vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #810 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:48 »
Μαι ερωτηση,οπως εγραψα και πιο πριν περα απο το Mini and more αγορασα και ενα Hybrid για καβατζα.
Δεν πηρα ολο το σετ αλλα μια μπαταρια (την μεγαλη),εναν ατμοποιητη dual coil και το μικρο φορτιστη για usb
Ατμιζω απο εχτες και σημερα παρολο που δεν εχει τελειωσει η μπαταρια την εβαλα να φορτισει στη θυρα usb του tower μου

Ποση ωρα θελει περιπου μια πληρη φορτιση?
Στο δορτιστη αναψε ενα κοκκινο λαμπακι και στη μπαταρια το μπλε.
Αλλαζουν τα χρωματα οταν ολοκληρωθει η φορτιση?
Και κατι τελευταιο...το hybrid αποδιδει το ιδιο μεχρι να τα φτυσει η μπαταρια η πεφτει σιγα σιγα η αποδοση του?
Το ρωταω γιατι το Mini and more αποδιδει το ιδιο εως και την τελευταια τζουρα πριν τα φτυσει η μπαταρια..

Edit:Μετα απο 40 λεπτα το λαμπακι του φορτιστη απο κοκκινο εγινε πρασινο
Αρα υποθετω πως η φορτιση ολοκληρωθηκε και μαλλον για να ολοκληρωθηκε σε 40 λεπτα η μπαταρια ηταν αρκετα φορτισμενη ηδη απο το εργοστασιο σωστα?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 19:36 από bujinkan »

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #811 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:01 »
Ναι, γιατι στην μπριζα θελει 8 με 9 ωρες για να φορτισει οταν ειναι αδεια τελειως

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:04
Πρώτο γέμισμα χρησιμοποιημένη μπαταρία με Valuto και συνεχίζει να έχει αυτή την γευση έβαλα καινούργιο ατμο M&M με RY44 και νομιζω πως είναι καλύτερη η γευση του
Μπορει να φταιει και το Valuto αν ειναι φρεσκοανοιγμενο. Φερνουν μια οινοπνευματιλα (μπλε) στην αρχη.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #812 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 17:49 »
Εχω παρατηρησει το εξης στο Hybrid
Ενω η τζουρα του ειναι καλη (οχι βεβαια σαν του mini) μετα απο μια τζουρα εβγαλα αμεσως το λαστιχενιο επιστομιο και παρατηρησα οτι ηταν φουλ στον εγκλωβισμενο ατμο...
Μηπως η τρυπα στο επιστομιο ειναι τοσο μικρη που δεν αφηνει ολο τον ατμο να περασει στο στομα?

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #813 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 18:08 »
Ναι , το εχουνε αυτο το προβλημα,αν ειναι προβλημα ομως........μπορεις να ανοιξεις λιγο την τρυπα αλλα παλι θα μενει ατμος εκτος και αν τραβας λιγο ακομη την τζουρα , αφου εχεις αφησει το κουμπι....... ;)

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #814 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 09:01 »
Στρατο το Hybrid δεν εχει κουμπι αλλα διακοπτη υποπιεσης που ενεργοποιειται με τη τζουρα, και δινει ρευμα για λιγο ακομα αφοτου εχουμε σταματησει να ρουφαμε.
Η υγροποιηση του ατμου σε υγρο στο πιπακι, οφειλεται και στο οτι ειναι μεγαλη η αποσταση και παγωνει ο ατμος.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #815 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 11:41 »
??? Απαντησα στο φιλο μου στρατο σε χαβαλε style αλλα χαθηκε το ποστ μου....
Τι εγινε?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #816 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 21:46 »
Aν δοκιμάσεις bujinkan τον κάρτο του hybrid χωρίς το πιπάκι του, θα διαπιστώσεις 50% βελτίωση σε χτύπημα κι ατμό. Η αίσθητική βέβαια του όλου εγχειρήματος δεν είναι η καλύτερη, αλλά...
Η μπαταρία του πάντως, ελάχιστα πέφτει όταν είναι άδεια. Ισως και να μην το καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #817 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 19:33 »
Ερωτησις.......εβαλα το hybrid να φορτισει (εντελως αδειο ηταν) απο τη θυρα usb του tower Μου και η φορτιση ολοκληρωθηκε σε 3μιση ωρες( το λαμπακι εγινε πρασινο απο κοκκινο)
Ειναι φυσιολογικο αυτο να φορτισει σε τοσο λιγο??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #818 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 19:53 »
Οχι. Δες πόσο θα κρατήσει στο άτμισμα, ξαναφόρτισε και ξαναμέτρα τη διάρκεια φόρτισης και τις ώρες ατμίσματος. Αν είναι ξανά 3,5 ώρες με τον μανίσιο φορτιστή, ή κρατήσει αισθητά λιγότερο στο άτμισμα, γρήγορα τηλέφωνο στη νομπάκο.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #819 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 20:11 »
ωραια αρα θα αφησω στην ακρη το Mini και θα ατμισω μονο το hybrid για να δω ποσο θα κρατησει
Διοτι μεχρι τωρα ατμιζα το μινι εως το μεσημερι με υγρο Cigar και απο το απογευμα και μετα το Hybrid με ovale κονιακ...

Ευχαριστω πετρα 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 20:27 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #820 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:09 »
Λοιπον πηγα στο καταστημα που πηρα τον hybrid και πηραμε τηλ τη nobacco.
Μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικες οι 4 ωρες φορτισης απο usb Θυρα αλλα μου ειπε να δοκιμασω φορτιση απο πριζα που ειναι καλυτερη και να ξαναμιλησουμε
Καρφωσα λοιπον στον φορτιστη ενα καλωδιο usb και το καρφωσα στο φορτιστη του Mini and more
Το εβαλα στην πριζα και παλι σε 4 ωρες ειχε φορτισει
Το εβγαλα απο την πριζα σημερα στις 7μιση το απογευμα και ειμαι περιεργος ποσο θα κρατησει η μπαταρια.
Ξερω πως εχει σχεση το ποσο ατμιζουμε αλλα ποσο περιπου πρεπει να μου βγαλει βρε παιδια?
Υποψην ειναι η χιλιαρα μπαταρια

Εχτες για παραδειγμα ξεκινησα με φουλ μπαταρια να ατμιζω 8 το απογευμα και σημερα 1μιση το μεσημερι τα επαιξε
Δεν μου φαινεται και πολυ σοι αυτη η αυτονομια

Στα αλλα τωρα περι hybrid....σημερα πηρα ενα καινουργιο καρτο για το mini Μου και του εβαλα το ιδιο υγρο (ovale qognac) το οποιο ατμιζω στο hybrid
Sε συγκριση με το μινι,το μινι εχει πιο καλο χτυπημα απο το Hybrid αλλα το hybrid μου βγαζει πιο σωστη και μεστή γευση απο το Mini

Επισης αραια και που δλδ 1-2 φορες ημερησιως νιωθω υγρο στο στομα μου απο το hybrid
Αυτο γιατι συμβαινει?

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #821 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:21 »
Είναι υγροποιημένος ατμός που έχει μείνει μέσα στη συσκευή και δεν τον έχεις ρουφήξει, να εικάσω πως έχεις αυτόματη μπαταρία?

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #822 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:34 »
Αφου μιλαμε για το Hybrid ναι αυτοματη ειναι
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:43 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #823 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 12:26 »
Δεν φταίει η αυτόματη μπαταρία για τα υγρά στο στόμα, το πιπάκι του hybrid φταίει. Ή έχει πρόβλημα ο κάρτο
Τώρα, για τη φόρτιση-εκφόρτιση των μπαταριών θα σου πω τα εξής μετά από 6 μήνες με το hybrid
1) φόρτιση 8-10 ωρών απαιτείται και από το ρεύμα και από το usb. Δεν ξέρω τι σου είπαν, πάντως οι δικές μου (και οι πρώτες που χάλασαν εντός εγγύησης και οι δεύτερες που έχω από τον Αύγουστο) τόσο θέλουν.
Ως προς τη διάρκεια εκφόρτισης. Για μένα, όταν είμαι συνέχεια σπίτι-γραφείο και το χρησιμοποιώ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, 2 πλήρεις  μπαταρίες μου αρκούν για μια ημέρα και η δεύτερη δεν εκφορτίζει εντελώς. Αυτό σημαίνει 8 ώρες πιπίλας για τις 1100.
Αλλά.... αν χρησιμοποιείς κάρτο hybrid και είναι στα τελευταία του με χάλια την αντίσταση, τότε παρατηρείται το εξής φαινόμενο. Ανεβαίνει η αντίσταση, θερμαίνεται ο κάρτο και ξελιγώνεται η  μπαταρία 2 φορές πιο γρήγορα. Με  μίνι μόρ κάρτο δεν το έχω παρατηρήσει διότι όταν λενε το ποιημα το λένε σαν τα σκυλιά. Μια κι έξω. Δεν αργοπεθαίνουν κάνοντας τα νεύρα σου τσατάλια.
Η γεύση στον hybrid είναι καλύτερη μόνον όταν λειτουργεί σωστά. Πρακτικά, στο 10% της ζωής του. Διότι, εκεί που ατμίζεις μια χαρά, ξαφνικά ο κάρτο χάνεται στον κόσμο του. Τον αφήνεις μισή ώρα, επανέρχεται, μετά πάλι τα ίδια, μέχρι να αρχίσει να παίρνει οριστικά την κατηφόρα. Αν θέλεις κορυφαία γεύση από κάρτο, μόνο τα τύπου κλιαρομάιζερ θα στη δώσουν, αλλά κι αυτά είναι λίγο ιδιότροπα, μερικές φορές θέλουν ξεκούραση γιατί τρελαίνονται. Επίσης, προσοχή γιατί ραγίζουν εύκολα. Καλή λύση, αλλά όχι για όλη τη μέρα, αλλά εναλλάξ με τα κανονικά κάρτο. 
Τώρα, ΑΝ η μπαταρία σου φορτίζει στις 4 ώρες και κρατάει 5, τότε ΕΧΕΙ πρόβλημα. Εκτός αν έχεις την 650ρα και δεν το έχεις καταλάβει. Η 1100 είναι 8,2 εκατοστά χωρίς το σπείρωμα που βιδώνει στον κάρτο.
Συμπλήρωμα: Οταν φορτίζει η μπαταρία ανάβει κόκκινο το λαμπάκι στον usb φορτιστή. Επίσης είναι αναμμένο το μπλε φωτάκι της μπαταρίας. Οταν τελειώσει η φόρτιση, το κόκκινο στον φορτιστή γίνεται πράσινο και το μπλε σβήνει. Το λαμπάκι στον μετασχηματιστή που μπαίνει στην πρίζα, είναι ότι νάναι, δεν του δίνω σημασία.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:30 από petra »

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #824 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 08:29 »
Η Nobacco δίνει εγγύηση 3 ημέρες για τον ατμοποιητή ( και για τους 2 μαζι ) και 90 ημέρες (3 μήνες) για τις μπαταρίες, από την ημερομηνία αγοράς. Μαλλον πήραν χαμπάρι τι γίνεται και εμείς ως αγοραστές πιαστήκαμε κοροΐδα  :'( γιατι στην 4η με 5η μέρα παραδίνουν το πνεύμα.Το δε κόστος τους για επαρχία υπερβαίνει τα 20 € με τα μεταφορικά.Μπράβο σας !! 
Ποιός είπατε οτι ειναι ο εκπρόσωπός τους  στο φόρουμ;;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 16 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 50 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 54 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248852 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767087 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181522 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios