vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

51 επισκέπτες, 5 χρήστες
Aoratix, lounik, white varadero, alex-kal, Ποντικός

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #750 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:47 »
Επίσης δες να μην έχει η μπαταρία υγρά στους πόλους

Αποσυνδεδεμένος gioulaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #751 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:52 »
τελικά τίποτα. τραβηξα το πόλο αρκετα και πάλι τίποτα.
ευχαριστω και σενα cris, αλλά υγρά ποτέ και τίποτα.άσε που είναι έτσι από το πρωι.ευτυχως που για τωρα εχω την άλλη.
μάλλον "τέζα" η μπαταριούλα μου!
 :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #752 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:54 »
Όταν ρουφάς το λαμπάκι της μπαταρίας ανάβει ή αναβοσβύνει;

Αποσυνδεδεμένος gioulaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #753 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:57 »
ανάβει κανονικά. δε μπορω να καταλάβω τι παίζει. ανάβει οταν ρουφας,αλλά ερχεται μόνο κρυος αερας. και αφόρτιστη δεν ειναι.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #754 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:02 »
Αν ανάβει δε νομίζω να φταίει η μπαταρία. Έχεις άλλο ατμοποιητή να τον δοκιμάσεις στην μπαταρία; Βίδωσε προσεκτικά ώστε ο πόλος της μπαταρίας να μην κατεβαίνει. Η εγγύηση ισχύει αν δεν κάνω λάθος

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #755 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:05 »
Καλησπέρα, μερικές φορές ο κεντρικός πόλος της μπαταρίες χρειάζεται καθάρισμα με μια μπατονέτα και οινόπνευμα.
Αλλιώς, κάποιες φορές, από πεσίματα ή απότομα χτυπήματα, κόβεται κάποιο καλωδιάκι εσωτερικά της μπαταρίας, όπου τα πράγματα γίνονται πιο δύσκολα...

Αποσυνδεδεμένος gioulaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #756 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:09 »
εχω το δευτερο του κουτιου αλλά δεν το εχω ανοιξει ακόμα, γιατι ο ατμοποιητης μου στην άλλη μπαταρία δουλέυει κανονικά! 
θα το ανοίξω πάντως τωρα να δω και αυτο!
αγχωθηκα για την εγγυηση γιατι το πήρα από ψιλικά!ελπίζω να ισχύει!!
αν δε φτιαξει θα πάρω το πρωι στη nobacco,αλλά φοβάμαι την ταλαιπωρία για να είμαι ειλικρινής!!!

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #757 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:35 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3628.msg114231.html#msg114231
εδώ σχετικά με τη εγγύηση της nobacco

Αποσυνδεδεμένος dennisk200

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #758 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:41 »
απο οτι ξερω που το πηρε μια φιλη μου με ειπε πολυ καλα λογια θα σας πω εντυπωσης μολις το δοκιμασω ο ιδιος

Αποσυνδεδεμένος gioulaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #759 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:09 »
crisx ευχαριστω πολύ και πάλι. δεν το είχα δει αυτο! (ξάχνω την απόδειξη ήδη!) :thumpup: :thumpup:
και ευχαριστω και όλους σας για την βοήθεια!!!!
πάντως για να είμαι ειλικρινής,αν εξαιρεσουμε το θεμα της μπαταριας μου,είμαι πολύ ευχαριστημένη με το συγκεκριμένο μοντέλο(εχω δοκιμάσει και αλλά δυο,giant και i-want,από φιλους και ακόμα σε αυτό καταλήγω).και ευκολο και μεγάλη διαρκεια μπαταρίας.και μόλις βρεις και το υγρο που σου ταιριάζει όλα καλά.
και μολις μιλήσω με τη nobacco θα σας στειλω και τι εγινε!

Αποσυνδεδεμένος giota_p

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #760 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 00:36 »
Προφανως Γιωτα του φερεσαι πολυ "ευγενικα" για να κραταει 3 μερες η φορτηση. Εμενα μου κραταει  περιπου ενα 7ωρο η καθε μπαταρια, αλλα ειμαι με το τσιγαρο  :baby: :baby: :baby: :baby:

Η μπαταρια τελικα τελειωσε μετα απο 6 ημέρες. Η αλήθεια ειναι πως δεν ειμαι με το H.T στο στόμα συνέχεια...Το χρησιμοποιώ όσο κάπνιζα και κανονικα(Καπνιζα γυρω στα 10 τσιγαρα τη μέρα, σε μέρες χωρις εξοδο).
Δεν μπορώ και συνέχεια να ατμίζω... μπουχτίζω! Ισως γι'αυτο να κραταει...!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #761 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 17:44 »
Μολις μου εσφιξε τρελα η τζουρα στην hybrid μπαταρια με καρτο m&m. Ο καρτο λεω θα ειναι (παρολο που οι m&m δεν σφιγουν ποτε) και βαζω εναν αλλο m&m παλι.
Τα ιδια, οποτε και αλλαζω σε Hybrid carto που μου ειχε ξεμεινει, και παλι τα ιδια.
Βαζω το m&m carto σε m&m μπαταρια, μια χαρα. Οπως επισης και με την αλλη hybrid μπαταρια.
Οποτε το προβλημα ειναι στη μπαταρια, την οποια να σημειωσω καθαριζω στους πολους πολλες φορες την ημερα (κατι σαν κομπολοϊ ), τιναζω να φυγουν τυχον υγρα, και ενιοτε στριβω και "φυτιλι" απο χαρτοπετσετα και το βαζω στην τρυπουλα του θετικου, για να ρουφηξει τυχων υγρα.
Επισης δεν ειναι και στα τελευταια πριν τη φορτιση, γιατι εχω βγαλει τα σαγονια μου στο ρουφηγμα μιση ωρα τωρα για να το τσεκαρω.
Εχει καποιος ευγενης συμφορουμιτης καμμια ιδεα επ'αυτου;;     

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #762 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 18:34 »
Υπαρχει καποια πατεντα για να μην φαινεται πολυ ξεκαρφωτο το καρτο του m&m στην μπαταρια Hybrid.?

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #763 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 21:45 »
Μολις μου εσφιξε τρελα η τζουρα στην hybrid μπαταρια με καρτο m&m. Ο καρτο λεω θα ειναι (παρολο που οι m&m δεν σφιγουν ποτε) και βαζω εναν αλλο m&m παλι.
Τα ιδια, οποτε και αλλαζω σε Hybrid carto που μου ειχε ξεμεινει, και παλι τα ιδια.
Βαζω το m&m carto σε m&m μπαταρια, μια χαρα. Οπως επισης και με την αλλη hybrid μπαταρια.
Οποτε το προβλημα ειναι στη μπαταρια, την οποια να σημειωσω καθαριζω στους πολους πολλες φορες την ημερα (κατι σαν κομπολοϊ ), τιναζω να φυγουν τυχον υγρα, και ενιοτε στριβω και "φυτιλι" απο χαρτοπετσετα και το βαζω στην τρυπουλα του θετικου, για να ρουφηξει τυχων υγρα.
Επισης δεν ειναι και στα τελευταια πριν τη φορτιση, γιατι εχω βγαλει τα σαγονια μου στο ρουφηγμα μιση ωρα τωρα για να το τσεκαρω.
Εχει καποιος ευγενης συμφορουμιτης καμμια ιδεα επ'αυτου;;   
Λοιπον θα παρεις εναν συνδετηρα και θα τον ανοιξεις θα βαλεις στην μυτη χαρτοπετσετα χωρις να τρυπηθη θα την κανεις πολλες φορες γυρες , γυρο απο τον πολο που λες στο κενο, γυρο γυρο (ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ) οταν τελειωσης με αυτο το καθαρισμα ,με μια βελονα θα ξεμπουκοσης και τις 2 πολυ μικρες τρυπες επανω στο βιδομα της μπαταριας.ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #764 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 07:59 »
,με μια βελονα θα ξεμπουκοσης και τις 2 πολυ μικρες τρυπες επανω στο βιδομα της μπαταριας.ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ!
Ευχαριστω, αυτο ηταν. Απο το πολυ καθαρισμα γυρω απο τον πολο της μπαταριας, ειχε βουλωσει η μια απο τις δυο ψιλες τρυπες που υπαρχουν στο σπειρωμα (ειχε τριμα χαρτοπετσετας).
Ναι για το γυρω-γυρω του θετικου πολου συμφωνω. Βγαζει απιστευτη πρασινιλα, κατι σαν οξειδωση του χαλκου.

Υπαρχει καποια πατεντα για να μην φαινεται πολυ ξεκαρφωτο το καρτο του m&m στην μπαταρια Hybrid.?
Εμενα μου αρεσει να φαινεται ξεκαρφωτο, γιατι κανει μπαμ απο μακρια οτι δεν ειναι κ.τ. σε πιπα τυπου magic life (που τις θυμηθηκα; ), και γλυτωνεις απο ασκοπες παρατηρησεις του τυπου, απαγορευεται το καπνισμα, και απο περιτες και κουραστικες εξηγησεις, για το η.τ.
Μια σκεψη ειναι να αφαιρεσεις το μαυρο χρωμα απο την μπαταρια hybrid, ωστε να εχεις μια ασημονικελε εμφανιση, που να δενει οπτικα καρτο και μπαταρια. Δεν ξερω ομως τι μεταλλο "παιζει" κατω απο το χρωμα, και ποιες οι αντοχες του στην οξειδωση. Υπαρχουν εδω καποια παιδια που το εχουν κανει παντως. Αν σου αρεσει σαν ιδεα, ρωτησε τους.     
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 08:10 από cbf_dim »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421300 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41682 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250284 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158880 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16047 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131542 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 306 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 325 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 476 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 298 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768153 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966