vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος carmi

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #855 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 19:27 »
Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα.

είμαι κάτοχος mini&more και hybrid 1100mah.

έχω διαβάσει πως αρκετοί από εδώ συνηθίζουν να χρησιμοποιούν τη μπαταρία του hybrid με τα cartos του mini&more.

Εγώ ρε παιδιά που πήγα να το κάνω, τράβηξα ρουφηξιά και μηδέν ατμός.τίποτα.νάδα. σαν να μην συνεργαζόνταν.

τι να φταίει άραγε;


Υ.Γ. εννοείται ότι η μπαταρία ήταν φορτισμένη (λειτουργούν και οι 2) και υπήρχε υγρό στο carto

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #856 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 20:34 »
Mε ενα συρματακι τραβα ελαφρα τον πολο της μπαταριας προς τα πανω προσεκτικα και λιγο.
Αν δεν φτιαξει κανε το ιδιο και στο καρτο εκει που ακουμπαει στην μπαταρια λιγο προς τα κατω.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #857 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 17:37 »
καλησπερα
να κανω και σε σας μια ερωτηση που ατμιζετε hybrid
εχω το giant και με εχει ψιλοκουρασει το κουμπι (εχω δοκιμασει αυτοματη μπαταρια γι αυτο)χεχεχε
ατμιζω με titan dct που ειναι βολικο γιατι εχεις και την ενδιξη του ποτε συμπληρωνεις και την γευση του καρτο...
εχω δει οτι υπαρχει ανταπτορας για να κουμποσει αυτος ο τυπος σπειρωματος σε hybrid.
το εχει δοκιμασει κανενας?η αποδοση θα ειναι ιδια η θα πεσει?και απο διαροες?
και αν δε βαλω το titan και βαλω m&m πιπακια αξιζει να το γυρισω
ειναι υποκοιμενικα ολα αυτα αλλα...κουβεντα να γινεται
απο εμπειριες αλλων

Υ.Γ.παντως το titan τα σπαει σε ολα του  ;)

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #858 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 17:54 »
βάλε μ&μ καρτο στο τανκ του τιταν :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #859 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 18:05 »
βάλε μ&μ καρτο στο τανκ του τιταν :thumpup:

και πως θα το κάνω  αυτό ? το έχει κάνει κάποιος λειτουργεί ?έχουμε κανένα  video ?γιατί από όσο ξέρω θέλει να κάνουμε και τρύπες?
είμαι και εγώ κάτοχος hybrid με σπείρωμα 901 και   θα  με βόλευε μια τέτοια λύση . βλέπεις το 1ml του m&m είναι πολύ λίγο όσο καλό χτύπημα και γεύση και αν έχει .αν θέλετε έχω και άλλες ερωτήσεις αλλά καλό είναι κάπου εδώ να σταματήσω χαχαχαχαχχααχαχα


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #860 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 18:51 »
Tάδε έφη tomk8ww, ο γκουρού των 808 καρτοτανκ

λοιπόν............
για να μην μπλέκεις με σύριγγες κλπ
πάρε 1 έτοιμο τανκ.ΠΡΟΣΟΧΗ :πάρε το μικρό ΟΧΙ το μεγάλο 5μλ ) αυτό που έχει ίδιο πάχος με την μπαταρία(είναι και πιο αμπιγέ :laugh1:).........και λέω πάρε το μικρό γιατί ΝΟΜΙΖΩ παίζει καλύτερα
το μόνο που θα χρειαστείς για το 808 κάρτο είναι να κόψεις λίιιιιιιιιιιγο το τανκ.........ΟΛΙΚΟ ΜΗΚΟΣ=28mm .......(και 27μμ να το κάνεις δεν τρέχει τίποτα)
το αρνητικό με το μικρό τανκάκι είναι ότι αν το έχεις συνέχεια θα του βάζεις υγρά......ίσως κάθε 3-4 ώρες
ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ της όλης ιστορίας,ΝΑΙ είναι πιο καλό απ την σύριγγα,γιατί έχει κάτι μικρά o-ring(μικρά λαστιχάκια)στην μέσα πλευρά του λάστιχου και στεγανοποιεί καλύτερα σε αντίθεση με την σύριγγα,που κάποια στιγμή(μετά από καιρό) πέφτουν τα λάστιχα και τραβάει αέρα με αποτέλεσμα τις διαρροές
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.......η αν δεν μπορείςνα το κόψεις πες σε κανα-γάτο (πιστεύω όμως θα τα καταφέρεις μόνο μετά το κόψιμο να το λιμάρεις η να το τρίψεις με ένα γυαλόχαρτο για να είναι ίσιο το τανκ)
αλήθεια σου λέω,μόλις το κάνεις ΔΕΝ θα ξαναασχοληθείς με τίποτα άλλο !!!

δυο τρύπες χρειάζεται, με ξυλόβιδα, 1,5 χιλιοστό περίπου έκαστη.
Μην επιμένεις να τις ανοίξεις πολύ. Γεμίζεις το κάρτο με το "ποτηράκι" της συσκευασίας του, γεμίζεις και το τανκ. Αν μετά από μια ώρα άτμισμα δεν πέσει η στάθμη στο τανκ, αυτό σημαίνει ότι θέλουν λίγο άνοιγμα οι τρύπες. Αν πέσει η στάθμη είσαι καλά. Αν τις κάνεις πολύ μεγάλες θα έχεις διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #861 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 17:58 »
ειλικρινά σου μιλώ και μόνο ότι εσύ το περιγραφείς και έμενα μου φαίνεται ακατόρθωτο με κάνει και ντρέπομαι που φαραώ  παντελόνια :wall: .παιδιά αν έχει  κανείς κανένα βίντεο να το δούμε και εμείς οι ανάπηροι :eyesplash:   ας το βάλει εδω πέρα μπας και δεν είναι τόσο δύσκολο οσο το περιγράφει η κοπέλα  :o.πέτρα σε ευχαριστώ και για το χρόνο σου  :respect:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #862 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 19:39 »
Tώρα, έπεσες στην περίπτωση....    :laugh1: :laugh1:
Θα σε διαβάσει Θεσσαλονικιός ατμιστής που κάθισε κοντά μου στη συνάντηση κι ακόμη σταυροκοπιέται που έφυγε ακέραιος και θα πέσει κάτω από τα γέλια. Τι τανκ, τι σύριγγες πετούσαν στον αέρα μόλις τα έπιανα, τι ατμο-υγρά γέμισε το τραπέζι... και το πάτωμα.
Πιο ανάπηρο πλάσμα σε λεπτοδουλειές από μένα, μόνο τον πατέρα μου θα βρεις (κάτι λένε για το μήλο και τη μηλιά)
Αν πρόσεξες, σου έγραψα τι μου σύστησε ο tom, όχι τι έκανα.
Τα δικά μου τανκ είναι χορηγία φίλων ατμιστών ιδιοκατασκευαστών. Ετοιμα τα πήρα στα σωστά μέτρα.
το μόνο που έκανα ήταν να τρυπήσω τα κάρτο. Αν τα δεις βέβαια, σε πόσα σημεία έχουν σημάδια μέχρι να πιάσει η βίδα, θα συνεχίσεις να φοράς με δόξα και τιμή τα ... παντελόνια! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος carmi

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #863 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 17:23 »
Γειά χαρά και πάλι.

νέος ατμιστής και όπως έχω προαναφέρει είμαι χρήστης του nobacco hybrid.

ύστερα από ένα μήνα έχω παρατηρήσει πως η αποδόση της συσκευής έχει μειωθεί τραγικά.
εννοώ πως τράβαω τζούρα υγρού 18mg ννικοτίνης και ούτε χτύπημα έχω ούτε ποσότητα ατμού.
τίποτα. παρόλο που στην αρχή πήγαιναν όλα καλά.

έχω δοκιμάσει και υγρά με 9mg και τα ίδια αποτελέσματα.

Τις πταίει;
μήπως τα έχουν φτύσει τα carto;
μήπως θέλουν καθάρισμα;

το φαινόμενο είναι κοινό και με τα δύο carto και τις μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #864 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 22:23 »
και πολύ σου κράτησαν. Τυχερός ήσουν. Αν το επαναλάβεις και με τα 2 επόμενα που θα αγοράσεις... μη μιλάς καθόλου. Αναλώσιμοι είναι οι κάρτο. 15 ημέρες ο ένας είναι σούπερ!

Αποσυνδεδεμένος kostas266

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #865 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 22:57 »
καλησπερα σε ολους!εχω εναν Hybrid και αναρωτιεμαι καθοτι αρχαριος ατμιστης εαν μπορω να αλλαξω υγρο χωρις να αντικαταστησω τον ατμοποιητη-φιλτρο που εχω ηδη χρησιμοποιηση!αλλαζοντας δηλαδη το εσωτερικο φιλτρακι μονο?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #866 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 23:03 »
Οχι και ναι! Πρέπει να είσαι πολύ χειρούργος για να το κάνεις και να το κάνεις σωστά, κάτι που ελάχιστοι εδώ μέσα είναι. Επίσης, πρέπει να έχεις και το κατάλληλο υλικό για αντικατάσταση του παλιού.
Αν το ζητάς γιατι το υγρό που έβαλες βγήκε χάλια, δοκίμασε να τον βράσεις 2-3 λεπτά και μετά να τον αφήσεις όλο το βράδυ σε ζεστό μέρος να στεγνώσει.
Αν το ζητάς, γιατί φοβάσαι να ανακατέψεις τα δυο υγρά, δυο λύσεις υπάρχουν. Ή ρίχνεις από πάνω το καινούριο και περιμένεις πότε θα υπερισχύσει του παλιού
ή ανοίγεις καινούριο και κυκλοφορείς με δυο μπουκαλάκια και 2 κάρτο.

Αποσυνδεδεμένος kostas266

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #867 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 23:36 »
 :-[petra καταρχας σε ευχαριστω για το χρονο σου!το υγρο ητανε χαλια και σκεφτηκα οτι αυτο θα το παθαινω συχνα ειδικα τωρα στην αρχη!
θα δοκιμασω ωστοσο αυτο που μου εγραψες!

 ΥΓ
Τι ενοουμε οταν λεμε καρτο? :-[

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #868 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 23:40 »
καρτομαιζερ....

ετσι λεγονται οι ατμοποιητες με τα "σφουγγαρακια"
σαν τον δικο σου

Αποσυνδεδεμένος kostas266

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #869 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 23:45 »
 :eyesplash:Ευχαριστω παω για υπνο :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1874 247301 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από treloneritis
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 37 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 790 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327292 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298390 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140