vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 0 χρήστες

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #645 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:08 »
Τοτε ή εχει κοπει κανενα καλωδιο που πηγαινει στο διακοπτη υποπιεσης, ή τα εχει φτυσει η μπαταρια. Κουνησε τη να δεις αν κουνιεται τιποτα μεσα.

Οι μπαταριες της nobacco (hybrid) εχουν 3 μηνες εγγυηση, οποτε περνεις ενα τηλ τον αντιπροσωπο στην αθηνα, και μιλατε για τα περαιτερω .

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #646 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:24 »
Τοτε ή εχει κοπει κανενα καλωδιο που πηγαινει στο διακοπτη υποπιεσης, ή τα εχει φτυσει η μπαταρια. Κουνησε τη να δεις αν κουνιεται τιποτα μεσα.

Οι μπαταριες της nobacco (hybrid) εχουν 3 μηνες εγγυηση, οποτε περνεις ενα τηλ τον αντιπροσωπο στην αθηνα, και μιλατε για τα περαιτερω .

Αν έχεις αγοράσει μπαταρία έξτρα ισχύει το 90 ημέρες. Αλλιώς 28 ημέρες αναφέρει. Σε κάθε περίπτωση ο φίλος καλύπτεται. Για να δούμε το after-sales. Θα μας ενημερώσει πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος Polas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #647 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:33 »
Ναι κάτι κουνιέται μέσα! Θα τους πάρω δευτέρα πρωί πρωί τηλέφωνο στην Αθήνα να δω τι θα μου πουν! Και σας ενημερώνω!!

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #648 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:41 »
Τράβα λίγο τον πόλο του φορτιστή,με ένα καπάκι από στυλό ή ένα μαχαιράκι απαλά,προς τα έξω.Ο πόλος είναι εκεί που ακουμπάει η μπαταρία ο΄ταν την βιδώνεις.
Μην τον βγ'αλεις πολύ έξω,λίγο μισό με ένα χιλιοστό.Και μην βιδώνεις την μπαταρία μέχρι τέρμα.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #649 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:43 »
εδω : http://www.nobacco.gr/product/660/nobacco-hybrid

λεει : Εγγύηση 28 ημέρες για τον ατμοποιητή και 90 ημέρες (3 μήνες) για τις μπαταρίες, από την ημερομηνία αγοράς.

Εγω βαση αυτου θα απαιτουσα 3 μηνες



Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:45
Τράβα λίγο τον πόλο του φορτιστή,με ένα καπάκι από στυλό ή ένα μαχαιράκι απαλά,προς τα έξω.Ο πόλος είναι εκεί που ακουμπάει η μπαταρία ο΄ταν την βιδώνεις.
Μην τον βγ'αλεις πολύ έξω,λίγο μισό με ένα χιλιοστό.Και μην βιδώνεις την μπαταρία μέχρι τέρμα.

Δεν ειναι ο πολος αφου η μπαταρια δεν δινει καθολου ρευμα ακομα και χωρις το καρτο επανω. Ειναι εσωτερικα της μπαταριας το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #650 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:48 »
εδω : http://www.nobacco.gr/product/660/nobacco-hybrid

λεει : Εγγύηση 28 ημέρες για τον ατμοποιητή και 90 ημέρες (3 μήνες) για τις μπαταρίες, από την ημερομηνία αγοράς.

Εγω βαση αυτου θα απαιτουσα 3 μηνες


Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 09, 2011, 02:45
Δεν ειναι ο πολος αφου η μπαταρια δεν δινει καθολου ρευμα ακομα και χωρις το καρτο επανω. Ειναι εσωτερικα της μπαταριας το προβλημα.

Έχεις δίκιο φίλε μου. 3 μήνες χωρίς εκπτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #651 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 08:03 »
Λοιπόν,επειδή είδα ότι γίνονται εικασίες για το αν θα την αντικαταστήσουν ή όχι,θα σου πω την δικιά μου περίπτωση πριν από 1.5 μήνα.
Και η δικιά μου μπαταρία έκανε ανάλογα νούμερα (συν ότι αν την κουνούσες ακουγόταν από μέσα ότι κάτι χτύπαγε ... η μπαταρία εσωτερικά δεν ήταν σε σταθερό σημείο) και την πήγα αυτοπροσώπως στην αντιπροσωπεία.
Εκεί με  ρώτησαν τα παιδιά "τι συμβαίνει" .... τους είπα "δεν δουλεύει" και το έχω μόνο 20 μέρες .... την πήρε το παιδί μέσα στο service και σε 10 λεπτά ήταν ήδη έξω με την μπαταρία μου έτοιμη.
Μου ζήτησε και την άλλη μπαταρία που είχα "επί τη ευκαιρία να την τσεκάρω κι αυτήν",την τσεκάρισε,πήρα και την άλλη μπαταρία και κάτι ζουμιά που ήθελα και όλα καλά.Χωρίς πολλές-πολλές ερωτήσεις,μανούρες,τι και πως.Οπότε φίλε μου,πήγαινε ο ίδιος στην αντιπροσωπεία στον Βύρωνα κι αν είσαι τόσο μακριά που δεν γίνεται (π.χ εκτός Αττικής) τότε πάρε τους ένα τηλέφωνο να σου πουν τι διαδικασία θα ακολουθήσεις.
Τόσο απλά.
Τα παιδιά είναι ότι καλύτερο (ειλικρινά) έχω συναντήσει σε εξυπηρέτηση πελατών .... και εύχομαι να είναι πάντα έτσι.

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #652 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 10:40 »
Μπράβο. Αυτό είναι σεβασμός στον καταναλωτή. Σε εκείνον που σου έδωσε τα χρήματα που του ζήτησες. Που δεν έχει σημασία πόσα.
10€ για τον άλλο μπορεί να είναι σημαντικό ποσό. Έτσι κερδίζεις πελατεία.

Αποσυνδεδεμένος Polas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #653 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 15:25 »
Επικοινώνησα σήμερα το πρωί με την Nobacco στην Αθήνα! Τους εξήγησα το πρόβλημα με την μπαταρία, μου είπαν να την φυσήξω, να την κουνήσω κλπ μήπως αναστηθεί αλλά τίποτα και μου είπαν ότι αύριο θα μου στείλουν μία άλλη με κούριερ (είμαι από κρήτη) και να δώσω την παλιά στον διανομέα που θα μου την φέρει σπίτι μου να την στείλει πίσω! Μπράβο τους πάντως γιατί δεν μου είπαν να την στείλω, να την ελέγξουν, να την επισκευάσουν και να μου την ξαναστείλουν που έτσι θα έμενα χωρίς μπαταρία! Τώρα μένει αύριο να δω αν μου στείλουν καινούρια ή επισκευασμένη μεταχειρισμένη...

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #654 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 16:13 »
Επικοινώνησα σήμερα το πρωί με την Nobacco στην Αθήνα! Τους εξήγησα το πρόβλημα με την μπαταρία, μου είπαν να την φυσήξω, να την κουνήσω κλπ μήπως αναστηθεί αλλά τίποτα και μου είπαν ότι αύριο θα μου στείλουν μία άλλη με κούριερ (είμαι από κρήτη) και να δώσω την παλιά στον διανομέα που θα μου την φέρει σπίτι μου να την στείλει πίσω! Μπράβο τους πάντως γιατί δεν μου είπαν να την στείλω, να την ελέγξουν, να την επισκευάσουν και να μου την ξαναστείλουν που έτσι θα έμενα χωρίς μπαταρία! Τώρα μένει αύριο να δω αν μου στείλουν καινούρια ή επισκευασμένη μεταχειρισμένη...

Θεωρώ πως έτσι είναι το σωστό.Να σου στείλουν καινούρια.Επισκευασμένη ή μεταχειρισμένη δε νομίζω. Επισκευή δεν συμφέρει φίλε μου. Με τίποτα.
Μπράβο τους. Αν σου την έστελναν και φορτισμένη για να την κουμπώσεις απευθείας θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #655 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 17:53 »
Καλημέρα, δεν είχα σκοπό να πάρω. Έχω ένα tepe σπίτι και μάλιστα μπλε, οπότε το μεσημέρι θα πάω για καθάρισμα. ;)

Jeke04 μην βαλεις πολυ μεσα το βουρτσακι. Κατι γινεται και η αντισταση ανεβαινει στα 4,5 - 6 Ωμ, με αποτελεσμα το εντονο ζεσταμα που ελεγα, και το ξελιγωμα της μπαταριας σε χρονο D/t. Μην ακουμπησεις αντισταση, γιατι αν περασει μεσα θα χαλασει και το φυτιλι.
Το τσεκαρα σε σφαγμενο καρτο που μου ξελιγωσε την μπαταρια σε 6 ωρες. Το μονο καλο που μπορει να κανει το βουρτσακι, ειναι να ξεβουλωσει την τρυπα κατω απο την αντισταση απο πηχτα υπολοιματα υγρου.     

Αποσυνδεδεμένος Parmenion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #656 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 21:30 »
Γεια σας απο μενα,

ειναι το 1ο μου ποστ αν και διαβαζο το φορουμ αυτο εδω και 1 μηνα περιπου.

Εχω να πω για το hybrid τα εξεις.

Ειναι ΑΠΑΤΗ, ενα γελοιο πραγμα και οσοι γραψανε και εκαναν τα review με εχουν παρει στο λαιμο τους. Το μονο που κανει το ακατανομαστο ειναι να εχει προβληματα, 1 μηνα μετα απο την αγορα του εχω βλαστημηση την ωρα που το πηρα. Τι να προτοαναφερω? τις μπαταριες του? τα cartomizer (ποσος με ενδιαφεροει πλεων αν τα λενε ετσι και τι εχουν μεσα και για πιο λογο δεν λειτουργουν)? κανεις δυο τζουρες και μετα σου λεει μπουκοσε, καηκε, στεγνωσε κλπ αγωρασε καινουργιο. Κανε την μαιμου να το καθαρησης, με ναιρακι, με χλωρινη, με ξυδη, οχι με γαλατακι θα το καθαριζω (ιρονικα το λεω).
 Ε 10 ευρω (τοσο εχει στην κω) καθε μερα δεν παιζη. Εδω και δυο μερες πηρα δανικο μια ego-t  μπαταρια και τανκ διοτι πεταξα το δικο μου στη θαλασσα (στην κω μενω). 
ΟΣΟΙ ΝΕΟΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΜΗΝΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ.

Υ.γ. Συγνωμη για την ορθογραφεια μου, δεν εχω καιρω στην ελλαδα μεγαλωσα γερμανια.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #657 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 21:35 »
Γεια σας απο μενα,

ειναι το 1ο μου ποστ αν και διαβαζο το φορουμ αυτο εδω και 1 μηνα περιπου.

Εχω να πω για το hybrid τα εξεις.

Ειναι ΑΠΑΤΗ, ενα γελοιο πραγμα και οσοι γραψανε και εκαναν τα review με εχουν παρει στο λαιμο τους. Το μονο που κανει το ακατανομαστο ειναι να εχει προβληματα, 1 μηνα μετα απο την αγορα του εχω βλαστημηση την ωρα που το πηρα. Τι να προτοαναφερω? τις μπαταριες του? τα cartomizer (ποσος με ενδιαφεροει πλεων αν τα λενε ετσι και τι εχουν μεσα και για πιο λογο δεν λειτουργουν)? κανεις δυο τζουρες και μετα σου λεει μπουκοσε, καηκε, στεγνωσε κλπ αγωρασε καινουργιο. Κανε την μαιμου να το καθαρησης, με ναιρακι, με χλωρινη, με ξυδη, οχι με γαλατακι θα το καθαριζω (ιρονικα το λεω).
 Ε 10 ευρω (τοσο εχει στην κω) καθε μερα δεν παιζη. Εδω και δυο μερες πηρα δανικο μια ego-t  μπαταρια και τανκ διοτι πεταξα το δικο μου στη θαλασσα (στην κω μενω). 
ΟΣΟΙ ΝΕΟΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΜΗΝΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ.

Υ.γ. Συγνωμη για την ορθογραφεια μου, δεν εχω καιρω στην ελλαδα μεγαλωσα γερμανια.

Περνα μια βολτα απο εδω να σε γνωρισουμε φιλε...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #658 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 00:19 »
Γεια σας απο μενα,

ειναι το 1ο μου ποστ αν και διαβαζο το φορουμ αυτο εδω και 1 μηνα περιπου.

Εχω να πω για το hybrid τα εξεις.

Ειναι ΑΠΑΤΗ,

.....

ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ.

Υ.γ. Συγνωμη για την ορθογραφεια μου, δεν εχω καιρω στην ελλαδα μεγαλωσα γερμανια.

Γεια σου φιλε, απο οτι βλεπεις αν εχεις διαβασει ολοκληρο το νημα, οι περισσοτεροι χρηστες που εχουν το συγκεκριμενο ητ ειναι ικανοποιημενοι. Ισως να μην κανεις εσυ σωστη χρηση του ητ σου, η να εχεις πεσει σε μακακισμενη παρτιδα. Η συγκεκριμενη εταιρια εχει αποδηξει οτι στο after sale service ειναι αψογη, και θα μπορουσες να επικοινωνησεις μαζι τους μηπως σου εδιναν καποια πληροφορια, πρωτου το πεταξεις στην θαλασσα....

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #659 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 00:58 »
Όντως οι ατμοποιητές του Hybrid είναι για τα πανηγύρια . Ατμίζω πολύ αλλά καταντάει εκνευριστικό και ασύμφορο οικονομικά κάθε 3 ημέρες πέταμα του ατμοποιητή είτε γιατί μπούκωσε είτε γιατί έχει γεύση καμένου .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151717 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11104 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345707 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147391 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600558 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos