vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 0 χρήστες

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #615 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:20 »
τι λέτε ρε παιδια???
δεν αρχίζω το κάπνισμα καλύτερα ? με 4 ευρο 4 μερές καπνός...

Δεν νομίζω κάτι δεν γίνετε σωστά , κάτι δεν πάει καλά... οι ατμοποιητές που βάζει το cartige έχουν και αυτοι τα ίδια φαινόμενα.?? τουλάχιστων εκεί μπορεί και βλέπεις ποσο υγρό έχει μεσα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:22 από gc9n »

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #616 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:22 »
Εδώ θελουμε 15 ml στις 2 μέρες...για βδομάδα λες εσυ;

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:24
Αν αρχισες το Η.Κ για οικονομία έχεις λάθος σκεπτικό φίλε μου...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:24 από kalafan »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #617 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:31 »
το κοστος φιλε ειναι στο χερι σου. Αν θες ετοιμα υγρα λογικο δεν ειναι να πληρωνεις περισσοτερα? Αν θελεις συνεχεια οτι καινουριο βγαινει, λογικο δεν ειναι να κανεις μεγαλες σπαταλες?(δεν μιλαω προσωπικα για εσενα) Μπορεις ομως να ριξεις το κοστος στο ελαχιστο με το να κατασκευαζεις τα δικα σου υγρα και με ενα επισκευασιμο ατμο και μια μοντα. Οκ στην αρχη μεχρι να κατασταλαξεις στο τι σου αρεσει και να πειραματιστεις θα εχεις πολλα εξοδα, αλλα απαξ και κατασταλαξεις το ημερησιο κοστος ειναι για γελια. Το δικο μου για παραδειγμα μπορει να ειναι και 15 λεπτα ημερισιως. Πρεπει ομως κατα την γνωμη μου να ξεφυγουμε λιγο απο το κοστος, το καλο που κανεις στον οργανισμο σου με την διακοπη του καπνισματος ειναι ανεκτιμητο...
Τωρα αν νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για σενα και την τσεπη σου το καπνισμα, συνεχισε το τσιγαρο  :dontknow:
τι λέτε ρε παιδια???
δεν αρχίζω το κάπνισμα καλύτερα ? με 4 ευρο 4 μερές καπνός...

Δεν νομίζω κάτι δεν γίνετε σωστά , κάτι δεν πάει καλά... οι ατμοποιητές που βάζει το cartige έχουν και αυτοι τα ίδια φαινόμενα.?? τουλάχιστων εκεί μπορεί και βλέπεις ποσο υγρό έχει μεσα...

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #618 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:47 »
Αν αρχισες το Η.Κ για οικονομία έχεις λάθος σκεπτικό φίλε μου...
Θα συμφωνήσω και εγώ.
Όταν ξεκινάμε το η.τ δεν κοιτάζουμε την οικονομία αλλά να απαλλαγούμε από το κ.τ.
Η απόσβεση και η οικονομία έρχονται μετά από μήνες.

Αν ξεκινήσεις το ητ από λάθους λόγους μόνο 2 μπορεί να είναι οι καταλήξεις
1. δίνει περισσότερα χρήματα για να πάρεις αυτό που σε ικανοποιεί και να μείνεις στο ητ  ή
2. ξαναγυρνάς στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #619 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:55 »
εγω κόβω το κάπνισμα πρώτα για την υγεία μου...  αυτο είναι σίγορο , απλά έχω τσαντιστεί γιατι ενώ ποτίζω 10 σταγόνες την ημέρα στο carto , μετα απο 2 μέρες είναι λες και ατμίζω τζάκι.. καμμένο κλπ..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #620 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:57 »
Ολoi ξεκινήσαμε το άτμισμα με διάφορα προβλήματα. Με υπομονή και ψάξιμο, σε 2 μήνες από σήμερα θα τα σκέφτεσαι με χαμόγελο και θα απολαμβάνεις το η.τ. περισσότερο από ότι το κ.τ. Με χαμηλότερο κόστος πιθανότατα.
Να ξέρεις ότι δεν είναι όλες οι συσκευές για όλους. ή έστω κάποια από τα εξαρτήματά τους. Πάρε ένα τηλέφωνο την εταιρία και συζήτα το πρόβλημα. Ρώτησέ τους τι πρέπει να κάνεις για καλύτερη απόδοση, μάθε τι εναλλακτικές λύσεις - που ίσως σου ταίριαζαν περισσότερο - έχουν σε αναλώσιμα για το η.τ. σου
Βρες το χρόνο να μελετήσεις θέματα του φόρουμ για ολοκληρωμένα η.τ. ατμο κάρτο υγρά και θα βοηθηθείς πολύ. Υπάρχουν εδώ εμπειρότατοι χρήστες που πρόθυμα θα σου προσφέρουν την εμπειρία τους.
Μόνο μη σκέφτεσαι να ξαναγυρίσεις στο κ.τ. Θα ήταν κρίμα.
Κι εγώ τα πέρασα με το υβριδικό μου, αλλά μάθαμε να συνυπάρχουμε και να κάνουμε μάλιστα και καλή παρέα. Χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις ή μεγάλο μπάτζετ.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #621 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 15:00 »
εγω κόβω το κάπνισμα πρώτα για την υγεία μου...  αυτο είναι σίγορο , απλά έχω τσαντιστεί γιατι ενώ ποτίζω 10 σταγόνες την ημέρα στο carto , μετα απο 2 μέρες είναι λες και ατμίζω τζάκι.. καμμένο κλπ..

10 σταγονες την ημερα  :o :o :o :o :o
10 σταγονες φιλε μου ειναι στο περιπου 30 τζουρες! 10 σταγονες ειναι περιπου 0,3 μλ  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #622 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 15:05 »
Δε χρειάζονται όλα αυτά petra.
Αναφέρει ο ίδιος πιο είναι το πρόβλημα του
εγω κόβω το κάπνισμα πρώτα για την υγεία μου...  αυτο είναι σίγορο , απλά έχω τσαντιστεί γιατι ενώ ποτίζω 10 σταγόνες την ημέρα στο carto , μετα απο 2 μέρες είναι λες και ατμίζω τζάκι.. καμμένο κλπ..
Φίλε μου οι 10 σταγόνες στο carto σημαίνει 20-30 τζούρες περίπου.
Αν τραβάς καμιά ρουφηξιά κάθε 3-4 ώρες είσαι μια χαρά.
Αν όμως ρουφάς περισσότερο θα ήταν καλό να του ρίχνεις και περισσότερο υγρό. 

edit: με πρόλαβε ο legend.
Γιατί όμως όταν πάτησα "αποθήκευση" δε μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα δημοσίευση;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 15:07 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #623 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 15:25 »
όταν θελήσω τσιγάρο τραβάω 2 γερές τζουρες και το ξεχνάω δεν ατμιζω πολύ. παραπάνω απο 20 τζούρες την ημέρα δεν κάνω .όταν το αγόρασα ρωτάω : πως θα καταλάβω ότι τελειωσε το υγρό ? μου είπε θα καταλάβεις καμμένο. ... Οκ κατάλαβα γευση καμμένο λοιπον  ,ποτίζω ξεχυλίζει.. αλλα ακόμα καμμένο έχω σαν γευση....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 15:26 από gc9n »

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #624 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 15:27 »
Φίλε ίσως το καρτό  σου δεν άντεξε.Αν το γεμίζεις κ βγάζει καμένο δύσκολα τα πράγματα.
Και όσο γι αυτόν που σου έδωσε τέτοιες οδηγίες τι να πω...άστα να πάνε
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 15:29 από Kir Fanis »

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #625 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 20:32 »
τελικά πήρα ενα καινούργιο carto και είμαι οκ . κατα γραμμα απο δω και πέρα....
Παράλληλα κατέληξα πως το Ryan4 μου αρέσει πολύ και θα ήθελα τα φώτα σας πως θα μπορέσω να βρώ υλικά να φτιάχνω μόνος το συγκεκριμένο...

Αποσυνδεδεμένος moutoulos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Designer / Manufacturer Electronics PCB
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #626 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:22 »
Καλημέρα και απο μένα στους/ις ατμιστές/τριες. 

Χθές το απόγευμα/βραδάκι, παρέλαβα και εγώ το πακέτο NoBACCO HyBriD. Είμαι σαραντάρης τζοβενος  :laugh1:,
και καπνίζω περίπου 21 χρόνια (10 πρώτα χρόνια Camel, και τα 10-11 τελευταία, καπνό Drum/Craven.
Δεν υπερβαίνω ποτέ, ειδικά τα τελευταία 5 χρόνια που έκανα Craven, τα περίπου 15 τσιγάρα ημερησίως.

Αν και διαβάζω το Forum σας εδώ και μια βδομάδα περίπου, έμαθα πάρα πολλά, εκτός απο ένα που το έμαθα
μόλις τώρα. Ποιό?. Αφού πήρα το πακετάκι χθες (οι μπαταρίες του ήταν τίγκα φορτισμένες), το σύνδεσα, εννοώ
μπαταρία με ατμοποιητή, και προσπαθούσα να το συνηθίσω, κρατώντας στο ένα χέρι αυτό, και στο άλλο,
κλασικό (Craven) τσιγάρο που το κάπνιζα εννοείται. Αφού η γυναίκα μου έριξε μια απαξιωτική ματιά του στυλ
"Πάλι Μ@λ@κίες Αγόρασες:laugh1:, εγώ συνέχισα να προσπαθώ να κάνω εξομοίωση ρουφώντας 3 - 4
φορές απο το HyBriD  8). Υπενθυμίζω οτι δεν του είχα βάλει υγρό, θέλοντας να ξεκινήσω το "άτμισμα" απο
σήμερα το πρωί, που γράφω εδώ. Αυτό ήταν που έμαθα μόλις τώρα. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ χωρίς υγρό, γιατί το
καταστρέφω (Carto). Το αστείο είναι οτι το έκανα και στο άλλο, θέλοντας να δω αν δουλεύει και το
άλλο ( ... σαν μπαταρία) :eyesplash:.

Τέλος πάντων ..., τώρα που το έχω με υγρό κανονικά, δεν έχω γεύση καμένου, δουλεύει κανονικά, δεν ξέρω
για πόσο  :)). Του έβαλα λοιπόν περίπου 100 σταγόνες e-liquid NoBacco Virginia 11mg, και αφού το άφησα
5-10 min να "τραβήξει", ξεκίνησα με 1η (πρώτη μου φορά ... σαν ατμιστής  :tongue_smilie:).

Αν και ατμίζω συνολικά 2 ώρες, με τον καφέ μου παρέα, μου ήρθε η ιδέα να ανάψω και ένα κανονικό  :o,
... αλλά επειδή είδα τον καπνό μου. Τον πέταξα, απλά να μην μου υπενθυμίζει "είμαι και εγώ εδώ" .
Πάντως οφείλω να ομολογήσω οτι προσφέρει αρκετά καλή "εξομοίωση", ... δεν το περίμενα.

Τώρα απο δω και πέρα ..., βλέπουμε  :-\ ελπίζω να το συνηθίσω, και να απαλλαγώ απο το κ@λ@τσίγαρο.
Πάντως παιδιά, κακά τα ψέμματα, πολλά μπράβο στο Forum, σε σας, γιατί χωρίς υποστήριξη και ενημέρωση,
δεν θα γινόταν τίποτα ..., προσφέρεται πολλά παραπάνω απο οτι νομίζετε ...

Επειδή αναφέρθηκε παραπάνω, θεωρώ οτι είναι πολύ λάθος σκεπτικό το ξεκίνημα του Η.Τ για οικονομία.
Είναι πολύ "λεπτότερο" το θέμα του καπνίσματος, και της υγεία μας, απο 20-30-50 σκατοευρώ ...

Καλώς σας βρήκα
Γρηγόρης  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:52 από moutoulos »

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #627 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 20:38 »
Η τζούρα σε ένα απο τα δύο Hybrid είναι ελαφρός λίγο ποιο σφιχτή (δύσκολη)....
βλέποντας και συγκρίνοντας τους δύο πόλους απο τις μπαταρίες βλέπω ότι στη μία είναι ποιο μεγάλη απο την άλλη!!!!
σας έχει συμβεί αυτο??? τι  μπορώ να κάνω? να το πώ στην εταιρεία?



Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #628 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:04 »
Η τρυπα εκει, νομιζω ειναι μονο για να ενεργοποιει τον αυτοματο διακοπτη υποπιεσης της μπαταριας, και δεν πρεπει να εχει να κανει με την τζουρα. Εγω οταν μου το εμφανισε το ενα απο τα δυο καρτο που δουλευω, και βασιζομενος σε μια αναφορα ενοσ φιλου απο εδω, χρησιμοποιησα αυτο:
http://www2.tepe.com/fileadmin/uploads/Idb/idb_guide_original_INT.jpg
και βαζοντας το με προσοχη απο κατω "ψιλοκαθαρισα την αντισταση. Μετα μια βαρβατη τζουρα "μεχρι τον κοφτη" και εστρωσε.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #629 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:26 »
Αν όντως καθάρισες την αντίσταση με τέτοιο βουρτσάκι, τότε την επόμενη φορά που θα το κάνεις, φύσα το με δύναμη από τη μεριά του επιστόμιου να πετάξει τα καμένα και τις επικαθίσεις σε μια χαρτοπετσέτα, για να μην τα ξανα-ατμίζεις και σου χαλάνε τη γεύση. ;)   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151742 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11112 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345716 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147399 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8131 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52566 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13421 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos