vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 4 χρήστες
petr@n, dallaskdp, stavros76, costasibiza84

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #825 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 09:53 »
Δεν φταίει η αυτόματη μπαταρία για τα υγρά στο στόμα, το πιπάκι του hybrid φταίει. Ή έχει πρόβλημα ο κάρτο
Τώρα, για τη φόρτιση-εκφόρτιση των μπαταριών θα σου πω τα εξής μετά από 6 μήνες με το hybrid
1) φόρτιση 8-10 ωρών απαιτείται και από το ρεύμα και από το usb. Δεν ξέρω τι σου είπαν, πάντως οι δικές μου (και οι πρώτες που χάλασαν εντός εγγύησης και οι δεύτερες που έχω από τον Αύγουστο) τόσο θέλουν.
Ως προς τη διάρκεια εκφόρτισης. Για μένα, όταν είμαι συνέχεια σπίτι-γραφείο και το χρησιμοποιώ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, 2 πλήρεις  μπαταρίες μου αρκούν για μια ημέρα και η δεύτερη δεν εκφορτίζει εντελώς. Αυτό σημαίνει 8 ώρες πιπίλας για τις 1100.
Αλλά.... αν χρησιμοποιείς κάρτο hybrid και είναι στα τελευταία του με χάλια την αντίσταση, τότε παρατηρείται το εξής φαινόμενο. Ανεβαίνει η αντίσταση, θερμαίνεται ο κάρτο και ξελιγώνεται η  μπαταρία 2 φορές πιο γρήγορα. Με  μίνι μόρ κάρτο δεν το έχω παρατηρήσει διότι όταν λενε το ποιημα το λένε σαν τα σκυλιά. Μια κι έξω. Δεν αργοπεθαίνουν κάνοντας τα νεύρα σου τσατάλια.
Η γεύση στον hybrid είναι καλύτερη μόνον όταν λειτουργεί σωστά. Πρακτικά, στο 10% της ζωής του. Διότι, εκεί που ατμίζεις μια χαρά, ξαφνικά ο κάρτο χάνεται στον κόσμο του. Τον αφήνεις μισή ώρα, επανέρχεται, μετά πάλι τα ίδια, μέχρι να αρχίσει να παίρνει οριστικά την κατηφόρα. Αν θέλεις κορυφαία γεύση από κάρτο, μόνο τα τύπου κλιαρομάιζερ θα στη δώσουν, αλλά κι αυτά είναι λίγο ιδιότροπα, μερικές φορές θέλουν ξεκούραση γιατί τρελαίνονται. Επίσης, προσοχή γιατί ραγίζουν εύκολα. Καλή λύση, αλλά όχι για όλη τη μέρα, αλλά εναλλάξ με τα κανονικά κάρτο. 
Τώρα, ΑΝ η μπαταρία σου φορτίζει στις 4 ώρες και κρατάει 5, τότε ΕΧΕΙ πρόβλημα. Εκτός αν έχεις την 650ρα και δεν το έχεις καταλάβει. Η 1100 είναι 8,2 εκατοστά χωρίς το σπείρωμα που βιδώνει στον κάρτο.
Συμπλήρωμα: Οταν φορτίζει η μπαταρία ανάβει κόκκινο το λαμπάκι στον usb φορτιστή. Επίσης είναι αναμμένο το μπλε φωτάκι της μπαταρίας. Οταν τελειώσει η φόρτιση, το κόκκινο στον φορτιστή γίνεται πράσινο και το μπλε σβήνει. Το λαμπάκι στον μετασχηματιστή που μπαίνει στην πρίζα, είναι ότι νάναι, δεν του δίνω σημασία.

Thanks για την απαντηση..αυτη τη στιγμη η μπαταρια ειναι ηδη στη nobacco για εξεταση....
Πιθανον οταν ερθει πισω (μαλλον καινουργια) θα πουλησω μπαταρια και φορτιστη γιατι τελικα δεν ξερω.....ισως αυτο το ΗΤ να μην μου ταιριαζει....
Κατι δεν με ικανοποιει...


Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #826 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:04 »
Θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την προσωπική μου άποψη για το hydrid.
Απλά απαράδεχτο ...  :thumpdown:
Όποιος ατμίσει με κάτι άλλο π.χ. ένα ego, και όχι τίποτα καλύτερο, θα καταλάβει αμέσως ότι τη διαφορά.
Η γεύση - μέτρια
Η παραγωγή ατμού - κάτω του μετρίου
Μπαταρία - τραγική (βλάβη στον αισθητήρα μέσα στην βδομάδα ή το πολύ μέσα στο μήνα)
Και αν κάνεις το λάθος και βάλεις τον ατμ/τή του ego με κονέκτορα στην μπαταρία του hydrid (διότι π.χ. δεν σε ικανοποιεί)
τότε την "έχασες" την μπαταρία 1000% (γεμίζει μέσα υγρά)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #827 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:51 »

Θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την προσωπική μου άποψη για το hydrid.
Απλά απαράδεχτο ...  :thumpdown:
Όποιος ατμίσει με κάτι άλλο π.χ. ένα ego, και όχι τίποτα καλύτερο, θα καταλάβει αμέσως ότι τη διαφορά.
Η γεύση - μέτρια
Η παραγωγή ατμού - κάτω του μετρίου
Μπαταρία - τραγική (βλάβη στον αισθητήρα μέσα στην βδομάδα ή το πολύ μέσα στο μήνα)
Και αν κάνεις το λάθος και βάλεις τον ατμ/τή του ego με κονέκτορα στην μπαταρία του hydrid (διότι π.χ. δεν σε ικανοποιεί)
τότε την "έχασες" την μπαταρία 1000% (γεμίζει μέσα υγρά)

Λυπάμαι που δεν σου άρεσε το hybrid. Αλλά θα σε παρακαλούσα, να μην είσαι τόσο απόλυτος όταν κατηγορείς ένα προιόν για τα κατασκευαστικά λάθη ενός άλλου!
Λες ότι ο κάρτο του δεν είναι καλός. Εδώ θα συμφωνήσω 1000% μαζί σου, μαζί με τους μισούς περίπου χρήστες του hybrid. Με επιχειρήματα όπως κι εσύ. Φτωχή απόδοση, μη σταθερή απόδοση, μικρή διάρκεια ζωής για τα χρήματά του.
Αλλά για τη μπαταρία έχεις λάθος επιχειρηματολογία. Οι χειροκίνητες μπαταρίες έχουν τη δυνατότητα να είναι υδατοστεγείς. Οι αυτόματες όμως όχι, διότι πρέπει να υπάρχει ανοιχτή δίοδος αέρα για να λειτουργούν με την εισπνοή. Αυτό τις κάνει ευπαθείς στα υγρά, γι΄αυτό και η νομπάκο αλλά και οι χρήστες σε αυτό το φόρουμ ενημερώνουν ότι πρέπει να προσέχουμε και να ελέγχουμε συχνά τους πόλους για διαρροές. Αν δεν το κάνεις, κάνεις λάθος χρήση και δε σου φταίει το προιον. Αν χρησιμοποιήσεις με κονέκτορα 510 κάρτο και δεν αποδώσει σωστά δε σου φταίει η μπαταρία. Εσύ κάνεις λάθος χρήση. H ενδεικνυόμενη χρήση είναι να χρησιμοποιήσεις ένα άλλο μοντέλο ατμοποίησης σε 901, ή να βάλεις τον 510 atmo σε ego μπαταρία. Σκέψου να μπω στο επίσημο ριβιού του ego-want και να τους βγάλω σκάρτες τις μπαταρίες επειδή είχαν τεχνικό πρόβλημα όταν κούμπωσα πάνω τους με κονέκτορα έναν πχ 901 dual coil 1,5ομ?
ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ. ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ HYBRID ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΑΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ EGO: ΤΙΣ ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΤΟΥ!!!!!
Ουτε είναι σίγουρο ότι οι μπαταρίες θα χαλάσουν σε ένα μήνα. Εχω από τον Αύγουστο τις δικές μου και είναι ακόμη καινούριες με πολύ σκληρή χρήση και άπειρες πτώσεις, λακουβίτσες και σημάδια πάνω τους.

Και θα σου πω κάτι τελευταίο.
Σε όλα τα ριβιού όλων των προϊόντων, οι χρήστες είναι μοιρασμένοι. Σε κάποιους αρέσει σε κάποιους δεν αρέσει. Αλλά αυτή την ομοφωνία απόψεων στα ριβιού hybrid+mini-more για το ιδανικό πάντρεμα μπαταρίας hybrid με mini-more δεν την έχω ξανασυναντήσει. Ο συνδυασμός είναι φανταστικός, πρακτικός, κομψός, οικονομικός και με τρελά ντουμάνια και χτύπημα. Για την ίδια μπαταρία μιλάνε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #828 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 13:33 »
Όπως είπα λοιπόν και πιό πάνω αγαπητή συνατμίστρια petra, είναι καθαρά προσωπική μου άποψη και είναι λογικό οι μισοί από εδώ να μην συμφωνούν.
Έτσι κι αλλιώς συζήτηση κάνουμε εδώ. Άλλωστε τίποτα δεν είναι απόλυτο σ' αυτή τη ζωή.
Τώρα όσο αφορά την μπαταρία, ακριβώς όπως το είπες κι εσύ επειδή δεν γίνεται να είναι στεγανή, υπάρχει πρόβλημα. Δηλαδή θα πρέπει κάποιος να κάνει μεγάλη προσπάθεια για να μην του ξεφύγει υγρό μέσα κάποια στιγμή.
Το ότι εγώ έκανα λάθος και χρησιμοποίησα την μπαταρία του hydrid με 510 κάρτο (μου το σύστησε ο πωλητής) αυτό δεν αναιρεί την ευαισθησία της συγκεκριμένης μπαταρίας.
(Αλλά αυτή την ομοφωνία απόψεων στα ριβιού hybrid+mini-more για το ιδανικό πάντρεμα μπαταρίας hybrid με mini-more δεν την έχω ξανασυναντήσει. Ο συνδυασμός είναι φανταστικός, πρακτικός, κομψός, οικονομικός και με τρελά ντουμάνια και χτύπημα. Για την ίδια μπαταρία μιλάνε όλοι.)
Αυτό θα το δοκιμάσω κι εγώ κάποια στιγμή. Δεν έχω άποψη.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #829 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 14:23 »
Προσωπική γνώμη πάντα έχουμε όλοι. Μόνο αυτό με τον άτμο του ego είναι κάπως πιο γενικό. Οπως και να το κάνουμε, το προιόν φημίζεται για τις διαρροές του. Να το παντρέψεις με την πιο υδρόφοβη μπαταρία της αγοράς, ε, αυτό πια είναι extreme sport! ;)

Δοκίμασέ το συνδυασμό που λέμε και το πιθανότερο είναι ότι κι εσύ μετά θα κοιμάσαι ήσυχος.

Εννοοείται βέβαια ότι μικροδιαρροές θα έχεις πάντα. Ιδρώματα, που είναι φυσιολογικό αν παραγεμίζεις για να μην καίγεται ο κάρτο, σταγονούλες όταν είναι μπουκωμένος ή ελαττωματικος ή στα τελευταία του. Με κλιαρομάιζερ που ράγισε από απροσεξία μου, έκανε μπάνιο η μπαταρία, αλλά πρόλαβα και την καθάρισα αμέσως σε πόλο κι αυλάκι και τη γλύτωσα. Δεν είναι τόσο ευαίσθητες.
Σκέψου ότι κι οι ego έχουν την ταλαιπωρία τους. Να τις κλειδώσεις αν τις μεταφέρεις, μην λειτουργήσουν κατά λάθος, να πατάς πάντα το κουμπί, να περιμένεις λίγο....



Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #830 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 16:16 »
Δεν φταίει η αυτόματη μπαταρία για τα υγρά στο στόμα, το πιπάκι του hybrid φταίει. Ή έχει πρόβλημα ο κάρτο
Τώρα, για τη φόρτιση-εκφόρτιση των μπαταριών θα σου πω τα εξής μετά από 6 μήνες με το hybrid
1) φόρτιση 8-10 ωρών απαιτείται και από το ρεύμα και από το usb. Δεν ξέρω τι σου είπαν, πάντως οι δικές μου (και οι πρώτες που χάλασαν εντός εγγύησης και οι δεύτερες που έχω από τον Αύγουστο) τόσο θέλουν.
Ως προς τη διάρκεια εκφόρτισης. Για μένα, όταν είμαι συνέχεια σπίτι-γραφείο και το χρησιμοποιώ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, 2 πλήρεις  μπαταρίες μου αρκούν για μια ημέρα και η δεύτερη δεν εκφορτίζει εντελώς. Αυτό σημαίνει 8 ώρες πιπίλας για τις 1100.
Αλλά.... αν χρησιμοποιείς κάρτο hybrid και είναι στα τελευταία του με χάλια την αντίσταση, τότε παρατηρείται το εξής φαινόμενο. Ανεβαίνει η αντίσταση, θερμαίνεται ο κάρτο και ξελιγώνεται η  μπαταρία 2 φορές πιο γρήγορα. Με  μίνι μόρ κάρτο δεν το έχω παρατηρήσει διότι όταν λενε το ποιημα το λένε σαν τα σκυλιά. Μια κι έξω. Δεν αργοπεθαίνουν κάνοντας τα νεύρα σου τσατάλια.
Η γεύση στον hybrid είναι καλύτερη μόνον όταν λειτουργεί σωστά. Πρακτικά, στο 10% της ζωής του. Διότι, εκεί που ατμίζεις μια χαρά, ξαφνικά ο κάρτο χάνεται στον κόσμο του. Τον αφήνεις μισή ώρα, επανέρχεται, μετά πάλι τα ίδια, μέχρι να αρχίσει να παίρνει οριστικά την κατηφόρα. Αν θέλεις κορυφαία γεύση από κάρτο, μόνο τα τύπου κλιαρομάιζερ θα στη δώσουν, αλλά κι αυτά είναι λίγο ιδιότροπα, μερικές φορές θέλουν ξεκούραση γιατί τρελαίνονται. Επίσης, προσοχή γιατί ραγίζουν εύκολα. Καλή λύση, αλλά όχι για όλη τη μέρα, αλλά εναλλάξ με τα κανονικά κάρτο. 
Τώρα, ΑΝ η μπαταρία σου φορτίζει στις 4 ώρες και κρατάει 5, τότε ΕΧΕΙ πρόβλημα. Εκτός αν έχεις την 650ρα και δεν το έχεις καταλάβει. Η 1100 είναι 8,2 εκατοστά χωρίς το σπείρωμα που βιδώνει στον κάρτο.
Συμπλήρωμα: Οταν φορτίζει η μπαταρία ανάβει κόκκινο το λαμπάκι στον usb φορτιστή. Επίσης είναι αναμμένο το μπλε φωτάκι της μπαταρίας. Οταν τελειώσει η φόρτιση, το κόκκινο στον φορτιστή γίνεται πράσινο και το μπλε σβήνει. Το λαμπάκι στον μετασχηματιστή που μπαίνει στην πρίζα, είναι ότι νάναι, δεν του δίνω σημασία.
Νεοτερα απο το μετωπο.Οπως εγραψα εστειλα την μπαταρια την προηγουμενη πεμπτη στη νομπακο.
Εχτες τριτη παρελαβα μια μπαταρια σε ενα φακελο χωρις καμια ομως εξηγηση.Πιστευω οτι θα μπορουσανε να αναφερουνε σε μια κολλα χαρτι εαν τελικα η μπαταρια ηταν ελλατωματικη η εαν κατα τη γνωμη τους δεν ειχε τιποτα και μου ξαναστειλανε την ιδια
Τελοσπαντων περιμενω τωρα να αδειασει για να την φορτισω και να δω αν παλι φορτιζει σε 4 ωρες
Βεβαια αυτο μου κανει εντυπωση και ερχεται σε αντιθεση με αυτα που διαβαζω εδω μεσα ειναι πως σε τηλεφωνικη μου συνομιλια με τη νομπακο, μου ειπανε πως ειναι φυσιολογικος ο χρονος φορτισης των 4 ωρων.
Τωρα οσον αφορα για το  αν ειναι η χιλιαρα,δεν το ξερω.
Στο μαγαζι χιλιαρα ζητησα (διοτι δεν αγορασα το σετ αλλα μια μπαταρια και ενα φορτιστη) και χιλιαρα μου δειξανε και μου ειπανε αυτη ειναι :hmmm:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:27
To εγραψα στο θεμα του Mini and more αλλα το γραφω και εδω

Υπαρχει κατι που με ξενιζει και δεν ειναι η ιδεα μου

Παιρνω τον καρτο του mini and more και τον καρφωνω στο hybrid
Τραβαω 5-6 τζουρες και μετα το καρφωνω στο mini and more οπου και εκει τραβαω 5-6 τζουρες
Πως ειναι δυνατον να παιρνω εντελως διαφορετικη γευση απο το ιδιο καρτο σε 2 διαφορετικες μπαταριες?
Ειναι φυσιολογικο αυτο?

( διαφορετικες γευσεις οταν γραφω εννοω πως στο hybrid ειναι χάλια αγευστο και σαν καμενο ενω στο mini κανονικα με γευση και χωρις υποψια καμενου)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:27 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #831 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 16:37 »
θα έλεγα ναι έχω μέτρηση μπαταρία ego φορτισμένη  στα 3.4 volt και άλλοι μια στα 4 volt οποτε καταλαβαίνεις πια είναι η διαφορα

Αποσυνδεδεμένος oldboy

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Iatty/mini Provari+DID/ego+SM/UFS(on the way)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #832 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:45 »
Καλησπέρα στην παρέα.

Χρησιμοποιώ και εγώ εδώ και δύο εβδομάδες το hybrid. Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει είναι με τις μπαταρίες. Κάποια στιγμή δεν φόρτιζαν. Έκανα το ¨κόλπο¨ με την οδοντογλυφίδα που διάβασα εδώ μέσα και όλα καλά. Μόνο που χρειάζεται να το κάνω κάθε φορά που τις βάζω για φόρτιση. Τεσπά μικρό το κακό.
Σήμερα όμως εμφανίστηκε ένα νέο πρόβλημα. Χρησιμοποιώντας την μία μπαταρία η τζούρα είναι πολύ πιο ¨σφιχτή¨, ο ατμός πολύ ζεστός και από ένα σημείο και μετά αρχίζει σχεδόν να καίει ο ατμοποιητής. Αλλάζοντας μπαταρία με το ίδιο ατμοποιητή λειτουργεί κανονικά.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα; Διορθώνεται ή πάμε για άλλη μπαταρία;   :-\

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #833 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:58 »
Νεοτερα απο το μετωπο.Οπως εγραψα εστειλα την μπαταρια την προηγουμενη πεμπτη στη νομπακο.
Εχτες τριτη παρελαβα μια μπαταρια σε ενα φακελο χωρις καμια ομως εξηγηση.Πιστευω οτι θα μπορουσανε να αναφερουνε σε μια κολλα χαρτι εαν τελικα η μπαταρια ηταν ελλατωματικη η εαν κατα τη γνωμη τους δεν ειχε τιποτα και μου ξαναστειλανε την ιδια
Τελοσπαντων περιμενω τωρα να αδειασει για να την φορτισω και να δω αν παλι φορτιζει σε 4 ωρες
Βεβαια αυτο μου κανει εντυπωση και ερχεται σε αντιθεση με αυτα που διαβαζω εδω μεσα ειναι πως σε τηλεφωνικη μου συνομιλια με τη νομπακο, μου ειπανε πως ειναι φυσιολογικος ο χρονος φορτισης των 4 ωρων.
Τωρα οσον αφορα για το  αν ειναι η χιλιαρα,δεν το ξερω.
Στο μαγαζι χιλιαρα ζητησα (διοτι δεν αγορασα το σετ αλλα μια μπαταρια και ενα φορτιστη) και χιλιαρα μου δειξανε και μου ειπανε αυτη ειναι :hmmm:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:27
To εγραψα στο θεμα του Mini and more αλλα το γραφω και εδω

Υπαρχει κατι που με ξενιζει και δεν ειναι η ιδεα μου

Παιρνω τον καρτο του mini and more και τον καρφωνω στο hybrid
Τραβαω 5-6 τζουρες και μετα το καρφωνω στο mini and more οπου και εκει τραβαω 5-6 τζουρες
Πως ειναι δυνατον να παιρνω εντελως διαφορετικη γευση απο το ιδιο καρτο σε 2 διαφορετικες μπαταριες?
Ειναι φυσιολογικο αυτο?

( διαφορετικες γευσεις οταν γραφω εννοω πως στο hybrid ειναι χάλια αγευστο και σαν καμενο ενω στο mini κανονικα με γευση και χωρις υποψια καμενου)

το εχω πει και εγω τα carto του μινi&more δεν κανουν στο hybrid 5 δοκιμασα και τα 5 ηταν χαλια καμμενο φουλ και απαισια γευση δεν ξερω πως σε μερικους δουλευει χωρισ προβλημα μηπως δεν μπορουν να ξεχωρισουν το καμμενο και την χαλια γευση του υγρου τους??????? απορώ και οσοι φιλοι τα δοκιμασαν ειχαν τα ιδια αποτελεσματα με εμενα

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #834 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 00:04 »
Καλησπέρα στην παρέα.

Χρησιμοποιώ και εγώ εδώ και δύο εβδομάδες το hybrid. Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει είναι με τις μπαταρίες. Κάποια στιγμή δεν φόρτιζαν. Έκανα το ¨κόλπο¨ με την οδοντογλυφίδα που διάβασα εδώ μέσα και όλα καλά. Μόνο που χρειάζεται να το κάνω κάθε φορά που τις βάζω για φόρτιση. Τεσπά μικρό το κακό.
Σήμερα όμως εμφανίστηκε ένα νέο πρόβλημα. Χρησιμοποιώντας την μία μπαταρία η τζούρα είναι πολύ πιο ¨σφιχτή¨, ο ατμός πολύ ζεστός και από ένα σημείο και μετά αρχίζει σχεδόν να καίει ο ατμοποιητής. Αλλάζοντας μπαταρία με το ίδιο ατμοποιητή λειτουργεί κανονικά.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα; Διορθώνεται ή πάμε για άλλη μπαταρία;   :-\

Oι μπαταριες σου ειναι στα ιδια επιπεδα φορτισης/εκφορτισης οταν δοκιμαζεις , καλο θα ηταν αν εχεις την δυνατοτητα να τις μετρησεις το βολταζ τους

Αποσυνδεδεμένος oldboy

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Iatty/mini Provari+DID/ego+SM/UFS(on the way)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #835 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 22:50 »
Δεν πρέπει να παίζει ρόλο η φόρτιση των μπαταριών μιας και οι δύο αποδίδουν διαφορετικά ακόμα και όταν είναι γεμάτες.
Μάλλον θα περάσω μια βόλτα από την Nobacco να τους ζητήσω να τις ελέγξουν.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #836 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 23:40 »
Φανταζομαι πως οταν κουμπωνεις τον ατμο καπως βραχυκυκλωνονται οι πολοι της μπαταριας και αρχιζει και ζεστενεται και ο ατμο (το εξωτερικο του ατμο ισως ειναι μερος του βραχυκυκλωματος). Η αντισταση δεν ζεσταινεται λογω του βραχυκυκλωματος και λογικα δεν πρεπει να εχεις τζουρα σχεδον καθολου.. Απλα μια υποθεση βεβαια, αν εχεις πολυμετρο τσεκαρε το γυρω γυρω...

Αποσυνδεδεμένος stefanoskall

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #837 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 04:00 »
καλημερα εχω χαθει στο forum θελω να ρωτησω 2 πραγματα  πως μπορω να αλλαξω υγρο χωρις να πεταξω τον ατμοποιητη εχω το hybrid

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #838 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 10:01 »
Θα βάλεις τον κάρτο μέσα σε καθαρό οινόπνευμα και θα τον αφήσεις για καμιά ώρα . Μετά θα τον φυσίξεις καλά και θα τον αφήσεις να στεγνώσει ή θα τον στεγνώσεις με πιστολάκι μαλλιών .
Δυστυχώς το παλιό υγρό δεν μπορείς να το βγάλεις .

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #839 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 11:21 »
Θα βάλεις τον κάρτο μέσα σε καθαρό οινόπνευμα και θα τον αφήσεις για καμιά ώρα . Μετά θα τον φυσίξεις καλά και θα τον αφήσεις να στεγνώσει ή θα τον στεγνώσεις με πιστολάκι μαλλιών .
Δυστυχώς το παλιό υγρό δεν μπορείς να το βγάλεις .
Ο καρτο του hybrid ανοιγει πολυ ευκολα
Οπως ειναι βιδωμενος πανω στη μπαταρια τον πιανεις απο τον κορμο και τον κουνας σιγα σιγα δεξια αριστερα.
Μετα απο λιγο το κατω κοματι (το μεταλικο που βιδωνει πανω στη μπαταρια) βγαινει απο το μαυρο κοματι
Ετσι εχεις στα χερια σου το μεταλικο κοματι(μαυρο καπακι) απο τη μια και απο την αλλη το σπυρωμα με το υπολοιπο κοματι (καλαμακι,αντισταση κλπ)

Βγαζεις (ξετιλυγεις) το βαμβακι,οπως επισης ενα μικρο κοματι σαν χαρτι που καλυπτει τις αντιστασεις και τα βραζεις σε νερο.
Τα απλωνεις και σε μια ωριτσα εχουν στεγνωσει οποτε τα ξανατυλιγεις γυρω απο το καλαμακι, κουμπωνεις το μαυρο καπακι επανω και εισαι ετοιμος.
Τοσο ευκολα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 16:21 από bujinkan »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 14 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181246 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 235 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2241 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8389 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123234 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99