

Αποσυνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #721 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 09:50 »
Ένα καλημέρα και από μένα.
Η δικη μου άποψη είναι ότι το hybrid είναι αρκετά ευαίσθητο. Λίγο να πέσει χαλάει η μπαταρια. Και όταν λέω λίγο εννοώ λίγο. Επίσης η διάρκεια των ατμοποιητων είναι πολύ μικρή. Θεωρώ το ego-t πολύ πιο ανθεκτικό και καλύτερη επιλογή. Και εγώ κλαίω τα λεφτά που έδωσα για το hybrid. Το ego το έχω από αρχες Αυγούστου και ειλικρινά κανένα πρόβλημα.
Σκέφτομαι να κάνω και μια δοκιμη είτε με mini & more είτε με ovale elips.
Εμενα μου εχει πεσει 3-4 φορες και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.Μπορει καποιος να βαλει link για το πως μπορουμε να επισκευασουμε τα carto μονοι μας.Εχθες μετα απο 20 μερες αποφασισα να κανω ενα πουρακι το βραδυ.Στην δευτερη τζουρα το εσβησα.Πολυ βρωμα

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #722 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 09:57 »
Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό ή αν υπάρχει και κάποιο άλλο.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2489.0.html

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #723 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 10:03 »
Ένα καλημέρα και από μένα.
Η δικη μου άποψη είναι ότι το hybrid είναι αρκετά ευαίσθητο. Λίγο να πέσει χαλάει η μπαταρια. Και όταν λέω λίγο εννοώ λίγο. Επίσης η διάρκεια των ατμοποιητων είναι πολύ μικρή. Θεωρώ το ego-t πολύ πιο ανθεκτικό και καλύτερη επιλογή. Και εγώ κλαίω τα λεφτά που έδωσα για το hybrid. Το ego το έχω από αρχες Αυγούστου και ειλικρινά κανένα πρόβλημα.
Σκέφτομαι να κάνω και μια δοκιμη είτε με mini & more είτε με ovale elips.

Είσαι σίγουρος πως χάλασε η μπαταρία και ότι δεν μετακινήθηκε ο πόλος της προς τα μέσα και έχασε την επαφή?

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #724 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 19:55 »
Είσαι σίγουρος πως χάλασε η μπαταρία και ότι δεν μετακινήθηκε ο πόλος της προς τα μέσα και έχασε την επαφή?

Ναι είμαι σίγουρος.
Την μια μπαταρια την άνοιξα και την επισκεύασα και την δεύτερη την έκανα βίδα και φτερό αλλα δεν. Το πρόβλημα ήταν ο αισθητήρας. Μεχρι και καινούργια καλώδια πέρασα αλλα δεν..... Και αν κάποιος δει πως είναι μεσα πραγματικά το κόστος είναι γελοίο για την τιμή που την πουλάνε.

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #725 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 13:49 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ  εγω αγορασα το NOBACCO HYBRID στις 17/10/11 εκανα οτι μου ειπε ο πωλητης για την μπαταρια περιμενα και αδειασε και μετα την φορτισα ενω οταν το αγορασα η μπαταρια κρατησε περιπου 12(650mah) ωρες μετα την πρωτη φορτηση μου εχει κρατηση μια ολοκληρη μερα και συνεχιζει οσο για το γεμισμα εβαλα μια φορα και μετα απο 7 ωρες πηγα να του ξαναβαλω του εβαλα 3ης σταγωνες και αρχισε να σταζει απο κατω απο οτι καταλαβα το ενα γεμισμα  ειναι υπερ αρκετο να με κρατηση μια ολοκληρη μερα και να σημειωθει οτι το χρησιμοποιω συνεχεια, εγω προσωπικα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αν και ειναι το πρωτο ητ που παιρνω και εδω και 4ης ημερες σχεδων που το χρισημοποιω δεν μου εχει λειψη καθολου το τσιγαρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2011, 18:19 από ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #726 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 17:20 »
Μια διευκρυνιση αν γνωριζετε οι κατοχοι .Επειδη σε ενα μαγαζι μου ειπαν οτι ειναι ιδιες οι μπαταριες και μου φανηκε περιεργο θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
Η μπαταρια του Hybrid η 650αρα ειναι μικροτερη σε μεγεθος με την 1100?
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #727 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 17:26 »
Ένα καλημέρα και από μένα.
Η δικη μου άποψη είναι ότι το hybrid είναι αρκετά ευαίσθητο. Λίγο να πέσει χαλάει η μπαταρια. Και όταν λέω λίγο εννοώ λίγο. Επίσης η διάρκεια των ατμοποιητων είναι πολύ μικρή. Θεωρώ το ego-t πολύ πιο ανθεκτικό και καλύτερη επιλογή. Και εγώ κλαίω τα λεφτά που έδωσα για το hybrid. Το ego το έχω από αρχες Αυγούστου και ειλικρινά κανένα πρόβλημα.
Σκέφτομαι να κάνω και μια δοκιμη είτε με mini & more είτε με ovale elips.

