vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, jim356

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #705 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:32 »
Τα κάρτο σου τα πήρες από Αθήνα ή από κάπου από την Κω;

Edit: Μάλλον εκτός Αθηνών μιας κ τα πλήρωσες 10 ευρώ το κομμάτι. Μήπως έχεις πέσει σε ελλατωματική παρτίδα του πωλητή;
Η μπαταρία σου, εάν μετά από σχεδόν κάθε τζούρα έβαζες και μια σταγόνα τελευταία όπως είπες, ενδέχεται να τα έφτυσε από διαρροή του κάρτο. Να πέσανε υγρά στην μπαταρία όπως έγινε με την petra

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #706 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:36 »
Ξεκίνησα τέλος Μαίου το ΗΤ με ovale.
Τυχαία, την ίδια μέρα, βρήκα το forum.
Με βοήθησε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ !!!
Το πρώτο πράγμα που έμαθα, ήταν το ότι έπρεπε να έχω τουλάχιστον 4 ΗΤ, για να τα ξεκουράζω. Το έκανα άμεσα...

Από τότε, άλλαξα περίπου 10-12 ατμοποιητές (καλό ποσοστό), έχω μάθει, με τη βοήθεια του forum τα... πάντα όλα και κάνω και δικά μου υγρά (πολύ οικονομία και ίδια ποιότητα).

Πάρε ένα ακόμα ΗΤ, όποιο θέλεις.  Απλά, δεν μπορείς να έχεις ένα μηχανάκι όλη μέρα, θα τα παίξει, λογικό είναι. Και σε 100 μέρες, θα με θυμηθείς...
Μείνε κοντά.  :bye: :bye: :bye:
Περιμένω νέα σου.

Αποσυνδεδεμένος Parmenion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #707 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:37 »
Τα κάρτο σου τα πήρες από Αθήνα ή από κάπου από την Κω;
Εδω απο Κω δυστηχως. Εχουν μαυρα μεσανοιχτα, οταν προτοειδα τα giant  πηρα τηλ στην αθηνα και τα παιδια εκει μου λενε οτι πρεπει να περασω απο το καταστημα να δοκιμαστη αν μπορει να τα λειτουργηση οι μπαταρια και περνω τηλ στο καταστημα στην κω να ρωτησο και με ρωταει οι υπαληλος τι ειναι τα giant.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:39
Ξεκίνησα τέλος Μαίου το ΗΤ με ovale.
Τυχαία, την ίδια μέρα, βρήκα το forum.
Με βοήθησε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ !!!
Το πρώτο πράγμα που έμαθα, ήταν το ότι έπρεπε να έχω τουλάχιστον 4 ΗΤ, για να τα ξεκουράζω. Το έκανα άμεσα...

Από τότε, άλλαξα περίπου 10-12 ατμοποιητές (καλό ποσοστό), έχω μάθει, με τη βοήθεια του forum τα... πάντα όλα και κάνω και δικά μου υγρά (πολύ οικονομία και ίδια ποιότητα).

Πάρε ένα ακόμα ΗΤ, όποιο θέλεις.  Απλά, δεν μπορείς να έχεις ένα μηχανάκι όλη μέρα, θα τα παίξει, λογικό είναι. Και σε 100 μέρες, θα με θυμηθείς...
Μείνε κοντά.  :bye: :bye: :bye:
Περιμένω νέα σου.

σκευτομαι σοβαρα να παρω το GGts πως το λενε να τελιωνο μια και εξω, μακαρι να ειναι καλο, αν και ακριβω πιστευο μακροχρονα τελικα θα ειναι η καλυτερη λυση.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #708 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:45 »
parmenion και το gg να πάρεις πάλι θα έχεις προβλήματα με τα κάρτο/άτμο. Εκτός και αν πάρεις και επισκευάσιμο ατμοποιητή. Το gg είναι κορυφαία κατασκευή αλλά δεν πάει να είναι μια μπαταριοθήκη με ρυθμιστή τζούρας και collector tank. Πάλι θα χρειάζεσαι ατμοποιητή.
Το πρόβλημα του η.τ το σοβαρότερο είναι ο ατμοποιητής. Όταν θα φύγουμε από την φιλοσοφία φυτίλι-αντίσταση-άτμισμα και πάμε στην φιλοσοφία πχ laser-άτμισμα τότε μπορεί να λυθεί οριστικά και το πρόβλημα του άτμο και το μόνο που θα θέλουμε τότε είναι μόνο υγρά και επαναφορτιζόμενες μπαταρίες

Edit: Εαν θες την άποψη μου βρες ένα φτηνό μοντάκι (δεν χρειάζεται να πας απευθείας σε κάτι πολύ ακριβό μιας και είσαι νέος ακόμα). Εαν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος τότε θα είσαι μια χαρά. Βρες και ένα Α2 κατά την άποψη μου επισκευάσιμο ατμοποιητή, καλές μπαταρίες και φορτιστή και θα εκτιμήσεις την πραγματική αξία του η.τ

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #709 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:51 »
Να πω και γω την εμπειρία μου ως κάτοχος hybrid από τις 17 Αυγούστου και αποκλειστική χρήση αυτού έως και σήμερα.
Ατμός πολύ καλός, μπαταρία που κρατάει όλη μέρα, με το hybrid πιπίλα στο στόμα μέχρι κ σήμερα. Απόδοση γεύσης επίσης πολύ καλή αν κ έχω ακούσει ότι τα τύπου ego με κουμπί στην μπαταρία αποδίδουν καλύτερα την γεύση χωρίς όμως να το έχω δοκιμάσει.
Τα κάρτο δεν βγάζουν πάνω από βδομάδα με την χρήση που τους κάνω ακόμα και με μπανάκια λογής λογής. Στην πραγματικότητα χάνουν την απόδοση τους μετά την 5 μέρα.
Τον τελευταίο μήνα λοιπόν και λόγω μείωσης του κόστους χειρούργησα το κάρτο μου, το περιεργάστηκα, πήρα κάποια αναλώσιμα και πλέον αλλάζω εγώ την αντίσταση και το φυτίλι όποτε θέλω και κρίνω οτι θέλει αλλαγή.
Εξαιτίας της παραπάνω διαδικασίας και από κακό δικό μου χειρισμό οι πόλοι και στις 2 μπαταρίες όταν βιδώνω το κάρτο πιέζονται προς τα μέσα με αποτέλεσμα να μην κάνουν επαφή. Το πρόβλημα λύνεται με το να τραβήξω προσεκτικά τους πόλους προς τα έξω με ένα λεπτό τσιμπιδάκι.
Υγρά χρησιμοποιώ του εμπορίου και δικά μου σε ποσοστό 20-80 σε συχνότητα χρήσης και με τάση να κάνω αποκλειστικά Vg.
Συμπερασματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου. Ένα ή.τ που δέχεται επεμβάσεις κ που όσες φορές ξέμεινα ήταν από κακούς δικούς μου χειρισμούς (ξέμεινα κάποιες φορές από μπαταρία και υγρά, σαν τα αυτοκίνητα ένα πράμα!)
Γεια σου crisx . Αν δεν σου κάνει κόπο, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις με λεπτομέρειες τί χρειάζεται και  πως γίνεται αυτό με τις αλλαγές σε αντίσταση και φυτίλι;

Αποσυνδεδεμένος Parmenion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #710 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:56 »
parmenion και το gg να πάρεις πάλι θα έχεις προβλήματα με τα κάρτο/άτμο. Εκτός και αν πάρεις και επισκευάσιμο ατμοποιητή. Το gg είναι κορυφαία κατασκευή αλλά δεν πάει να είναι μια μπαταριοθήκη με ρυθμιστή τζούρας και collector tank. Πάλι θα χρειάζεσαι ατμοποιητή.
Το πρόβλημα του η.τ το σοβαρότερο είναι ο ατμοποιητής. Όταν θα φύγουμε από την φιλοσοφία φυτίλι-αντίσταση-άτμισμα και πάμε στην φιλοσοφία πχ laser-άτμισμα τότε μπορεί να λυθεί οριστικά και το πρόβλημα του άτμο και το μόνο που θα θέλουμε τότε είναι μόνο υγρά και επαναφορτιζόμενες μπαταρίες

Edit: Εαν θες την άποψη μου βρες ένα φτηνό μοντάκι (δεν χρειάζεται να πας απευθείας σε κάτι πολύ ακριβό μιας και είσαι νέος ακόμα). Εαν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος τότε θα είσαι μια χαρά. Βρες και ένα Α2 κατά την άποψη μου επισκευάσιμο ατμοποιητή, καλές μπαταρίες και φορτιστή και θα εκτιμήσεις την πραγματική αξία του η.τ

ναι εχεις δικιο μαλλων για επισκευασιμο ατμοποιητη με βλεπω απλα ακομα ειμαι στο ψαξιμο και δεν ξερω τι ακριβως mod  να παρω. σκευτικα το gg και liquidator (καπως ετσι).  και κανα  φτινιαρικο τυπου ego-t για καβαντζα. Ενας φιλος αγοραρε το gg και το μεριμενουμε τωρα να το δουμε απο κοντα, πρεπει να ξερεις οτι ειμαστε καμια 20αρια ατομα ατμιστες εδω και μονο που δε με δειρανε επιδη τους ειχα πει να παρουν το hybrid  :)) :)).
Εχω ξεσκιση τα foroum τις τον τελευταιο καιρω και βασικα καταληγω σε διο λυσεις gg kai povari. ασε εμπλεξα  :)) :)) :))


εχεις κανενα link gia to A2?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #711 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:57 »
oυπς, μάλλον ξεφύγαμε από το θέμα μας. Ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε στο επίσημο review του προιόντος. Παρμενίων, αν διαβάσεις τα θέματα για μόντες και επισκευάσιμους, θα καταλάβεις σίγουρα αν σου ταιριάζουν. Και σίγουρα δεν είναι κακή ιδέα η εναλλαγή των η.τ. Για παράδειγμα, εγώ χρησιμοποιώ πλέον 2 κάρτο εναλλάξ για να ξεκουράζονται.
Επί του θέματος: ίσως είναι σύμπτωση, αλλά οι κάρτο που μου κράτησαν περισσότερο είναι οι 3 από τους 4 που αγοράστηκαν από τοπικό αντιπρόσωπο. Ο ένας του αρχικού πακέτου και 2 μεταγενεστεροι, των 10 ευρώ έκαστος.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #712 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 01:58 »
Το νήμα αρχίζει και παίρνει τροπή  :sign_OFFTOPIC:

[spoiler] Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο... όμως...
Η ψυχή μου μου είπε να κάνω αυτό που έγινε... ΤΕΛΟΣ και συγγνώμη [/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Parmenion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #713 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 02:00 »
oυπς, μάλλον ξεφύγαμε από το θέμα μας. Ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε στο επίσημο review του προιόντος. Παρμενίων, αν διαβάσεις τα θέματα για μόντες και επισκευάσιμους, θα καταλάβεις σίγουρα αν σου ταιριάζουν. Και σίγουρα δεν είναι κακή ιδέα η εναλλαγή των η.τ. Για παράδειγμα, εγώ χρησιμοποιώ πλέον 2 κάρτο εναλλάξ για να ξεκουράζονται.
Επί του θέματος: ίσως είναι σύμπτωση, αλλά οι κάρτο που μου κράτησαν περισσότερο είναι οι 3 από τους 4 που αγοράστηκαν από τοπικό αντιπρόσωπο. Ο ένας του αρχικού πακέτου και 2 μεταγενεστεροι, των 10 ευρώ έκαστος.
τωρα που το λες δεν ειναι καθολου τυχαια ολα τα χαλασμενα τα δικα μου απο το ιδιο καταστημα τα πηρα αλλα οπως και να εχει το κεφαλαιο αυτο εχιε κλειση για μενα,

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #714 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 02:05 »
Tι κρίμα που δεν το κράτησες... Θα έπαιρνες συμβατούς κάρτο, θα άλλαζες και τις μπαταρίες εντός εγγύησης και θα ήσουν οκ. Πίστεψέ με, οι μπαταρίες του αν δε βραχούν, είναι πολύ καλές. Οι δικές μου έχουν πέσει κάτω άπειρες φορές και δουλεύουν ακόμη μια χαρά.
ΥΓ. Εθεάθη τσιπούρα στο Αιγαίο με hybrid στο στόμα και υγρά με εσάνς μαιντανού. Δήλωσε ότι αν πέσει στα δίχτυα ψαρά επιθυμεί να την μαγειρεψουν στον ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Parmenion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #715 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 02:07 »
Tι κρίμα που δεν το κράτησες... Θα έπαιρνες συμβατούς κάρτο, θα άλλαζες και τις μπαταρίες εντός εγγύησης και θα ήσουν οκ. Πίστεψέ με, οι μπαταρίες του αν δε βραχούν, είναι πολύ καλές. Οι δικές μου έχουν πέσει κάτω άπειρες φορές και δουλεύουν ακόμη μια χαρά.
ΥΓ. Εθεάθη τσιπούρα στο Αιγαίο με hybrid στο στόμα και υγρά με εσάνς μαιντανού. Δήλωσε ότι αν πέσει στα δίχτυα ψαρά επιθυμεί να την μαγειρεψουν στον ατμό.
χαχα και να φανταστεις οτι η θαλασσα ειναι 5 μετρα απο το παραθυρω μου  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #716 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 02:07 »
...
ΥΓ. Εθεάθη τσιπούρα στο Αιγαίο με hybrid στο στόμα και υγρά με εσάνς μαιντανού. Δήλωσε ότι αν πέσει στα δίχτυα ψαρά επιθυμεί να την μαγειρεψουν στον ατμό.
:lotpot:
petra, τα ρέστα μου, κι ας είναι και οφφ τόπικ!!!
 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #717 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 02:09 »
Andreass τα παιδιά έχουν δίκιο έχουμε ξεφύγει από το θέμα. Δεν μπορώ να περιγράψω την διαδικασία εδώ πέρα. Θα ήταν εντελώς άκυρο νομίζω. Η διαδικασία περιγράφεται μέσα στο forum σε κάποιο νήμα. Από εδώ το βρήκα και εγώ. Προσπαθώ να δω που είναι αλλά δεν το βρίσκω. Αν κάποιο από τα παιδιά θυμάται ας κάνει pm. Διαφορετικά ψάξε Andreass. Εδώ μέσα υπάρχουν τα πάντα. Θέλει μόνο χρόνο να τα διαβάσεις

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #718 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 02:17 »
Andreass τα παιδιά έχουν δίκιο έχουμε ξεφύγει από το θέμα. Δεν μπορώ να περιγράψω την διαδικασία εδώ πέρα. Θα ήταν εντελώς άκυρο νομίζω. Η διαδικασία περιγράφεται μέσα στο forum σε κάποιο νήμα. Από εδώ το βρήκα και εγώ. Προσπαθώ να δω που είναι αλλά δεν το βρίσκω. Αν κάποιο από τα παιδιά θυμάται ας κάνει pm. Διαφορετικά ψάξε Andreass. Εδώ μέσα υπάρχουν τα πάντα. Θέλει μόνο χρόνο να τα διαβάσεις
Θα το ψάξω κάποια στιγμή . Σ'ευχαριστώ . :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #719 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 03:52 »
Καλησπέρα danys620 . Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ακριβώς τη μέθοδο που χρησιμοποιείς και σου κρατούν τόσο οι ατμοποιητές ; Αλλάζω κάθε 3 ημέρες  ατμοποιητή γιατί ή θα μυρίζει καμμένο ή θα βγάζει λίγο ατμό .
Ο τροπος ειναι ενας Andreass ,το σεβομαι και αυτο κανει και αυτο !
Οσο για εσενα Parmenion οσο και να θελουν να σε σεβαστουν οι συμφορμουριδες ενα θα σου πω...μας μουρλανες ολους τζαμπα και αδικα....αν δεν σου κανει το υβριδικο παρε το egot και καλα ατμισματα...... αλλα εμας ασε μας στην κοψοτσιγαροκαψουρα μας με την υβριδικουρα και αμε παρεπερα σε αλλο ΤΟΠΙC να πενεψης εκεινο το ηλεκτρογαρο μπας και σωσουμε καναν ανθρωπο ακομα, και να μας κανης αυτη τη μεγαλη χαρη....τη γνωμη σου την ΕΜΠΕΔΟΣΑΜΕ...καλες δουλειες!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151670 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11061 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345673 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147309 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos