vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, FaniFox, white varadero, lagoudakis

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #795 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 00:38 »
εγω παντως που χρησιμοποιησα τα καρτο του μινι στο υβριδικο εμεινα πολυ δυσαρεστημενοε και τα 2 που χρισημοποιησα μετα απο μερικες τζουρες βγαζανε φουλ καμμενο και τα 2 και πολυ χαλια γευση και αρωμα επειδη η μπαταρια του υβριδικου παραγει περισοτερα βολτ απο οτι η κανονικη μπαταρια του μινι και καιει το υγρο, μηπως κανετε λαθος γιαυτο το συνδιασμο??

Αποσυνδεδεμένος sfiklee

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #796 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 00:47 »
...δε ξερω ,παντος εγω εδω και 1,5 μηνα ''παιζω'' ετσι χωρις κανενα προβλημα.Το καθε καρτο με βγαζει για 20 ml περιπου
με υγρο nobacco coffe 11mg ...και το αλλαζω γιατι δε ''τραβαει''. Καμενο φερνει οταν στεγνωνει,γεμισμα...και τελος

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #797 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 01:14 »
εγω παντως που χρησιμοποιησα τα καρτο του μινι στο υβριδικο εμεινα πολυ δυσαρεστημενοε και τα 2 που χρισημοποιησα μετα απο μερικες τζουρες βγαζανε φουλ καμμενο και τα 2 και πολυ χαλια γευση και αρωμα επειδη η μπαταρια του υβριδικου παραγει περισοτερα βολτ απο οτι η κανονικη μπαταρια του μινι και καιει το υγρο, μηπως κανετε λαθος γιαυτο το συνδιασμο??

ή δεν τα γέμισες σωστά (γεμίζεις το σιλικονούχο προστατευτικό με υγρό και τα βάζεις μέσα σιγά σιγά μέχρι να το πιουν όλο και μετά αναμονή 5λεπτο) ή έπεσες σε ελαττωματικά κομμάτια.
Το υβριδικό δεν παράγει περισσότερα βολτ ή όχι τόσα ώστε να στον κάψουν.
Το σετ αυτό το είχα κάνει εγώ πριν φέρει μίνι&μορ η νομπάκο και βρήκα την υγειά μου. Από τότε που έφερε λόγω του μίνι, όλο και περισσότεροι χρήστες του hybrid επιλέγουν αυτή τη λύση, χωρίς προβλήματα. Και παλιοί χρήστες άλλων η.τ. μιλούν με καλά λόγια για τα συγκεκριμένα κάρτο. Μίλα με την αντιπροσωπεία να σου πουν κι αυτοί τι δεν πήγε σωστά ή να σου τα αντικαταστήσουν. Προηγουμένως, βάλεε τον 3ο κάρτο και γέμισέ τον με αυτό τον τρόπο. Οι μπαταρίες του hybrid είναι πάρα πολύ καλές και σε τέτοια ομ, ώστε δεν καίνε κάρτο

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #798 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 08:30 »
Θα συμφωνήσω και εγώ οτι είναι ο καλύτερος συνδυασμός. Να αναφέρω δε οτι με το tank (αυτοσχέδιο και με m&m carto) δεν καταλαβαίνω γεύση.
Οπότε θα φήφιζα hybrid μπαταρία και carto m&m , τουλάχιστον είναι ένας "εμπορικός" συνδυαμός και μπορείς να το καταφέριες πανευκολα δίχως να κάνεις τον μηχανικό αεροσκαφών με rings orings και δαχτυλίδια αρραβώνα..

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #799 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 13:37 »
που μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες γι αυτον τον συνδυασμο που λετε;
Απλα βιδωνω το mini karto στην μπαταρια και τελος;
Πιπακι τι βαζω;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #800 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 13:46 »
Aκριβώς. Εχουν το ίδιο κούμπωμα. Για πιπάκι, ή ζεσταίνεις με σεσουάρ ένα του hybrid για να μαλακώσει και να ξεχειλώσει και το φοράς, ή παίρνεις driptip για 510//808. Στη νομπάκο έχουν τους κάρτο και ίσως και drip tip

Αποσυνδεδεμένος Elenitsa

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #801 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 15:10 »
καλημέρα σε ολους ως νεα ατμίστρια θα ήθελα να σας καταθεσω την εμπειρία μου έχω ενα Hybrid και μετα απο ολα αυτα τα καλα που διαβασα εδω πηρα ατμο M&M απο χτες που το χρησιμοποιώ ειμαι πολυ ικανοποιημένη με τον ατμο που παραγει αλλα καθόλου με την γεύση θεωρω πως εχει μια πολυ μεταλλική γεύση εχω κάνει κατι λάθος ή ετσι πρέπει να είναι;

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #802 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 15:50 »
Aν κανεις αυτο που σου λεει η petra με το πιπακι η με driptip θα εισαι μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #803 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 16:21 »
Ελενη κατι σαν μεταλικη γευση ερχεται οταν μετα απο το πρωτο γεμισμα τελειωνει το υγρο. Επισης στην αρχη το καρτο μπορει να φερει μια τετοια γευση, και επισης οταν βαζεις φρεσκοφορτισμενη μπαταρια hybrid και ειναι στο τελειωμα το υγρο.
Τι υγρο βαζεις μεσα;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #804 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 16:45 »
Επίσης, μερικοί έχουν ιδαιίτερα ευαίσθητη γεύση σε ορισμένες ουσίες και ουσιαστικά γεύονται το υλικό από το κάρτο. 99% το πρόβλημα λύνεται με drip tip ή αν φορέσετε στο κάρτο το σιλικονούχο καπάκι του αφού πρώτα του ανοίξετε με ψαλίδι στο πάνω μέρος μια τρύπα αρκετά μεγάλη για να περνάει ο ατμός και να μη μαζεύει υδρατμούς (70-80% της διαμέτρου του)

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #805 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 18:59 »
που μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες γι αυτον τον συνδυασμο που λετε;
Απλα βιδωνω το mini karto στην μπαταρια και τελος;
Πιπακι τι βαζω;

για πιπακι απλα βαζεις ενα πιπακι του
 giant εφαρμοζει τελεια.

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #806 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 19:06 »
ή δεν τα γέμισες σωστά (γεμίζεις το σιλικονούχο προστατευτικό με υγρό και τα βάζεις μέσα σιγά σιγά μέχρι να το πιουν όλο και μετά αναμονή 5λεπτο) ή έπεσες σε ελαττωματικά κομμάτια.
Το υβριδικό δεν παράγει περισσότερα βολτ ή όχι τόσα ώστε να στον κάψουν.
Το σετ αυτό το είχα κάνει εγώ πριν φέρει μίνι&μορ η νομπάκο και βρήκα την υγειά μου. Από τότε που έφερε λόγω του μίνι, όλο και περισσότεροι χρήστες του hybrid επιλέγουν αυτή τη λύση, χωρίς προβλήματα. Και παλιοί χρήστες άλλων η.τ. μιλούν με καλά λόγια για τα συγκεκριμένα κάρτο. Μίλα με την αντιπροσωπεία να σου πουν κι αυτοί τι δεν πήγε σωστά ή να σου τα αντικαταστήσουν. Προηγουμένως, βάλεε τον 3ο κάρτο και γέμισέ τον με αυτό τον τρόπο. Οι μπαταρίες του hybrid είναι πάρα πολύ καλές και σε τέτοια ομ, ώστε δεν καίνε κάρτο

και 2 φιλοι μου που κανανε το ιδιο με εμενα και το χρησιμοποιησαν στο hybrid ειχαν ακριβως τα ιδια αποτελεσματα με εμενα καμμενο και χαλια γευση μετα απο μερικες τζουρες. οχι μονο το αφησα να ποτισει καλα το καρτο αλλα το φυσιξα κιολας να κατεβει το υγρο , ενα καρτο το επλυνα με ωραστο απιονισμενο νερο το στεγνωσα και το ξαναγεμισα ειχε πιο σφυχτη τζουρα και τα ιδια ακριβως συμπτωματα με πριν

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #807 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 19:34 »
αστο τοτε, μην το παιδεύεις άλλο. Μάλλον δε σου πήγε. Υπάρχει ίσως και η μεταφυσική εξήγηση κάποιων ατμοφαινομένων. Εμένα φερ'ειπείν, μου χαλανε ανεξήγητα οι κάρτο νωρίτερα από ότι σε άλλους χρήστες. Ετσι, απλά έπαψα να του δίνω σημασία και κάνω μεγαλύτερες προμήθειες. Βολέψου εσύ λοιπον με το μανίσιο ή απευθύνσου στα κατάληλα νήματα για άλλες εναλλακτικές. Κρίμα!

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #808 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 00:45 »
αστο τοτε, μην το παιδεύεις άλλο. Μάλλον δε σου πήγε. Υπάρχει ίσως και η μεταφυσική εξήγηση κάποιων ατμοφαινομένων. Εμένα φερ'ειπείν, μου χαλανε ανεξήγητα οι κάρτο νωρίτερα από ότι σε άλλους χρήστες. Ετσι, απλά έπαψα να του δίνω σημασία και κάνω μεγαλύτερες προμήθειες. Βολέψου εσύ λοιπον με το μανίσιο ή απευθύνσου στα κατάληλα νήματα για άλλες εναλλακτικές. Κρίμα!

και εμενα κρατανε τα καρτο του hybrid καμια 10ρια μερες και μετα τα ξεπλενω με καυτο νερο και ξαναφτιαχνουν απλα εχουν πιο σφιχτη τζουρα. αγορασα ομως το γιγαντα και το τιταν dtc και νομιζω οτι ειναι το καλυτερο απο ολα ο χρονος θα δειξη

Αποσυνδεδεμένος Elenitsa

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #809 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:48 »
Ελενη κατι σαν μεταλικη γευση ερχεται οταν μετα απο το πρωτο γεμισμα τελειωνει το υγρο. Επισης στην αρχη το καρτο μπορει να φερει μια τετοια γευση, και επισης οταν βαζεις φρεσκοφορτισμενη μπαταρια hybrid και ειναι στο τελειωμα το υγρο.
Τι υγρο βαζεις μεσα;
Πρώτο γέμισμα χρησιμοποιημένη μπαταρία με Valuto και συνεχίζει να έχει αυτή την γευση έβαλα καινούργιο ατμο M&M με RY44 και νομιζω πως είναι καλύτερη η γευση του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 53 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 58 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 77 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248862 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767089 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573527 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios