vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 0 χρήστες

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #630 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:39 »
Εβγαλε ενα πραγμα σαν πισσα κατι, οχι ξεραμενα κοματια. Ειχα δοκιμασει και ξυδι με βελονα επανω στην αντισταση, αλλα ειχε γινει χειροτερο, οποτε αφου το ειχα για χαμενο, δοκιμασα και το οδοντιατρικο βουρτσακι, νομιζοντας οτι θα καταστρεψω τελειως την αντισταση. Και ως "εκ θαυματος" εστρωσε!!!!

Μπααααα ετυχε λεω, αλλα σημερα που ξαναεσφιξε και το ξαναδοκιμασα ειχε παλι επιτυχια :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Περιμενω πως και πως, να καταστραφει το κάρτο, για το ανοιξω και να δω τι ακριβως κανει το βουρτσακι και πως, γιατι μου φαινεται λιγο περιεργο να στρωνει το σφιξιμο της τζουρας και καποιες "υποψιες" καμενου μονο απο αυτο.

Το μονο περιεργο που ειδα ειναι οτι πλεον ζεσταινει πολυ πιο ευκολα, αλλα δεν εχει επιπτωση στην αποδοση.......Ειδωμεν................. 

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #631 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:59 »
Ανοίξτε τα χαλασμένα κάρτο σας, δείτε πως είναι μέσα. Αγοράστε αντίσταση κ φυτίλι κ αλλάζετε μόνο αυτά. Θα κάνετε 5 αποτυχημένες προσπάθειες πάνω κάτω κ μετά θα γίνετε ξεφτέρια. Κόστος; Να πούμε 30 λεπτά του ευρώ; Θα μάθετε κ για τις μελλοντικές μόντες σας, για όποιον καταληξει σε κάτι τέτοιο.
Διαφορετικά μπείτε σε ένα κινέζικο site βρείτε το κάρτο κ αγοράστε 5 στην τιμή του ενός στην Ελλάδα. Απλά πράγματα... Μέχρι να ρίξουν τις τιμές οι καλοί μας πωλητές

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #632 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:06 »

...Διαφορετικά μπείτε σε ένα κινέζικο site ....



EDIT BY ATMOS: Teo, Διάβασε λιγάκι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2444.0.html

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:28


EDIT BY ATMOS: Teo, Διάβασε λιγάκι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2444.0.html


Atmos.... :eyesplash: :-[ :-[ :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:28 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #633 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 23:35 »
Ποιο χρωμα της tepa χρησιμοποιησες;;;;
Για δωσε οδηγίες ;)

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #634 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 04:40 »
Μπλε, στα 6 δεκατα του χιλιοστου. Αυτα μου ειχαν ξεμεινει απο παλια.
Ειναι ειδικα βουρτσακια που αν θυμαμαι καλα, τα χρησιμοποιουν αυτοι που εχουν βαλει βιδωτα δοντια. Επισης αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι και ακριβα.
Αν ειναι οντως ακριβα, μην παρεις ακομα, κατσε να "ξεκοιλιασω" πρωτα ενα καρτο, να δω απο τη μεσα πλευρα τι ακριβως γινεται, γιατι μπορει να μην αξιζει τον κοπο.
Ειχα ενα ετοιμο σημερα, αλλα πηρε παραταση ζωης με βρασιμο και φουρνισμα, τωρα που ισχυει η νυχτερινη χρεωση ΔΕΗ.
Εγινε σαν καινουργιο, μου εδωσε ακομα και εκεινη την αθλια γευση καμενου πλαστικου, που πρωτοδινει το "cigar" της nobacco, σε καινουργιο καρτο.   

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #635 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 07:47 »
Καλημέρα, δεν είχα σκοπό να πάρω. Έχω ένα tepe σπίτι και μάλιστα μπλε, οπότε το μεσημέρι θα πάω για καθάρισμα. ;)

Αποσυνδεδεμένος moutoulos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Designer / Manufacturer Electronics PCB
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #636 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 09:22 »
Έχω μια απορία. Χρησιμοποιώ το HybriD με την μικρή του μπαταρία (650mA). Το έχω περίπου 3 μέρες.

Η απορία μου είναι η εξής. Εφόσον μου φτάνει άνετα η μπαταρία του (βγάζω όλη την μέρα), και απλά το
βράδυ το επαναφορτίζω (δεν ξέρω πόση ενέργεια έχει απομείνει), παρόλα αυτά, εννοώ δεν ατμίζω πολύ,
κάθε φορά που το γεμίζω με υγρό (κάθε βράδυ) παίρνει 80 σταγόνες μέχρι να στάξει. Εννοείται την πρώτη
φορά το γέμισα υγρό (περίπου 100 σταγόνες). Δηλαδή κάθε μέρα σχεδόν αδειάζω το Carto του, με την
μπαταρία να είναι Οκ?. Πολύ δεν καίει?. Ούτε Turbo να ήταν ...  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #637 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 09:28 »
Έχω μια απορία. Χρησιμοποιώ το HybriD με την μικρή του μπαταρία (650mA). Το έχω περίπου 3 μέρες.

Η απορία μου είναι η εξής. Εφόσον μου φτάνει άνετα η μπαταρία του (βγάζω όλη την μέρα), και απλά το
βράδυ το επαναφορτίζω (δεν ξέρω πόση ενέργεια έχει απομείνει), παρόλα αυτά, εννοώ δεν ατμίζω πολύ,
κάθε φορά που το γεμίζω με υγρό (κάθε βράδυ) παίρνει 80 σταγόνες μέχρι να στάξει. Εννοείται την πρώτη
φορά το γέμισα υγρό (περίπου 100 σταγόνες). Δηλαδή κάθε μέρα σχεδόν αδειάζω το Carto του, με την
μπαταρία να είναι Οκ?. Πολύ δεν καίει?. Ούτε Turbo να ήταν ...  :laugh1:

Σε κάθε επαναγέμισμα, παίρνει περίπου 2 ml. Αν τη βγάζεις μόνο με 2 Ml τη μέρα, είσαι από τους λίγους με τόσο μικρή κατανάλωση.


Αποσυνδεδεμένος moutoulos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Designer / Manufacturer Electronics PCB
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #638 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 10:22 »
 :o Οκ φίλε.

Νόμιζα οτι με ένα γέμισμα περνάμε κάνα 2 μέρες. Δεν ήξερα οτι εγώ είμαι απο τους λίγους
με τόσο μικρή κατανάλωση υγρού. Σε ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Polas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #639 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 01:15 »
Καλησπέρα και από εμένα! Έχω το hybrid περίπου τρεις βδομάδες.. Σήμερα αποσύνδεσα την μπαταρία από τον φορτιστή όταν το λαμπάκι έγινε πράσινο! Βιδώνω και αρχίζω το άτμισμα! Μετά από 4-5 τζούρες σταμάτησε να ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας και δεν έβγαινε καθόλου ατμός! Ξανασύνδεσα τη μπαταρία στο φορτιστή και πάλι έδειχνε πράσινο ο φορτιστής αλλά το λαμπάκι της μπαταρίας πάλι σβηστό! Κάποιος να προτείνει κάτι;; Καλύπτει η εγγύηση την μπαταρία;; Αν το στείλω στην εταιρία για επισκευή κάνουν πολλές μέρες μέχρι να το ξαναστείλουν  πίσω;; Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #640 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 01:23 »
Αν δεν παίζει καθόλου η μπαταρία, ούτε το άνοιγμα-κλείσιμο με τα 5 κλικ/2 δευτερόλεπτα, δοκίμασε για επιβεβαίωση αυτό:
πάρε έναν Parker ή γενικά πάτησε τον κεντρικό πόλο, ακουμπώντας και τον εξωτερικό. Αν ανάβει 5 φορές το φλας τότε είναι βραχυκύκλωμα.
Αν δεν ανάβει τίποτα... απλά RIP.

Αποσυνδεδεμένος Polas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #641 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 01:27 »
Δυστυχώς τίποτα! :-( Θα την δεχτούν πίσω για εγγύηση; Ξέρει κανείς;;

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #642 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 01:38 »
Η μπαταρια του hybrid δεν εχει κουμπακια και κλειδωμα, ειναι αυτοματη με διακοπτη υποπιεσης.

Αν ρουφηξεις εκει που βιδωνει το καρτο, ή φυσηξεις εκει που αναβει το λαμπακι, δεν δινει ρευμα;

Αποσυνδεδεμένος Polas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #643 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 01:53 »
Όχι δεν δίνει με τίποτα! Τόσο ψεύτικια είναι;; Τρεις βδομάδες ζωή;;;

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #644 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:07 »
Η ξεφτίλα με τις εγγυήσεις συνεχίζεται. Θεωρώ απαράδεκτο να μην την αντικαταστήσει. Γνώμη μου πως πάνω από 2-3 μπαταρίες/έτος δεν πρέπει να παίρνει κάποιος.
Γιατί απλά αν υπολογίσεις σύμφωνα με τις εταιρείες της οκάς (φτηνιάρηδες που παίρνουν κατηγορία Δ'Εθνική) ότι:
Κάθε 15 μέρες θες ατμοποιητή και κάθε 1 μήνα μπαταρία, τότε θες 12 μπαταρίες και 26 ατμοποιητές το χρόνο. Άστο, πάρε καλύτερα IATTY και από μπαταρίες μόντα με κλασικές επαναφορτιζόμενες.
Πληροφορώ ότι στην Κίνα εδώ και 3 μήνες περίπου είναι σε εξέλιξη κάτι που το ονομάζουν Nausea competition. Επειδή όλοι ρίχτηκαν οι "τσιγαράδες" στα ηλεκτρονικά, που δεν είναι high tech και επίσης γέμισε ο τόπος εμπόρους-μεσάζοντες, υπάρχει ένας άτυπος διαγωνισμός μείωσης κοστολογίου για εξασφάλιση του κέρδους παρά την πτώση τιμών. Αποτέλεσμα, μείωση ποιότητας υλικών και βιωσιμότητας. Όποιος είναι μάγκας ας βγει με σοβαρή εγγύηση να τον παραδεχτώ. Τί σημαίνει "λειτουργεί κατά την παράδοση"; Δεν είναι λούνα πάρκ αλλά εργαλείο που το παίρνεις για να κρατήσει. Ας μείνω σε αυτά. Με αυτά και αυτά, θα πάρει κάποιος σοβαρός απόφαση να ασχοληθεί και αλίμονο στους "αεριτζήδες".

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151717 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11104 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345707 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147391 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600558 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos