vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #660 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:33 »
...
Ειναι ΑΠΑΤΗ, ενα γελοιο πραγμα και οσοι γραψανε και εκαναν τα review με εχουν παρει στο λαιμο τους.
...
ΟΣΟΙ ΝΕΟΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΜΗΝΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.
...
Γεια σου φιλε, απο οτι βλεπεις αν εχεις διαβασει ολοκληρο το νημα, οι περισσοτεροι χρηστες που εχουν το συγκεκριμενο ητ ειναι ικανοποιημενοι. Ισως να μην κανεις εσυ σωστη χρηση του ητ σου, η να εχεις πεσει σε μακακισμενη παρτιδα. Η συγκεκριμενη εταιρια εχει αποδηξει οτι στο after sale service ειναι αψογη, και θα μπορουσες να επικοινωνησεις μαζι τους μηπως σου εδιναν καποια πληροφορια, πρωτου το πεταξεις στην θαλασσα....
Καλωσόρισες.
...επειδή είμαι ένας από τους αρχικούς reviwers, ζητώ συγγνώμη αν σε "πήρα στο λαιμό μου".


Να ρωτήσω κι εγώ ένα-δυο πραματάκια γιατί έτσι όπως μπούκαρες, δε σε κατάλαβα τι εννοείς.


Διαβάζεις ένα μήνα το φόρουμ και στο πρώτο σου ποστ, αντί να ζητάς βοήθεια για το τι μπορεί να φταίει που δε κατάφερες να χρησιμοποιήσεις σωστά το η.τ. σου, γράφεις ότι είναι απάτη και δε λειτουργεί και το πέταξες στη θάλασσα κτλ.

Απ'την άλλη φωνάζεις στους "νέους" ,"μακριά από αυτό". Για παλιούς είναι εντάξει δλδ.

Τα λεφτά που ζητάς πίσω, τι δουλειά έχουν με το φόρουμ;

Και για να το πω όσο πιο ευγενικά γίνεται:
Μήπως να μας κάνεις τη χάρη και να το πάρεις λίγο αλλιώς;


Εκτός κι αν δε θέλεις βοήθεια μέσα απ'το φόρουμ, αλλά απλά μπήκες να τα χώσεις, να ξαλαφρώσεις...

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #661 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:42 »
Και εγω ειμαι ενας απο αυτους που προτρεπω ολους τους νεους χρηστες να τιμησουν αυτο το η.τ
Εδω και κανα τριμηνο ατμιζω και μονο ατμιζω...αυτο και μονο αυτο το ηλεκτρονικο τσιγαρο φιλε μου και  (σοθκα) Ειναι αυτοματο πραγμα καλο για νεους χρηστες εχει αποδοση παρα πολυ καλη και οι ατμο του μου βγαζουν τις περισοτερες φορες πανω απο 15νθημερο
Μηπως φιλε δεν κανεις σωστη χρηση?Μηπως οπιως λεει και πιο πανω ο Vangos καλυτερα να ζητουσες καμια συμβουλη πρωτα???

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #662 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:46 »
Μήπως φταίει το υγρό που ατμίζει?
Έτσι την είχα πατήσει κι εγώ με προβληματική παρτίδα υγρού

Όσο για τον τρόπο επικοινωνίας του νέου φίλου μας, υπομονή.
Αν και είμαι νέος στο forum νιώθω πως μπαίνει σε μια νέα φάση και ο atmos που κάνει καλή και προσεχτική δουλειά στη διαχείριση του, πρέπει να βάλει μέσα στις σκέψεις του τη μεγάλη αύξηση των χρηστών (κατά την άποψη μου) που θα έρθουν μέσα σε λίγους μήνες και τότε το νούμερο 133 να φαντάζει μικρό.
Η μικρή και ζεστή παρέα τότε, θα είναι πολύ εύκολο να γίνει χάβρα ιουδαίων και πιθανά γήπεδο σύγκρουσης συμφερόντων

Με την ευκαιρία τα συγχαρητήρια μου Ατμος, ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #663 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:03 »
Parmenion,ΑΠΑΤΗ όπως λες θα ήταν το προιόν αν όντως είχε πρόβλημα ..... αν όντως είχες επικοινωνήσει με την αντιπροσωπεία .... και σε είχαν γράψει στα παπάκια τους !!!!.

Εσύ όμως δεν έκανες τίποτα από τα παραπάνω,μπήκες φουριόζος,τους τα έχωσες κανονικά και την έκανες με ελαφρά !!!.
Και όχι μόνο αυτό αλλά προτρέπεις και άλλους να αποφύγουν το συγκεκριμένο προιόν.

Απαράδεκτος το λιγότερο. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #664 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:11 »
ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ HYBRID στις 27/7/2011. Σερί το πείρα μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου...ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ carto....Πείρα το ice kai ασχολήθηκα με αυτό για κανά μήνα και συνέχισα πάλι με το hybrid (που τελικά αποδείχτηκε σταθερότατο), ούτε καμμένο ούτε τίποτα. Και οι 2 carto ακόμα "παίζουν" άνετα.

ΑΝ δεν ξλερουν κάποια με ΤΙ ασχολούνται ΚΑΙ ΠΩΣ πρέπει να ασχολούνται , ας αφήσουν αυτό το υφος και να βάλουν την "ενέργειά" τουσ στο να κατανοήσουν κάποια πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #665 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:17 »
Φωτοβολιδα ήταν και έσβησε!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #666 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:19 »
Φωτοβολιδα ήταν και έσβησε!!! ;)

Σαν αυτές που "αφήνω" και τις καλύπτω με το άρωμα σοκολάτας για να μην πάρει χαμπάρι η Γυναίκα??   :laugh1: :laugh1: ::)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #667 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:30 »
Αααα να μπράβο!!!!! :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Polas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #668 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 15:15 »
Θεωρώ πως έτσι είναι το σωστό.Να σου στείλουν καινούρια.Επισκευασμένη ή μεταχειρισμένη δε νομίζω. Επισκευή δεν συμφέρει φίλε μου. Με τίποτα.
Μπράβο τους. Αν σου την έστελναν και φορτισμένη για να την κουμπώσεις απευθείας θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Γεια σας και πάλι! Μου ήρθε η μπαταρία το πρωί σπίτι μου με κούριερ! Έδωσα την παλιά πίσω.. Ανοίγοντας την είδα κάποιες ψιλές γρατζουνιές στο μέρος που βιδώνει ο ατμοποιητής οπότε 99% είναι ανακατασκευασμένη μπαταρία. Δεν ήταν μέσα σε συσκευασία αλλά σε ένα σακουλάκι κολλημένο με σελοτέιπ. Όταν βίδωσα την καινούρια ( δούλευε κανονικά και φορτισμένη) και έβαλα την δεύτερη μου για φόρτιση το λαμπάκι του φορτιστή άναβε πάλι μόνο πράσινο και η μπαταρία δεν φόρτιζε!! Αποσυνδέω και την βάζω στον ατμοποιητή και πάλι η μπαταρία πάπαλα!!!! Άναβε το λαμπάκι αλλά δεν έβγαζε ατμό (η μπαταρία η αρχική μου όχι η ανακατασκευασμέμη). Ξαναπαίρνω τηλέφωνο την Nobacco και μου λένε ότι θα έχουν κάνει διαρροή τα υγρά της μπαταρίας και θα μου στείλουν πάλι αύριο άλλη μπαταρία...Καλό, χρυσό το υβριδικό αλλά να χαλάσουν και οι 2 μπαταρίες σε διάστημα τριών βδομάδων...Και όταν περάσει το τρίμηνο της εγγύησης;  Έχει τύχει σε άλλον;;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #669 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 15:23 »
Γεια σας και πάλι! Μου ήρθε η μπαταρία το πρωί σπίτι μου με κούριερ! Έδωσα την παλιά πίσω.. Ανοίγοντας την είδα κάποιες ψιλές γρατζουνιές στο μέρος που βιδώνει ο ατμοποιητής οπότε 99% είναι ανακατασκευασμένη μπαταρία. Δεν ήταν μέσα σε συσκευασία αλλά σε ένα σακουλάκι κολλημένο με σελοτέιπ. Όταν βίδωσα την καινούρια ( δούλευε κανονικά και φορτισμένη) και έβαλα την δεύτερη μου για φόρτιση το λαμπάκι του φορτιστή άναβε πάλι μόνο πράσινο και η μπαταρία δεν φόρτιζε!! Αποσυνδέω και την βάζω στον ατμοποιητή και πάλι η μπαταρία πάπαλα!!!! Άναβε το λαμπάκι αλλά δεν έβγαζε ατμό (η μπαταρία η αρχική μου όχι η ανακατασκευασμέμη). Ξαναπαίρνω τηλέφωνο την Nobacco και μου λένε ότι θα έχουν κάνει διαρροή τα υγρά της μπαταρίας και θα μου στείλουν πάλι αύριο άλλη μπαταρία...Καλό, χρυσό το υβριδικό αλλά να χαλάσουν και οι 2 μπαταρίες σε διάστημα τριών βδομάδων...Και όταν περάσει το τρίμηνο της εγγύησης;  Έχει τύχει σε άλλον;;  :wall:
...το κολπάκι με τους πόλους, το δοκίμασες; (να τους φέρεις λίγο πιο έξω <1mm, με ένα συρματάκι μήπως δεν κάνουν επαφή)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #670 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 16:26 »
Επίσης, εκτός από αυτό που σου έγραψε ο Βαγγέλης, πολύ καλό είναι κάθε τόσο να σκουπίζεις με μια χαρτοπετσέτα την μπαταρία, γιατί εκεί που βιδώνει με τον άτμο, σε όλα τα η.τ., μαζεύει υδρατμούς.
Ελπίζω να μην ξανά έχεις πρόβλημα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #671 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 17:00 »
Και εγω ειμαι ενας απο αυτους που προτρεπω ολους τους νεους χρηστες να τιμησουν αυτο το η.τ
Εδω και κανα τριμηνο ατμιζω και μονο ατμιζω...αυτο και μονο αυτο το ηλεκτρονικο τσιγαρο φιλε μου και  (σοθκα) Ειναι αυτοματο πραγμα καλο για νεους χρηστες εχει αποδοση παρα πολυ καλη και οι ατμο του μου βγαζουν τις περισοτερες φορες πανω απο 15νθημερο
Μηπως φιλε δεν κανεις σωστη χρηση?Μηπως οπιως λεει και πιο πανω ο Vangos καλυτερα να ζητουσες καμια συμβουλη πρωτα???
Καλησπέρα danys620 . Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ακριβώς τη μέθοδο που χρησιμοποιείς και σου κρατούν τόσο οι ατμοποιητές ; Αλλάζω κάθε 3 ημέρες  ατμοποιητή γιατί ή θα μυρίζει καμμένο ή θα βγάζει λίγο ατμό .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #672 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 17:10 »
Το καμένο και ο λίγος ατμός φίλε μου σημαίνει ενα πράγμα
 Όχι καλή πλήρωση υγρού στο carto. :yes:
Παρε λίγο το θέμα απο την αρχή και εστίασε λίγο στα review.
Ίσως να βρεις τις απαντήσεις εκεί ;)


 


Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #673 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 17:13 »
Παιδια οσο καιρο χρησιμοποιουσα εγω αυτα τα καρτο ειχαν για 10 μερες αψογη αποδοση, και μετα σιγα σιγα αρχισε να πεφτει. Μεχρι 15 μερες παντως ηταν ικανοποιητικοτατα. Μετα αλλαζα την αντισταση στα καρτο και μετα δεν ξανααγορασα, και πλεον δεν χρησιμοποιω το συγκεκριμενο ητ, και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι η εταιρια. Παντως 3 μερες ειναι ενοχλητικα λιγες, μηπως δεν κανετε κατι εσεις σωστα ρε παιδια? Μηπως αφηνετε το καρτο να στεγνωσει γιατι δεν μπορω να φανταστω αλλο λογο για να βγαζει γευση καμμενου μετα απο 3 μερες...

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #674 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 17:22 »
Παιδια οσο καιρο χρησιμοποιουσα εγω αυτα τα καρτο ειχαν για 10 μερες αψογη αποδοση, και μετα σιγα σιγα αρχισε να πεφτει. Μεχρι 15 μερες παντως ηταν ικανοποιητικοτατα. Μετα αλλαζα την αντισταση στα καρτο και μετα δεν ξανααγορασα, και πλεον δεν χρησιμοποιω το συγκεκριμενο ητ, και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι η εταιρια. Παντως 3 μερες ειναι ενοχλητικα λιγες, μηπως δεν κανετε κατι εσεις σωστα ρε παιδια? Μηπως αφηνετε το καρτο να στεγνωσει γιατι δεν μπορω να φανταστω αλλο λογο για να βγαζει γευση καμμενου μετα απο 3 μερες...
Το γεμίζω 3 φορές την ημέρα μέχρι να στάξει από κάτω . Μήπως φταίει ότι ατμίζω αρκετά; Το έχω πιπίλα για 8 ώρες κάθε μέρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151693 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345688 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147376 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8114 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600535 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360981 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13389 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos