vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 4 χρήστες
stsoulos, chkontog, Buliwyf, camber

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #765 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 21:16 »
Παρακαλώ παραμείνετε στο θέμα μας:Μην ξεφεύγετε εκτός θέματος (off topic)Όταν δημοσιεύετε μια ερώτηση ή μια απάντηση, κοιτάξτε πρώτα τον τίτλο του θέματος. Δημοσιεύστε την ερώτησή σας ή την απάντησή σας σε άλλο θέμα, αν δεν ταιριάζει εδώ, και προσκαλέστε τα μέλη εκεί για συζήτηση με ένα μήνυμά σας εδώ

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #766 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 17:00 »
Εχω μια ερωτηση για τους ποιο παλιους χρηστες του Hybrid.
Απο τις 26 Οκτ. ειμαι με τον ιδιο ατμοποιητη, καμενο (οπως το εχω καταλαβει οτι θα νιωσω κατι πολυ ασχημο στη γευση σαν καμμενο που δεν παει κατω με τιποτα λογικα) δεν εχω καταλαβει, ισως τις τελευταιες 2-3 ημερες να βλεπω λιγο να ζοριζομαι περισσοτερο στο ρουφηγμα.
Ποτε πρεπει να τον αλλαξω καθαρα για θεμα υγειας και οχι οικονομικο προς θεου 15 ημερες που εβγαλε απροβληματιστα ειμαι πολυ ικανοποιημενος .
Ευχαριστω εκ των προτερων!

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #767 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 22:17 »
Εκτος απο το να σου φερει καμενο ειναι και αυτο που λες οτι σιγα σιγα δυσκολευει η τζουρα,οποτε καλα ειναι να τον αλαξεις.15 μερες περιπου μου βγαζουν και εμενα , ειναι καλα!

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #768 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 09:05 »
παιδια καλημερα σαν καινουργιος στο αθλημα να ρωτησω κατι... εχω το hybrid στο δευτερο ατμοποιητη εβαλα ενα υγρο που δεν μου αρεσει καθολου αν βγαλω το πιπακι και κανω την διαδικασια του βρασιματος οπως αναφερει στο παραπανω post ο φιλος θα μπορω να βαλω αλλο υγρο χωρις να εχω την γευσει του παλιου?
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #769 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 06:59 »
Γεια χαρα σε ολους.
Βασικα εχω ενα προβλημα με τις μπαταριες και ηθελα να σας ρωτησω.Ειχα 3 ημερες να χρησιμοποιησω το ηλεκτρονικο τσιγαρο λογω κρυωματος.
Εβαλα χθες να φορτισει η μπαταρια η πρωτη, και μετα το τελος της φορτισης οταν ρουφαω δεν ερχεται ατμος και η το λαμπακι της μπαταριας παραμενει αναμενο για αρκετα δευτερολεπτα .
Εβαλα την δευτερη να φορτισει γιατι ηταν αδεια και αυτη, και μολις τραβηξα τζουρα ηρθε ελαχιστος ατμος και αναβοσβησε το λαμπακι οτι ειναι αδεια ενω μολις ειχα τελιεωσει την φορτιση :(
Τι εγινε ρε παιδια συμπτωση οτι 3 ημερες δεν ειχα λειτουργησει το τσιγαρο πιστευω αλλα ξαφνικα και οι δυο μπαταριες και ηταν μεσα στη θηκη τους δεν εχουν πεσει κατω εδω και 20 ημερες που τις λειτουργω το προσεχω σαν τα ματια μου.
Επισης ο ενας εκ των δυο ατμοποιητων που ειχε μεσα και τον αλλαξα πριν αρρωστησω κρατησε 3 ημερες και ρουφαγε εξ αρχης με πολυ ζορι :(

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #770 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 07:06 »
παιδια καλημερα σαν καινουργιος στο αθλημα να ρωτησω κατι... εχω το hybrid στο δευτερο ατμοποιητη εβαλα ενα υγρο που δεν μου αρεσει καθολου αν βγαλω το πιπακι και κανω την διαδικασια του βρασιματος οπως αναφερει στο παραπανω post ο φιλος θα μπορω να βαλω αλλο υγρο χωρις να εχω την γευσει του παλιου?
ευχαριστω

ναι θα ειναι μια χαρα αν τον βρασεις
αλαξε και το νερο μια δυο φορες και θα ειναι σαν καινουργιος ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos las

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #771 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 13:27 »
εγώ βράζω νερό στον βραστήρα ή σε ένα μπρίκι κρατάω τον ατμοποιητή με ένα τσιμπιδάκι ή μανταλάκι που πιάνουμε τα ρούχα της μπουγάδας πάνω απο ένα μπολάκι του παγωτού και ρίχνω το καυτό νερό μέσα στον ατμοποιητή σιγά-σιγά επαναλαμβάνω μέχρι να γεμίσει το μπολάκι 2 φορές στο τέλος τον ξεπλένω με το υπόλοιπο νερό τον φυσάω λίγο από την μεριά που βιδώνει και τον αφήνω επάνω σε μία χαρτοπετσέτα όλη την νύχτα,το πρωί είναι καινούργιος, τώρα για ΄όποιον βιάζεται αν τον βάλει επάνω σε ένα καλοριφέρ σε 2 ώρες είναι έτοιμος

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #772 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 13:36 »
Και ποσες φορες αντεχει αυτη η διαδικασια;

Αποσυνδεδεμένος giorgos las

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #773 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 13:42 »
το έχω κάνει 3-4 φορές στον καθένα

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #774 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:21 »
παιδια παλι ερωτηση απο αρχαριο  :D εχω το hybrid αν παρω το ανταπτορα http://www.nobacco.gr/product/669/adaptor-901-hybrid-510-egot
 
και βαλω ατμοποιητη τον giant http://www.nobacco.gr/product/699/cartomizer-giant-lr-ego-t-hybrid θα εχω καλυτερο αποτελεσμα ? ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 13:10 από oasis21 »

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #775 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 16:25 »
Πλέον οι Hybrid είναι και αυτοί διπλής αντίστασης .

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #776 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 08:10 »
παιδια παλι ερωτηση απο αρχαριο  :D εχω το hybrid αν παρω το ανταπτορα http://www.nobacco.gr/product/669/adaptor-901-hybrid-510-egot
 
και βαλω ατμοποιητη τον giant http://www.nobacco.gr/product/699/cartomizer-giant-lr-ego-t-hybrid θα εχω καλυτερο αποτελεσμα ? ευχαριστω

Αυτό το προϊόν δεν είναι αυτό που θέλει κάποιος για τη δουλεια που περιγράφεις. Κουμπώνει μεν αλλά ασχημα.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2752.msg134230.html#msg134230

Ελπίζω να βοήθησα

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 25, 2011, 12:03
Δεν το ενώνω με το παραπάνω για να ξεχωρίσει. Είναι άλλο θέμα...

Χθες παρέλαβα μετά από καιρό τα Hybrid και ευχαριστώ τη Nobacco για την τέλεια συσκευασία και τη σωστή εκτέλεση της παραγγελίας παρ' οτι την άλλαξα μερικές φορές μέχρι να έρθει.

Τη μια μπαταριά θα την κρατήσω εγώ και την άλλη η κοπέλα μου η οποία όμως παραπονιέται οτι δεν τραβάει καλά.
όντως έτσι είναι. Τι μπορεί να φταίει?

Να πω οτι και τις δυο τις είχαμε στη φόρτιση όλο το βράδυ και τα λαμπάκια στο φορτιστή ήταν ακόμα κόκκινα όταν ξυπνήσαμε. 
Τι μπορεί να συμβαίνει? 

Το δικό μου πάντως αν και δεν έχει καλές τζούρες (το m&m έχει καλύτερη παραγωγή ατμού) φαίνεται να δουλεύει. Στης κοπέλας μου έτσι που την βλέπω θα χαλάσει ο καταπιώνας της.

Μήπως πρέπει να επιστεψω τη μια μπαταρία στη Nobacco?   :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2011, 12:03 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #777 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 00:19 »
Γεια χαρα σε ολους.
Βασικα εχω ενα προβλημα με τις μπαταριες και ηθελα να σας ρωτησω.Ειχα 3 ημερες να χρησιμοποιησω το ηλεκτρονικο τσιγαρο λογω κρυωματος.
Εβαλα χθες να φορτισει η μπαταρια η πρωτη, και μετα το τελος της φορτισης οταν ρουφαω δεν ερχεται ατμος και η το λαμπακι της μπαταριας παραμενει αναμενο για αρκετα δευτερολεπτα .
Εβαλα την δευτερη να φορτισει γιατι ηταν αδεια και αυτη, και μολις τραβηξα τζουρα ηρθε ελαχιστος ατμος και αναβοσβησε το λαμπακι οτι ειναι αδεια ενω μολις ειχα τελιεωσει την φορτιση :(
Τι εγινε ρε παιδια συμπτωση οτι 3 ημερες δεν ειχα λειτουργησει το τσιγαρο πιστευω αλλα ξαφνικα και οι δυο μπαταριες και ηταν μεσα στη θηκη τους δεν εχουν πεσει κατω εδω και 20 ημερες που τις λειτουργω το προσεχω σαν τα ματια μου.
Επισης ο ενας εκ των δυο ατμοποιητων που ειχε μεσα και τον αλλαξα πριν αρρωστησω κρατησε 3 ημερες και ρουφαγε εξ αρχης με πολυ ζορι :(

Τελικα απευθυνθηκα στην Nobacco που μου ειπαν να τους στειλω τις μπαταριες.
Τις εστειλα χρεωση δικη τους με ACS και μετα μια ημερα μου τις εστειλαν παλι πισω οτι ειναι οκ.Μιλησα μαζι τους μου ειπαν οτι απο τη μια ειχε βγει το καλωδιακι και στην αλλη βρηκαν λιγο υγρο.
Και αναρωτιεμαι πως γινεται να βρηκαν υγρο οταν εχω 20 ημερες το Η.Τ. και καθε φορα που γεμιζω τον ατμοποιητη κανω ακριβως οτι εχουν στο βιντεο τους δλδ. γεμιζω σταζει μια σταγονα και αφηνω για 3-5 λεπτα πανω σε πετσετακι να τρεξει οτι ειναι να τρεξει.
Τελος παντων ηρθαν οι μπαταριες ατμιζω τελιεωνει η πρωτη την βαζω να γεμισει παλι δεν γεμιζει με τιποτα ειναι κοκκινο το λαμπακι στον φορτιστη και η μπαταρια αδεια......Εχω ξενερωσει ρε παιδια μηπως φταιει ο φορτιστης? Δοκιμασα με πολυμετρο και δινει 5v στην μπριζα και 2.5v στο usb.Παρολα αυτα αν μυρισω την ακρη του φορτιστη που βιδωνει η μπαταρια μυριζει σαν καμενο ειναι φυσιολογικο?
Να τα στιελω ολα παλι στην Nobacco ? 20 ημερες ατμισμα και 10 περα δωθε με τις courier? Κριμα γιατι ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος...
Θα ενημερωσω για οτι νεωτερο.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #778 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 10:41 »
....ξαναπαρε μεχρι να σου αντικατασταθουν απο Νομπακο-εχεις δικιο για την ταλαιπωρια αλλα μαλλον ειναι ατυχια.....συμβαινουν αυτα ::)


 δωρεαν και θα στειλουν κουριερ.....τηλ.NObacco E-cigarettes
Τίγρητος 6, 162 32
Αθήνα
Τηλ/Fax:     210-762 20 20     

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #779 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 14:47 »
Παιδια,καλησπερα.
Αγορασα πριν μια εβδομαδα εναν ατμοποιητη hybrid κ οι τζουρες μου εχουν συνεχεια καμμενη γευση.Απο τη πρωτη μερα.Οχι μονο στη καταχρηση (οταν γινεται πιπιλα) αλλα κ μετα απο συνεχομενες ηρεμες τζουρες.
Εχω κ απωλειες προς τη μπαταρια.
Πολλα προβληματα .....  :))
Υ.γ Εκεινος ο ατμο/της της nobacco που βλεπεις το υγρο κ δε ξερω πως λεγεται μηπως ειναι καλυτερος ??? ο  :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:ε ο


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41138 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249641 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420587 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158436 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15774 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131310 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 179 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 200 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 205 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 299 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 188 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767689 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966