vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

369 επισκέπτες, 7 χρήστες
maraki1308, seniorize, Milarepa, camber, Ηρακλης, JohnDag, thanos1071

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1470 στις: Μαρτίου 19, 2014, 10:02 »
ίσως ακουστεί απίστευτο (κι εμένα έτσι μου ακούγεται) αλλά από την πρώτη μέρα με τον ηλεκτρονικό ατμοποιητή δεν έχω ξανασκεφτεί το τσιγάρο...
λες και δεν κάπνιζα ποτέ... μοναδικό δείγμα τις 3 πρώτες μέρες που το χέρι μου πήγαινε από συνήθεια εκεί που ακουμπούσα το πακέτο με τα τσιγάρα..
35 χρόνια καπνιστής, χωρίς ούτε μια μέρα διακοπή, 30 τσιγάρα την ημέρα Prince το κανονικό... θαύμα !!!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1471 στις: Μαρτίου 19, 2014, 10:07 »
Μπράβο Τάσο!!!  Μακάρι να ηταν για όλους ετςι αλλα μάλλον δεν ειναι. Ιςως η συνήθεια ή ο εθισμός επιδρά διαφορετικά στον καθένα.
Σένια πως τα σκεφτηκες αυτα??? Πωωωω!! Πάω να βρω ασημί καλαμάκια. Σε εμπνέει ο πλατανος και τα λες αυτα? Χαχαχα!! ;p


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1472 στις: Μαρτίου 19, 2014, 10:13 »
 Βρε 6 μήνες περίπου που ατμιζω ούτε γύρισα να το δω άλλα χτες και σήμερα άλλο πράγμα.
 Μετά από 18 χρόνια πλέον έπιασα δουλεία στην μόδα των καιρών στα ταμεία του ΟΑΕΔ (άρε ανάπτυξη :wall: )και είπα να κάνω ένα φραπέ στον πρωινό ήλιο με εφημερίδα και τα σχετικά σέα και μέα να τον απολαύσω  8) άλλα πως να γυρίζεις τα φύλλα με το Vamo στα χέρια και να ρουφάς με το καλαμάκι δεν δεν ...
 Αλλαγή σε ego/c5  Tobacoo Echo 18 και πιπίλα όπως λέτε
 

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1473 στις: Μαρτίου 19, 2014, 10:21 »
Pempis,  :laugh1: :laugh1:  Ο πλάτανος πρασινίζει κιόλας αυτήν την εποχή... Ε, λίγη έμπνευση τη δίνει όπως και να χει!  :laugh1:
Βλέπω σε λίγο να μου τα "σούρνεις" που σ' έκανα να τρέχεις στο μάρκετ!  :laugh1:



Tasfot, να ξερες τι μου θύμισες... Τον πρώτο καιρό κάποιες φορές έχοντας την προσοχή μου στη δουλειά, με το χέρι έψαχνα χωρίς να κοιτάω και ψαχούλευα το γραφείο να βρω τον αναπτήρα ν' ανάψω το... ηλεκτρονικό!!!
 :eyesplash: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Η δύναμη της συνήθειας είναι πολύ μεγάλη! Και οι νέοι στο σπορ έχουν να παλέψουν κι αυτή! Όμως μην απογοητεύεστε, προσπερνιέται κι αυτή. Κι έχει και ... κάποιες πραγματικά αστείες στιγμές! Αυτές να κρατάτε και να γελάτε μαζί τους!
johnper, γράφαμε μαζί, τώρα είδα το post. Πάρε μια κρεμαστή θήκη για το vamo. Νομίζω θα βοηθήσει!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1474 στις: Μαρτίου 19, 2014, 10:23 »
Ειναι τα παιχνίδια του μυαλού... Το antivarius του "σκληρού σου" γνώριζε άλλον συνδυασμό, και τώρα αντιδρά ανάλογα διότι θεωρεί οτι απειλείται απο κάποιου είδους ιό. Υπομονή και επιμονή και βάλε και κανά ασήμι καλαμακι οπως είπε η Σένια, για να ταιριαζει με το Vamo. Εισαι και συντοπίτης οπότε χαλλλλαααααρρααααααα!!!
@σενια εισαι τυχερή γιατι εχω εντοπίσει που πουλάνε ασήμι καλαμάκια, νομιζω είδα στο ικεα η στο πρακτικερ, οπότε γλίτωσες! ;p

Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1475 στις: Μαρτίου 19, 2014, 11:54 »
Ειλικρινά, ξεκίνησα το άτμισμα για λόγους υγείας.
Από τις 27 Ιουλίου του 13 το απόγευμα δεν αισθάνθηκα ούτε μαι στιγμή την ανάγκη να καπνίσω, όσο παράξενο κι αν ακούγεται αυτό.
Τη μόνη παρενέργεια που έχω είναι το ότι φορές βλέπω στο ύπνο μου πως στρίφω τσιγάρο και πετάγομαι.
Οξύμορο για έναν καπνιστή 30 ετών και άνω να βλέπει ως εφιάλτη το ότι προτίθεται να καπνίσει! ;D

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1476 στις: Μαρτίου 20, 2014, 14:13 »
Μερικα βραδια μου ερχεται επιθυμια για κ.τ. Αυτο που κανω ειναι να βγαζω απο το ντουλαπι τον ατμο που εχει cigarillos μεσα και δινω γκαζια! Απο την πρωτη τζουρα μου φευγει καθε επιθυμια..ειναι μαγεια το ατιμο!


Αποσυνδεδεμένος komber

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1477 στις: Μαρτίου 20, 2014, 15:58 »
 [size=0pt]Mετά από 17 μήνες  [/size]ατμίσματος, η μοναδική στιγμή που σκέφτηκα να ένα τσιγάρο ήταν όταν στο μαιευτήριο γεννήθηκε η ανίψια μας.
[size=0pt]Βγάζω από την τσέπη το [/size][size=0pt]Evic [/size][size=0pt]το ανεβάζω στα 4[/size][size=0pt] Volt [/size][size=0pt]και μετά από 30 λεπτά μου είχε περάσει η τρέλα.[/size]
[size=0pt](ίσως έφταιγε και λιγάκι ότι όλοι γύρω μου έσβηναν το ένα άναβαν το άλλο).[/size]
 

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1478 στις: Μαρτίου 29, 2014, 22:56 »
Τα πρωινά ειναι κάπως δύσκολα τα πράγματα, νιώθοντας οτι δε με καλύπτει το η.τ. και σκεφτομαι το κ.τ. έντονα, και μετά το φαγητό επίσης.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1479 στις: Μαρτίου 29, 2014, 23:06 »
H σκέψη για ΚΤ έρχεται κάποιες φορές και απ ότι μου λένε άτομα που έκοψαν τελείως το τσιγάρο μπορεί να συμβαίνει ακόμα και 2 χρόνια μετά.. το θέμα είναι ότι πρόκειται για μια σκέψη που κρατάει μερικά δευτερόλεπτα και μετά φεύγει αν απλά δεν της δώσουμε σημασία.
Τώρα η αίσθηση ότι το ΗΤ δεν καλύπτει για μένα τουλάχιστον σημαίνει ότι με κούρασε ένα υγρό ή ένας άτμο, οπότε κάνω μία αλλαγή για λίγο και επανέρχομαι. Μέχρι και τον προηγούμενο μήνα για τον πρωινό καφέ ειδικά είχα διαφορερικό υγρό, λίγο πιο καπνικό και με πιο πολύ νικοτίνη απ αυτά που έκανα τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1480 στις: Μαρτίου 29, 2014, 23:11 »
Ναι ισως κάποιο πιο καπνικο υγρο να βοηθάει σε τέτοιες καταστάσεις αλλά που το βρίσκεις... Τα περισσότερα λεγόμενα καπνικα, μόνο καπνικα δεν ειναι και τα υπόλοιπα, βλ. El toro, βρωμανε σαν τασάκια... 


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1481 στις: Μαρτίου 29, 2014, 23:16 »
Καπνικό σημαίνει να το αντιλαμβάνεσαι εσύ ως τέτοιο... εγώ χρησιμοποιούσα ένα  prince από nexxton σε 12αρι και μετά το tribeca.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1482 στις: Μαρτίου 29, 2014, 23:53 »
Πριν 2 βδομαδες περιπου και μετα απο μια πολυ δυσκολη μερα,μου ηρθε η επιθυμια για ενα τσιγαρο.
Ετσι πηγα και αγορασα ενα πακετο (μην γινω ρομπα επιδει με ξερουν σαν ατμιστη πια και δεν με επερνε για τρακα) και αναπτηρα ο μ......ς αγορασα  :) .
Ανοιγω το πακετο και το μυριζω πρωτα, οπως εκανα παντα.Βγαζω το τσιγαρο το βαζω στο στομα και το αναβω.
Πρωτη τσουρα.......................αυτο ηταν.Δευτερη  δεν ηθελα. Πακετο και αναπτηρας στα σκουπιδια.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1483 στις: Μαρτίου 30, 2014, 00:01 »
Μπράβο Στάθη! Κι εγώ σε παρόμοια κατάσταση με εσένα πριν μέρες, μπήκα στον πειρασμό και αγόρασα πακέτο, μόνο που εγώ το άδειασα όλο μεσα σε τέσσερις ώρες...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1484 στις: Μαρτίου 30, 2014, 00:03 »
...
Ετσι πηγα και αγορασα ενα πακετο (μην γινω ρομπα επιδει με ξερουν σαν ατμιστη πια και δεν με επερνε για τρακα) και αναπτηρα ο μ......ς αγορασα .... Πακετο και αναπτηρας στα σκουπιδια.

Πρίν το ξανακάνεις σκέψου με τόσα λεφτά στα σκουπίδια τι κλώνο θα αγόραζες απο Fasttech! :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355149 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 631 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797271 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312870 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6758 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13309 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711