εμενα παντως μου επεσε πολυ και οταν εννοω πολυ εννοω οτι μου επεσε απο το μπαλκονι και η μπαταρια δεν επαθε τιποτα απολυτως και κραταει και μια ολοκληρη ημερα οσο για των ατμοποιητη δεν εχω γνωμη ακομα καθως το εχω μονο 5 μερεσ αλλα δουλευει σαν την πρωτη μερα ακομα χωρισ καμενα και χωρισ να εχει ελατωθει ο καπνος

Αποσυνδεδεμένος Polas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #728 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 20:54 »
Μια διευκρυνιση αν γνωριζετε οι κατοχοι .Επειδη σε ενα μαγαζι μου ειπαν οτι ειναι ιδιες οι μπαταριες και μου φανηκε περιεργο θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
Η μπαταρια του Hybrid η 650αρα ειναι μικροτερη σε μεγεθος με την 1100?
Ευχαριστω!

Ναι! Είναι περίπου 3 εκατοστά μικρότερη η 650άρα!

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #729 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 12:56 »
Καλημέρα παιδιά. Νομίζω δεν είναι σωστό να γίνετε συζήτηση στο νήμα του hybrid (και μάλιστα στο επίσημο review) για πράγματα άλλα εκτός από το hybrid. Κ από ηθικής άποψης και από πρακτικής.

kontantinosix όλες σου οι απορίες για τα έτοιμα πακέτα η.τ θα λυθούν εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3522.0.html

Ότι απορίες έχεις μπορείς να κάνεις post εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3149.0.html
και εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2117.90.html

Έτσι θα λυθούν και οι δικές σου απορίες αλλά και άλλων παιδιών με παρόμοιες, ανατρέχοντας στα παραπάνω νήματα και όχι ψάχνοντας σε κάποιο άσχετο (nobacco hybrid)

Φιλικά Cris

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #730 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 15:21 »
Σωστός, crisx.  :thumpup:
Παιδιά, διαβάστε σας παρακαλώ το πρώτο μήνυμα: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3549.0.html

Αν και πρέπει να απολογηθώ γιατί είχε γίνει κάποιο λάθος στη μεταφορά και το αρχικό μήνυμα δεν ήταν αυτό. Είχαν μπει κάποια άσχετα παλιότερα πιο πριν.  :(
Τώρα διορθώθηκε.

Κάποια μηνύματα που ήταν εκτός θέματος διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #731 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 15:49 »
Ατμιζω με το hybrid εδω και 10 μερες, το πακετο ειναι αγορασμενο πριν απο 3 μηνες  :idiot1:
 
 Χθες για πρωτη φορα εμεινα απο μπαταρια το απογευμα, δηλαδη μετα απο 12 ωρες περιπου. Η αληθεια ειναι οτι ατμιζω αρκετα 2+ ml τη μερα.
 Γυρω στις 9μμ αλλαξα μπαταρια και τωρα (μετα απο 10 ωρες περιπου ατμισματος + τις ωρες του υπνου) εμεινε και η δευτερη...  :(
 
 Ειναι δυνατον να επεσε ταυτοχρονα η αποδοση τους?
Παρατηρω οτι το λαμπακι αργει 1-2 δευτερα να σβησει αφου σταματησω την τζουρα, εχει να κανει?
 
Η μπαταριες ειναι οι μεγαλες (900αρες?)

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #732 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 17:46 »
Ατμιζω με το hybrid εδω και 10 μερες, το πακετο ειναι αγορασμενο πριν απο 3 μηνες  :idiot1:
 
 Χθες για πρωτη φορα εμεινα απο μπαταρια το απογευμα, δηλαδη μετα απο 12 ωρες περιπου. Η αληθεια ειναι οτι ατμιζω αρκετα 2+ ml τη μερα.
 Γυρω στις 9μμ αλλαξα μπαταρια και τωρα (μετα απο 10 ωρες περιπου ατμισματος + τις ωρες του υπνου) εμεινε και η δευτερη...  :(
 
 Ειναι δυνατον να επεσε ταυτοχρονα η αποδοση τους?
Παρατηρω οτι το λαμπακι αργει 1-2 δευτερα να σβησει αφου σταματησω την τζουρα, εχει να κανει?
 
Η μπαταριες ειναι οι μεγαλες (900αρες?)

Ευχαριστω
Οι μεγάλες είναι οι 1100 .
Εμένα μου αντέχουν περίπου 6 ώρες αλλά ατμίζω >6ml.
Έχω 2 μπαταρίες από το αρχικό πακέτο και 3 extra αλλά σε καμία δεν αργεί το λαμπάκι να σβήσει . Μία που έκανε κάτι κόλπα (έδειχνε φορτισμένη αλλά άντεχε 2 ώρες στην αρχή και μετά καθόλου) την έστειλα για αλλαγή .

Αποσυνδεδεμένος sfiklee

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #733 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 19:57 »
ατμιζω 40 μερες με hybrid.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με το εργαλειο και με το η.τ γενικα.Καμια στερηση.
απο προχθες νομιζω οτι βρηκα το συνδιασμο που μου παει.Μπαταρια hybrid 1100 που με φτανει για 8 ωρες  ,carto απο το mini με drip-tip ,που ειναι πολυ δυνατο ,κομψο και φτηνο.Απλα θελει προσοχη να μη μεινεις απο καυσιμο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #734 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 16:17 »
Να πω και εγω τις εντυπωσεις μου απο το H.T Hybrid.
Καταρχην να ευχαριστησω τα παιδια του forum Που βοηθησαν με τις απαντησεις τους καθως και τα φοβερα reviews για την συσκευη που ηταν καταλυτικα στο να προχωρησω σε αγορα.Μακαρι η Nobacco Να το κανει αυτο με ολες τις συσκευες γιατι ενα video πραγματικα βοηθαει τον υποψηφιο αγοραστει να σχηματισει αποψη για κατι που δεν εχει δει.
5η ημερα σημερα συνεχης χρησης και χωρις Κ.Τ.
Η πρωτη μπαταρια με το πρωτο γεμισμα με κρατησε 2 ημερες (δεν ατμιζα σαν τρελος γιατι ειχα κατι ενοχλησεις στον λαιμο), η δευτερη μπαταρια κρατησε 1 ημερα γεματη και κατι και ενω ειχα ακομα υγρο ειπα να βαλω για καλο και για κακο.
Καμια διαρροη , αρκετα πλουσιος ατμος ειδικα μετα την δευτερη ημερα το cartomizer στρωνει οπως πολλοι γραφουν και βελτιωνεται και η γευση .Το μονο που ειχα ειναι 2-3 φορες συνολικα στις 5 ημερες , οτι μου ηρθε λιγο υγρο στο στομα, απλα εβγαλα το πιπακι το καθαρισα λιγο το τοποθετησα παλι εκανα 2-3 κοφτες μικρες τζουρες και επανηλθε.Δεν μπορω να το θεωργησω προβλημα δεν υπαρχει Η.Τ. τελοιο.
Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την αγορα και το προτεινω σε ολους τους νεους ατμιστες , το μονο που μενει ειναι να δω ποσες ημερες θα με βγαλει το cartomizer για να ξερω τελικα τι μου κοστιζει σε σχεση με το Κ.Τ. που εκανα.
Να ειστε ολοι καλα και καλα ατμισματα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151670 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11060 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345671 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147309 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360956 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13375 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos